FC Augsburg – Werder Bremen 3:1 (vége) | Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 2:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – SC Freiburg 2:0 (vége)
FC Schalke 04 – VfL Wolfsburg 2:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Hamburger SV 3:0 (vége) | Hannover 96 – Borussia M'gladbach 3:1 (vége)
Bayer Leverkusen
2:1 (1:1)
VfB Stuttgart
szombat 01.02.2014, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Hiába a vendég Stuttgart szerzett vezetést az első félidő elején, a végig aktívabban játszó Leverkusen az első félidőben előbb egyenlített, majd a 84. percben már náluk volt az előny.
    A mérkőzés utolsó perceit nagyon megnyomta a Stuttgart, de Ibišević és Cacau lövése is elkerülte a kaput.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:26:07)

90+4
    Balról íveltek be egy labdát a vendégek, középen röviden szabadítottak fel, Cacau 18 méterről kapásból vágta kapura. Próbálkozása centikkel ment mellé.

90+3
    Derdiyok rúgta fel ellenfelét, meg is kapta a maga sárga lapját.

90+2
    Leno rúgja hossza előre, a hazaiak igyekeznek megbecsülni a labdát.

90+1
    A Stuttgart ívelte hosszan előre a labdát, senkinek nem jó, érintés nélkül elhagyta a játékteret.

90
    Négy perc lesz a hosszabbítás.

89
    Cacau jött be Khedira helyére.

88
    Ibisević lábában volt az egyenlítés! Jobbról ívelték be a labdát a vendégek, Ibisević a tizenhatos pontján lekezelte, majd senkitől sem zavartatva vágta fölé. Nagy helyzetet puskázott el.

87
    A Leverkusen vágta hosszan előre a labdát, Ulreich messze kifutva kapujából tisztázott.

86
    Leitner kapott sárga lapot belépőért.

84
    A Leverkusen gólt szerzett!
    EREN DERDIYOK pályára lépése után néhány perccel megszerzi a vezetést a Leverkusennek. Jobbról érkezett középre a hazaiak beadása, Derdiyokot szabadon hagyták a védők, ő pedig hat méterről a jobb alsóba fejelt.

83
    Maxim veszítette el a labdát, a Leverkusen vezethet támadást.

82
    A Leverkusen birtokolja a labdát már hosszú ideje, veszélyes területre nem tudták bejátszani. Bedobás után a Stuttgart építkezhet.

80
    Kießling szabálytalankodott, a Stuttgart végezhetett el szabadrúgást a középpályáról.

79
    Traore jött be a lecserélt Werner helyett.

78
    Castro vállalta el a hazaiak szabadrúgását, a 22 méterről megeresztett lökete a sorfalba csapódott, majd a lepattanó labdát beívelte középre, de ott már lesen volt a csapattárs. Szabadrúgás kifelé a Stuttgart javára.

77
    Leitner volt szabálytalan, a Leverkusen végezhet el szabadrúgást.

76
    Hiába birtokolják meggyőző fölénnyel a labdát a hazaiak, komoly helyzeteket nem tudnak kidolgozni.

75
    Derdiyok jött be a lecserélt Son helyett.

74
    Leno rúgta hosszan előre a labdát, a Leverkusen építkezhet.

73
    A vendégek vezettek támadást, majd balról középre küldött labda mindenki fölött elment. Kirúgással jöhetnek a hazaiak.

72
    Sok a kisebb-nagyobb szabálytalanság a pályán, most a Stuttgart végezhetett el szabadrúgást a középpályáról.

70
    A jobbról beívelt hazai szöglet nem jelentett veszélyt a hazai kapura, a védők kivágták a labdát.

69
    Schwaab szabálytalansága után a Leverkusen ívelhetett be balról egy szabadrúgást, középen a védők szögletre mentettek.

68
    Maxim ívelte be a Stuttgart szögletét, középen az ötösön Leno magabiztosan húzta le.

67
    A hazaiak íveltek be a Stuttgart tizenhatosára egy szabadrúgást, Kießling hiába fejelte veszélyesen kapura, de már lesen volt. Szabadrúgást kifelé.

66
    A Leverkusen járatja a labdát, majd egy visszahúzás miatt szabadrúgással jöhetnek a középpályáról.

64
    A Stuttgart vezetett támadást, Maxim eltűnt a védők gyűrűjében közvetlenül a tizenhatos vonala előtt, a játékvezető sípja néma maradt.

