1. FFC Turbine Potsdam – MTK Hungária FC 6:0 (vége)
1. FFC Turbine Potsdam
6:0 (0:0)
MTK Hungária FC
szerda 16.10.2013, 19:00 • Karl-Liebknecht-Stadion, Potsdam • Női Bajnokok Ligája

Vége! Az MTK a 62. percig 0-0-ra állt a Potsdam otthonában, ám a vége egy csúnya, 6-0-ás verés lett. Ennek ellenére minden dicséretet megérdemel a magyar csapat, hiszen a két csapat között nyilvánvaló volt a mérhetetlen különbség, mégis sokáig tartották magukat. (20:50:55)

92
    A Potsdam gólt szerzett!

6-0! Szétesett az MTK! Andonova emeli be a védelem mögé gyönyörűen Nagasatonak, aki azonnal elhelyezi a sarokba! Varázslatos!

91
    A kis szöglet után Kemme lövését blokkolják.

88

Bremer a szélen egész egyszerűen körbefutja Pinczit, visszagurítja az ötösre Andonovának, aki még le is veheti, majd elhelyezi a hosszúba! 5-0!

86
    Pádár távoli szabadrúgását Berger könnyen fogja.

84

Göransson elé pattan egy beadás oldalt, 12 méteren, erős balos lövését Szőcs megint nagyon bevédi a rövid oldalon! Ez már a negyedik gól, amit róla kaptak!

84
    Nagasato lőtt 15-ről, oldalról, oldalháló.

78
    A szöglet után Demeter fejel megint, újabb szöglet.

78
    Demeter szereli szépen Wellst szögletre.

76
    Csiszár szereli Kemmét, majd őt faultolják.

75
    A harmadik hazai cserénél Elsig helyén Mjelde.

74
    Andonova beadásánál Nagasato faultol.

73
    Nagy Lilla helyén Palkovics.

72
    Andonova beadásánál Nagasato lesen, pedig Demeter alaposan elvéti.

71
    Bremer felé a beívelés, gyengén csúsztat, Szőcs fogja.

70
    Zágor helyén Méry.

69
    Csiszárt kell ápolni egy belépés után Kemmevel szemben.

68
    Anonma helyén Bremer.

66
    Egy újabb beadást ejt ki Szőcs, de Demeter most tisztázni tud!

66
    Az MTK alighanem már kezdte elhinni hogy döntetlen is lehet a vége, aztán 3 perc alatt 3 góllal összetörték őket!

65

3-0! Egy újabb szögletnél Szőcs odaüti Göransson elé, aki 14 méterről belövi a tömeg alatt! Nagy kapushiba ez is!

63

Már 2-0! Egy szögletet követően Andonova a tieznhatos oldalvonaláról átemeli Szőcsöt!

62

Kemme tette középre 22 méterre Nagasatonak, aki tolt egyet, majd a bal alsó felé lőtte, Szőcs kicsit be is védte!

60
    Göransson és Demeter előtt is elúszik egy beadás.

60
    Pádár szabadrúgása nagyon lecsúszik, jócskán föolé.

59
    Vágó esik át megint Kemme lábán, ez is fault.

58
    Vágót állítja meg Kemme.

56
    Nagasato elől Csiszár fejeli el, Szőcs fogja.

55
    Nagasato fejel középre, Anonma elől felszedi Szőcs.

54
    Anonma elé vetődik ki Szőcs remekül, ez sem gól! Elképesztő!

53
    Anodnova lő 20-ról jócskán fölé.

53
    Elsig lő távolról, blokkolja a 10 fős fal.

52
    Andonova beívelése Kemme alatt megy el érthetetlen módon 4 méterrel a kapu előtt!

51
    Smuczer faultol, 25-ről jöhet Andonova.

50
    Wells lőtt 22-ről, mellé!

49
    Anonma lőtt 10-ről, Demeter blokkolt kicsit, Szőcs fogja szépen.

48
    Andonova rúg mellé egy szabadrúgást 27-ről centikkel!

47
    Az MTK kezdte a második félidőt.

46
    Simic helyén Wells a félidőben.

46

Vége az első félidőnek! Az MTK fantasztikus játékkal 0-0-ra áll a félidőben! Senki nem várta volna ezt, ám Szőcs néhány nagy védése és Csiszár remek játéka nyomán tartja a döntetlent az MTK!

42
    Elsig beadását Szőcs fogja.

40
    Csiszár tette vissza Zietz elé véletlenül, Tell javított.

39
    Simic lő 28-ról, Szőcs fogja.

38
    Elsig lövi telibe Smuczert.

38
    A félidő közepén 15-20 percre egészen kiegyenlített volt a játék, előtte és azóta viszont teljesen beszorul az MTK.

37
    Kemme lövése 23 méterről a felső lécet forgácsolja szét!!!

36
    Nagasato az alapvonalról tette vissza középre, Göransson lövését Tell blokkolja, pedig gólba tartott, majd Anonma centikkel mellérúgja!

36
    Kemme tört be a tizenhatosra, nehezen szerel Demeter.

35
    Szőcs nem túl magabiztos, előbb Nagasato elé ejt egy beívelést, majd Zietz teszi be rosszul, azt is nehezen fogja.

