Elche CF – Real Sociedad 1:1 (vége) | RCD Espanyol – Valencia 3:1 (vége) | Villarreal – Valladolid 2:1 (vége)
Villarreal CF
2:1 (1:1)
Real Valladolid
szombat 24.08.2013, 23:00 • Camp El Madrigal, Villarreal • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 23:00 - kor kezdődik.

Ezen a hétvégén Spanyolországban már a második fordulót rendezik. Az első körben hazai pályán kikapó Valladolid a Villarreal otthonába látogat. A sárga tengeralattjáró becenévre hallgató hazaiak viszont idegenben gyűjtötték be a három pontot egy gólgazdag mérkőzésen. A Villarreal a múlt szezonban még a másodosztályban gyűrte az ellenfeleket, az ott végzett második helyezés juttatta őket az élvonalba, pontosabban vissza az élvonalba. Néhány évvel ezelőtt még az első osztályban is topcsapatnak számítottak, nem érdemtelenül. Gondoljunk csak például a 2007-08-as szezonra, mikor a bajnokságban a második helyezést érték el, megelőzve a Barcelonát (is).
    A mérkőzés esélyese a hazai együttes, de a vendégek is nyilván szeretnék a múlt heti hazai kudarc után elkezdeni a pontgyűjtést.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Villarreal Club de Fútbol: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Dorado, J. Costa – Aquino, B. Soriano, Cani – Jonathan Pereira, Trigueros, G. dos Santos

Real Valladolid: Mariño – Rukavina, Valiente, Barmettler, Peña – G. García, Rubio, Ó. González, Rueda, Bergdich – Guerra

Játékvezetők: Gil – Álvarez, Nevado.

1

1
    A hazaiak kezdték a találkozót. Rögtön egy helyzetecske, a Villarreal részéről.

2
    Musacchio szabálytalansága után szabadrúgás a vendégeknek.

3
    G. García végezte el a szabadrúgást a hazai tizenhatos sarkától. Nagyon csúnyán lőtte fölé.

4
    A Valladolid gólt szerzett!
    GUERRA révén megszerzi a mérkőzés elején a vezetést a vendég Valladolid. Nagyon szép támadás végén Berglich ugratta ki középen Guerrat, aki kibújva a védők mellett okosan átemelte a labdát Asenjo kapuson.

5
    Jól bekezdtek a csapatok. Múlt héten idegenben szintén hátrányban volt majdnem végig a Villarreal, aztán mégis ők vitték el a három pontot.

7
    A hazaik birtokolják a labdát, egyelőre kapura nem veszélyesek.

8
    Hazai bedobás, támadást épít a Villarreal.

9
    A Villarreal végezhet el szabadrúgást az ellenfél tizenhatosának sarkától.

10
    Veszélytelen szabadrúgás után kirúgással jöhet Marino.

11
    Soriano adja el a labdát, de hamar visszaszerzi a hazai együttes.

12
    Cani íveli be lágyan a labdát középre, végül dos Santos rúgta mellé.

13
    A Villarreal az elmúlt öt mérkőzésén nem veszített.

14
    Trigueros szabálytalansága után szabadrúgást vágezhet el a Valladolid a saját térfeléről.

15
    Hosszú labda előre a vendégektől, nem lehetett elérni.

16
    Asenjo rúgja ki a labdát.

17
    A hazaiak birtokolják a labdát, de nehéz átjátszaniuk a betömörült Valladolid védelmet.

18
    Járatja a labdát a hazai csapat, minden Valladolid játékos a saját térfelén.

19
    Gaspar fejelt kapura egy felperdült labdát. Veszély nem volt benne.

20
    Jonathan Pereira cselezgetett a vendégek tizenhatosán belül, lövését Valiente blokkolta.

21
    Most a vendégek tartják a labdát, középen passzolgatnak.

22
    Cani játszotta be a labdát Pereiranak, lefordulásból lőtt, a blokkról szöglet lett belőle.

23
    Pereira balról rúgta kapura, de igazából se kapura lövésnek, se beadásnak nem volt jó.

24
    Dos Santos balról akarta beadni, a védőről szögletre ment ki.

25
    Hazai szöglet után a fejes érte Pena kezét, a játékvezető nem ítélt büntetőt. Ezt nyilván számon fogják kérni a hazaiak a játékvezetőn.

