Borussia M'gladbach – FC Schalke 04 2:1 (vége) | VfB Stuttgart – Hannover 96 4:2 (vége) | Werder Bremen – Bayern München 0:7 (vége)
Hamburger SV – FC Augsburg 0:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – 1899 Hoffenheim 1:2 (vége) | Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
Borussia M'gladbach
2:1 (2:1)
FC Schalke 04
szombat 07.12.2013, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Bundesliga

És ennyi volt, maradt a 2:1-es félidei eredmény, a második játékrész nagy részében viszont az emberhátrányban játszó Schalke irányított, nekik volt több helyzetük, igaz a Gladbach is növelhette volna előnyét. A kapusok mindkét oldalon kitettek magukért, ter Stegen az utolsó percben bemutatott bravúrjával pedig továbbra is 100%-os hazai pályán a Borussia! Remek mérkőzésen a végeredmény tehát: Borussia Mönchengladbach – FC Schalke 2:1! Köszönjük a figyelmet! (17:24:38)

90+3
    Farfán ad be jobbról, Boateng óriási fejest ereszt meg 11 méterről, ter Stegen parádés mozdulattal leér a jobb alsó sarokba, és kiszedi a meccslabdát! Ez a védés három pontot ér a Borussia-nak!

90+3
    Az utolsó perc kezdődik, a Schalke még egy utolsó támadáshoz összeszedi az erejét.

90+2
    Fährmann is előremegy a szöglethez, ő fejel mellé, de Santana már előtte szabálytalan volt, Arangot vitte földre.

90+1
    Támad a Schalke, Meyer harcol ki szögletet!

90+1
    Három perc a ráadás!

90
    Utolsó csere: Herrmann helyén Nordtveit a hazaiaknál.

90
    Farfán kap szabadrúgást, Xhaka volt szabálytalan.

89
    Utolsó csere a Schalke-nál: Draxler jön le, Clemens áll be az utolsó néhány percre.

88
    A hazaiak egyik legjobbja, Raffael is elhagyja a pályát, helyén Brouwers.

87
    Wendt harcol ki egy bedobást a Schalke térfelén, értékes másodperceket nyerve ezzel is.

86
    Szalai szabálytalan Stranzl-lal szemben.

85
    Santana magas labdája nem jó a társaknak, ter Stegen szedi össze.

84
    Szalai Ádám a pályán! Neustädter-t váltja a magyar támadó!

84
    Xhaka vállalkozott lövéssel 25 méterre a kaputól, egy méterrel szállt fölé!

83
    Cserél a Borussia is: Kruse helyén de Jong!

82
    Fuchs beadása érkezik a bal szélről, középen Boateng fejel fölé 10 méterről!

81
    Első csere a mérkőzésen: Kolasinac helyén Fuchs folytatja a vendégeknél.

81
    Herrmann kap remek kiugratás Raffael-től, éles szögből, 7 méterről azonban a kiérkező Fährmann-ba lő!

80
    Neustädter taktikai faultja Kruse-val szemben sárga lapot ér!

79
    Meyer passzát fülelik le a hazai védők.

78
    Drayler adja el a labdát, jöhet a kontra, Raffael teszi ki Herrmann-nak a jobb szélre, a szélső kicsit magasan adja vissza a brazilnak, aki az ötös sarkáról még belefejel, de Fährmann-nak nem okoz problémát!

77
    10 emberrel is támad a Schalke!

76
    Boateng próbálkozik elől, de nem tudja megtartani a labdát.

75
    Wendt szögletét Neustädter fejeli ki középütt.

74
    Arango beadása Uchida-ról vágódik szögletre.

73
    Meyer-nek kellett lemennie a pályáról cipőt kötni, a játékvezető engedélye nélkül tért vissza a játéktérre, ezért kap sárga kártyát!

72
    Xhaka buktatja Uchida-t a jobb oldalon, szabadrúgás.

71
    Xhaka beadása után Kramer készíti le lövésre a labdát Raffael-nek, a brazil támadó 20 méterről a jobb alsót veszi célba, nem sokkal téveszt célt a lövése!

71
    Nem veszélyes a sarokrúgás, a labda viszont marad a hazaiaknál.

70
    Arango indítását Wendt felé Matip tisztázza szögletre.

69
    Ezek most a Schalke pillanatai: Uchida ad be a jobb szélről, középen Draxler és Boateng is várja a beadást, egymást is zavarják, utóbbi fejel végül mellé.

68
    Uchida sárgul be a vendégeknél, Arango-nak lépett be teljesen feleslegesen.

67
    Borussia kontra végén Kruse adja be középre a labdát, Herrmann eltolja egy védő mellett, végül Matip szereli.

66
    A hazaiaknál a labda, előre azonban nem jutnak vele.

65
    Farfán beadása után a középen érkező Boateng nem találja el jól a labdát, ter Stegen szedi össze. Boateng lent marad, de folytatni tudja.

64
    Az utóbbi percek is mutatják, hogy nem lehet teljesen nyugodt a Gladbach, legalább kétgólos előnyre lenne szükségük ehhez.

