Aston Villa FC – Sunderland AFC 0:0 (vége) | Cardiff City FC – Arsenal FC 0:3 (vége) | Everton FC – Stoke City 4:0 (vége)
Norwich – Crystal Palace 1:0 (vége) | West Ham United – Fulham FC 3:0 (vége) | Newcastle United – West Bromwich Albion 2:1 (vége)
West Ham United
3:0 (0:0)
Fulham FC
szombat 30.11.2013, 16:00 • Upton Park, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Premier League 13. fordulójában kiesési rangadót rendeznek London-ban, hiszen a West Ham United hazai pályán fogadja a mögötte azonos pontszámmal már kieső helyen álló Fulham FC-t.

A hazai gárda öt mérkőzés óta képtelen begyűjteni a három pontot. Így nem meglepő a tabellán elfoglalt 17. helyezésük, ami még éppen nem jelent kiesést. Eddigi hat hazai pályán lejátszott összecsapásukból mindössze egy győzelmet és egy döntetlent sikerült elérniük, így mindenképp javítaniuk kell saját közönségük előtt.

A Fulham a legutóbbi fordulóban már zsinórban negyedik vereségét könyvelhette el, így ők a kieső, 18. helyre csúsztak vissza a táblázaton, de a West Ham csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg őket. Idegenben eddig két győzelem mellet, négyszer is vesztesként hagyták el a pályát.

Mindkét csapatnak van javítani valója, így izgalmas találkozóra van kilátás. Tartsanak velünk!

Mindkét vezetőedző dolgát sérülések nehezítik, hiszen a hazaiaknál hiányozni fog a két alapember, Rat és Reid mellett a hosszú ideje sérült Andy Carroll és Alou Diarra is. A Fulham-nél több rutinos játékosra sem számíthat Martin Jol. Többek között sérüléssel küzd Hangeland és Rodallega, míg Riether eltiltás miatt nem bevethető.

West Ham United: Jääskeläinen – McCartney, Tomkins, Collins, Demel – Noble, Diame – Jarvis, Nolan, Downing – Maiga

Fulham FC: Stekelenburg – Richardson, Amorebieta, Hughes, Zverotic – Sidwell, Parker – Kasami, Taarabt, Duff – Bent

Játékvezetők: Martin Atkinson – P. Kirkup, H. Lennard.

1

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

2
    Jarvis adhatta be egymás után kétszer a labdát, de a vendégek mindkétszer fel tudtak szabadítani.

3
    Jarvis adott középre az alapvonalról, de a védők tisztáztak.

4
    Egyelőre elég megilletődötten játszanak a vendégek, szinte folyamatosan az ő térfelükön folyik a játék.

5
    Jarvis felperdülő beadását Stekelenburg biztosan fogta meg.

6
    Noble a tizenhatosról eleresztett lövését blokkolták, szöglet jön.

7
    Downing végezte el, majd a védők újabb szögletre csúsztatták ki a labdát.

8
    Szabálytalanság történt az ötösön belül, így ez a szöglet sem okozott veszélyt.

9
    Richardson kapott sárga lapot, miután felrúgta a jobb szélen megiramodó Downing-ot.

10
    A szabadrúgás után a rövid oldalon berobbanó Maiga fejelt óriási kapufát 8 méterről.

11
    Tomkins vágta fel csúnyán Kasami-t a félpályánál, így ő is besárgult.

12
    Kasami-t ápolni is kellett, de már visszatért a pályára.

13
    Parker lőtt fölé csúnyán egy szabadrúgást 40 méterre a kaputól.

14
    Sok az apró szabálytalanság, most a West Ham jöhet a félpályáról.

15
    Collins ívelte fel a labdát, amit Tomkins fejelt le Diame-nak, aki 16 méterről, félfordulatból lőtt a kapu fölé.

17
    Downing 17 méterről eleresztett lövését blokkolta Parker.

18
    Diame beadása vágódott szögletre egy védőről.

19
    Diame ívelte be, majd Collins bólintott az ötös vonaláról, de a labda centikkel elment a jobb kapufa mellett.

20
    Taarabat szögletét Nolan csúsztatta ki a hosszún.

21
    Sidwell szerelte szabálytalanul Diame-t egy sárga lapért.

21
    Nolan volt lesen a Fulham tizenhatosán belül.

22
    Szép passzok után Parker adott elérhetetlen labdát Duff-nak.

23
    Bent készítette le a labdát Taarabat-nak, akinek a 25 méterről eleresztett lövését blokkolták.

24
    A szögletből nem alakult ki veszély.

25
    Óriási az iram, de sok a pontatlan passz mindkét csapatnál.

