Balmazújváros – Debreceni VSC 1:5 (vége) | Kozármisleny – Fehérvár 0:4 (vége) | BFC Siófok – ZTE 3:1 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC – Pécsi MFC 2:1 (vége) | Diósgyőri VTK – 4:2 (vége) | Újpest FC – Békéscsaba 2:2 (vége)
Győr – Ferencvárosi Torna Club 4:1 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
1:5 (0:4)
Debreceni VSC
szerda 16.10.2013, 14:00 • Városi sportpálya, Balmazújváros • Magyar Ligakupa

A Debrecen a mai sikerével biztos továbbjutónak tekintheti magát, míg a Balmazújváros maradt 3 pontos.
    Aki ránéz a találkozó végeredményére, kiütéses, mindent elsöprő győzelmet hisz, azonban a játék képe teljesen más volt. A Debrecen már a mérkőzés korai szakaszában eldöntötte a találkozót, 10 perc alatt szerzett 3 gólukra nem tudtak ellenszert találni az újvárosiak.
    A Loki a hétvégén Kecskemétre utazik,míg a Balmazújváros a Zalaegerszeget fogadja.
    Köszönjük, hogy velünk tartottak, legyen szép napjuk! (15:51:06)

92
    A szöglet veszélytelen, s a játékvezető lefújja a találkozót!

92
    Sárközi szögletét Kónya csúsztatja meg, akinek a fejesébe még beleér egy vendég játékos, szöglet a túloldalt.

92
    Szögletet végezhet el a Balmazújváros, még jut rá idő.

91
    Szatmári lőtte ki a bal szélre Kondásnak a labdát, akinek a beadását lehúzza Szalma Pál.

90
    Müller a jobb lábát fájlalja, ám már talpon van, s játékra jelentkezik. 2 perc lesz a hosszabbítás!

88
    Szatmári lépett oda keményen Müllernek, aki ápolásra szorul.

87
    Nagy Róbert vitte el a jobb oldalt a labdát, majd egy csel,pár forgolódás után megcélozta a rövid sarkot, lövése azonban 1-2 méterrel mellé megy.

86
    Spitzmüller jobb oldali lapos középre adásába nem ér bele senki.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből, a játékvezető nem fog sokat hosszabbítani valószínűleg.

84
    Szécsi iramodott meg, majd kipasszolt a jobb oldalon felfutó Seydinek, akinek már a középre passza után megkaparintotta Forgács András a labdát.

82
    Csúszkálnak a játékosok még mindig, a vizes pálya nagyban meghatározta a mérkőzés képét.

81
    Nagy Róbert fut el a jobb szélen, majd középre adja, beadását Urbin veszi le, de elpattan tőle a labda.

79
    A második félidőre kissé leült az iram, az első játékrészben sokkal több helyzetet, akciót láthattunk.

78
    Szalma elnézést is kért a társaitól a gól miatt.
    Bő tíz perc van hátra a mérkőzésből, 5-1-re vezet a Loki!

77
    A Loki gólt szerzett!

GÓÓL!
    Szalma Pál adta el a labdát a kirúgásnál egy pirosmezeshez, aki egyből Szécsinek passzolt, SZÉCSI MÁRK pedig 15 méterről már nem hibázott, laposan gurította el a kiérkező Szalma Pál mellett!

77
    A szögletet Forgács fejelte ki.

76
    Seydi iramodott meg, már az utolsó Balmaz-védőnél, nevezetesen Kónyánál járt, aki azonban őt szerelni tudta. Szöglet.

Pontosan negyedóra van hátra a rendes játékidőből.

73
    A Balmaz is utoljára cserél, Szőllősi Ferenc helyére Nagy Róbert lépett pályára.

72
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Debrecen, a veterán Dombi helyére érkezik Kondás Kristóf.

