FC Schalke 04 – 1899 Hoffenheim 4:0 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:2 (vége) | VfB Stuttgart – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:2 (vége)
Hannover 96 – Bayer Leverkusen 1:1 (vége) | VfL Wolfsburg – Bayern München 1:6 (vége) | Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 1:1 (vége)
Norimberk – Werder Bremen 0:2 (vége)
Hannover 96
1:1 (1:1)
Bayer Leverkusen
szombat 08.03.2014, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Bundesliga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:29:12)

Az első félidő után reálisnak tűnt a döntetlen, de a második játékrész alapján a Hannover megérdemelte volna a győzelmet a tabellán harmadik Bayer Leverkusen ellen.

A házigazdának több helyzete volt, a legnagyobb lehetőségek a hajrában jöttek. A 85. percben Huszti Szabolcs szöglete után Schulz fejelt kapura, Castro azonban a gólvonalon állva tisztázni tudott.

Még nagyobb helyzetet puskázott el egy perccel a rendes játékidő letelte előtt Rudnevs: a ZTE korábbi csatára egy az egyben vehette át a labdát Lenóval szemben a tizenhatoson belül, de középről, 11 méterről a kapusba rúgta a labdát, a lábában maradt a Hannover győztes gólja, 1-1 lett a végeredmény.

A döntetlen egyik csapat számára sem kedvező eredmény, a Leverkusen maradt ugyan a harmadik helyen a tabellán, de a Schalke beérte pontszámban. A Hannover így a 11. a tabellán.

90+3
    Prib szögletét Ya Konan csúsztatja meg, egyenesen Leno kezébe.

90+2
    Prib lő 22 méterről, középről, a labda nem sokkal a bal oldali kapufa mellett hagyja el a játékteret.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    MECCSLABDA! Minden bizonnyal elszalasztja az eddigi legnagyobb ziccert a Hannover, egy harcos labdaszerzés után Schmiedebach ad középre, az üresen érkező Rudnevs egy az egyben lőhet Lenóval szemben a 11-espontnál, de belelövi a kapusba.

87
    Visszatér DIDIER YA KONAN, a támadó Bittencourtot váltja, kap néhány percet.

85
    Huszti szöglete után Schulz fejel kapura, Castro a gólvonalon állva tisztáz!

84
    Kezdenek elszabadulni az indulatok, Can lép oda keményen az imént beálló Sanénak.

82
    Cserél a Hannover is, a megsérülő Andreasent SALIF SANÉ váltja.

80
    Újabb vendégcsere, Kiessling hagyja el a pályát és EREN DERDIYOK áll a helyére.

79
    Can csúszik oda ütemet tévesztve Szakajnak, jár a sárga.

77
    Bittencourt szögletét Schulz fejeli kapura, Leno azonban lehúzza a labdát.

76
    Most kicsit átveszi az irányítást a Hannover.

74
    Rossz indítás Rudnevs felé, a túloldalon Brandt és Sam kényszerítője után utóbbi rosszul ad középre.

73
    Bittencourt veszi át a hosszú indítást a tizenhatoson belül, de csúnyán mellé trafál.

72
    Elügyetlenkedi jobb oldali támadását a Hannover, nem tudja megjátszani kis területen a labdát a csapat.

70
    Sam harcol ki szögletet a vendégeknek, Can lövése azonban messze elkerüli Zieler kapuját a sarokrúgás után.

69
    Cserél a Leverkusen, Szont a mindössze 17 éves JULIAN BRANDT váltja.

69
    Huszti beadását kifejelik a vendégek.

68
    Spahic ront szorongatott helyzetben, szöglet a hazaiaknak.

67
    Andreasen durrant mellé középről, 20 méterről.

65
    A Kicker statisztikái szerint a Leverkusennél van többet a labda (57 százalék), a Hannover-játékosok azonban jóval többet futnak (77 kilométer szemben a 72-vel).

64
    Huszti szabadrúgását megcsúsztatják, de Rudnevs nem tudja négy méterről kapura irányítani a felé gyorsan szálló labdát.

63
    Megsokasodnak a hibák a pályán, sok az eladott labda és a felesleges szabálytalanság.

61
    Beszorul a Leverkusen, ismét Huszti kap labdát a jobb oldalon, középre gurítását Andreasen bombázza fölé a tizenhatos vonaláról.

