Diósgyőri VTK – Ferencvárosi Torna Club 1:4 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Fehérvár 1:0 (vége) | Puskás Akadémia FC – MTK Budapest FC 1:1 (vége)
Paksi FC – Szombathelyi Haladás 0:1 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:0 (0:0)
MOL Fehérvár FC
szombat 02.11.2013, 16:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Meglepetés született Kaposváron. Az eddig hazai pályán nyeretlen Kaposvári Rákóczi egy tizenegyesből szerzett góllal otthon tartotta a 3 pontot a listavezető Videoton ellen. Az első félidőben még két egyformán elszánt csapat volt kint a játéktéren. A második félidőt jobban kezdte a Videoton, azonban nem sikerült gólt szerezniük. A 69. percben egy szép támadás végén Bőle Lukács harcolt ki egy büntetőt, amelyet Waltner Róbert értékesített. Ezután nagy nyomás alá helyezte a Videoton a kaposváriakat, akik a Fradi meccsel ellentétben le tudták hozni a mérkőzést kapott gól nélkül. (17:56:42)

90+3
    Posza Zsolt kap sárga lapot időhúzásért.

90+2
    Zámbó vágja ki a labdát.

90+1
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy BŐLE, bejön PAVLOVIC.

90+1
    Stopira állítja meg Balázst a félpályán.

90
    3 percet hosszabít a játékvezető.

89
    Földes mászik rá Nikolic hátára a felezőnél.

88
    Posza jön ki egy 40 méteres beadásra.

87
    A Videoton nagy nyomás alatt tartja a hazai védőket. A védők Gyurcsó beadását kifejelik, azonban marad a labda a vendégeknél.

86
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy WALTNER, bejön LUKA.

85
    A szöglet után Sándor György bombáz a kapu mellé.

85
    Szögletet harcol ki a Videoton.

84
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül WALTNER (Kaposvári Rákóczi FC).

84
    Csere a Videoton FC-nél/nál: lemegy KOVÁCS, bejön KÉEINHEISLER.

84
    Csere a Videoton FC-nél/nál: lemegy EVANILDO, bejön ALVAREZ.

83
    Földes becsúszása a labdát találja el. Evanildo mégis szabálytalanságot reklamál.

83

82
    Nikolic lépett ki lesről.

81
    A halottak napja alkalmából Posza rúg egy gyertyát a hazaadás után.

81
    Csere a Videoton FC-nél/nál: lemegy SZOLNOKI, bejön GYURCSÓ.

81
    Zé Luis szabálytalankodik Stopira bedobása után Földes Milán ellen.

80
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy HARUNA, bejön BABIC.

78
    Evanildo beadása lesen találja Nikolicot.

77
    A Kaposvár nem tudja megtartani a labdát. A vendégek irányítják a játékot.

76
    Nikolic harcol ki egy szabadrúgást a kaputól 27 méterre amit saját maga végez el. A sorfalba bombázza a labdát.

74
    José Gomes Evanildoval küld be egy titkos papírt Sándor György csapatkapitánynak, aki ezzel a papírral a kezében folytatja tovább a játékot.

73
    Szolnoki veszélyes beadása elszáll Zé Luis feje fölött, kirúgás.

71
    Waltner készíti le Thiannak, aki a stadionból is kirúgja a labdát.

69
    Szolnoki Roland kapott sárga lapot Bőlével való szabálytalankodása után.

69
    A büntetőt WALTNER RÓBERT a jobbra elmozduló kapus mellett a kapu bal felső sarkába lövi.

67
    Bőle harcol ki egy büntetőt. A lövés előtt összeakasszák a lábát.

65
    Kovács viszi be a védők között ziccerbe a labdát, azonban lövését Posza védi.

64
    Nikolic lába összeakad Petrache lábával a tizenhatoson belül, a játékvezető kifelé ítél.

63

61
    Thian indítja a bal oldalon Bőlét, aki a kapu elé ível, Balázs visszakészíti lövésre Waltnernek, amit blokkolnak. A kipattanót Thiant bombázza messze a kaputól.