71
    Egy kontra után Demjén teszi ki Müllernek a labdát, akinek a beadása túl mély, így oda a támadás.

69
    Spitzmüller indította volna Seydit, ám Forgács közbelép, s megakadályozza a támadást.

67
    Urbinnak ez volt a második gólja az idei Ligakupában.

66
    A Balmazújváros gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    Egy kontrát követően Müller passzol ki a balszélre Karacsnak,aki pár másodperc múlva már a középen lévő Urbinnak lövi be a labdát, URBIN PÉTER pedig remek ütemben, közvetlen közelről juttatja a labdát a hálóba, ezzel szépítve az eredményen!

65
    Ferenczi végzett el egy szabadrúgást a kaputól 45 méterre, a bal szélről, előreívelésére remekül érkezett Seydi, aki azonban a jobb felső mellé fejelt!

64
    Az utóbbi percekben a Debrecen birtokolja a labdát, egyelőre nagyobb helyzet nélkül.(A szabadrúgást leszámítva persze)

63
    Rezes László éppen a sorfal fölött lőtt, de lefelé vágódó labdája épp,hogy elkerülte a bal alsót, pár centin múlt a gól.

62
    Szabadrúgáshoz jutott a DVSC az újvárosi kaputól 24 méterre, Rezes áll a labda mögött.

61
    Dombi és Szécsi kényszerítőzik gyönyörűen, amikor szereli őket Karacs Péter.

59
    Ludánszki tehát sérülése miatt nem tudta folytatni, helyére a fiatal Szatmári Csaba érkezett.

58
    Ludánszki nem tudja folytatni a játékot, lebiceg a pályáról, pár perc erejéig emberhátrányban a Debrecen.

57
    Szőllősi szögletét Szécsi fejelte ki.

Sajnos ilyen talajnál magasabb a sérülésveszély, Virágh Aladárt is emiatt kellett lecserélni, s most Ludánszki is erre a sorsra juthat.

54
    Ludánszki marad a földön, s kér ápolást.

53
    Slimane végezte el a pontrúgást, ő a rövid oldalt szemelte ki, ám lövésébe beleállt egy újvárosi védő.

52
    Seydit buktatja Papp szabálytalanul a bal szélen, ám közel az alapvonalhoz, veszélyes helyről következhet szabadrúgással a Loki.

51
    Bizonytalankodott a debreceni védelem, ezt használta ki Demjén, aki Ferenczi előtt kaparintotta meg a labdát,ám középre adni már nem tudta, beadását leblokkolták. Kis idővel később ismét Demjén ívelt be(most már sikeresen), labdájára nem tudott ráfordulni Szőllősi, jöhet a Debrecen.

50
    Szécsit állítja meg lesen a partjelző.

49
    Szőllősi gyorsan el is végezte a pontrúgást, középre ívelésére jól érkezett Karacs, aki laposan a hosszút vette célba, ám a labda útját állta 2 debreceni, így nem született gól.

48
    Rezes csúszott be hátulról Szőllősinek, szabadrúgással jöhet a jobb szélről az Újváros.

47
    Sárközi ütközött Dombival, ám az őskövület Dombi Tibor volt szabálytalan, így az újvárosiak jöhetnek szabadrúgással.

46
    Mindkét csapat cserélt a félidőben, a hazaiaknál Belényesi helyére Kiss László, míg a vendégeknél Volas helyére Seydi érkezett.

46

45 perc után 0-4 az állás.
    Ekkora erőfölényben nincs a Debrecen, a játék képe nem ezt tükrözi vissza, a Balmazújvárosnak is akadt nem egy helyzete, viszont a remek helyzetkihasználásának köszönhetően vezet 4-gyel a Debrecen.
    Nem vállalok vele túl nagy rizikót, ha azt mondom, ezt a meccset már behúzza a Debrecen, de léteznek csodák. Egy remek, látványos félidőn vagyunk túl, tartsanak velünk a következő 45 percre is!

A játékvezető nem hosszabbít, le is fújja az első játékrészt!