62
    Laza a hazaiak védelme, az üres területet kihasználva Meyer lőtt kapura Boateng passza után 24 méterről, a bal alsóba tartó lövést ter Stegen hárította szép mozdulattal!

61
    Boateng szép csel után passzol Neustädter-hez, aki remekül ugratja ki a tizenhatoson belül Farfánt, a vendég gól szerzője most is a kapuba juttatja a labdát, azonban les miatt érvénytelen a találat.

60
    Egy Schalke támadás: Farfán fut fel a jobb szélen, majd ad be élesen középre, azonban nincs érkező ember.

59
    Arango próbálta meglepni Fährmannt, balról, 23 méterről vette célba a rövid felsőt, pár métert tévedett.

58
    Vezetésük és emberelőnyük tudatában teljesen nyugodtan játszik a Borussia, a Schalke nem tud mit kezdeni a mezőnyfölénnyel.

57
    Ez a szöglet már nem veszélyes, felszabadul a vendég kapu.

56
    Fährmann parádé! Jantschke belefejeli még Kolasinac-ba a szöglet utáni beadást, később Herrmann-nak készítik le, 18-ról tekeri a bal felső irányába, Fährmann hatalmasat véd, majd az újabb beadást is kiüti szögletre!

56
    Ismét a védők mögé kerülnek Herrmann-ék, Santana az utolsó pillanatban még szögletre tisztáz!

54
    Herrmann remekül viszi rá a védőkre a labdát, egy háromszögezés Raffael-lel, majd jobbról, 13 méterre a kaputól centikkel lő a ketrec fölé!

53
    Xhaka és Boateng akasztják össze képzeletbeli bajszukat, a játékvezető szóban figyelmezteti őket.

52
    Nagyszerű támadást vezetnek a hazaiak, de Raffael épphogy lesen Wendt passzánál, így hiába helyez a kapu közepébe, les miatt érvénytelen a találat.

51
    Szépen járatja a labdát a Gladbach.

50
    Draxler nem tud beadni a bal szélről, kirúgás következhet.

50
    Farfán íveli fel ezt is, bedobásra tisztáznak a hazaiak.

49
    Boateng-nek lép oda Kramer a hazai térfélen, szabadrúgás.

48
    Wendt szóló, a tizenhatos előtt Kolasinac állta útját végül.

48
    Farfán íveli fel a tizenhatosra a szabadot, Santana belefejel, irányítani viszont már nem tudja, ter Stegen szedi össze a játékszert.

47
    Meyer szépen tartja meg a labdát három hazai játékossal szemben is, ráadásul még egy szabadrúgást is kiharcol.

46
    A Borussia kezdte a második játékrészt.

46

Nem akármilyen első félidőn vagyunk túl, két tizenegyessel és egy bombagóllal, ehhez társul még egy kiállítás is. Teljesen kiegyenlített volt a játék 44 percig, amikor jött Höwedes teljesen jogos kiállítása és Kruse büntetője, innentől kezdve nagyon nehéz dolga lesz a Schalke-nak tíz emberrel!

45+1
    A Mönchengladbach gólt szerzett!
    A jogosan megítélt tizenegyest MAX KRUSE értékesíti, a jobb alsóba helyezett, Fährmann a másik irányba vetődött!

45
    Szép támadás végén Kruse verte át egy lövőcsellel Santana-t, majd jobbról tekert kapura, Höwedes pedig kézzel vetődött bele a lövésébe! Második sárga és tizenegyes!

44
    Tizenegyes a Borussia-nak!

42
    Továbbra is a középpályán folyik a játék, egyik csapat sem tud mezőnyfölényt kialakítani.

41
    A Schalke támadást Herrmann akadályozza meg, remekül jött hátra szerelni a Gladbach szélsője.

40
    Farfán szépen ment el a jobb szélen, éles beadása viszont Draxler mögé érkezik.

39
    A szöglet utáni kavarodás végén Herrmann bikáz a kapu fölé jó pár méterrel.

38
    Hazai szöglet!

37
    Kolasinac keményen, de a játékvezető szerint szabályosan szereli Raffaelt, nincs hazai akció.

36
    Stranzl passzolja el magát, de javítja hibáját egy szép becsúszással, Farfán elől mentett.

35
    Höwedes sokadik szabálytalanságát követően Arangonak lép be hátulról, ezt a játékvezető már sárga lappal "díjazza".

34
    Uchida felé érkezik egy indítás, Stranzl előzi meg.

33
    Mezőnyjáték jellemzi az utóbbi perceket, egyik fél sem tud támadást kialakítani.

32
    Jól védekezik a hazai csapat, később Kruse fut lesre.

31
    Most a Schalke passzolgat hátul, egészen Fährmann-ig megy hátra a labda.

30
    Kolasinac labdaszerzése után jól védekezi le az ellentámadást a Borussia.

29
    Szépen tartja a játékszert a Gladbach.

28
    Jön is a felívelt labda, Fährmann szépen fogja, az érkező Stranzl sem zavarja.

27
    Höwedes szabálytalan, Raffael ívelheti majd fel a tizenhatosra a szabadrúgást!

26
    Jól érkezik középre a sarokrúgás, Stranzl emelkedik a legmagasabbra, jól helyezi a fejest 10 méterről, Fährmann viszont leér a jobb alsóba, és nagy bravúrral hárít!

