MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:0 (2. félidő) | Kaposvári Rákóczi FC – ZTE 4:0 (vége) | Balmazújváros – Nyíregyháza 0:0 (vége)
Békéscsaba – Szolnok 0:2 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 2:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége)
Cegléd – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége) | Fehérvár – Paksi FC 1:4 (vége) | Újpest FC – KTE-Phoenix Mecano 1:2 (vége)
Győr – Sopron 1:1 (vége) | Pécsi MFC – BFC Siófok 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Tatabánya 2:0 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
0:0 (0:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
szerda 13.11.2013, 13:00 • Városi sportpálya, Balmazújváros • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Tisztelt Szurkolók! A két keddi mérkőzés után szerda délután folytatódik a Ligakupa ötödik fordulója. Egy órától Hajdú-Bihar megyébe látogatunk, ahol a B csoport NB2-es gárdái csap össze, név szerint a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő és a Nyíregyháza Spartacus. A két csapat jelenleg a két kieső helyet foglalja el, az Újváros a negyedik három ponttal, a Szpari pedig a harmadik a tabellán négy egységgel. Ez azonban nem jeletni azt, hogy a két együttes ne pályázna eséllyel a csoport valamelyik továbbjutó helyének egyikére. A 12 pontos, eleddig hibátlanul teljesítő Lokit már nem fogja utolérni sem a Nyíregyháza, sem az Újváros, de a szabolcsiakhoz hasonlóan négy ponttal álló Mezőkövesd befogható mindkét csapat számára. Éppen ezért is kiemelt fontosságú találkozó lesz ez a B jelű négyes végkimenetelének szempontjából. Kövessék a mérkőzés minden egyes mozzanatát itt, az onlajnok.com-on!

A csoport állása négy fordulót követően:

1. DVSC 12 pont (12-1)
    2. Mezőkövesd (5-8)
    3. Nyíregyháza (5-9)
    4. Balmazújváros (5-9)

A Szpari ebben az évadban már kétszer is összecsapott a balmazújvárosi együttessel tétmeccsen és finoman szólva sem őriznek szép emlékeket ezekről a találkozókról. Szeptember 11-én, a Ligakupa csoportkörének második fordulójában a Sóstói úton 3-0-ra tudott győzedelmeskedni a Balmaz, illetve a bajnokságban is találkozott már egymással a két fél, akkor a Balmazújváros remek kapu előtti játékkal, 4-2-es csapást mért ellenfelére, szintén Nyíregyházán, ezzel egyetlen idei bajnoki vereségüket mérve rájuk. Vajon mumusa volna-e az Újváros az NB2 jelenlegi listavezetőjének? Talán erre is választ kaphatunk a mérkőzésen!

A csapatok már javában melegítenek, körülbelül 20 perc van még a kezdésig.

Túlzás volna azt állítani, hogy alig férnek el a szurkolók a lelátókon. Egyelőre körülbelül 50 néző van a stadionban.

A csapatok már befejezték a bemelegítést, zúg a Balmazújváros indulója. Hamarosan érkeznek a csapatok!

És már érkeznek is. Narancssárga szerelésben, mellkasnál fekete csíkkal fog játszani az Újváros, a Szpari piros nadrágban és kék felsőben fog pályára lépni.

1

1
    A Szpari indította útjára a labdát.

1
    Popovics lépte át ügyesen a felé tartó labdát, így lett jó a jobb oldalon előre törő Patálynak, de a beadását kivágták a védők.

2
    Urbin kevergetett a tizenhatos előterében, de elvesztette a labdát.

3
    Murák került helyzetbe a tizenhatosnál, de elcselezte magát.

3
    Murák esett el a jobb oldalon védője szorításában, szabadrúgás.

4
    Oláh tette középre, az ötös sarkánál érkező Urbin pedig centikkel fejelt a bal kapufa mellé! Nagy helyzet volt, Ovsiyenko nem volt a heéyzet magaslatán!

5
    Kákonyi startolt egy előreívelésre, Szalma rosszul jött ki, de védője kisegítette.

5
    Támad az Újváros, de egy pontatlan baloldali beadásra Ovsiyenko rátette a kezét.

7
    Demjén indult meg a jobb oldalon, majd centerezését kivágta Kovács.

9
    Szathmári csapta be ügyesen a védőjét, de passza a középen meginduló Katona felé hosszú lett.

10
    Csapkodó most a játék, a pálya közepén van többnyire a labda, de nem alakul ki heyzet,

11
    Szathmári pakolt oda Sárközinek a hazai térfélen, de egyelőre nincs sárga.

12
    Oláh adott be jobbról, Polényi állta útját a labdának.

13
    A szögletet követően ismét Oláh adott be, Kákonyi tette haza elegánsan, mellel a labdát.

14
    Szabadrúgás a félpályától a Nyíregyházának, Katona gondolt egyet és rálőtte, de gurult is a labda és mellé is ment. Az eset után Katona elnézést kért társaitól ezért a partizánakcióért.