43
    Müller passza Karacs felé pontatlan, a veterán Bernáth lopta le a labdát.

42
    Sárközi indítása hosszú az újvárosi csatároknak, s érkezik Verpecz, aki begyűjti a labdát.

41
    Demjén adta be laposan a labdát a jobb szélről, labdáját becsúszva próbálta volna kapura irányítani Belényesi, ám sikertelenül, a játékszer elakadt egy debreceniben.

40
    5 perc van hátra az első félidő rendes játékidejéből.

39
    Ferenczi húzott el a bal szélen, majd középre adását Forgács András fejelte ki, épp Volas elől.

38
    Müller rúgott oda hátulról Spitzmüllernek, aki ezek után lenn marad a földön,a sárga elmarad.

37
    Urbin teszi ki Demjénnek a labdát, aki visszapasszol a második hullámban érkező Müllernek, ám az imént beálló játékos lövését blokkolta egy DVSC-játékos.

35
    Hatalmas helyzet az Újvárosnál!
    Demjént indították a jobb szélen, s vele majdnem egy ütemben érkezett Verpecz is a labdára. Verpecz bele tudott érni Demjén "lövésébe", ám a labda kicsorgott, s Demjén ismételten megkaparintotta. Elfutott a jobb szélen, majd középre adását nem tudta az üres kapuba juttatni Urbin Péter, lövését blokkolta egy vendég védő.

34
    Volast indították a jobb szélen, ám már jelez a partjelző lesállás miatt.

Krónernek is megszerezte első gólját az idei Ligakupában. Fél óra alatt 4 gól, te jó ég, és hol van még a vége?!

31

GÓÓL!
    Egy kis szöglet után Dombi adott középre, s remek ütemben ugrott fel, s fejelte a hosszú sarokba a labdát KRÓNER MARTIN, négygólosra növelve ezzel csapata előnyét.

30
    Volas elől tudott menteni éppen Szalma, amikor a labda a jobb szélen Dombihoz került, de őt nagyszerűen szerelte Sárközi, szöglettel jöhet a Loki.

29
    Müller Zsolt Urbinnak szánt ívelését Ferenczi fejelte ki.

28
    Müller passzolt Sárközinek, aki rosszul vette át a labdát, így kirúgással jöhet Verpecz.

26
    Valószínűleg sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot Virágh Aladár, helyére Müller Zsolt állt be.

25
    A Debrecent is megjárt Demjén Gábor került ki a jobbszélre, majd középre adását kivágták a vendég védők.

24
    Virágh Aladár adta el a labdát, jöhet a Debrecen.
    Közben cserélni készül a hazai gárda, Müller Zsolt készülődik beállni.

23
    Ferenczi kerülte meg Karacsot, ám hosszan szöktette magát, így Szalma jöhet kirúgással

22
    Sok a technikai hiba, ez köszönhető az időjárás okozta viszontagságoknak is.

20
    Kónyát figyelmezteti szóban a játékvezető a Dombival szemben történt szabálytalansága után.

Az eredmény kissé csalóka, mert bár a Debrecen eddig (majdnem) az összes helyzetét kihasználta, azért a túloldalon is akadtak veszélyes lehetőségek.

18
    Belényesi passzolt Urbinhoz, aki 19 méterről lőtt, ám labdájában már nem volt erő, így Verpecz könnyedén fogta magához.

16
    Papp Ferenc adja el hátul a labdát Volasnak, aki megindul, majd középre passzába az imént hibázó Papp ér oda, s tisztáz.

Eltelt negyedóra, s eddig egy szavunk sem lehet, egyszerűen nincs megállás, helyzet helyzet hátán.

14
    Karacs próbálkozott egy távoli lövéssel, 23 méterről tűzte kapura a labdát, ám Verpecz állta a sarat, remekül védett.

13
    A körülmények nem a legideálisabbak a labdarúgók számára, a helyenként lévő víztócsák nagyban megakadályozzák a gyors játékot.

12
    Helyzet a másik oldalon is, Urbinnak centerezik be középre a labdát, aki 8 méterről, estében tudott lőni, ám Verpecz a helyén volt, védeni tudott.