26
    Szöglet a Borussianak!

25
    Atyaisten! RAFFAEL CAETANO-hoz kerül egy kósza labda, felvezeti, majd 20 méterről középről kipókhálózza a jobb felső sarkot. Irgalmatlanul nagy gól, Fährmann-nak esélye nem volt!

24
    A hazai akció Kramer-nél akad el.

23
    Uchida kapott kiugratást a tizenhatoson belül Farfán-tól, a japán hátvéd viszont nem tudta elérni. Kirúgás!

22
    Elég tompa eddig a Borussia, a gelsenkircheniek védelme jól üzemel.

21
    Matip fault Raffael-lel szemben a félpályánál.

20
    Kolasinac baloldali beadása nem jut el a társakhoz, kirúgás következhet.

19
    Neustädter már sokadik alkalommal szabálytalan, ezúttal Herrmann-nak rúgott oda hátulról.

17
    A Schalke gólt szerzett!
    JEFFERSON AGUSTIN FARFÁN kíméletlenül bevarrja a büntetőt, ter Stegen érezte a jobb sarkot, bele is ért, de hárítani már nem tudta a bombaerős löketet, ami a jobb felsőben kötött ki!

16
    Korb kap sárgát az esetért, teljes joggal!

16
    Tizenegyest kap a Schalke! Remek ellentámadást vezettek a vendégek, a jobb szélen felfutó Farfán jól adott be középre, ahol az érkező Boateng-et Korb rántotta le!

15
    Jantschke rúg egy hatalmas gyertyát saját tizenhatosa előtt, Boateng viszont szabálytalan Stranzl-lel szemben.

14
    Boateng tenné tovább sarokkal a labdát Draxler-nek, Korb a helyén volt, és szépen szabadított fel.

13
    Draxler veszít labdát a saját térfelén, bedobással jöhet a Gladbach.

12
    Schalke kontra egy labdaszerzést követően: Farfán vezette rá a védőkre, majd tette ki a jobb szélen érkező Uchida-nak, akinek a centerezése nem találta meg a középen érkező Boateng-et. Kirúgás!

11
    Újabb Borussia támadás végén Kruse szökteti hosszan Herrmann-t, a labdát Kolasinac szedi össze.

10
    Boateng távoli átlövési kísérlete mérföldekkel száll ter Stegen kapuja mellé.

9
    Arango lekészíti az érkező Wendtnek a labdát, aki balról, éles szögből ellövi 22-ről, jócskán a kapu fölé.

8
    Hazai támadás végén Kruse harcol ki szögletet!

7
    Raffael zavarta Fährmannt Herrmann rossz indítását követően, a vendégek hálóőre szépen oldotta meg.

6
    Arango kapura tekeri, nem volt sok esélye, Fährmann fogta a középre tartó lövést.

5
    Herrmann kap szabadrúgást a tizenhatos sarkától pár méterre a jobb szélen.

5
    Matip is odapakol egyet Arangonak a félpályánál.

4
    Neustädter húzta vissza Kruset a vendég térfélen, szabadrúgás.

3
    Meyert szerelik a bal szélen, majd Korb tisztáz bedobásra.

2
    Jantschke átadása nem jut el Herrmannig a tizenhatos területén, a kiérkező Fährmann szedi össze a labdát.

1
    A hazaiak fehér szerelésben.

1
    A kék mezes vendégek kezdték a találkozót.

1

Borussia M'gladbach: ter Stegen – Korb, Jantschke, Stranzl, Wendt – Kramer, Xhaka, Herrmann, Arango – Raffael, Kruse

Vezetőedző: Lucian Favre

Cserék: Heimeroth (K), Daems, Brouwers, Rupp, Nordtveit, de Jong, Hrgota

FC Schalke 04: Fährmann – Uchida, Felipe Santana, Matip, Kolasinac – Höwedes, Neustädter, Farfán, Meyer, Draxler – Boateng

Vezetőedző: Jens Keller

Cserék: Hildebrand (K), Hoogland, Fuchs, Ayhan, Jones, Clemens, Szalai

Játékvezetők: F. Zwayer – M. Petersen, H. Henschel – P. Ittrich.

Igazi csemegének ígérkezik a Bundesliga negyedik helyén álló Borussia Mönchengladbach és az ötödik helyezett Schalke 04 mérkőzés a tizenötödik forduló szombati játéknapján. A Borussia bombaformában várja a találkozót, legutóbbi öt meccsüket kivétel nélkül megnyerték, míg idén az összes hazai találkozójukon győzedelmeskedtek. A Schalke sem panaszkodtak, a Dortmund elleni 3:1-es vereség óta három győzelmet és egy döntetlent szereztek. A két csapat közti differencia négy pont, ami könnyen hét egységnyire nőhet, látva a Mönchengladbach szenzációs otthoni teljesítményét.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.