West Bromwich Albion – Aston Villa FC 2:2 (vége)
West Bromwich Albion
2:2 (2:0)
Aston Villa FC
hétfő 25.11.2013, 21:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Barclays Premier League

Egy már majdnem megnyert mérkőzés csúszott ki a West Bromwich Albion kezéből. A hazaiak nem tudták megőrizni a félidőig megszerzett két gólos előnyüket, sőt, Sessegnon révén több ziccert is elhibáztak. Ráadásul bele is aludtak a második félidőbe, és az 57. percben végrehajtott hármas vendég csere után már nem tudták felvenni a Villa ritmusát. A bordó mezesek előbb szépítettek, majd Westwood bomba gólja már az egyenlítést jelentett.
    Összességében, mindkét együttes rászolgált az egy pontra. (22:55:15)

90+4
    Amalfitano sarokrúgását kifejelik a vendégek.

90+3
    Még egy WBA szöglet a végére.

90+2
    Amalfitano újabb beadása, ezúttal Guzan húzza magához a játékszert.

90+1
    Amalfitano jobb oldali beadását Clark fejeli ki a mezőnybe.

90+1
    Nyomnak a hazaiak.

90
    3 perc lesz a ráadás.

89
    El Ahmadi (Aston Villa) van lesen.

88
    Villa kirúgás, nincs már sok hátra a rendes játékidőből.

86
    Clark (Aston Villa) rántja le ellenfelét.

85
    Hazai kirúgással folytatódik az összecsapás.

84
    Amalfitano vezeti ki a labdát, dobhat a Villa.

83
    Mindkét csapat játékában benne van a győztes találat.

82
    Második hazai változtatás: Popov le, Anichebe be.

82
    Long vetődik a beadott labdára, de már nem sikerül azt irányítani.

81
    Benteke (Aston Villa) van újfent lesen.

79
    Benteke (Aton Villa) van lesen.

78
    A labda a vendégeknél, aki lélektani fölényben játszhatnak.

77
    Agbonlahor (Aston Villa) van lesen.

76
    Az Aston Villa gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a vendégek! Popov középre fejeli ki a beadást, éppen ASHLEY WESTWOOD elé, aki egyet tol rajta, majd 19 méterről óriási gólt ragaszt Myhill kapujába! 2:2!

76
    Amalfitano (WBA) van lesen.

75
    Kicsit leült a mérkőzés.

74
    Haza kontra: Long gyatra kísérlete kerül Guzan kezébe.

73
    Első hazai csere: a több ziccert elrontó Sessegnon helyére Morrison áll be.

71
    Tartja a labdát a vendég gárda.

69
    Nagyon jót tett a Villanak a hármas csere, teljesen nyílt a mérkőzés.

67
    GÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! Weimann fejel az ötös környékére, Popov beragad, nincs les, KARIM EL AHMADI pedig lecsap a játékszerre, és Myhill felett a kapuba lő! 2:1!

66
    Benteke lő a tizenhatoson kívülről, csemege ez Myhill számára.

66
    Les miatt szabadrúgás az Aston Villa javára.

65
    Most a hazaiak próbálják megtartani a labdát.

64
    Amalfitano centerezését Sessegnon lövi 10 méterről fölé két védő szorításában!

63
    A három csere felpörgette a vendégek játékát, még nincs lefutva ez a mérkőzés.

61
    A sarokrúgást követően Sessegnon (WBA) van lesen.

60
    Tisztáznak a vendégek a pontrúgást követően, de végül szöglet lesz.

60
    Szabadrúgás a hazaiak javára, 30 méter lehet a táv.

59
    A sarokrúgást követően kipattan a játékszer, egyből lőnek a vendégek, blokk.

59
    Weimann lövése megpattan Olssonon, de Myhill így is hatalmas bravúrral véd, mellé csorog!

57
    Valamint Sylla le, Deplh be.

57
    Lemegy Tonev, a helyére Weimann áll be.

57
    Rögtön hármat cserél az Aston Villa: Kozak le, Agbonlahor be.

57
    Amalfitano estében teker a kapura, nem sokkal mellé!

55
    Támadásban a hazaiak!

54
    Mulumbu (WBA) kapja a mérkőzés első lapját.

52
    Westwood pontatlan, dobhatnak a hazaiak a saját térfelükről.

51
    Kezezés miatt a félpályától jöhet a WBA.

49
    Nagyon rossz indítás Popovtól.

47
    Csere nélkül folytatják a csapatok.

46

Shane Long gyors duplájával vezet a West Bromwich Albion teljesen megérdemelten az Aston Villa ellen a szünetben.
    Nagy iramban kezdődött a találkozó, a két gól pedig összezavarta a vendégeket. Sessegnon óriási helyzete pedig a három pont sorsát is ledönthette volna, de mellé ment, így még nincs lefutva a mérkőzés!

