Kaposvári Rákóczi FC – Debreceni VSC 1:2 (vége) | Paksi FC – Újpest FC 2:4 (vége) | Puskás Akadémia FC – Lombard Pápa FC 1:0 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest FC 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Pécsi MFC 1:2 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:2 (0:1)
Debreceni VSC
szombat 30.11.2013, 14:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Érdekesnek tűnő csatározásnak lehetünk talán szemtanúi szombat délután két órakor a Rákóczi stadionban.
    A bajnokság sereghajtója fogadja az őszi bajnokot. A Rákóczi csapatkapitánya Oláh Lóránt is megfordult Debrecenben, de az őszi szezon legjobb játékosa jelenleg debreceni. Habár az élvonalbeli szereplését ő is Kaposváron kezdte. Szakály Péter pályafutása is a cukorgyári gödörből indult.
    Mint Prukner László az MTK meccs után elmondta a hátralévő idei két tavaszi fordulóból négy pontot tervez. Ez csak úgy lehetséges, ha a Debrecen ellen három, vagy egy pontot szerez csapata. Tehát a vereség ebbe nem fér bele.
    Kondás Elemér ezzel szemben hol másutt szeretné begyűjteni a három pontot, ha nem az utolsó helyezett csapattól. Erre meg is van az esélye, hisz az elmúlt három fordulóban csapata száz százalékos teljesítménnyel rukkolt elő.

A mai délután a vendég Debrecen tiszta piros szerelésben, míg a hazai Rákóczi fehér-zöldben lép pályára.

1

1
    A Rákóczi csapata kezdte a játékot

1
    Az első támadás nem jó, bedobás a Debrecen javára.

2
    Ranilovichoz kerül hátra a labda, majd a Kaposvár járatja.

3
    A vendég Rezes marad lent a földön, egy rövid ápolás az oldalvonalon kívül.

4
    Pontatlan az indítás Kulcsár Tamás felé.

4
    Zámbó íveli középre, de kifejelik a védők.

5
    Bernáth végez el egy bedobást, de megszerzik a kaposváriak.

5
    Jobb oldalon próbálkozik a Debrecen, de nem tudnak a védők mögé kerülni.

6
    Bedobás a jobb oldalon a Kaposvárnak, de a labda Novakovichoz kerül.

7
    Egy jobb oldali beadás után Bőle elől mentenek középen.

8
    Waltner keveredik ki a baloldalra, de a beadása nem pontos középre.

9
    Rezes elől tisztáznak a bal oldalon a tizenhatos megasságában.

9
    Kirúgással jöhet .

10
    Földest szerelik , jöhet a Debrecen a félpályánál.

11
    Kulcsárnak játszották be a labdát Zámbó mögé, aki félfordulatból a kapu fölé emel.

11
    Bódi tett középre egy labdát kapásból, de nem talált célt.

13
    Sidibével találkozik szerencsétlenül Kovács Olivér.

14
    Máté kap egy szabadrúgást, amit Novakovic végezhet el.

15
    Waltner ellen szabálytalankodnak a középpályán.

17
    Bőle cselezi be magát, de nem pontos a passza.

17
    Zámbó szerelte a debrecenieket.

18
    Ludánszki szerelése borzolja a kedélyeket.

19
    Szabadrúgással jöhet a Debrecen, amit Novakovic végez el.

Egyik csapat sem tudja birtokolni a labdát sokáig, ide-oda vándorol a játékszer. Az első negyed óra alatt nem alakult ki folyamatos játék.

20
    Egy szabadrúgás után a debreceni előreívelés Ranilovicnál köt ki.

22
    Földes adja haza a labdát, egy kicsit csínes a labda Ranilovicnak.

23
    Bouadla ível be egy szabadrúgást a jobb oldalról.

23
    Bódi cselezget a jobb oldalon de Petrache kifejeli.

Debreceni bedobás a bal oldalon, Babicról megy ki a labda.

