Magyarország – Litvánia 5:1 (vége)
Magyarország
5:1 (0:1, 0:0, 5:0)
Litvánia
vasárnap 15.12.2013, 16:30 • Miskolci jégcsarnok • U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Egy nehézkesen induló találkozót nyert meg az utolsó harmadban a magyar csapat. A hibátlan harmadik harmadhoz, azonban kritika is párosult, ugyanis teljes ötlettelen játékkal operáltak a a záró játékrészig. Ezen kell javítani, ugyanis egy komolyabb ellenfél ellen, aki ki is használja a hibáinkat nagyon megbosszulhatja.
    A mérkőzés legjobbja a magyar oldalon Sebők, míg a litvánoknál Nomanovas volt.

60:00

59:35
    Magyarország gólt szerzett!!

Bal oldalról kapott nagyon pontost passzt Kocsistól a jobb kapufához KÖNCZEI, nem hibázott és bekotorta.

58:21
    Az egy szem vendég gól szerzőjét Nomanovas kap két perces kiállítást akadályozásért.

37:30
    Cetvertak jobb oldalról lőtt, de Ágoston ismét magabiztosnak bizonyult. Későn próbálnak hajrázni a litvánok.

56:25
    Gintautas passzolt be jobb szélről középre, ahol Cizas kapásból lőtt, de Ágoston védeni tudta egy nagyszerű bravúrral.

54:54
    Korbuly a jobb szélről óriási löketet küldött kapura, de bravúrral hárított Baltrunas. Nem a kapuson múlik a meccs, az biztos.

54:25
    Litván időkérés.

54:00
    Elfáradt a litván válogatott és eddig teljes csőd számukra a harmadik harmad.

53:41

Villámgyorsan gólra váltotta az emberelőnyt a magyar csapat, Láday lőtt kicsit jobbról, ami lepattant pont ERDÉLY el, aki belőtte a kapu torkából. Nem volt már onnan nehéz dolga.

53:30
    Protcenko kap két perces kiállítást gáncsolásért.

53:02
    Kocsi lőtt, Baltrunas takarásból védett. Nem állnak le a magyar fiúk!

52:30

Könczei GALLÓTÓL kapja a kapu mögött, majd azonnal visszakapja és a kapu bal oldalából a hálóba vágja a magyar támadó a pakkot, 3:1 talán eldőlhet a találkozó!

51:25
    Kiegészülünk, nem történt semmi akció az elmúlt két percben.

49:24
    Könczei Gintautast gáncsolta, két percre kell elhagyni a jeget.

48:27
    A magyar védelem nem áll stabil lábakon, már többször is eladták a korongot és most se kellett hozzá sok, hogy ziccert vezessenek a vendégek.

47:31
    Cizas jobbról rövid gondolkodás után lőtt, de Ágoston lába közé szorítva a korongot védett.

46:50
    Erdély lövését Gaidauskas blokkolta, majd Vincze kétszer is próbálkozott, de mind két alkalommal Baltrunas állta útját.

Jankó Gergely

Gólok és gólpasszok: 41. Keresztúry (Sebők), 44. Kocsis (Könczei, Reiter), 53. Galló (Könczei), 54. Erdély (Láday, Könczei), 60. Könczei (Kocsis, Erdély) – 5. Nomanovas

Magyarország: Ágoston (Arany G.) – Arany M., Reiter, Erdély, Kocsis, Keresztury – Garát, Könczei, Korbuly, Galló, Ritó – Dósa, Stipsicz, Nagy K., Sebők, Vincze – Láday, Sárpátki, Szabó P., Reisz, Vokla.
    Litvánia: Baltrunas (Zukovas) – Protcenko, Cypas, Fiscevas, Cetvertak, Bogdziul – Gaidauskas, Jasinevicius, Gintautas, Bisturys, Cizas – Gorelis, Benilov, Boroska, Nomanovas, Baltrukonis – Sadauskas, Vitte, Marcinkevicius, Bazys, Vezelis.

Játékvezetők: Damian Bliek – O. Govorun, M. Kaydarov.