FC Schalke 04 – 1899 Hoffenheim 4:0 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:2 (vége) | VfB Stuttgart – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:2 (vége)
Hannover 96 – Bayer Leverkusen 1:1 (vége) | VfL Wolfsburg – Bayern München 1:6 (vége) | Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 1:1 (vége)
Norimberk – Werder Bremen 0:2 (vége)
Hannover 96
1:1 (1:1)
Bayer Leverkusen
szombat 08.03.2014, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Bundesliga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:29:12)

Az első félidő után reálisnak tűnt a döntetlen, de a második játékrész alapján a Hannover megérdemelte volna a győzelmet a tabellán harmadik Bayer Leverkusen ellen.

A házigazdának több helyzete volt, a legnagyobb lehetőségek a hajrában jöttek. A 85. percben Huszti Szabolcs szöglete után Schulz fejelt kapura, Castro azonban a gólvonalon állva tisztázni tudott.

Még nagyobb helyzetet puskázott el egy perccel a rendes játékidő letelte előtt Rudnevs: a ZTE korábbi csatára egy az egyben vehette át a labdát Lenóval szemben a tizenhatoson belül, de középről, 11 méterről a kapusba rúgta a labdát, a lábában maradt a Hannover győztes gólja, 1-1 lett a végeredmény.

A döntetlen egyik csapat számára sem kedvező eredmény, a Leverkusen maradt ugyan a harmadik helyen a tabellán, de a Schalke beérte pontszámban. A Hannover így a 11. a tabellán.

90+3
    Prib szögletét Ya Konan csúsztatja meg, egyenesen Leno kezébe.

90+2
    Prib lő 22 méterről, középről, a labda nem sokkal a bal oldali kapufa mellett hagyja el a játékteret.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    MECCSLABDA! Minden bizonnyal elszalasztja az eddigi legnagyobb ziccert a Hannover, egy harcos labdaszerzés után Schmiedebach ad középre, az üresen érkező Rudnevs egy az egyben lőhet Lenóval szemben a 11-espontnál, de belelövi a kapusba.

87
    Visszatér DIDIER YA KONAN, a támadó Bittencourtot váltja, kap néhány percet.

85
    Huszti szöglete után Schulz fejel kapura, Castro a gólvonalon állva tisztáz!

84
    Kezdenek elszabadulni az indulatok, Can lép oda keményen az imént beálló Sanénak.

82
    Cserél a Hannover is, a megsérülő Andreasent SALIF SANÉ váltja.

80
    Újabb vendégcsere, Kiessling hagyja el a pályát és EREN DERDIYOK áll a helyére.

79
    Can csúszik oda ütemet tévesztve Szakajnak, jár a sárga.

77
    Bittencourt szögletét Schulz fejeli kapura, Leno azonban lehúzza a labdát.

76
    Most kicsit átveszi az irányítást a Hannover.

74
    Rossz indítás Rudnevs felé, a túloldalon Brandt és Sam kényszerítője után utóbbi rosszul ad középre.

73
    Bittencourt veszi át a hosszú indítást a tizenhatoson belül, de csúnyán mellé trafál.

72
    Elügyetlenkedi jobb oldali támadását a Hannover, nem tudja megjátszani kis területen a labdát a csapat.

Gólok: 34. Rudnevs – 28. Castro

Lapok:   54. Andreasen (HAN) – 79. Can (BLE)

kimaradt büntető: 5. Huszti (HAN), kapus Leno hatástalanítva

Hannover 96: Zieler – Szakaj, Hoffmann, Schulz, Pocognoli – Bittencourt (Ya Konan 87.), Andreasen (Sané 82.), Schmiedebach, Huszti – Rudnevs, Diouf (Prib 15.)
    Cserék: Miller (kapus), Marcelo, Rajtoral, Schlaudraff

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Wollscheid, Spahic, Boenisch – Castro, Rolfes, Can – Hegeler (Sam 25.), Kiessling (Derdiyok 80.), Szon (Brandt 69.)
    Cserék: Yelldell (kapus), Donati, Guardado, Öztunali

Játékvezetők: Zwayer – Steuer, Pelgrim