Bayern München – Norimberk 2:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Borussia M'gladbach 4:2 (vége) | Hannover 96 – FC Schalke 04 2:1 (vége)
1899 Hoffenheim – SC Freiburg 3:3 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg 2:0 (vége) | Hertha BSC – Hamburger SV 1:0 (vége)
Hannover 96
2:1 (2:0)
FC Schalke 04
szombat 24.08.2013, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában többek között Hannover – Schalke mérkőzésre kerül sor. A hazaiak eddig egy győzelem és egy vereség mellett három pontot gyűjtöttek, a vendégek erejéből eddig csak egy hazai döntetlenre futotta. Szalaiék a múlt fordulóban súlyos, 4:0-ás vereséget szenvedtek a Wolfsburg otthonában, de a Hannover is hármat kapott a Borussia Mönchengladbach-tól.
    Számunkra magyaroknak a mérkőzés külön érdekességet szolgáltat, ugyanis a találkozón szembetalálkozik Huszti Szabolcs és Szalai Ádám. Vajon melyik magyar fog örülni az összecsapást követően?
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Sané, Pocognoli – Stindl, Andreasen, Prib, Huszti – Diouf, Sobiech

FC Schalke 04: Hildebrand – Hoogland, Matip, Höwedes, Fuchs – Neustädter, Jones – Clemens, Goretzka, Draxler – Szalai

Játékvezetők: Dankert – Hacker, Rohde.

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

2
    Huszti és Szalai is a kezdőben kapott helyett.

3
    Hoogland próbálkozott meg egy lövéssel, mellé ment.

4
    Aktívan kezdte a mérkőzést a hazai csapat, bátran mennek előre.

5
    Leon Andreasen lőtt a kapu mellé.

6
    Szabálytalanság miatt a Hannover jöhet szabadrúgással.

7
    A hazaik passzolgatnak hátul, nehezen megy a támadásépítés.

8
    Andreasen lőtte kapura 20-ról, Hildebrand szögletre tolta a lövést.

9
    Szalai szabálytalankodott a kezdőkörben, szabadrúgással jöhet a Hannover.

10
    Hildebrand rúgja ki a labdát.

11
    Clemens ugrott volna ki egy labdával, Zieler jól jött ki a kapujából és szedte fel a labdát.

12
    Howedes buktatta a kiugrott Dioufot a tizenhatoson belül, azonnal pirosat kapott.

13
    Diouf buktatásáért büntetőt ítélt a játékvezető.

14
    A Hannover gólt szerzett!
    HUSZTI SZABOLCS bevarrta a tizenegyest. Hildebrand jobbra vetődött, a labda a bal sarokba ment.

15
    Hamar vezetést szerzett a Hannover, ráadásul emberhátrányban a vendégek. Nehéz helyzetben a Schalke.

16
    Clemens beívelt szabadrúgását üti ki Zieler.

18
    Julian Draxler volt lesen, kifelé jöhetnek a hazaiak.

19
    Prib adja el a labdát, a Schalke támadhat.

20
    Gólszerzési lehetőség a Hannover előtt. Jobb oldalon húzták meg a hazaiak, majd a laposan középre lőtt labdáról éppen csak lemaradt a berobbant Diouf.

21
    Artur Sobiech maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

22
    Huszti beívelt szabadrúgását kivágták a vendégek.

23
    Stindl cselezte be magát lő távon belülre, lövése azonban elkerülte a kaput.

24
    Salif Sane marad lenn a gyepen, áll a játék.

25
    Sané meggyógyult, a játék folytatódik.

26
    Emberelőnyben könnyedén passzolgat a Hannover.

27
    Hildebrand rúgja egészen a másik kapuig a labdát. Támadhat a Hannover.

28
    Goretzka szabálytalankodott, szabadrúgáshoz jutott a Hannover.

29
    Huszti beívelt szabadrúgása nem jelentett veszélyt.

31
    Artur Sobiech megkapta az első sárga lapját, miután letalpalta Goretzkat

32
    Veszélyes támadást vezetett a Hannover, jobb oldalról belőtt labdát végül szögletre mentették a vendégek.

33
    Hildebrand maradt lent, ápolni kell. Diouf-fal ütközött, miután az ötösre belőtt labdára próbált lecsapni a hazaiak támadója.