25
    Markus tartja a labdát, majd kap egy szabadrúgást.

26
    Markust állítja meg a partjelző lesen.

27
    Szöglet a Debrecennek a bal oldalon. Kifejeli egy kaposvári védő.

28
    Balázs ível be egy beadást, átszáll Waltner feje fölött, de Bőle a stadionból kirúgja a labdát kapásból.

29
    Bernáth szereli Balázst a középpályán.

30
    Rezes kontráját állítják meg a középpályán, jöhet a Kaposvár, de ők is elvesztik a labdát.

31
    Coroian elől Bernáth szerel.

32
    Bedobás a Kaposvárnak, de Coroian eladja.

33
    A Kaposvár tartja a labdát, megpróbálnak előre haladni, sikerül is, de Markus fejese fölé megy.

Nem volt az első harminc percben gólveszélyes támadás egyik oldalon sem. Mezőnyben folyik a játék. Nem látszik különbség, amit a tabella mutat.

35
    Szabadrúgás, Bőle végzi el, de a beadás helyett kapu mellé íveli.

36
    Sidibe szeretné középre centerezni, de Földes belelép.

37
    A Loki gólt szerzett!

LUDÁNSZKI BENCE kap egy kiugratás a bal oldalon, átveszi a labdát, majd Ranilovic mellet a kapuba gurítja a labdát

39
    Babic veszti el a labdát Sidibe elé tálal, mintha csapattársak lennének, de Sidibe elrontja a helyzetét, mellé lövi a labdát.

40
    Coroian rosszul érkezik , hátulról szereli Brkovicot, jutalma egy sárga kártya.

42
    Bernáth íveli előre a labdát, de Kulcsár löki Zámbót.

43
    Balázs kényszerítőzik Zámbóval, de feltartják a kaposvári játékost, szabadrúgás.

44
    Balázs Benjamin fordul kapura, de lövése fölé száll.

45
    Összefejelt két játékos, Földes ugrik össze Rezessel, a debreceni feje fáj jobban, le is kell kísérni a pályáról.

45
    Egy perc lesz a hosszabítás,

45+1
    Balázs teszi fejjel maga elé a labdát lefutja a védőjét, beadja, majd szögletre mentenek a védők.

Az első fél óra kimondottan unalmas, helyzet nélküli játékot hozott. A Kaposvárban semmi tűz nem volt, nem úgy álltak a mérkőzéshez, hogy élet-halál lenne számukra a három pont megszerzése. A fél óra elteltével következett egy rövid zárlat, amely debreceni góllal zárult. Nem volt benn az ő játékukban sem a gól, de helyzet nélkül nekik sikerült betalálni. A második félidő marad ismét a Kaposvárnak az egyenlítésre, vagy a fordításra.

Illés János ad interjút a televíziónak, mely szerint ő már a bajnokság téli zárását várja. Szerinte van mit rendezni a téli szünetben. Voltak problémák az őszi szezonban, a minőségi játékosok igazolásának hiányára panaszkodik. Nagy változás a télen nem lesz, nagy változás az anyagi helyzet miatt nem lehet. Prukner Lászlóval szemben is töretlen a vezetés bizalma.

46

46
    Bőle marad lent a földön a játékvezető letessékeli a pályáról, ott folytatódik az ápolása.

47
    Zámbó vihetné a labdát, de hazaadja a támadás helyett.

48
    Földes szabálytalan a középpályán, egy rossz becsúszás után kap sárga lapot.

49
    Bouadla lábában akad el a labda, bedobással jöhet a Kaposvár.

50
    Kovács Olivér szeretne egy támadást elindítani, de szerelik a középkörben.

51
    Waltner vesz le egy labdát mellel, de elpattan tőle.

52
    Babic ad egy indítást Balázsnak, de nem tudja befejezni a támadást, majd Markus lövésébe lépnek bele.

54
    Korhut harcol ki egy bedobást, Bőle lép bele a beadásába.

55
    Korhut viszi be a labdát az alapvonalon, de nem tudja beadni, szöglet következik.

56
    Bódi adja be a szögletet, de Bouadla nem talál kaput.

56
    Kulcsár lövését Ranilovic öklözi ki, Petrache hibázott középen.

57
    Bouadla szereli szabálytalanul Bőlét, ezzel egy kontrát akaszt meg.

58
    Máté csúsztatja a szabadrúgást szögletre.

59
    Kulcsárral szemben szabálytalankodnak a tizenhatoson belül, de a játékvezető szabályosnak ítéli a szerelést.

60
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Markus, bejön Luka.

60
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Petrache, bejön Pavlovic.

