Lombard Pápa FC – Diósgyőri VTK 0:1 (vége) | MTK Budapest FC – Pécsi MFC 0:1 (vége) | Puskás Akadémia FC – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége)
Újpest FC – Mezőkövesd Zsóry FC 6:1 (vége)
Újpest FC
6:1 (2:1)
Mezőkövesd Zsóry FC
szombat 24.08.2013, 21:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Véber György és Szlezák Zoltán is erős újpesti kötődéssel rendelkezik, Véber György, az ellenfél edzőjeként háromszor is megjárta a Megyeri utat, Szlezák Zoltán azonban még egyszer sem . Szlezák néhány hónappal ezelőtt még az Újpest B-csapatát irányította A játékosok között is vannak, akik korábban Újpesten futballoztak: Bognár István, Szántai Levente, Horváth Tamás, Szalai Vilmos, Balajti Ádám és Farkas I Balázs is volt a lilák játékosa. Semelyik csapat sem kezdte a legjobban az idényt, van tehát javítanivalójuk, így hajtós, kemény meccsre van kilátás.

1

1
    A hazai csapat kezdte a mérkőzést.

2
    Simon veszélyes beadását Éles fejelte ki.

4
    Az Újpest járatja a labdát.

5
    Szántait kell ápolni. Szalaival ütközött.

6
    A vendégek kapusa folytatni tudja a játékot.

7
    Menougong a 16-os sarkáról eleresztett lövése kerülte el jócskán a kaput.

8
    Balogh szöglete után Antón fejelt a kapu fölé.

10
    Balogh beadását Szántai húzta le magabiztosan.

11
    Vermes akasztott meg egy vendég támadást.

12
    Balogh szöglete után Juanan fejelt a kapu mellé.

14
    Az első negyed órában a hazaiak uralták a meccset, de pár veszélyesen beadáson kívül másban nem mutatkozott meg a mezőnyfölényük.

15
    A Mezőkövesd gólt szerzett!
    MENOUGONG a gólszerző.
    Farkas Balázstól kapott nagyszerű labdát a gólszerző és az átvétel után 14 méterről kissé jobbról lőtt Balajcza kapujába.

17
    Hegyedűs Csaba kapott sárga lapot Simon K. buktatásáért.

19
    A gól mintha meghozta volna a vendég csapat önbizalmát, mert egyre többet van náluk a labda.

21
    Az utóbbi percekben sokat áll a játék. Hol ápolás, hol az apróbb faultok miatt. Most Lázár Bencét kellett ápolni.

23
    Irhás kapott sárga lapot időhúzásért.

26
    Most a Mezőkövesd szorítja be a hazai csapatot a kapuja elé.

28
    Petneházi kapott sárga lapot mert nem hagyott elvégezni egy szabadrúgást.

31
    Az Újpest gólt szerzett!
    SIMON KRISZTIÁN a gólszerző.
    Ahjupera ugratta ki a villámgyors szélsőt, aki a kapuig gyalogolt és lőtte ki a hosszú sarkot.

33
    Mindkét csapat eddig kihasználta az előtte adódó lehetőségeket.

35
    A hazai gól után a pálya közepén zajlik a játék.

37
    Irhás indítását Balajcza szedte föl Balajti elől.

39
    A partjelző állította meg lesen a veszélyes újpesti támadást.

41
    Éles beadása után Balajti 13 méteres fejese kerülte el a kaput.

42
    Menogoung passzolt Dobos elé a jobb szélen, akinek a veszélyesen középre tett beadását Vasziljevics mentette szögletre.

43
    Lázár pörgetett Simon elé, aki ismételten lefutotta Hegedűs Cs.-t és nagy ziccerben Szalaiba lőtt.

44
    Petneházi bombáját Balajcza tornászta szögletre.

45
    AHJUPERA a gólszerző.
    Antón remek centerezését váltotta gólra az észt támadó.

45
    2 perc a hosszabbítás.

A hazai csapat első negyed órában a kapuja elé szögezte a Mezőkövesdet. A vendég csapat Menogoung révén az első valamirevaló támadásából gólt szerzett, de a balszélen többször elfutó Simon Krisztián és Jarmo Ahjupera góljaival sikerült megfordítania az eredményt.