34
    Huszti szöglete után jött is a hazai fejes, mellé ment.

35
    Diouf lépett ki ziccerben, egyedül vezethette a labdát Hildebrandra, azonban a hazaiak támadójának nem sikerült elvinni a kapus mellett a labdát, a vendégek hálóőre összeszedte azt.

36
    Diouf sérülése nem súlyos, így az ápolás után visszatér a pályára. Egy kis kakaskodás is volt a pályán.

38
    Felipe Santana váltja a lecserélt Leon Goretzka -t.

39
    A Hannover egymásután vezeti támadásait, teljes a zavar a Schalke házánál.

40
    Huszti szögletét Hildebrand kiöklözte, de maradt a labda a hazaiaknál.

42
    MAME BIRAM DIOUF fejesével már kettővel megy a hazai együttes. Jobb oldalról jött Huszti beadása, Diouf közvetlen közelről a felső lécet is érintve fejelt a kapuba. Hildebrandt tehetetlen volt.

43
    A Schalke emberhátrányban a labdát se igazán tudja megtartani.

44
    A Hannover járatja középen a labdát.

45
    Két perc hosszabbítást mutat a játékvezető.

45+1
    Szabálytalanság miatt a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

Egy igen feszült mérkőzésen a szünetben 2:0-ra vezet a Hannover. A hazaiak Höwedes kiállítása után büntetőből szereztek vezetést, majd Diouf is betalált fejjel. Egyelőre a magyarok közül Huszti Szabolcs örülhet, nem csak azért mert vezet a csapata, hanem egy félidő alatt rúgott egy gólt, illetve adott egy gólpasszt.
    Szalai eddig észrevétlen a pályán, de ne felejtsük el, emberhátrányban játszanak a vendégek.
    Nehéz helyzetben a Schalke, akár egy komolyabb verésbe is beleszaladhatnak.
    Maradjanak velünk továbbra is.

46

46
    A Schalke kezdte a második félidőt.

47
    Hiroki Sakai próbálkozott egy átlövéssel, fölé ment.

48
    Nehéz helyzetben a Schalke, két gólos hátrányban, illetve emberhátrányban vannak.

48
    Jobb oldalról jött a hazaiak beadása, középen azonban Huszti már szabálytalankodott. Kifelé jöhet szabaddal a Hannover.

49
    Diouf jobbról passzolta be a labdát, középen Artur Sobiech közelről fölé lőtte. Hildebrand még beleért, szögletet végezhet el a Hannover.

50
    Andreasen 18-ról lőtte rá, alig ment mellé.

51
    A Schalke alig tudja megtartani a labdát, emberhátrányban azonban ezen nem igazán kell csodálkoznunk.

54
    A Schalke gólt szerzett!
    SZALAI ÁDÁM góljával szépít a Schalke. Jobbról adták be a labdát a vendégek, Neustädter mellel tett le Szalainak, aki közelről a kifutó Zieler mellett a kapu bal oldalába gurította a labdát.

55
    A Schalke végezhetett el szabadrúgást 18-ról, nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

57
    Christian Clemens volt lesen, kifelé jöhetnek a hazaiak.

58
    Továbbra is sok a szabálytalanság a pályán. A hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

59
    Santana felé egy mélységi indítás, a vendégek védője előnyösebb helyzetben hazafejelte a labdát.

60
    Zieler rúgja mezőnybe a labdát.

61
    Hoogland volt lesen, kifelé jöhetnek a hazaiak.

62
    Huszti beadása után a fejes fölé ment.

63
    Mit hagytak ki a vendégek!!!! Clemens ugrott ki a leshatáron egy labdával, majd visszapasszolta Szalainak, aki ugyan estében, de az üres kapu mellé rúgta a labdát nyolc méterről. Ennél nagyobb helyzet nem kell.

