Borussia M'gladbach – Werder Bremen 4:1 (vége) | Hannover 96 – 1. FSV Mainz 05 4:1 (vége) | VfL Wolfsburg – Hertha BSC 2:0 (vége)
Norimberk – FC Augsburg 0:1 (vége) | Hamburger SV – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 4:0 (vége) | FC Schalke 04 – Bayer Leverkusen 2:0 (vége)
VfL Wolfsburg
2:0 (2:0)
Hertha BSC
szombat 31.08.2013, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Bundesliga

Vége a meccsnek! Két váratlan góllal, de a második félidő alapján megérdemelten nyerte meg könnyedén a meccset a Hertha ellen, Naldo és Rodríguez óriásit játszott megint, már harmadszor zsinórban.
    A Wolfsburg ezzel négy forduló után hat pontos, a Hertha elvesztette veretlenségét. (17:24:15)

93
    Elképesztő, mi folyt itt!!! Az utolsó támadásnál háromszor rúghatott kapura a Hertha, Ramos passzolta be Knochénak, akiről lepattant Ronny elé, ő közelről Benaglioba rúgta a zcicert, majd Ramos rúghatott még kétszer, mindkétszer a gólvonalon blokkolnak!

92
    Diego ugratta ki Medojevicet szépen, aki leosztja Vieirinhának, de az már egy picit hosszú, nincs lövés sem.

92
    Ronny szabadrúgását Benaglio kiüti.

91
    Vieirinha löki fel Wagnert hátulról, szabadrúgással jön a Hertha.

90
    Alighanem már csak a végét várják a csapatok.

87
    Az utolsó csere, Baumjohann helyén Kluge.

87
    Bejött hát a tuticsere.

87
    A második félidőre kicsit eltűnő, de jól játszó Ja-Cheol Koo helyére áll be Schafer.

86
    Rodríguez szöglete nem igazán jó, bár Vieirinha begyűjti, de beadni nem tud már rendesen.

86
    Vieirinha várja meg okosan, amíg elszalad előtte Schulz és Ronny is, majd lő, Kraft véd a jobb felső előtt!

85
    Medojevicet, majd Diegot is feldöntik, Lustenberger szabálytalan utóbbinál.

84
    Schulz borítja fel Vieirinhát, de nincs fault, kirúgás jön!

83
    Diego indítja nagyon szépen Olicot, de Brooks rajta van és Olic estében tudja csak középre kotorni, Kraftnak így is védenie kell!

82
    Kloset az első fordulóban, Hannoverben kiállították, ezért Knoche került be a helyére, aki bent is maradt, így hiába tért vissza a svájci, maradt a padon – egész eddig.

81
    Polák helyére jön Klose a végén!

80
    Rodríguez! Remekül csavarta rá a balbekk, centikkel kerüli el a rövid kapufát!

79
    Diego pörgeti Lustenberger kezére, 24 méterről rúghat a Wolfsburg.

78
    Ramos vezette jó 25 métert a labdát, amíg Diego szépen szerelte már reménytelen helyzetben, majd Rodríguezzel kényszerítőzik és gyönyörűen kihozzák.

77
    Naldo állította meg Ronnyt szépen elválasztva a labdától. Tanárian játszik a brazil ma is.

76
    Medojevic adott be a tizenhatos oldalvonaláról, középen Brooks a helyén volt és kirúgta az utolsó pillanatban Vieirinha elől!

75
    A ma elég láthatatlan, de nem hibázó Trasch faultol most az ellenfél térfelén.

74
    Perisic jön le, aki ma se nyújtott maradandót, Medojevic érkezik.

72
    Ronny rúgta rá, a sorfalról levágódik, majd Benaglio fog egy beadást.

71
    Knoche ütközi le Baumjohannt, szabadrúgás a Herthának 20 méterről!

70
    Perisic húzza vissza a bal lábára a jobb oldalon, majd két védő között lő, jócskán mellé.

69
    Próbál feljebb jönni a Hertha, de nagyon pontatlanok.

68
    Wagnernek kellett lekocognia, vérzik a szemhéja.

67
    A második félidőben egyértelműen fölényben, nem is kis fölényben a Wolfsburg, de amikor tényleg helyzeteik vannak, nem tudnak betalálni!