64
    Szabadrúgás a Kaposvárnak, amit kifejel bedobásra a Debrecen védője.

66
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Babic, bejön Thian.

68
    Korhut szereli Bőlét nem jó a beadása a kaposvári középpályásnak, kirúgás következik.

70
    Waltner egyenlít, egy badott labdát szerez meg, majd félfordulatból a jobb alsóba húzza be a labdát.

Felpörgette a játékot a Kaposvár a szünet után aminek meg is lett az eredménye, sikerült egyenlíteni. De ezzel még nem elégedhetnek meg, ez a jelen helyzetben kevés az üdvösséghez.

72
    Kulcsár kezeli le a labdát befordul vele, de nem jó a passza.

73
    Szabadrúgás a Kaposvár javára, a beadás után lesen van egy kaposvári csatár.

75
    Selim Bouadla teszi be a labdát, Bódi még belekanalaz, szöglet.

70
    Csere a Debreceni VSC-nél/nál: lemegy Bódi, bejön Dombi.

72
    Rezes ment el a jobb oldalon, szögletre mentenek előle.

73
    Rezes fordul be , beadja középre , Sidibe megcsúsztatja, amit Kulcsár erőtlenül talál el, Ranilovic ölébe hullik a labda. Óriási gólszerzési lehetőséget hagyott ki a Debrecen.

74
    Waltner van lesen, most már sokadszor.

75
    Kulcsár megy el a jobb oldalon kicselezi Földest, de a beadás nem jó.

81
    Dombi ment el a jobb oldalon, a kipattanó labdát SELIM BOUADLA belsővel a bal alsó sarokba lövi.

83
    Bőle labdája nem pontos Thiannak, így bedobás a Debrecennek.

84
    Csere a Debreceni VSC-nél/nál: lemegy Rezes, bejön Trininic.

86
    Pavlovic íveli be a labdát, Thian sarokkal szeretné megjátszani, de nem jó a kísérlete.

87
    Szögletet végezhet el a Kaposvár.

88
    Pavlovic ad be a jobb oldalról de nem talál társat középen, Novakovicnál köt ki a labda.

89
    Csere a Debreceni VSC-nél/nál: lemegy Kulcsár, bejön Volas.

90
    Három perc lesz a hosszabítás. Szöglettel jöhet a Debrecen.

90
    Nem jó a kis szöglet, kirúgással folytatódik a játék.

90+1
    Támadna a Kaposvár, de jól zár a Loki védelme. Minden labda visszajön a védőkről.

90+ 3
    Szabadrúgás bal oldalról, Ranilovic is felmegy, de a labda Novakovic kezében köt ki.

Nagyon nehéz helyzetbe került a Kaposvár ezzel a hazai vereségével. Prukner László négy pontot tervezett, ebből idáig egy sem sikerült.
    Nem volt egy élvezetes mérkőzés, de ezért is három pont jár a győztesnek. A meccs végén megpróbált az egyenlítésért többet támadni a Kaposvár, de Selim Bouadla győztes találatára nem tudott ismét góllal válaszolni.

Prukner László (Kaposvár): – Ezen a meccsen az egész őszi szezonunk meglátszott, hűen tükrözte azt. Egyenrangú ellenfelei voltunk a Debrecennek, de mint már sokadszor egy figyelmetlenség döntött. Nem vesztettem el a hitemet továbbra sem, ha elvesztettem volna, már nem állnék itt. A múlt héten általam elmondott négy pont már nem jöhet össze, de a három igen.Nem figyeltem, nem láttam,hogy Oláh Lóránt elhagyta a kispadot a harmadik csere után, így nem szeretném kommentálni a helyzetet.

Kondás Elemér (Debrecen ): -A maihoz hasonló találkozókat szoktunk játszani Kaposváron. Kiváló második félidőt láthatott a közönség, amelyen már több lehetőséget sikerült kidolgoznunk. Megérdemelten nyertünk, mert több helyzetünk volt, sokat tettek a játékosok a sikerért, nagyot küzdöttek. Ehhez a meccshez hasonló Kaposvárra készültünk, a stabil védekezésre, és a kontrákra rendezkedtünk be. Több gólhelyzetünk is volt, gondolok itt Kulcsár kihagyott ziccerére, valamint amikor egy kaposvári védő a gólvonalon mentett. (17:03:54)