11
    Volasnak ez volt a második gólja az idei Ligakupában.

10

GÓÓL!
    Króner Martin vitte el a labdát a bal szélen, majd beadta DALIBOR VOLASNAK, aki 5 méterről kiváló ütemben érkezett a labdára, s fejelte azt a jobb alsóba.
    10 perc, s máris 3-0!Hol van még a vége?

10
    Belényesi passzol a 16-oson belül Urbinnak, aki visszapasszol neki, majd lő Belényesi 9 méterről, lövése pont Verpecz kezei közé érkezett.

9
    Spitzmüller lőtt 23 méterről, ám ezúttal lövése a kapu fölé száll.

8
    Belényesit ugratták ki, ám fenn a partjelző zászlaja, les.

7
    Ne feledjük,a Debrecen győzelmével bebiztosíthatja továbbjutását.

7
    Spitzmüllernek is ez volt az első gólja az idei Ligakupában.

6
    Az Újváros benn maradt az öltözőben, legalábbis ez a kezdés leginkább erre utal...

5

GÓÓÓL!
    Volas húzott el a jobb szélen, majd laposan visszajátszotta,Bouadla átengedte a labdát az érkező SPITZMÜLLER ISTVÁNNAK, aki 14 méterről lőtt nagyszerű találatot, Szalma bár nyújtózkodott, nem érte el Spitzmüller magas lövését,ami közvetlen a felsőléc alatt ért hálóba.

4
    Slimane az első gólját szerzi az idei Ligakupa-kiírásban.

3

GÓÓL!
    Rögtön meg is szerezte a vezetést a Debrecen!
    Egy szép Volas-Bouadla összjáték után Slimane lőtt, első lövését még tudta védeni Szalma Pál, ám a kipattanót ismételten SLIMANE BOUADLA vállalta el, aki az ötös vonalától laposan lőtt a hosszúba, itt már esélytelen volt Szalma!

2
    Az Újváros tiszta feketében, míg a Loki tiszta piros felszerelésben kezdte a találkozót.

1
    A mérkőzést a vendég Debrecen kezdte.

1

Köszöntöm a kedves nézőket!
    Múlt hét pénteken, illetve tegnap válogatott mérkőzések voltak, így a hétvégi (NB I-es) forduló is elmaradt. A magyar válogatott teljesítményét gondolom nem kell ismertetni, mindeni tudja, mi hogyan alakult... de nem is ezt vezetném fel, ugyanis a múlt héthez hasonlóan e hét szerdáján is Ligakupa-mérkőzésekkel találkozhatunk. Az egyik legjobb párharcnak ígérkezhet a Balmazújváros – DVSC-TEVA találkozása!
    Egy héttel ezelőtt felcserélve a pályaválasztói jogot, a Debrecen az Oláh Gábor utcán győzni tudott 2-0-ra, s a csoportjában lévő 9 pontjával szinte már biztosnak érezheti a továbbjutást. Ellenben a Balmazújváros eddig mindössze a Nyíregyházát tudta csak legyűrni, viszont a B csoportban körbeverések vannak, így még a csoportelsőn kívül szinte semmi sem dől el.
    A kérdés, vajon vissza tud-e vágni a Balmazújváros a múlt heti vereségért, vagy a Loki idegenben is nyerni tud? Erre kapunk választ 14:30-kor kezdődő közvetítésünkben, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Nagy Gergő

Gólok: 66. Urbin – 3. Bouadla, 5. Spitzmüller, 10. Volas, 31. Króner, 77. Szécsi

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Szalma – Virágh(26.,Müller), Urbin, Kónya, Forgács – Belényesi(46.,Kiss), Sárközi, Demjén, Szőllősi(73.,Nagy) – Karacs, Papp
    Debreceni VSC: Verpecz – Bernáth, Króner, Ludánszki(59.,Szatmári), Ferenczi – Dombi(72.,Kondás), Bouadla Sl., Spitzmüller, Rezes – Volas(46.,Seydi), Szécsi

Játékvezetők: Lovas – Szpisják, Buzás