26
    Próbálja fokozni a nyomást a Villarreal, a vendégek pedig a kontrákban bíznak.

27
    Gilberto Garcia lövése elkerülte a hazaiak kapuját.

28
    Elég sok a pályán a rossz passz, az eladott labda.

29
    A vendégek dobhatnak.

30
    Dos Santos mutatott be egy szólót középen, majd Caninak akarta kipasszolni, de eladta a labdát.

31
    Most a hazaiak húzódnak vissza saját térfelükre, majd megindul a Villarreal.

32
    Cani lábát húzták el a vendégek tizenhatosa előtt, jöhet a szabadrúgás.

33
    Trigueros végezte el a szabadrúgást. Bal oldalról tekerte kapura, Marinonak bizony nyújtózkodnia kellett a labdáért.

34
    Addig-addig kereste a rést a hazai csapat a Valladolid védelmén, hogy Trigueros végül 17-ről ballal előtte. Marino biztosan fogta a lövést.

37
    Büntetőhöz jut a Villarreal! Costa lábát húzta el Garcia.

38
    A Villarreal gólt szerzett!
    GIOVANI DOS SANTOS bünetőjével egyenlít a haza csapat. Dos Santos ballal, a jobb kapufát is érintve szerez gólt csapatának.

39
    Még az első félidőben sikerült tehát az egyenlítés a hazai csapatnak, de nem érdemtelenül. Rendre vezették a támadásokat, a vendégek többnyire csak a védekezéssel voltak elfoglalva.

40
    Következhet az első Valladolid szöglet.

41
    A vendégek szögleténél Barmettler elesett középen, de ez nem volt büntető.

42
    A vendégek mentek előre, középen labdát veszítettek. Megindult a Villarreal Dos Santos felé egy indítás, de már lesen volt a mexikói.

43
    Bergdich veszített labdát, ebből indult meg a hazai csapat.

44
    Marc Valientet kapja a mérkőzés első sárga lapját. Felrúgta ellenfelét.

45

A vendégek hamar vezetést szereztek, ezt követően teljesen visszazártak, a Villarreal pedig egymásután vezette a támadásokat. Végül még az első félidőben sikerült egyenlíteniük egy jogos büntetővel. Mindenképpen megérdemelt a Villarreal egyenlítő gólja, hiszen sokkal többet tettek a gólszerzésért, arról már nem is beszélve, hogy számon kérhetnek a játékvezetőn egy elmaradt büntetőt. Egy beívelés után az egyik vendégjátékos kezét érintette a labda.
    Maradjanak velünk továbbra is!

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

47
    Giovani Dos Santos helyére Jeremy Perbet állt be.

48
    Dos Santos kijött, megnézte, hogy bírja-e, nem bírta. Nyilván sérülés van a háttérben.

49
    Hazai szögletet kivágják a vendégek.

50
    Ott folytatódik a mérkőzés, ahol az első félidő végén abbamaradt. Támad a Villarreal.

51
    Pereira bonyolódott cselsorozatba, végül dobhatnak a hazaiak.

52
    Szabadrúgás a vendégek tizenhatos vonalától nem messze.

53
    Trigueros ívelte be a szabadrúgást bal oldalról. Perbet már lesen volt.

54
    Gaspar adott volna egy mélységi passzt Pereiranak, de már lesen volt Pereira. Szabadrúgás kifelé.

55
    Jaume Costa sárgult be, Garciat tartotta fel.

56
    Omar áll be Gilberto Garcia helyére.

57
    Trigueros felé egy indítás, de már hosszú volt neki.

58
    Mario Gaspar lépett oda nagyon csúnyán Valientenek. Egy szigorúbb játékvezető más színű lapot mutatott volna fel.

59
    González szabálytalankodott, szabaddal jöhet a hazai csapat.

60
    Villarreal szöglet után Marino kezében a labda.

61
    Jeremy Perbet a beívelt hazai szöglet után kézzel akarta a labdát a kapuba juttatni. A témában Maradonától kellene különórát vennie, neki jobban ment 1986-ban.