15
    Sárközi küldte középre a labdát balról, Kovács kissé sután ért a labdába, de tisztázni tudott.

16
    Tetszetős ellentámadás a vendégektől: Popovics, Kákonyi és Szathmári adogattak, de Kiss határozott volt és megszerezte a labdát, így nem alakult ki helyzet.

17
    Katona kapta volna a labdát a bal oldalon, de Murák becsúszva mentett előle.

18
    Murák szerzett jó ütemben labdát, de gyors kontra helyett inkjább lelassította a tempót.

19
    Demjén centerezett jobbról, egyenesen Ovsiyenko kezébe.

20
    Kákonyi a földön, Kónya rúgott oda neki. Szabadrúgás jöhet, ebből helyzet is kialakulhat.

20
    Reznek ívelte középre, de Szőllősi kifejelte az érkezők elől.

21
    Most a Balmazújváros térfelén folyik a játék, egyébként is inkább a Szpari van fölényben, bár ez a helyzetek számában nem mutatkozik meg.

22
    Egy gyors kontrával jött volna a Balmaz, Urbin szöktette volna a bal oldalon megiramodó Karacsot, de egy védő szerelt.

22
    Szőllősi esett el Dajka szorításában a büntetőterületen belül, de ezért – jogosan – nem adott büntetőt a játékvezető.

23
    Urbin volt harcos és szerzett majdnem labdát a kissé könnyelmű Dajkától, de a védő végül észbe kapott és hazaadta a labdát.

24
    Demjén vert át gyönyörűen két védőt a jobb oldalon, be középre tett labdája ismét Ovsiyenko kezébe jutott.

25
    Oláh dobta vona támadásba Urbint a jobb oldalon, de pontatlan volt az átadás.

26
    Oláh buktatta a bal oldalon Katonát, sárgát kap érte.

27
    Az ezért járó szabadrúgást Reznek küldte középre, de nem okozott ezzel veszélyt.

28
    Urbin most a bal oldalon tűnt fel, szögletet harcolt ki a hazaiaknak.

29
    Szőllősi ívelte a kapu előterébe a labdát, Kovács tisztázott.

30
    Karacs rúgta a labdát jobbról középre, pontosabban a kapu mögé.

31
    Demjén és Karacs helyet cseréltek, előbbi ezentúl a bal, utóbbi a jobb oldalon játszik majd.

32
    Urbin találkozott Patállyal a tizenhatoson belül, mindketten elestek, kifelé jár a szabadrúgás.

33
    Katona végzett el egy szabadrúgást 30 méterről, középről, de jócskán mellé ment labda.

34
    Nyíregyházi labdaszerzés, majd Reznek dobta támadásba Katonát, akinek beadását Szalma fogta meg, megelőzve ezzel a kapura fejelni készülő Szathmárit.

35
    Most az Újváros jött volna kontrával, de Urbin kissé ügyetlen passzát könnyedén lefülelte Kovács.

36
    Mindkét csapat próbálkozik támadásépítéssel, de egyelőre egyik kapu sem forgott sokszor veszélyben.

37
    Reznek löbbölte mérnöki pontossággal Szathmári fejére a labdát, aki fölé fejelt, de már lesen is volt.

38
    Demjén kap hosszú indítást a bal oldalon. Csalódott moraj hallatszik a lelátón.

39
    Szathmári kapott egy indítást a jobb oldalon, de Kónya megoldotta a szituációt és szerelt. Egyébként is nagyon egyedül van elöl a nyíregyházi csatár.

40
    Kis technikai probléma lépett fel, de már ez megoldódott, tehát folytatódik a közvetítés. Az esetleges kellemetlenségekért elnézésüket kérjük!

42
    Tűzijáték! Demjén biciklicsele és középre adott labdája után Urbin lőtte telibe a lécet, majd Karacs és Müller lövését is bravúrral védte Ovsiyenko!

