Nyíregyháza – Cegléd 2:0 (vége) | Békéscsaba – Balmazújváros 2:0 (vége) | ZTE – Ajka 1:2 (vége)
ZTE FC
1:2 (0:0)
FC Ajka
szerda 28.08.2013, 19:30 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Magyar Kupa

A második félidőben is próbált támadni a ZTE, de az Ajka rúgta a gólokat. Az elsőt még sikerült hamar kiegyenlíteni, azonban Sowunmi második találatára már nem volt válasz. Összességében az Ajka megérdemelten nyert a sok hibával játszó hazaiak ellen és jutott a Magyar Kupa 3. fordulójába. (21:24:56)

90+3
    Félpályáról jöhetnek szabadrúgással a vendégek. Ezzel már kihúzzák a hátralévő időt.

90+2
    A hazai térfélen tartja az Ajka a labdát, 1 perc van hátra a jelzett hosszabbításból.

90+1
    Hosszú labda Prekletnek, nem éri el.

90
    Bal oldali hazai szöglet után két fejen is megcsúszik a labda, a ZTE jöhet bedobással.

89
    Skriba kapott sárgát szövegért.

88
    Előbb Vayer, majd Kulcsár a földön, de egyiket se előzte meg szabálytalanság.

87
    Bal oldali ajkai szabadrúgás után Bogunovic vágja ki a labdát.

86
    Babati beadása után Pavicevic esik el a 16-oson belül, a játékvezető kifelé ítél szabadrúgást.

85
    Horváth A. kapott sárgát reklamálásért.

83
    Simonfalvi helyett Babati a pályán a hazaiaknál.

83
    Sowunmi sérül meg, ápolni kell.

82
    Szegleti cselezget a bal oldali szögletzászlónál, végül kirúgja az alapvonalon túlra a labdát.

81
    Szegleti jobb oldali beadása pattan le a védőkről.

80
    A jobb oldali szögletből nem alakult ki veszélyes helyzet.

79
    Simonfalvi ívelt be jobbról, de egy ajkai védő kifejelte az érkező Pavicevic elől a labdát.

78
    Simonfalvi szánja el magát lövésre 20 méterről, Tulipán azonban eldőlve fogja a labdát.