61
    Huszti ad be jól a jobb oldalról, de felszabadítanak a vendégek.

60
    Rudnevs lövése kerüli el Leno kapuját.

58
    Kiessling kap rendesen, ismét Andreasen szabálytalankodik vele szemben, és leesik a cipője is a támadónak.

57
    Kiessling visszatér a pályára, nem komoly a baj.

56
    Kiesslingnek üt oda Andreasen, a támadó lennmarad, ápolás.

55
    Sam bal oldali beadását kifejelik a hazaiak.

54
    Leon Andreasen kap sárgát akasztásért.

53
    Támad a Leverkusen, de nem tud a kapu elé kerülni.

51
    Járatja a labdát a Leverkusen, nem alakul ki veszélyes akció.

50
    Rudnevs ezúttal lesen kap labdát.

48
    Rudnevs nagyon magányosan elől, nem tudják megjátszani.

47
    Folyik a harc a mezőnyben, keményen gyürkőznek a csapatok egymással.

46
    Összeütközik két Leverkusen-játékos, de a Hannover kontrája is megakad, Rudnevs rosszul passzol.

46
    Nem volt csere a szünetben egyik csapatnál sem.

46

Egyik csapat számára sem kezdődött szerencsésen a találkozó, ugyanis mindkét együttes sérülés miatt cserélni kényszerült. Az ötödik percben megszerezhette volna a vezetést a Hannover, Huszti Szabolcs büntetőjét azonban kivédte Leno.

A 28. percben a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a Bayer Leverkusen került előnybe, Gonzalo Castro 13 méterről, a bal oldalról lőtt, megpattanó kísérlete becsapta Zielert és a kapu jobb oldalába hullott a labda.

Hat perccel később egyenlített a Hannover, egy elveszített labdával Artjoms Rudnevs iramodott meg, majd 25 méterről a jobb felsőbe rakétázott, így a szünetben 1-1 volt az állás.

45+2
    ÓRIÁSI KAPUFA! Huszti ad be a bal oldalról, a hosszún üresen érkező Hoffmann kapásból tüzel, a labda a jobb oldali kapufáról Leno kezébe hullik, óriási szerencséje van a Leverkusennek.

45+2
    Huszti sarokrúgását kifejelik.

45+1
    Prib szabadrúgása a sorfalról szögletre pattan.

45
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

44
    Engedi a kemény játékot egyelőre a játékvezető.

43
    Tartja a labdát a Leverkusen, kis állóháború alakul ki a pályán.

41
    Újabb felívelés Kiesslingnek, de nem tudja megtartani a csatár a túlerővel szemben.

40
    Szép hannoveri támadás, Huszti jobb oldali beadása elszáll Rudnevs felett, de így lesz jó Wollscheidnak, aki azonban fölé durrant.

38
    Megjön a kedve a Hannovernek, Rudnevs találata óta nagyon aktív a hazai csapat.

37
    Bittencourt próbál megkerülni két védőt, de győz a túlerő.

35
    Nem vezetett sokáig a Leverkusen, minden kezdődhet elölről.

34
    A Hannover gólt szerzett!

BOMBAGÓL! Hannoveri labdaszerzés a felezővonalnál, ARTJOMS RUDNEVS iramodik meg vele, majd mivel nem támadják meg, 25 méterről ellövi, középről, a kapu jobb oldalába zúdít, Leno hiába repül, ezt nem érheti el. 1-1

32
    Huszti ad középre, ott pattog a labda a tizenhatoson belül, Pocognoli lövését blokkolják, majd Schmiedebach emel mellé.

31
    Rudnevs sprintel nagyot, de megállítják, szöglet a Hannovernek.

30
    Les miatt akad meg a Leverkusen akciója, Szon lép ki előbb, mint kellene.

29
    Huszti szöglete jól kanyarodik középre, de kifejelik a vendégek.

28
    A Leverkusen gólt szerzett!

Zieler rossz helyre dobja a labdát, nem jut el Husztihoz, Szon begyűjti és középre gurítja, ahol az érkező GONZALO CASTRO 16 méterről, a bal oldalról lő, a megpattanó kísérlet becsapja Zielert és a labda a jobb felsőben köt ki. 0-1

28
    Can lő tizenhat méterről, szorongatott helyzetből, a megpattanó labda Zieleré.

27
    Can borítja fel Bittencourtot, aki nem tud hová passzolni, így azonban szabadrúgás és megoldódik a feszült helyzet.