63
    Maxim ívelte be jobbról a vendégek szabadrúgását, a labda mindenki fölött elment, kirúgás következhet.

62
    Maxim jött be a megsérült Harnik helyett.

61
    Harnik maradt lent, ápolni kell.

60
    Spahić rúgta fel ellenfelét, meg is kapta a sárga lapot.

59
    Komoly helyzetek nélkül, hazai mezőnyfölény a pályán.

58
    Rausch ívelte be a Stuttgart szögletét, Leno kapus magabiztosan húzta le az ötösön.

57
    Castro végzi el a Leverkusen szabadrúgását, a vendégek tizenhatosára beívelt labdát könnyedén vágták ki a védők.

55
    Castro fejezi be lövéssel a hazaiak támadását, 18 méterről megeresztett kísérlete mellé ment. Kirúgás a Stuttgart javára.

54
    Az első félidőhöz hasonlóan a Leverkusen birtokolja többet a labdát, a vendégek jobbára csak kontrákkal próbálkoznak.

53
    Hilbert ívelte be balról a labdát a vendégek tizenhatosára, Ulreich magabiztosan húzta le a levegőben.

51
    Kießling rúgta előre Son felé, aki viszont már lesen volt. A Stuttgart jöhet kifelé szabadrúgással.

50
    Hilbert rúgta előre a labdát, pontatlan volt, a Stuttgart támadhat.

49
    Kényelmesen kezdték a csapatok a második félidőt. A hazaiak passzolgatnak hátul.

47
    Leitner ívelte be a vendégek szabadrúgást balról, középen a Leverkusen védők könnyedén kivágták a labdát.

46
    Reinartz helyére Sam jött be a második félidőre.

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

Egy meglehetősen feszült első félidőt követően 1:1-es állásnál mehettek pihenőre a csapatok. Szögletet követően egy gyönyörű góllal a Stuttgart szerzett vezetést, ezután egyre inkább a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, mezőnyfölényük a 26. percben érett góllá. A félidő további részében a Leverkusen játszott fölényben, labdabirtoklásuk meggyőző volt, de csak kapufáig jutottak.
    Maradjanak velünk a foyltatásban is!

45+1
    A Leverkusen végezhetett el szabadrúgást középről, majd a jobb oldalra kipasszolt labdát meghúzták a szélen, a centerezést követően Toprak próbálja akrobatikus mozdulattal kapura tenni a labdát, kísérlete hat méterről mellé ment.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

44
    Bedobás után a Stuttgart támadhatott, hamar elveszítették a labdát.

43
    Jóval aktívabb a Leverkusen, labdát is meggyőző fölénnyel birtokolják. Szabálytalanság után a középpályáról végezhetnek el szabadrúgást a hazaiak.

42
    Castro ívelte be a hazaiak szögletét, középen szabálytalanság történt, a Stuttgart jöhet kifelé szabaddal.

40
    Son próbálkozik bátran átlövésekkel, 15 méterről laposan megeresztett löketét Ulreich védte.

39
    Leitner ívelte be a Stuttgart szögletét, középen könnyedén tisztáztak a védők.

38
    A vendégek vezettek támadást, jobb oldalról érkezett a beadás, középen Ibisević fejelte kapura, Leno magabiztos volt.

36
    Castro volt lesen, a Stuttgart jöhet kifelé szabadrúgással.

35
    Abdellaoue volt szabálytalan, a Leverkusen végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

34
    Son kap egy használható labdát a Stuttgart tizenhatosa előtt, passz helyett a lövést választotta, lökete a felső lécen csattant. Ezt megúszta a Stuttgart.

32
    Hosszú előrevágott labda a vendégektől, les miatt azonban már a Leverkusen jöhet kifelé szabaddal.

31
    Castro ívelte be a hazaiak szabadrúgását a Stuttgart tizenhatosára, a labdát a védők könnyedén kivágták.

29
    Abdellaoue lépett oda ellenfelének, a Leverkusen végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

28
    A Stuttgart ívelt be balról egy szögletet, középen szabálytalanság történt, szabaddal jöhet kifelé a Leverkusen.

26
    STEFAN KIESLING góljával kiegyenlít a Leverkusen. Rolfes játszotta be a Stuttgart védői mögé a labdát, a kiugró Kiesling lekezelte, majd balról mintegy tíz méterről jobb lábbal a hosszúba csavart.

24
    Meddő fölényben játszanak a hazaiak, a Stuttgart betömörült és fegyelmezetten visszazárt védelmével szemben nincsenek könnyű helyzetben.