45+1
    Nem történik semmi a hosszabbításban.

45
    1 perc lesz a ráadás.

44
    Az első félidő vége nem rejt túl sok izgalmat.

42

41
    Tonev próbálkozik 18 méterről laposan, nem jelent veszélyt a lövés a hazai kapura.

40
    A vendégek térfelén pattog a labda, közeledünk az első félidő végéhez.

39
    Sessegnon cselezné be magát a tizenhatoson belülre, de nem bír a két őrzőjével.

37
    Tartja a labdát a WBA.

35
    Benteke helyezett lövését blokkolják a hazaiak a tizenhatos vonalánál.

33
    Westwood pontrúgására nem jön a kapus, kifejelik a védők, a labdát Benteke tűzi kapura, fölé.

33
    A vonal mellől jöhetnek a vendégek, Reid volt szabálytalan.

31
    Long tör kapura, 19 méterről félmagasan lő, telibe Guzant, majd a kipattanónál lesen van a csapattárs!

30
    Átengedi a területet a West Brom.

29
    Shane Long elől Vlaar ment óriásit!

27
    Ezt a sarokrúgást pedig Baker fejeli ki a mezőnybe, felszabadul a Villa kapuja.

26
    Guzan paskolja oldalra a szögletet.

26
    Visszafújja a játékvezető a sarokrúgást, és figyelmezteti a játékosokat.

25
    Szöglet a WBA javára.

24
    Kozak lő egy pattanást követően 18 méterről, felső léc!

24
    Nagy a küzdelem, egyelőre azért az történik, ami a hazaiak szeretnének.

23
    Guzan szedi fel a labdát Sessegnon elől.

21
    Guzan húzza le a labdát a pontrúgást követően.

21
    Szabadrúgással jöhetnek a hazaiak az ellenfél térfeléről.

19
    Sessegnon a kapu torkából mellé lő egy beadást követően, óriási WBA helyzet marad kihasználatlanul!

18
    Villa pontrúgás, Westwodd labdája után nincs azonban helyzet.

17
    Myhill dobja támadásba a társakat.

16
    Bacuna beadását kivágják a hazai védők.

15
    Nem nagyon találja a helyét az Aston Villa.

13
    Westwood távoli lövése jócskán elkerüli a hazaiak kapuját.

12
    Parádés kezdés Shan Long részéről, 11 perc alatt dupla!

11
    A West Bromwich gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a hazaiak! SHANE LONG csap le Bacuna pocsék passzára, a hazaiak csatára 8 méterről a kifutó Guzan fölött a kapuba emel, igaz, a felső léc is besegített! 2:0!

10
    Tonev gyatra, tizenhatoson belüli lapos lövését fogja Myhill.

9
    Long elől Baker teszi haza a labdát, a hazaiak csatára majdnem lecsapott a játékszerre.

7
    Guzan húzza magához a pontrúgást.

7
    Már is a WBA jöhet szabadrúgással a vendégek térfeléről.

6
    Sikerül tisztázni a sarokrúgást követően a hazai védőknek.

6
    Tonev lövése megpattan, Myhill bravúrral üti a labdát szögletre!

3
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! SHANE LONG kap egy tért ölelő indítást, nincs les, a csatára remekül veszi át a labdát, majd 16 méterről, ballal, laposan a hosszú alsóba helyez! 1:0!

1
    A West Bromwich Albion kezdte az összecsapást.

1
    A hazaiak kék-fehér csíkos mezben és kék nadrágban, míg a vendégek bordó-kék mezben és fehér alsóban lépnek pályára.

1

Gyászszünettel indul a találkozó: Stuart Williams-re emlékeznek a játékosok, és a nézők, aki a WBA labdarúgója volt, és november 5-én hunyt el.

West Bromwich Albion: Myhill – Reid, McAuley, Olsson, Popov – Mulumbu, Yacob – Amalfitano, Sessegnon, Brunt – Long

Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Clark – El Ahmadi, Westwood, Sylla – Benteke, Tonev, Kozak

Játékvezetők: Michael Oliver – Burt, England.

A West Bromwich Albion fogadja az Aston Villa együttesét a Premier League 12. fordulójának hétfői, záró mérkőzésén. Rangadó lesz ez a javából, hiszen a két csapat stadionját mindössze 4 mérföld választja el egymástól, a rivalizálás nagy múltra tekint vissza.
    A két csapat azonos pontszámmal áll a táblázaton egymás mellett, aki győz, az zárkózhat a középmezőnyhöz, aki veszít, az pedig marad 4 pontra a kieső zónától.
    Formát tekintve mindkét csapat veretlen, ám a Villa az elmúlt 5 mérkőzésén mindössze két gólt szerzett.
    Szinte lehetetlen lesz megjósolni a találkozó végkimenetelét, a mérleg nyelve talán kicsit a WBA oldalára billen!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.