43
    Egy jobb oldali beívelés után Urbin fejelt nem sokkal a kapu mellé!

43
    Beindult az Újváros, de gól egyelőre nincs.

44
    Kákonyi öklelte fel Demjén a bal oldalon, hazai szabadrúgás és sárga a nyíregyházinak.

44
    Szőllősi egyből kapura szánta, de Ovsiyenko kiütötte a labdát!

45
    Popovics végzett el szabadrúgást, erőből középre lőtte, de Kiss kifejelte a labdát.

Az első félidő nagy részében nem kényeztettek el bennünket a csapatok, kevés gólszerzési lehetőséget láthattunk. A végére belelendült az Újváros, többször is veszélyeztettek, leginkább gólfelelősük, Urbin révén, aki egyszer a kapufát is eltalálta, de gólt nem szerzett az első félidőben, hasonlóan a mezőny összes többi játékosához. Összességében az első játékrész folyamán a Nyíregyháza többet birtokolta a labdát, de a komolyabb helyzeteket a Balmazújváros alakította ki. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második félidővel!

Az újvárosiak már a pályán vannak, várva a folytatást, a vendég játékosok Szilágyi kivételével még az öltözőben vannak.

Kinn van mindkét csapat, kezdődhet a második félidő!

46

46
    Szilágyi nem véletlenül jött ki hamar a szünet után a folytatásra, hiszen pályára lép. Kákonyi helyére jön.

46
    Az újvárosiak kezdték a második játékrészt.

48
    Müller szerzett labdát, majd Szőllősihez juttatta a labdát, aki azonban nem tudta támadásba dobni társait.

49
    Szőllősi ívelt Urbin felé, de hosszú lett a labda.

50
    Karacs gyűjtött be egy mintaszerű indítást a jobb oldalon, majd ügyesen visszahúzta a labdát, becsapva ezzel Polényit, majd középre tett labdáját Murák estében lőtte kapura, de Ovsiyenko megfogta azt!

51
    Szilágyi fordult kapura, majd 20 méterről lőtt, nem sokkal a bal kapufa mellé!

52
    Szilágyi beállásával egyébként támadóbb szelleművá vált a Szpari, sőt, a bal oldalon Katona is feljebb lépett eggyel. Az első félidő 4-5-1-éhez képest inkább 4-3-3-ra hasonlít ez a felállás.

53
    Az Újvárosnál is kicsit változott a szerkezet, Urbin mögött most "hamis kilencesként" szerepel Murák, Szőllősi pedig visszaább húzódott. Bár, ez a változás már az első félidő végén megtörtént. A széleken Demjén és Karacs sűrűn váltogatják, hogy ki meyik oldalon szerepel.

53
    Szép újvárosi ellentámadás végén Demjéntől elpattant a labda, oda a helyzet!

55
    Oláhnak rúgott oda Katona, szabadrúgás jöhet a vendég térfél közepéről.

56
    Oláh gyorsan elvégezte, majd Müller továbbított Urbin felé, a csatár azonban elvesztette egyensúlyát, elvesztve ezzel a labdát is.

57
    Kettős csere fog következni a hazaiaknál.

58
    Csere a Balmaz Kamilla Gyógyfürdőnél: lemegy Urbin, bejön Belényesi.
    Csere a Balmaz Kamilla Gyógyfürdőnél: lemegy Demjén, bejön Tóth.

59
    Katona esett össze Oláh szorításában, veszélyes oldalszabadrúgás következhet balról!

60
    Reznek csavarta középre, Szalma azonban remek ütemben lépett ki, hajszállal megelőzve a támadókat! A lecsorgó labdát Patály a blokkba lőtte!

61
    Helyzet a másik oldalon is! Tóth adott középre, Dajka mentett az érkező Belényesi elől! Majdnem öngól lett, de így egy gyönyrű mentést sikerült bemutatnia Dajkának!

62
    Szőllősi küldte középre ezt követően a szögletet, középen Belényesi emelkedett a legmagasabbra és kapura fejelt, Ovsiyenko hatalmas bravúrral védett!

64
    Élénkül a meccs, helyzetre helyzet jön! Már csak a gól hiányzik a meccsből.

65
    Csere a Balmazújvárosnál: lemegy Karacs, bejön Virágh.

65
    Polényi kapott fájdalmas arccal a lábához, ápolásra van szükség.

66
    Szerencsére nincs komolyabb baj, már vissza is térhetett a pályára a vendégek balhátvédje.

68
    Belényesi küzdött meg a labdáért Dajkával, hazai szöglet jöhet.

68
    Virágh rúgta középre, a rövid oldalon tisztáztak, megint szöglet jöhet.

69
    Virágh ezt is a rövidre szánta, kivágták egy hátvéd.

70
    Reznek játszott össze Patállyal a jobb oldalon, előbbi beadását blokkolta Sárközi.

70
    Szöglet jöhet ezután, Reznek sarokrúgása megcsúszott egy vendég fejen, de végül tisztáztak a hazaiak.

71
    Belül vagyunk az utolsó 20 percen, de gól még mindig nincs.

72
    Szőllősi adta a labdát Belényesi felé, de egy védő tisztázott. Ezt követően Sárközi 25 méteres lövését blokkolták.