26
    Diame beadása után Nolan lökött a védőjén, így a Fulham jöhet.

27
    Downing lőtt a jobbösszekötő helyéről, de Stekelenburg hárítani tudott.

28
    McCartney rántotta vissza a gólhelyzetben kilépő Bent-et, de csak sárga lapot kapott.

29
    Richardson méterekkel rúgta a kapu fölé a 17 méteres szabadrúgást.

30
    Továbbra is nagy az iram, de a küzdelem dominál a mérkőzésen.

31
    Taarabat lőtt a kapu mellé 28 méterről.

32
    Demel szerelte becsúszva Bent-et a saját tizenhatosán belül.

33
    Sidwell rántotta le Noble-t, de megúszta a második sárga lapot.

34
    Amorebieta esett el csúnyán egy fejpárbaj után, de már talpon van és folytatja a játékot.

35
    Jarvis kapott használhatatlan labdát a bal oldalon.

36
    Collins végezhet majd el egy szabadrúgást a félpályáról.

37
    A felívelt labda után Jarvis nem tudott kapura fordulni.

38
    Jarvis lőtt kapu fölé a tizenhatos bal csücskéről.

38
    Richardson szerelte tisztán a tizenhatoson belül Downing-ot.

39
    Amorebieta szabadrúgását Tomkins fejelt ki a tizenhatoson belülről.

40
    Downing harcolt ki egy szögletet.

40
    A sarokrúgás után könnyedén szabadítottak fel a vendégek.

41
    Demel labdáját Diame próbálta a levegőben úszva kapura húzni, de a labda lecsúszott a lábáról.

42
    Zverotic szabálytalankodott Jervis ellen a bal szélen.

43
    Noble ívelte be, de az első védő fel tudott szabadítani.

44
    Parker-t szerelte Tomkins a tizenhatos előterében.

45
    Downing beívelését Zverotic fejelte vissza a mezőnybe.

45
    Két perc lesz a hosszabbítás.

45+1
    Jarvis emelt Nolan-hez, aki 11 méterről félollózva lőtte a labdát Stekelenburg kezébe.

45+2
    Diame kapott sárga lapot, miután nyújtott lábbal csúszott rá Duff-ra.

Gól nélküli döntetlen az állás a félidőben, de a csapatokra nem lehet panasz, hiszen teljes erejükből küzdenek és hajtanak a pályán. Továbbra is mindkét csapat számára fontos lenne a három pont megszerzése, így izgalmas második félidőre van kilátás.

Maradjanak velünk!

46

46
    Csere nélkül folytatódik a játék.

47
    A West Ham gólt szerzett!

MOHAMED DIAME szerzett labdát a félpályán, kettőt tolt rajta, majd 25 méterről lőtt kapura. A labda megpattant Amorebieta lában, így védhetetlenül pattogott be a bal alsó sarokba! 1-0

49
    Egy Fulham szöglet után nem alakult ki veszély a hazai kapu előtt.

51
    Jääskeläinen húzott le egy előre ívelt labdát.

52
    Collins szabadrúgása után tisztáztak a vendégek.

53
    Sidwell beadása után Kasami vette át a labdát borzasztóan, így kirúgással jöhet a West Ham.

54
    Taarabat beadása volt pontatlan.

55
    Downing beadását fogta meg magabiztosan Stekelenburg.

56
    Noble remek indítását olvasta le Richardson és szerelte Jarvis-t.

57
    McCartney bal oldali beadása szállt el mindenki feje felett.

58
    Maiga-t lesen találta Nolan indítása.

59
    Duff beadása hosszú volt, így már csak az alapvonalon túlról tudta azt visszakanalazni Kasami.

60
    Maiga lőtt a balösszekötő helyéről, de Stekelenburg nagy vetődéssel védeni tudott. A kipattanót Downing lőtte a kapu fölé 9 méterről.

61
    Tomkins terült el fájdalmas arccal a füvön, ápolásara szorul.

63
    Egyelőre Tomkins nélkül folytatódik a játék, aki továbbra is a vállát fájlalja.

64
    Jarvis pattintotta a labdát Amorebieta lábára, szöglet következik.

65
    A visszatérő Tomkins fejelt, de Bent ki tudta vágni a fejest a gólvonalról.

66
    Martin Jol cserél először: Duff-ot Ruiz váltja a pályán.

67
    Jarvis fejelt 10 méterről pontosan Stekelenburg ölébe.

68
    Kasami lőtt 30 méterről, de lövése elment a bal kapufa mellett.

69
    A hazaiak is cserélnek: Jarvis helyett Joe Cole érkezik a pályára.

72
    Collins volt szabálytalan Parker-rel szemben a félpályánál.

73
    Ruiz ívelte be a szabadrúgást, de nem talált társat.

74
    Próbál kezdeményezni a Fulham, de nem jutnak el helyzetekig.

75
    Taarabat-t szerelte közösen két hazai védő a tizenhatos vonalán.

76
    Bent-nek volt magas Parker indítása, ami így Jääskeläinen zsákmánya lett.

77
    Újabb hazai csere: a csapatkapitány Nolan helyét Morrison veszi át.

78
    Csere a vendégeknél: Sidwell helyett Karagounis a pályán.

79
    Maiga nem tudott kilépni két vendég védő közül.

80
    Maiga lőtt 18 méterről, de a labda méterekkel ment el a bal kapufa mellett.

81
    Az utolsó hazai csere: Maiga le, Carlton Cole be.

82

Downing adta be a labdát a jobb oldalról és a frissen beállt CARLTON COLE becsúszva, 5 méterről az üres kapuba helyzte azt! 2-0

83
    Jön az utolsó Fulham csere is: Richardson-t Dembele váltja.

84
    Ez zsinórban az ötödik veresége lehet a vendég együttesnek.

85
    Már csak öt perc van vissza és úgy tűnik, hogy a Fulham játékosai lélekben már feladták a küzdelmet.

87
    Downing beadását a kimozduló Stekelenburg húzta le.

88
    Zverotic lőtt kisodródott helyzetből, de lövése nem talált kaput.

89

Morrison remek egyéni alakítása után JOE COLE-hoz passzolt, aki 16 méterről laposan a kapu jobb sarkába lőtte a labdát! 3-0

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Carlton Cole lőt 16 méterről, de Stekelenburg könnyedén hárított.

90+3
    A holland kapus magabiztosan húzott le egy újabb Downing beadását.

A kiegyenlített első félidő után végig fölényben játszott a West Ham United, így megérdemelt győzelmet aratott. A gyors gól után végig kezükben tartották a mérkőzést és a találkozó végén, a cseréknek köszönhetően kiütésessé alakították az eredményt.

Köszönjük a figyelmüket! (17:57:56)