66
    Diego rettenetesen megeteti a szélen védőjét két biciklivel, majd befelé húz és lő, Kraft fogja!

65
    Vieirinha szereli Ronnyt, de aztán érkezik Wagner és letarolja a szélsőt, máris sárgát kap a csere!

65
    Olic adott be Schulz mellől, Vieirinha érkezett középen, de 13 méteren mellérúg a labdának, nincs gól!

64
    A másik szélső is lejön, Ben-Hatira helyén Wagner.

64
    Allagui helyén Ronny.

64
    Ezt a szögletet most csak kiüti Benaglio, de már fújt Hartmann.

63
    Hosogai elől szabadít fel Rodríguez szögletre.

62
    Ben-Hatira szabadrúgása 28 méterről kijön, de újra a Hertháé.

62
    Kettőscsere érkezik majd a Herthánál!

60
    A Herthában nagyon jól játszó Langkamp kap sárgát, egy kontrát állított meg Vieirinha felrúgásával.

57
    Rodríguez szögletét a rövid oldalon kirúgásra fejelik.

56
    Újabb nagy helyzet! Diego kapja a tizenhatoson, bepasszolja az üresen érkező Olichoz a túloldalra, de ő nem lő egyből, átveszi, odaér Lustenberger és blokkol 12 méteren, szöglet!

56
    Perisic löki el Ben-Hatirát a félpályán.

55
    Továbbra is a Wolfsburg birtokolja a labdát, alig jut hozzá a Hertha.

51
    Egy szabadrúgásnál középen Baumjohannhoz üti Benaglio, aki fölélő fél méterrel 14 méterről!

50
    Hát mi maradt ki?! Kraft egészen pocsékul jön ki Ja-Cheol Koo-ra, aki könnyen eltolja mellette, majd az alapvonalról magasan bepöccinti középre, de Diego az üres kapus mellé fejel!

48
    Olic löki el Langkampot.

48
    Rodríguezen fűzi át Allagui, de jön Naldo és kisegíti.

47
    Lustenberger rúg oda Diegonak késve.

47
    A Hertha kezdte a második félidőt.

46

És félidő! Komoly helyzetek nélküli meccsen a Wolfsburg a szünet előtt kétgólos előnyre tett szert a Hertha ellen. Fordított lehet a forgatókönyv, mint a múlt héten a Mainz ellen, akkor ők voltak a jobbak, mégis veszítettek, most a Herthának maradt ki két kisebb lehetősége, mégis ők vezetnek.
    De van még egy félidő!

47
    A Wolfsburg gólt szerzett!

A sértett állt oda és könyörtelenül bevágta a kapu jobb oldalába, Kraftnak esélye sem volt! 2-0 a Wolfsburgnak, innen alighanem nem fog tudni felállni a Hertha, legalábbis azzal a játékkal biztosan nem, amit az első félidőben produkáltak!

46
    Tizenegyes! Vieirinha adott be, lecsorgott a labda, Diego érkezett és eltolta Brooks mellett, aki fellöki! Büntető!

46
    1 a ráadás.

44
    Ezzel teljesen váratlan módon megszerezte a vezetést a Wolfsburg, amely a játékot ugyan irányította az első félidő nagy részében, de a labdatartáson kívül semeddig nem jutottak!

43

És Olic, körülbelül első labdaérintéséből! Naldo hozta a labdát 22 méteren, meggyőződésem, hogy lőni akart, de elment volna keresztbe és gyenge is lett volna, csakhogy jött az egyvonalról érkező Olic, aki 7 méterről bepasszolta a kapuba a labdát!

41
    Igen-igen csendesen csordogál a játék.

39
    Diego vezetgeti, elveszti, majd óriásit küzd és visszaszerzi – csak hogy aztán egyszerűen elpasszolja.

38
    Perisic marad lenn Allagui szabálytalan szerelése után, amit nem fújt le Hartmann 28 méternél.

37
    Átvette most a kezdeményezést a Wolfsburg.

37
    Ja-Cheol Koo emel be Olichoz lesre.

36
    Vieirinha csinálja meg Schulz mellett, lepasszolja Ja-Cheol Koo-nak, de Olic valamiért beleér és ráadásul el is passzolja.

35
    Néhány perce rákezdett az eső is!

35
    Ja-Cheol Koo szereli Hosogait szabálytalanul.

34
    És egy ziccer! Hihetetlen! Rodríguez passzolta be a bal szélről centire pontosan Diegonak, aki 13-ról le is vehette, majd mellégurít!

33
    Az első hazai helyzet! Vieirinha adott be egészen a sarokból, estében, de Perisic középen védője szorításában föléfejel!

33
    Valójában nem is jutott még el lövésig sem a Wolfsburg.

32
    Diego lövését blokkolták.

31
    Olic most is elengedi maga előtt a labdát, de Langkamp nem faultolta, hogy el kelljen esnie.

30
    Dost egyébként sérült a Wolfsburgnál.

29
    Ohhh! Centiken múlt! Ben-Hatira adott be, Ramos meg tudta csúsztatni Naldo mellett, de a földről fölépattan a labda! Ez nagyon közel volt!