23
    Egy hosszú indítás jobb oldalra a hazaiaktól, a beadást viszont már magabiztosan vágták ki a védők.

22
    A mezőnyben folyik a játék, hazai bedobás után a Leverkusen építkezhet.

20
    A vendégek támadtak, majd a hazai tizenhatosra bejátszott labdát Leno kapus szedi össze.

19
    Kisebb szabálytalanság után a vendégek jöhetnek kifelé szabadrúgással.

18
    A hazaiak egyre inkább magukhoz ragadják a kezdeményezést, a Stuttgart kontrákra játszik.

17
    A Leverkusen végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, majd passzolgatásba kezdtek. Can bejátszása a vendégek tizenhatosára rossz, a Stuttgart jöhet kifelé.

16
    Kiegyenlített a küzdelem a pályán, egy kicsit talán túl vannak pörögve a játékosok.

15
    Castro ívelte be balról a hazaiak szögletét, nem jelentett veszélyt a Stuttgart kapujára, magabiztosan kivágták a védők.

14
    A hazaiak jobbról küldték be veszélyesen a labdát, középen az egyik védő szögletre tessékelte ki.

12
    A Stuttgart gólt szerzett!
    MORITZ LEITNER góljával a vendégek szereztek vezetést. A Stuttgart ívelhetett be szögletet jobbról, az ötösön Leno kapus kiöklözte, Leitner az elé kerülő labdát 18 méterről ballal, a jobb felsőbe tekerte. Gyönyörű gól, kivételes rúgótechnika.

11
    A Stuttgart ívelte be jobbról szögletet, a védők kivágták a labdát.

10
    Szabálytalanság után a Stuttgart ívelhetett be jobbról egy szabadrúgást a hazai kapu elé, az egyik védőről szögletre ment ki a labda.

9
    Hilbert küldte be jobbról a vendégek kapuja elé a labdát, Ulreich könnyedén húzta le.

8
    A Stuttgart balról beívelt sarokrúgása nem jelentett veszélyt a hazai kapura, a védők kifejelték a labdát, majd az ismételt középre adást már Leno kapus lehúzta.

7
    Werner húzta meg a bal oldalon, beadása a védőről szögletre ment ki.

6
    Jobb oldalon vezettek támadást a hazaiak, a centerezést követően Ulreich húzta le a labdát a levegőben.

5
    Sok az adok-kapok a pályán, töredezetté válik így a játék. A hazaiak végezhetnek el szabadrúgást a középpályáról.

4
    A vendégek balról, majdnem az alapvonalról passzolták be laposan a labdát, középen szabálytalanság miatt már a Leverkusen jöhet kifelé szabadrúgással.

3
    Ulreich rúgta hosszan előre a labdát, a gyógyszergyáriak szelídítik meg, építkezhetnek.

2
    A hazaiak dobhatnak, a Stuttgart térfelén passzolgatnak.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Can – L. Bender, Rolfes, Reinartz – Castro, Son – Kießling

Cserék: Lomb – Stafylidis, Wollscheid, Donati, Hegeler, Sam, Derdiyok

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Schwaab, Rüdiger, Rausch – Harnik, Leitner, Khedira, Werner – Ibišević, Abdellaoue

Cserék: Kirschbaum – Niedermeier, Boka, Traoré, Yalcin, Maxim, Cacau

Játékvezetők: Zwayer – Steuer, Pelgrim.

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) tizenkilencedik fordulójában a Bayer Leverkusen hazai pályán fogadja a Stuttgartot.
    A gyógyszergyáriak jól és eredményesen kezdték a szezont, az utolsó három bajnoki mérkőzésüket viszont egyaránt elveszítették, de a München mögött még így is tartják második helyüket, igaz már 13 pont a lemaradásuk. Vendéglátójukhoz hasonlóan a Stuttgart szintén hullámvölgyben van, az elmúlt három fordulóban ők is zsinórban kikaptak. A svábok egész ősszel elég gyengécskén szerepelnek, jelenleg mindössze a tabella 12. helyén tanyáznak.
    Sok szempontból érdekes találkozónak ígérkezik a két gödörben lévő csapat randevúja, azért hazai pályán mindenképpen a Leverkusen számít esélyesebbnek.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 26. Stefan Kiesling, 84. Derdiyok – 12. Leitner

Lapok:   60. Spahić (BLE), 90+3. Derdiyok (BLE) – 86. Leitner (STU)

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Can – L. Bender, Rolfes, Reinartz (46. Sam) – Castro, Son (75. Derdiyok) – Kießling

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Schwaab, Rüdiger, Rausch – Harnik (62. Maxim), Leitner, Khedira (89. Cacau), Werner (79. Traore) – Ibišević, Abdellaoue

Játékvezetők: Zwayer – Steuer, Pelgrim