62
    Omar szabálytalankodott, a Villareal végezhet el szabadrúgást.

63
    Les miatt a hazaiak jöhetnek szabadrúgással kifelé.

64
    A hazaik jóval többet birtokolják a labdát, gyakorlatilag csak a Villarreal törekszik gólszerzésre.

65
    Ikechukwu Uche ment be Jonathan Pereira helyett.

66
    Rueda 18-ról, szembe a kapuval próbálta kapura tenni a labdát, a blokkról szöglet lett belőle.

67
    Hosszú előrerúgott labda a hazaiaktól, Marino kezében landolt végül.

68
    Cani húsz méterről megeresztett lövése pont középre ment, Marino biztosan fogta.

69
    Dorado kaszálta el ellenfelét.

70
    Tomas Pina áll be Manu Trigueros helyére.

71
    Omar középre ívelt szabadrúgásából végül szöglet lett.

72
    A beívelt szögletet Rueda fejelte jócskán mellé.

73
    Az utóbbi percekben valamennyire magára talált a Valladolid is.

74
    Aquino jobbról rúgta középre a labdát, Marino szedi össze.

75
    Aquino addig forgolódott a labdával a jobb szélen, míg ki nem vitte a labdát. Kirúgással jöhet a Valladolid.

76
    Javi Guerra hagyja el a pályát, helyette Osorio a pályán.

77
    A második félidő közel nem annyira élvezetes, mint az első negyvenöt perc volt.

78
    Uche forgolódott a vendégek tizenhatosán belül, lövésig nem jutott el.

79
    A vendégek térfelén a játék, szokásához híven visszazárt a Valladolid.

80
    Látványos és gyors támadás a Villarrealtól! Aquino húzta meg a bal oldalon, jól is tette középre, az ötösön érkezett Perbet, fejjel milliméterekkel maradt le a labdáról. Nagy helyzet volt.

81
    Perbet labdája nem jó, kirúgással jöhetnek a vendégek.

82
    Oscar helyére Valdet Rama állt be.

83
    CANI góljával fordít a Villarreal. Asenjo rúgta ki a labdát, Perbet nagy nehezen még bent tartotta, majd Canihoz passzolt, aki szólózott egy középen, majd 18 méterről bevarrta a bal felsőbe.

84
    A múlt fordulóban a 83. percben egyenlített, most fordított ebben a percben a Villarreal.

86
    Zakarya Bergdich kap sárga lapot buktatásért.

87
    Omar lövését védenie kellett Asenjonak. Ritka pillanat, hogy a hazai hálóőrnek védenie kell.

88
    Aquino közelről, igaz kicsit jobbra már kisodródva lőtte kapura, Valiente beérte, és becsúszással szögletre mentett. Ez már meccslabda volt itt a végén.

89
    A vendégek nem tudnak labdához jutni, a hazaiak jól eldugják azt.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    A Valladolid térfelén járatja a labdát a hazai csapat.

90+2
    Perbet közelről, balról bal lábbal lőtte kapura, Marino szögletre tette ki.

90+3
    Szabadrúgást kap az ellenfél térfelén a Villarreal, ez most tökéletes a hazaiaknak.

A második mérkőzését is megnyerte a Villarreal, így két forduló után hat pontosak. Múlt héten is hátrányba kerültek, majd onnan fordítottak, akárcsak a mai mérkőzésen. Ez sok mindent elmond akarásukról, erejükről.
    A mérkőzés elején a vendégek szereztek vezetést, ezt követően gyakorlatilag csak a hazaiak támadtak. Dos Santos sérülés miatt a 47. percben lement a pályáról, akkor úgy tűnt, hogy ezt a vérveszteséget nem biztos, hogy elviseli a hazai csapat. A Villarreal folyamatosan ment előre, de a győztes gól csak a 83. percben született meg, egy nem akármilyen találattal.
    Összességében teljesen megérdemelt a hazai győzelem, sokkal jobban akarták a győzelmet, és főleg sokkal többet is tettek érte, mint ellenfele.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (00:53:28)

Gólok: 38. santos (bünt.), 83. Cani – 4. Guerra

Lapok:   55. Costa (VCF), 58. Gaspar (VCF), 61. Perbet (VCF), 69. Dorado (VCF) – 44. Valiente (RVA), 86. Bergdich (RVA)

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Dorado, J. Costa – Aquino, B. Soriano, Cani – Jonathan Pereira (65. Uche), Trigueros (70. Pina), G. dos Santos (47. Perbet)
    Real Valladolid: Mariño – Rukavina, Valiente, Barmettler, Peña – G. García (56. Omar), Rubio, Ó. González (82. Rama), Rueda, Bergdich – Guerra (76. Osorio)

Játékvezetők: Gil – Álvarez, Nevado