46

46
    Csere a Mezőkövesd-Zsóry SE-nél/nál: lemegy Irhás, bejön Olasz.

47
    Újpesti mezőnyfölénnyel kezdődött a második félidő.

50
    Balogh ugratta ki Lázárt, aki a középen üresen érkező Simon elé passzolt, majd két védőt elfektetve gurított a kapuba.

52
    A szünetben beálló Olasz lövését fogta magabiztosan Balajcza.

54
    Éles tört előre majd lőtte 13 méterről kissé kiszorítva. Balajcza biztosan védett.

57
    A harmadik újpesti gól után a hazaiak átadták a kezdeményezést a Mezőkövesdnek.

58
    Lázár 18 méteres ballábas lövése centikkel kerülte el a kaput.

60
    Csere a Mezőkövesd-Zsóry SE-nél/nál: lemegy Balajti, bejön Bogdány.

64
    A Mezőkövesd nem tud mit kezdeni a betömörülő újpesti csapattal.

65
    Balogh húzta meg a bal oldalon majd tekert középre, ahol Ahjupera tökéletes ütemben érkezett és fejelt a kapuba.

66
    Vermes kapott sárga lapot Olasz visszarántásáért.

67
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Lázár, bejön Kabát.

69
    Petneházit kell ápolni.

70
    Bogdány lövése Vermesről pattant szögletre.

72
    A maroknyi haza tábor rendületlenül biztatja a kedvenceket.

73
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Bagi, bejön Petneházi.

75
    Az Éles által lekészített labdát Bagi lőtte méterekkel a kapu mellé.

78
    Veszélyes újpesti kontra végén Bavon kiugratása volt pontatlan Kabátnak.

79
    Éles ment el a bal oldalon, beadását Dobos kapusból lőtte kapura, Balajcza nagy bravúrral védett.

79
    Bagi szöglete után Olasz fejelt a kapu mellé.

80
    Kabát lövését blokkolta Szalai.

80
    Balogh kapott sárga lapot mert hátulról megrúgta Bagit.

81
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Simon, bejön Horváth.

83
    z Újpest gólt szerzett!
    BAVON a gólszerző.
    Kabát lekészítése után Bavon lőtte ki a rövid sarkot 14 méterről.

86
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Vermes, bejön Litauszki.

88
    A mérkőzést mindössze 1985 néző tekintette meg a helyszínen.

90
    KABÁT PÉTER a gólszerző.
    Vasziljevics ugratta ki a jobbszélen Bavont, aki egyből középre tekert az érkező Kabát elé, aki Szalai fölött a kapuba bombázott.

A Mezőkövesd ugyan ráijesztett a hazai csapatra, de megszorítani nem tudta fővárosi riválisát. Az Újpest a második félidőben mutatott magabiztos játékkal szolgálta ki szurkolóit. Ahjupera és Simon Krisztián duplájának valamint Bavon és Kabát góljainak köszönhetően kitömte az újonc Mezőkövesdet. (22:56:18)

Sándor Gergő

Gólok: 31. SIMON KRISZTIÁN, 45. AHJUPERA, 50. SIMON KRISZTIÁN, 65. AHJUPERA, 83. BAVON, 90. KABÁT PÉTER – 15. MENOUGONG

Lapok:   66. Vermes (UTE), 80. Balogh (UTE) – 17. Hegedűs Cs. (MZSE), 23. Irhás (MZSE), 28. Petneházi (MZSE)

Újpest FC: Balajcza – Ligot, Vermes, Juanan, Antón – Bavon, Balogh, Vasziljevics, Simon – Ahjupera, Lázár

Cserék: Banai, Litauszki, Mihajlovics, Eninful, Erős, Horváth R., Kabát.

Mezőkövesd Zsóry FC: Szántai – Éles, Szalai, Hegedűs D., Hegedűs Cs. – Dobos, Farkas, Irhás (46. Olasz), Petneházi (73, Bagi) – Balajti (60. Bogdány), Menougong

Cserék: Horváth T., Gévay, Bogdány, Olasz, Búrány, Bagi, Fótyik.

Játékvezetők: Solymosi Péter, Berettyán Péter, ifj. Varga Gábor