60
    Egy ígéretes támadás végén Waltner rossz megoldást választ, így a kontra lehetősége véget ér.

58
    Haruna játsza be a labdát a védők mögé Waltner felé, de az asszisztens lest jelez.

56
    Gyönyörű egyérintős játékkal viszi át a Rákóczi a labdát a jobb oldalról a balra, azonban egy becsúszás megállítja a támadást.

55
    Sándor György szánja el magát lövésre és a kapufát találja el.

54
    Thian ugratja ki Waltnert a jobb oldalon aki remekül tálal Haruna elé, azonban a védők visszaérnek és blokkolni tudnak.

53
    Kovács István próbál betörni a tizenhatoson belülre azonban Petrache bedobásra ment.

50
    Stopira ad egy jó labdát Nikolicnak, aki visszaveszi és Zé Luis elé tálal, de a csatár nem él a lehetőséggel.

50
    Stopira beadásáról lemarad Nikolic és Zé Luis is.

50
    Átvette a játék irányítását a Vidi, látszik, hogy nem elégednek meg az 1 ponttal.

49
    Thian szerez labdát a védőzónában, mielőtt meg tudná játszani hátulról gáncsolják.

48
    Stopira indítaná Nikolicot, a labda kikanyarodik az oldalvonalon túlra.

46
    Nikolic kézzel veszi le a labdát a tizenhatoson belül.

A Kaposvár kezdi a második félidőt.

46

Ezzel a jelenettel ért véget az első félidő, amely abszolút nem hozta a mindenki által várt Videoton fölényét. A Kaposvári Rákóczi a pozíciójához képest bátran futballozik, azonban a végjátékban a labdák pontatlanul érkeznek, így nem sikerül gólt szerezniük. A Videoton az első félidőben inkább kontrázott, de nekik sem sikerülnek az utolsó átadások.

45+1
    Innen úgy látszódott, hogy Szolnoki kézzel üt bele a labdába, azonban a bíró nem vette észre.

45
    Bőle vitte be a tizenhatoson belülre a labdát, amelyet egy szép csel után vissza gurított lövőre, azonban a lövésbe belevetődik Caneira.

45
    A vendég szurkolókat egy előttük történő bedobás idegesíti fel.

44
    Prukner László úgy látszik nem elégedett az eredménnyel, minden cseréjét elküldi melegíteni.

42
    A szöglet után Posza és Földes lent maradnak a földön, ápolásra szorul a kapus.

41
    A szabadrúgást Evanildo végzi el, csak úgy mint az azt követő szögletet.

40
    Waltner szabálytalankodik Kováccsal szemben 20 méterre a hazai kaputól.

39
    Zámbó beadását lehúzza a kapus könnyedén.

37
    Nem tud a Videoton komoly helyzetet kialakítani, jól zár a Kaposvár védelme.

36
    Ismét Bőle beadásába lép bele Szolnoki, szöglet, amelyet kifejelnek a védők.

34
    Kovács István fűzött be két kaposvári védőt, azonban Petrache szabályosan szerelte, Kovács mégis lent marad egy ideig a földön.

33
    Thian veszti el a labdát, melyet Evanildo szerez meg, de nem sikerül lövéssel befejezni a támadást.

32
    Jöhet a második Vitor Gomes szöglet.

32
    Mély Bőle beadása, Calatayud könnyen fogja, majd indítja csapattársait, akik szögletet harcolnak ki.

31
    Kovács István beadását Nikolic fejeli kapura, de Posza hárít.

30
    Vitor Gomes reklamál egy szabálytalanságot vele szemben, de a játékvezető lecsitítja.

29
    Sándor György próbálja kiugratni Kovács Istvánt, de az átadás nagyon hosszú.

28
    Nem jó Vitor Gomes indítása, a labda elhagyja a játékteret.

27
    Waltner csúsztatta tovább Bőlének a labdát, a beadást immár sokadszorra fejelik ki a védők.

25
    Nikolic vezette be a labdát a tizenhatoson belülre, a védő hátulról próbálta szerelni, Nikolic elesett, de a játékvezető nem látta szabálytalannak a szerelést.