26
    Pocognoli csúszik oda Samnek, szabadrúgás kifelé.

25
    Kényszerű csere a vendégeknél is, az imént ápolt Hegeler nem tudja folytatni, SIDNEY SAM a helyén.

24
    Ezúttal jól ad be Huszti, a hosszún érkező Bittencourt azonban mellé ollóz hét méterről.

23
    Huszti mélyen teker középre, elmegy a labda a társak fölött.

22
    Wollscheid rántja le Rudnevset, szabadrúgás.

21
    A Hannover átadja a teret a vendégcsapatnak, kissé visszaáll, saját térfelén járatja a labdát.

19
    Hegelert az oldalvonal mellett kell ápolni, de folytatni tudja a jelek szerint.

18
    Pocognoli fejel össze Hegelerrel, a Leverkusen csatárát ápolni kell.

17
    Rossz indítás Hegelernek, a Leverkusen egyelőre nem tud a Hannover védelme mögé kerülni.

16
    Hosszú ívelés Kiessling felé, Pocognoli fejeli el.

15
    Kényszerű csere a Hannovernél, a megsérülő Dioufot EDGAR PRIB váltja.

14
    Szegény Diouf fájdalmas arccal vánszorog le a pályáról, ebből csere lesz.

13
    Diouf marad lenn a földön, ápolni kell a Hannover támadóját egy ütközés után.

11
    Átvette az irányítást a Leverkusen Huszti kimaradt büntetője óta, mezőnyfölényben a vendégek.

10
    Zieler szedi össze a labdát Bittencourt rossz lövése után.

8
    Huszti belevetődik Hegeler lövésébe a 16-os vonalánál.

7
    Kiessling kakaskodik a jobb oldalon, szabadrúgás kifelé.

6
    Most rendeznie kell a sorokat a Hannovernek, a kimaradt büntető mindig megfogja a csapatot.

5
    HUSZTI KIHAGYJA! Kimarad a büntető, Huszti Szabolcs a bal alsót veszi célba, de Leno leér a nem túl jól helyezett lövésre és szögletre tolja a labdát.

4
    BÜNTETŐ! Huszti szöglete után nem tud felszabadítani a Leverkusen, Hilbert pedig felrúgja Schulzot a tizenhatoson belül, 11-es a Hannovernek!

3
    RÖGTÖN EGY NAGY HELYZET! Diouf lép ki a jobb oldalon a leshatárról, levezeti az alapvonalhoz, majd erőből középre lövi. Rudnevs épphogy lemarad róla.

2
    A Leverkusen kezdi aktívabban a meccset, Castro a bal oldalról lő kapura, a labda Zieler kezébe pattan.

1
    A hangulat ezúttal is fantasztikus, közel telt ház a HDI-Arenában.

1

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdünk. A Hannover szokásos szerelésében, a vendégek csupa fehérben lépnek pályára.

Hannover 96: Zieler – Szakaj, Hoffmann, Schulz, Pocognoli – Bittencourt, Andreasen, Schmiedebach, Huszti – Rudnevs, Diouf
    Cserék: Miller (kapus), Marcelo, Rajtoral, Sané, Prib, Schlaudraff, Ya Konan

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Wollscheid, Spahic, Boenisch – Castro, Rolfes, Can – Hegeler, Kiessling, Szon
    Cserék: Yelldell (kapus), Donati, Guardado, Öztunali, Sam, Brandt, Derdiyok

Játékvezetők: Zwayer – Steuer, Pelgrim.

Két gyenge formában lévő csapat találkozik a Bundesliga 24. fordulójában. A Huszti Szabolcsot foglalkoztató házigazda legutóbbi négy bajnokijából egyet sem tudott megnyerni (mindössze egy döntetlenre futotta erejéből), míg a vendég Bayer Leverkusen legutóbbi három bajnokiján egyetlen pontot sem szerzett, sőt, gólt is csak kettőt – ám még így is harmadik a tabellán.

Husztiéknak lassan hátrafelé is kell kacsintgatniuk, ugyanis mindössze hat pontra van tőlük a kieső helyen tanyázó Freiburg. A Leverkusen két pontra van a második Borussia Dortmundtól, ugyanakkor a negyedik Schalke is két pontra van tőle.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 34. Rudnevs – 28. Castro

Lapok:   54. Andreasen (HAN) – 79. Can (BLE)

kimaradt büntető: 5. Huszti (HAN), kapus Leno hatástalanítva

Hannover 96: Zieler – Szakaj, Hoffmann, Schulz, Pocognoli – Bittencourt (Ya Konan 87.), Andreasen (Sané 82.), Schmiedebach, Huszti – Rudnevs, Diouf (Prib 15.)
    Cserék: Miller (kapus), Marcelo, Rajtoral, Schlaudraff

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Wollscheid, Spahic, Boenisch – Castro, Rolfes, Can – Hegeler (Sam 25.), Kiessling (Derdiyok 80.), Szon (Brandt 69.)
    Cserék: Yelldell (kapus), Donati, Guardado, Öztunali