Gyirmót – Lombard Pápa FC 2:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Nyíregyháza 2:2 (vége)
Gyirmót FC Győr
2:2 (1:0)
Lombard Pápa FC
kedd 15.10.2013, 16:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Ligakupa negyedik fordulójában a G csoport második helyezettje fogadja az elsőt, ez egy héttel ezelőtti mérkőzés visszavágóját játsszák ma délután.

A Lombard Pápa odahaza 2:1-re tudott nyerni az eggyel alacsonyabb osztályban szereplő, de nagyon jó erőkből álló Gyirmót ellen, jó mérkőzésen, ahol a vendégek egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet.

Osztálykülönbség ide, vagy oda, a Gyirmót ma egyáltalán nem esélytelen a győzelemre, odahaza simán verte az Ajka csapatát, a Haladás otthonában kétgólos hátrányt is le tudott dolgozni, de az is igaz, hogy akkor jobb formában voltak, mert legutóbbi két bajnokijukon váratlannak mondható vereséget szenvedtek odahaza a Békéscsabától, és idegenben a Vasastól.

Ellenben ma kiköszörülhetik a csorbát egy jó eredménnyel, és önbizalmat szerezhetnek a hétvégén esedékes hazai bajnoki mérkőzésükre, ahol a listavezető Nyíregyházát fogadják.

A Lombard Pápának is jót tehetne önbizalom szempontjából egy győztesen megvívott meccs, mert a saját bajnokságukban ők sem brillíroztak mostanában, a Ligakupában bőven lehet esélyük a továbbjutásra, még úgy is, hogy már csak idegenben játszanak, mert a Haladást le tudták győzni, míg a negyedik helyezett Ajkát legyőzniük ugyan nem sikerült, de egy pontot azért begyűjtöttek ott is.

1

2
    Az első percekben ismerkednek a csapatok egymással, bár egy hete már találkoztak...

3
    Rödenbücher ível fel Kenesei felé, Holczer lép ki a labdáért, és gyűjti be.

10
    Tóth lép ki nagy helyzetben, Lakival játszana össze, lesen állítják meg az akciót

11
    Szép gyirmóti akció végén Kelemn patrik lő rá egy visszagurítot labdát 17 méteről, de kevéssel a jobb alsó mellé

12
    Tóth húzza meg a bal szélen, Németh szereli, amikor cselezésbe kezd

13
    Kovács Dániel indul üresen a bal szélen Laki labdájával, de lesről...

15
    Az első negyedóra egyértelműen a Gyirmóté volt, nagy fölényben játszik a hazai csapat.

19
    Orosz ad be középre lövésre Keneseinek, aki rosszul találja el a labdát 16 méterre a kaputól

24
    Kenesei szabadrúgása jobbról, Rodenbücher a hosszú saroknál kotor bele a labdába, de elmegy keresztben a kapu előt a kísérlet

25
    Madarász jó cselei a balösszekötő helyén, szerelik a 16-os vonalánál

26
    Orosz indul meg nagy lendülettel a jobb szélen, Kelemenen akad fel, nincs szabálytalanság

28
    Oroszt most Farkas szereli a 16-os oldalvonalánál, mielőtt lőhetne

30
    Kenesei szabadrúgása a kaputól 18 méterre, a bal felsőre csavar, de centikkel mellé megy a labda

31
    Maksimovicot kell ápolni a felezővonalnál, lesántikál a pá
    lyáról

31
    A második negyedóra inkább a vendégeké volt, bár gólhelyezetük nekik sem volt.

33
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Struhár (Lombard Pápa FC).

38
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Németh (Lombard Pápa FC).

39
    Orosz ível be középre Keneseinek középre, aki 16 méerről lő kapásból, de nem találja el a labdát....

40
    Tóth lép ki jó helyzetben a balösszekötő helyén, 12 méterről lő a jobb sarok mellé

42
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Kovács passzol be balról az alapvonalról középre, Tóth lépi át a labdát, az érkező KELEMEN PATRIK 10 méterről lő a kapu közepébe, Szűcs nem védhetett!.

44
    Laki Balázs lő 17 méterről jócskán a kapu mellé

Az első negyedóra a Gyirmóté volt, majd a Pápa magára talált, kiegyenlítetttebbé vált a játék, de egy szép akció végén a Gyirmót megérdemelten szerzett vezetést az inkább csak pontrúgásokkal veszélyzetető Pápa ellen.

46
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Makismovic, bejön Quintero

46
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Sekur, bejön Tajthy.

46
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Struhar, bejön Nagy.

46

56
    Orosz ment el a bal szélen, majd középre adta a labdát, ahol Farkas felszabadított

58
    A bal szélen Orosz passzolt Keneseinek, akinek lövését magabiztosan hárította Holczer

59
    Orosz lecsapott egy labdára, amit 17 méterről lőtt az oldalhálóba

61
    Tóth 20 méteres lövését védi Szűcs

62
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Laki, bejön Cseri.

66
    Kenesei továbbította a labdát keresztbe, majd a jobbról érkező Quintero 17 méterről jócskán a Gyirmót kapja fölé lőtte

69
    Cseri balról adott középre, ahol Tóth sarkazta kapura a labdát, de Nagy hárította

71
    Madarász szlalomozott a pálya közepén a pápai játékosok között, majd Tóth elé adta a labdát, de Nagy az utolsó pillanatban szögletre tudott tisztázni

71
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Kelemen, bejön Egerszegi.

73
    Egy jobb oldali, 23 méteres szabadrúgást Erős ívelt TÓTH NORBERT fejére, aki a kapu közepén, a keresztléc alá fejelt! 2:0

81
    A Pápa gólt szerzett!
    Sós rossz felszabadítási kísérlete után ESZLÁTYI ISTVÁN csapott le a labdára és lőtt közelről a gyirmóti kapuba! 2:1

84
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Sós, bejön Fejes.

85
    Kenesei lőtt 17 méterről a gyirmót kapujára. A lövés a bal kapufáról visszapattant, és HOLCZER ÁDÁM kapusról a hálóba pattant! 2:2

87
    Kenesei 20 méterről lőtt a kapura, de a labdát Holczer bravúrral ütötte szögletre

89
    Tóth lőtt 15 méterről centikkel a kapu fölé

90
    2 perc a hosszabbítás

90+1
    Kenesei lövése ment el a bal kapufa mellett

Az első félidőben megérdemelten szerzett vezetést a hazai csapat, amit annak ellenére megtoldottak a második játékrészben, hogy a Pápa fölényben játszott.

Azonban a vendégek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, ami sikerült is, a 2:2.-es végeredmény igazságosnak mondható. (17:56:48)

Gólok: 42. Kelemen, 73. Tóth – 81. Eszlátyi, 85. Holczer (öngól)

Lapok:   33. Struhár (PAP), 38. Németh (PAP)

Gyirmót FC Győr: Holczer – Sós (84' Fejes), Kardos, Széles, Farkas – Erős, Madarász, Kelemen (71' Egerszegi), Laki (62' Cseri), Kovács – Tóth,

Cserék: Deli – Fejes, Beliczky, Farkas, Egerszegi, Cseri, Graszl

Lombard Pápa FC: Szűcs – Dóczi, Struhár (46' Nagy), Mecinovic, Németh – Rodenbücher, Maksimovic (46' Quintero) – Orosz, Sekour (46' Tajthy), Eszlátyi – Kenesei

Cserék: Horváth, Nagy, Arsic, Quintero, Tajthy

Játékvezetők: Radványi – Szalai, Török