65
    Leon Andreasen lőtt kapura, azonban az eredmény nem változott.

66
    Dicsérnünk kell a Schalket, emberhátrányban se álltak vissza, és nem tettek le a pontszerzésről.

67
    Sané kapott sárga lapot, még éppen a tizenhatos vonala előtt rántotta le a kiugró Szalait.

68
    A 17 méterről elvégzett vendég szabadrúgást Draxler lőtte fölé.

69
    Egy kifejezetten izgalmas, jó iramú mérkőzést láthatunk.

70
    Mellé! Christian Clemens lövése kerülte el a kaput. A mérkőzésnek ez a periódusa egyértelműen a vendégeké.

72
    Ya Konan jött be Sobiech helyett.

74
    Huszti Szabolcs kapott azonnal piros lapot, Hoogland-et rúgta fejbe a kezdőkörben. Veszélyes játékért azonnal leküldte a játékvezető.

75
    Huszti kiállítása után egyenlő létszámban a csapatok, jó 15 perc maradt a kiállításból.

76
    Andreasen marad lenn a gyepen, áll a játék.

77
    Rövid szünet után folytatódhat a mérkőzés.

78
    Fuchs könyöklésért kapott sárga lapot.

79
    Leon Andreasen jött le, helyette Manuel Schmiedebach játszik Hannoverben.

80
    Max Meyer áll be Roman Neustadter helyett.

81

82
    Sok a szabálytalanság a pályán, töredezett a játék.

83
    Tranquillo Barnetta áll be Christian Clemens helyére.

84
    A második félidőben sokkal jobban játszik a Schalke, mint a hazaiak.

85
    A vendégek végezhetnek el szabadrúgást a Hannover tizenhatosának sarkától.

85
    Christian Fuchs kaszálta el Dioufot, második sárga lapja után idő előtt mehet zuhanyozni.

86
    Jones rúgta mellé 18-ról.

87
    A hazaiak dobhatják be a labdát a Schalke térfelén, majd Hildebrand rúgja ki a játékszert.

89
    A Schalke jön előre, a Hannover már különösebben nem erőlteti a támadásokat.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Marcelo szabálytalankodott Szalai ellen, balról rúghat szabadrúgást a Schalke.

90+1
    A beívelt szabadrúgást, Hoogland közelről mellé fejelte. Hatalmas egyenlítési lehetősége volt a Schalkenak.

90+2
    Mame Biram Diouf ment le a pályáról, helyére Karim Haggui állt be.

90+3
    Jones ápolása miatt áll a játék. A nyakát fogja a vendégek játékosa.

90+3
    Ápolás után folytatódik a játék.

Játékvezetői szempontból rendkívül nehéz mérkőzést láthattunk. Tapintható volt a feszültség a pályán, amit a két azonnali, majd Fuchs második sárgája utáni kiállítás is mutat.
    Az első félidő elején emberhátrányba kerültek a vendégek, majd 2:0-ás hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok. Ekkor még úgy tűnt, hogy egy komolyabb vereségbe is beleszaladhat a Schalke. Ennek ellenére pont a fordítottja történt, a második félidőre mintha vért ittak volna, úgy jöttek ki a vendégek. Szalai Ádám góljával sikerült is szépíteniük, ezt követően egymásután vezették a támadásokat. Szalai azonban a mérkőzés legnagyobb helyzetét kihagyta, így az egyenlítés már nem jött össze.
    A második félidőben mutatott játék alapján egy döntetlent megérdemelt volna a Schalke.
    Összességében egy jó és izgalmas mérkőzést láthattunk, magyar gólokkal. Reméljük Szalainak nem sokára magyar mezben is is sikerül betalálnia....Bukarestben. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (17:33:40)

Gólok: 14. Huszti (bünt.), 42. Diouf – 54. Szalai

Lapok:   31. Sobiech (HAN), 67. Sané (HAN) – 78. Fuchs (SCH)   74. Huszti (HAN) – 12. Howedes (SCH), 85. Fushs (SCH)

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Sané, Pocognoli – Stindl, Andreasen (79. Schmiedebach), Prib, Huszti – Diouf (90. Haggui), Sobiech (72. Konan)
    FC Schalke 04: Hildebrand – Hoogland, Matip, Höwedes, Fuchs – Neustädter (80. Meyer), Jones – Clemens( 83. Barnetta), Goretzka (38. Santana), Draxler – Szalai

Játékvezetők: Dankert – Hacker, Rohde