34
    Csiszár érkezett a semmiből és Elsiget rúgta fel szabályosan, Lampadariou lefújja.

33
    Andonova tette le gyönyörűen Anonmának, aki 16-ról spiccel mellégurít!

32
    Pádárt faultolják.

31
    Szőcs védte Anonma 23 méteres lövését magabiztosan.

30
    Anonma készített le Simicnek, aki 20 méterről nem sokkal a léc fölé bombázott!

28
    Wesely előtt csúszik el Elsig beadása helyzetben.

28
    Újabb német szöglet, Szőcs üti el, Pádár ollózza ki.

27
    Simic lőtt 18-ról, Tell blokkol.

26
    Zágort nyomták el könnyen a balszélen.

25
    Vágó indult el a félpályán, könnyen állítja meg Draws.

23
    A brit kommentátorok szerint Csiszár játékát "great to watch", azaz élvezet nézni.

22
    Csiszár adott jó passzt Pádárnak, aki rosszul vette le.

20
    20 perc ment már el, még tartja az x-et az MTK, sőt adódtak már lehetőségeik.

19
    Szőcs húzza le a szögletet.

19
    Zietz beadását Pinczi blokkolja.

18
    Szőcs fog meg nehézkesen egy távoli német lövést.

17
    Wesely beadását könnyen fejeli ki Tell.

16
    Simic ugratná ki Andonovát, rossz.

15
    Vágó cselezett Wesely mellett, faultolja is a hazai.

14
    Csiszár ugratta ki Nagyot, aki azonban beadás helyett rálőtte oldalról, pedig Vágó jól érkezett középen.

13
    Csiszár adta megint szépen Vágónak, kihozza a labdát az MTK.

12
    Simic lövése megy fölé, Demeter passzolta oda neki 23 méterre.

11
    Csiszár tört át két német között, leadta ziccerbe Vágónak, aki azonban 15 méterről mellélövi!

10
    Az MTK először jött át a félpályán, végül Zágor vesztette el 25 méterre a kaputól.

8
    Csiszár jó passza tán az első jó MTK-s passz a meccsen.

6
    Szőcs elüti a szögletet, de visszaemeli Andonova, Elsig fejel mellé aztán.

6
    Andonova kap labdát a betörő Anonmától, 11-ről ellövi, Szőcs üti szögletre!

5
    Szőcs üti ki a szögletet.

5
    Simic beadását blokkolja Pinczi.

4
    Anonma kapott egy beadást balról Göranssontól, nem sokkal megy mellé a fejes, tán egy méter se volt!

4
    A magyar lányok tiszta fehérben.

3
    Zietz emeli át a túloldalra, Nagasatonak megy aztán középre, Szőcs felszedi.

3
    A hazaiak kékben.

2
    Göransson szöglete után Simic elé került a labda, aki nem sokkal lő a ficka fölé.

2
    A Potsdam kezdte a találkozót.

1
    Szabó tisztáz szögletre.

1

1. FFC Turbine Potsdam: Berger – Kemme, Draws, Singer – Simic, Elsig – Göransson, Zietz – Andonova, Anonma, Nagasato
    Cserei: Engler, Mjelde, Wesely, Walti, Wells, Bremer, Evans

MTK Hungária FC: Szőcs – Szabó, Demeter, Tell, Pinczi – Csiszár, Smuczer – Nagy L., Pádár, Zágor – Vágó
    Cserei: Erdélyi, Tatai, Gyöngyösi, Bobok, Somogyi, Méry, Palkovics

Játékvezetők: Lampadariou – Kourompylia, Koutsoumpou.

Egy hazai 5-0-ás vereség után igyekszik tisztes vereségre menteni a párharcot az MTK a női BL tizenhatoddöntőjében. Itthon esélye sem volt a lányoknak, Pádár Anita 23 méterre helyezkedett a kaputól a legelső támadójátékosként. Ettől függetlenül az 5-0-ás vereség még belefér, kint is hasonlóra, esetleg a gólszerzésre törekszik a magyar bajnok.
    Az MTK-nál Csiszár játéka kérdéses. A lányoknak ez nagy esély, hogy eladják magukat egy profi egyesülethez, így biztosan mindent beleadnak majd.
    19:00-kor kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 – kor kezdődik.

Guber Péter

Gólok: 62. Nagasato, 63. Andonova, 65. Göransson, 84. Göransson, 88. Andonova, 92. Nagasato

1. FFC Turbine Potsdam: Berger – Kemme, Draws, Singer – Simic (Wells, 46.), Elsig (Mjelde, 75.) – Göransson, Zietz – Andonova, Anonma (Bremer, 68.), Nagasato
    Cserék: Engler, Mjelde (75.), Wesely, Walti, Wells (46.), Bremer (68.), Evans

MTK Hungária FC: Szőcs – Szabó, Demeter, Tell, Pinczi – Csiszár, Smuczer – Nagy L. (Palkovics, 73.), Pádár, Zágor (Méry, 70.) – Vágó (Somogyi, 89.)
    Cserék: Erdélyi, Tatai, Gyöngyösi, Bobok, Somogyi (89.), Méry (70.), Palkovics (73.)

Játékvezetők: Lampadariou – Kourompylia, Koutsoumpou