23
    Vizes talajon Bőle lába alatt csúszott ki a labda az oldalvonalon kívülre.

22
    Az elmúlt percekben a mezőnyben folyik a játék, egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet.

20
    Thian szerzett egy labdát a középpályán, az indítását azonban szabálytalanul akadályozták meg.

19
    Szöglet után még egy következik, a harmadik helyett viszont kirúgással folytatódik a játék.

19
    Haruna beadásába lépnek bele, szöglet következik.

18
    Haruna harcolt ki egy szabadrúgást jobb oldalon a tizenhatos sarkánál. Bőle beadását a védők kifejelik, a kipattanó labdát kapásból küldi kapura.

16
    Szolnoki tűzte rá 30 méterről, de lövése messze elkerülte a kaput.

15
    Az első negyed óra elteltével nem látszik, hogy melyik csapat a listavezető. A Rákóczi több és veszélyesebb támadásokat vezetett eddig.

14
    Stopira dönti fel a félpályánál Harunát.

13
    A Vidi kontráját Haruna állítja meg egy szép becsúszással.

11
    Bőle harcol ki egy bedobást a baloldalon, 3 méterre az alapvonaltól. Thian lövését blokkolják, szöglet következik.

10
    Zé Luis kapott egy kiugratást, de lövését a jobb alsó saroknál Posza védi.

9
    Szolnoki mászik fel Waltner hátára, de a játékvezető mégis a Videotonnak adja a labdát.

8
    Haruna ugratja ki Bőlét, aki bevezeti a labdát a tizenhatoson belülre, de a beadása erős, így elmegy a kapu előtt.

7
    A Vidi végezhet el szögletet a jobb oldalon. Posza ököllel üti ki a labdát Bőle elé.

6
    Balázs veszélyes beadása lesen találta Waltnert és Harunát egyszerre.

6
    Megérkeztek a vendég szurkolók is, a hűvös őszi időjárás ellenére is vagy 80an érkeztek.

5
    Földes Milán állította meg a vendégek támadását a bal oldalon.

4
    A Kaposvár támadását a partjelző lesen állította meg.

3
    Megérkezett a mérkőzésre Tippszmix Csabi is, aki elfoglalta megszokott helyét a lelátón.

2
    A szabadrúgás után kirágással folytatódik a játék.

1
    Zámbó szabálytalankodik Evanildo-val szemben a jobb oldalon.

A Videoton kezdi a mérkőzést.

1

A Kaposvár fehér-zöld, míg a Videoton piros-kék szerelésben lép pályára.

A Kaposvári Rákóczi a megszokottól eltérő felállásban kezdi a mérkőzést, a hét közben szerepelt kupa csapatból több játékos is a kezdőben kapott helyet.
    A Videoton a megszokott kezdő tizeneggyel lép pályára.

A Kaposvár kedden egy kupamérkőzéssel és idegenben szerzett hat góllal hangolt a szombati Videoton elleni meccsre. Nem könnyű a helyzet, az eddig csupán egy győzelmet maga mögött tudó sereghajtó fogadja a játékosállományban is sokkal erősebb listavezetőt. Kaposváron azonban nincs más út, menekülés a győzelembe, különben a téli pihenőre megpecsételődhet a Rákóczi sorsa. A Videoton sorozatban szerzett négy győzelme után hazai pályán szenvedett vereséget a Kispest Honvédtól. De így is három ponttal vezeti még a bajnokságot, bizonyára nekik ilyen helyzetben az utolsó helyezettet meg kell verni. Olyan csatár erősíti a Videotont, aki a Rákócziban töltött ezelőtt szép éveket, Nemanja Nikolic viszont már Fehérvárról lett válogatott labdarúgó. Jó időben, jó időpontban, jó pályán léphetnek a zöld gyepre a csapatok, tehát minden adott egy jó mérkőzéshez.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.