29
    Olicnál gyakorlatilag még nem volt a labda a meccsen, egy kezemen meg tudom számolni, egész biztosan.

28
    Jó kis hangulatot teremtenek a nézők.

27
    Rodríguez hagyja ott Allaguit, de aztán lapos passza elakad Langkampban.

25
    Baumjohann szögletét könnyedén húzza le Benaglio.

25
    Ramos pattintja szögletre Rodríguezről a sarokban.

24
    Most Polák rúgja fel Baumjohannt.

24
    A szabadrúgást kifejelik, de Lustenberger érkezik és 16-ról tüzel, Benaglio nyújtózkodik egyet és leszedi!

23
    Naldo csúszik nyújtott lábbal Baumjohannra, sárga lap!

23
    Hosogai csúszik be Ja-Cheol Koo beadására, vissza is pattan a koreaira, kirúgás, nem tudni miért reklamál a hazai játékos.

22
    Az előző meccsekből kiindulva egyébként garantált, hogy Schafer csereként be fog állni a Wolfsburgba.

21
    Ja-Cheol Koo tört be az eleső Hosogai mellett, valamiért lefújta Hartmann.

20
    Lustenberger egymásnak lökte Perisicet és Ja-Cheol Koo-t, estében utóbbi megütötte véletlenül, elterül a Hertha-játékos, majd méltatlankodik, hogy miért kell lemennie ápolás után.

19
    Rodríguez szabálytalan Pekaríkkal a Hertha félterének sarkában.

18
    Trasch mellett Ben-Hatira nem fér labdához, kikíséri a védő.

18
    Egyelőre nem alakult ki lehetőség egyik oldalon sem, leszámítva Allagui lövését a második percben.

17
    Lustenberger ütközi le Polákot.

16
    Kraftnak már most volt vagy 5 olyan labdaérintése, ami után egy Hertha-játékosnak sem volt esélye a labda megszerzésére, érthetetlen helyekre rugdossa a labdákat.

15
    Nem volt kezezés, mellkassal vette le a védő.

14
    Rodríguez Allaguit kicselezve ad be, Olic előtt elmegy, de Langkamp szerinte kézzel ért hozzá.

13
    Kraft kirúgása elérhetetlen Allaguinak a szélen.

12
    Vieirinha előtt elcsúszott Hosogai, így nekiesett az induló játékosnak, szabálytalanság.

10
    Baumjohann indult volna el a szélen, de Rodríguezen fennakad, tanárian szerelt a balhátvéd.

9
    Trasch passzolja el.

8
    Rodríguez ívelte volna be fejelésre, ez most pocsék lett, jóval a kapu fölött száll el.

7
    Ramos vesz le egy labdát, pechjére bele is üt kézzel.

6
    Langkamp csúszik be a balszélen felfutó Rodrígueznek, tisztáz.

5
    Olic fut egy labda után az alapvonalnál, de nem tudja utolérni.

4
    Diego lő 20-ról, alig csorog el a kapuig, Kraft felszedi.

4
    A vendégek sárga felsőben és kék nadrágban a pályán.

3
    A hazaiak fehérben játszanak ma.

2
    Máris egy helyzet! Ramos indul el és osztja le Ben-Hatirának, aki beteszi, középen érkezik Allagui és fordulásból nemsokkal a léc fölé lő!

2
    A Wolfsburg kezdte a találkozót.

1

Caligiuri a padon a Wolfsburgnál.

Csaknem teltház, 25000 néző ma a Volkswagen Arenaban.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Rodríguez, Knoche, Naldo, Trasch – Polák, Ja-Cheol Koo – Perisic, Diego, Vieirinha – Olic

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Schulz – Lustenberger, Hosogai – Allagui, Baumjohann, Ben-Hatira – Ramos

Játékvezetők: Hartmann – Brand, Achmüller – Kampka.

A Wolfsburg és a Hertha feszül egymásnak a Bundesliga 4. fordulójában. A hazaiak korábbi három meccsükön a Hannover és a Mainz ellen kikaptak, a Schalkét viszont kiütötték. A Mainz ellen is jobban játszottak, de a szerencse nem mellettük állt.
    A mai kezdőben múlt héthez képest csak annyi a változás, hogy Luiz Gustavo, aki a múlt héten kiállíttatta magát, természetesen nincs keretben, a csapatban a helyén Polák.
    A Hertha hét pontos, mivel kiütötte a Frankfurtot, majd döntetlent játszott a Nürnberggel, végül pedig legyőzte a Hamburgot.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.