73
    Szőllősi kapott Virághtól egy forintos labdát a jobb oldalon, de centerezését kirúgta Ovsiyenko!

74
    Most Szathmári előtt adódhatott volna helyzet, egy előrevágott labdára startolt rá, de Szalma ismét remek ütemben lépett ki és ha csak egy kicsivel is, de megelőzte a csatárt!

75
    Szőllősi lőtt jó 34-35 méterről, fölé ment a labda.

76
    Virágh jöhetett egy jobb oldali szöglettel, a kimozduló Ovsiyenko fölött egyből kapura szánta, de az ukrán kapus még visszalépett és vetődve kiütötte a labdát!

77
    A második félidőben jóval aktívabb az Újváros. Többet támadnak és nagyobb helyzeteik is voltak eddig.

78
    Egy kontratámadással jöhetett a Szpari, de Szilágyi elcsúszott, a labda Szalma kezei közé került.

79
    Szőllősi távoli lövésébe lépett bele Reznek, szöglet jöhet.

80
    Virágh küldte középre, a labda ide-oda pattogott, majd Müller löbbölt Murák felé, aki azonban jócskán fölé ollózott.

80
    Reznek szabadult meg a védőjétől a jobb oldalon, majd középre adott, az érkező Szilágyi senkitől sem zavartatva, 11 méterről fejelhetett, de csúnyán mellé ment a labda!

81
    Az ellentámadással Virágh jöhetett a bal oldalon, de talán kicsit túl sokat várt, majd beadását kifejelte Kovács.

81
    Megélénkültek az események! Reznek most a bal oldalon tűnt fel, egy befelé csellel átverte Oláhot, majd 23 méterről lőtt, a labda alig ment fölé!

82
    Belényesi maradt lesen.

84
    Az utolsó embert, Kónyát zavarta meg Szilágyi, így a védő biztonsági megoldást választott, bedobásra rúgta a labdát.

85
    Minczért emelte a labdát a megindulni készüő Szathmári felé, de a csatár nem tudott érvényesülni két hátvéd között.

86
    Ide-oda pattogott a játékszer a hazai tizenhatoson belül, végül Katona akrobatikus mozdulattal lőtt, Szalma könnyedén védett.

87
    Tóth kapott labdát a jobb oldalon, de elcsúszott, így kiment a labda az oldalvonalon túlra.

88
    Egy Popovics-Szathmári öszjátékot követően utóbbi tette volna előbbinek a labdát jobbról középre, de a visszaerő Sárközi szögletre mentett.

89
    Ez a pontrúgás is Reznek privilégiuma, a beívelt labdát Kiss fejelte ki a veszélyzónából.

89
    Popovics találta magát egyértelmú ziccerben, de talán meglapődött, így lelopta a lábáról a labdát Szalma!

90
    Csere a Nyíregyházánál: lemegy Popovics, bejön Sándor.

90
    Reznek tört előre, majd lövésre szánta el magát 27-28 méterről, mellé ment a labda.

90+1
    Szilágyi verte meg nagyon szépen a védőjét a jobb oldalon, majd lapos centerezését az érkező Reznek lőtte kapura, egy ötösön álló védő azonban sáncolni tudott!

90+2
    Az utolsó 10 percben a Szpari tesz többet a győzelemért, de erőfeszítéseiket nem koronázta siker eddig.

A második félidő nagy részében a hazai csapat irányította a meccset és néhány helyzetet is kialakítottak, de sem ezekből, sem a Nyíregyháza többnyire a meccs végén kialakított lehetőségeiből nem született gól. Próbálkozott mindkét csapat becsülettel, de gólt egyiküknek sem sikerült szerezni. Viszonylag alacsony színvonalú első félidő után már egy sokkal jobb másodikat láthattunk, ekkor nem unatkozhattak a nézők, de a végeredmény maradt 0-0. A csoport másik mérkőzése még nem fejeződött be (fél 2-kor kezdődött és 1-2-re áll a DVSC – Mezőkövesd), így jelenleg továbbjutó, második helyen áll a Szpari 5 ponttal, a Balmazújváros négy pontos, de maradt a negyedik helyen. Köszönjük, hogy nálunk követték a mérkőzést, reméljük, élvezték a meccset! Maradjanak velünk, hiszen ma még további Ligakupa találkozókkal, illetve jégkorong- és kézilabda-közvetítésekkel kedveskedik Önöknek az onlajnok.com! (14:54:53)