Manchester United – Aston Villa FC 4:1 (vége) | Crystal Palace – Chelsea F.C. 1:0 (vége) | Stoke City – Hull City 1:0 (vége)
Swansea City – Norwich 3:0 (vége) | West Bromwich Albion – Cardiff City FC 3:3 (vége) | Arsenal FC – Manchester City 1:1 (vége)
West Bromwich Albion
3:3 (2:1)
Cardiff City FC
szombat 29.03.2014, 16:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Barclays Premier League

Egy egészen fantasztikus mérkőzésen vagyunk túl, 3–3-as döntetlen a vége West Bromwich és a Cardiff összecsapásának! Az első fél órát egyértelműen a hazaiak irányították, két gólt is szereztek nagyon gyorsan, de a Cardiff nem adta fel, Mutch gyönyörű góljával szépíteni tudtak, majd a második félidőben Caulker révén egyenlítettek. Innentől a 90. percig komolyabb helyzet nélkül csordogált a játék, a hosszabbításban viszont újra elkezdték a gólgyártást a srácok, először Thievy szerzett gólt, már a három pontot ünnepelték a hazai szurkolók, ám ekkor érkezett a mindössze 19 éves Daehli, aki kapott egy jó labdát a büntetőpontnál, és remek megoldással a bal fölsőbe vágta! (18:43:04)

90+5
    A Cardiff gólt szerzett!

URAMISTEN MIVANITT! EGYENLÍT A CARDIFF! A hazaiak már a lefújást várták, de a vendégek még végigvittek egy gyors akciót, melynek végén a 19 éves MATS DAEHLI a büntetőpontnál kapta a labdát, és bevarrta a bal fölsőbe!

90+4
    A West Bromwich gólt szerzett!

ÚJRA MEGSZERZI A VEZETÉST,A WEST BROM!!! Mulumbu indult meg a bal szélen, épphogy csak bent tudta tartani az alaponal mellett, majd beküldte laposan középre THIEVY BIFOUMA pedig lecsapott a labdára az ötösnél, és beverte Marshall kapujába!

90+2
    Thievy tört be a tizenhatosra a jobb szélről, visszapattant a lövése, Gera megpróbált ismételni, de nem találta el a kaput.

90+1
    Foster tisztáz üggyel-bajjal a tizenhatos elől.

90+1
    Négy perc a hosszabbítás.

90
    Egy perc sincs már hátra a rendes játékidőből, és még ezekben a percekben is inkább a Cardiff dominál.

88
    Zaha indította remekül Campbellt a tizenhatos jobb szélénél, de Campbell csúnyán eltörte a labdát.

88
    Cserélt most a Cardiff is Whittingham váltja Medelt.

87
    2–0-ra is vezetett a West Brom, de most nagyon úgy tűnik, hogy csak egy pontot tudnak gyűjteni ezen a hazai meccsen.

85
    Cseréltek a hazaiak, Dorransot váltja Gera Zoltán!

85
    Folytatódhat az összecsapás.

83
    Alighogy újra kezdték ismét ápolni kell.

82
    Gyorsan felépültek, mehet tovább.

81
    Berahino és Theophile-Catherine ütközött a levegőben, mindketten lent maradnak. Ápolás kell itt is.

78
    Cserélt a West Brom, Vydra le Thievy be.

76
    Dawson húzodott előre fejelni, de nem találta el a Cardiff kapuját.

75
    És nem áll le a Cardiff, ha már egyszer elkapták a fonalat miért is tennék. Valamit változtatnia kell Pepe Melnek, mert ha ezt a játékot folytatja a csapat, akkor talán pont nélkül zárják ezt a hazai meccset.

73

Érezhető volt hogy előbb utóbb bajba fog kerülni a terület átengedése miatt a West Brom, és most bajban is vannak! Medel ívelte fel a szabadrúgást, STEVEN CAULKER pedig remekül érkezett az ötös előtt, és befejelte a hosszú sarokba! 2:2!

73
    Kap egy szabadrúgást a Cardiff, jóval a hazai tizenhatos előtt.

72
    Cserélt a West Brom, Amalfitanot, az első gól szerzőjét váltja Berahino.

66
    Telnek a percek, kevesebb mint fél órája van már csak a vendégeknek a pontszerzésre.

64
    Dorrans kapja meg a mérkőzés első sárgáját.

63
    Campbell távoli bombáját hárította Foster.

60
    37% – 63% a második félidő labdabirtoklása. Nagyon átadja a területet a WBA.

60
    Most viszont egy remek kontrát vitt végig a hazai csapat, Dorrans lőtt végül a tizenhatos vonalából, de Caulker útban volt, és kipattant róla a labda.

57
    Meleg lesz ez a meccs a West Bromnak ha ennyire magukra húzzák a vendégeket.

57
    Blokkolták a lövést, bedobás jöhet.

56
    Egy szabadrúgást most viszont kapnak a vendégek a hazai tizenhatos előtt.

55
    Zaha robbant most be a hazai tizenhatosra a bal szélről, megrángatták rendesen, végül el is esett, de nincs büntető, kirúgást ítél a játékvezető.

54
    Daehli forgolódott a hazai tizenhatoson belül, nagy helyzet volt, de végül semmi nem lett belőle.

52
    Ismét közel a gólhoz a West Brom! Mulumbu küzdött nagyot a labdáért középen, majd Vydrát szöktette a tizenhatosnál, aki meg is oldotta két védő között, de a közeli lövését Marshall védeni tudta! Morrison próbált ismételni, de elkapkodta, jóval a kapu fölé lőtte a labdát.

51
    Szerelik, kihozzák a labdát a vendégek a saját térfelükről.

51
    Vydra kap remek passzt a jobb szélen.

50
    Mulumbu tüzelt a tizenhatos széléről a szabadrúgás után, a lövése megpattant, de így is alig fél méterrel ment csak mellé!

50
    A bal szélen kap szabadrúgást a WBA.

48
    Dorrans szöglete után kisebb fejetlenség alakult ki a Cardiff kapuja előtt, lehetett volna ebből akár gól is, de végül tisztázni tudott a vendég csapat.

47
    Nem adja lejjebb a ritmust a WBA, Sessegnon indult meg remekül az alapvonalon a bal szélen, be is tette volna, de érkezett Caulker, és szögletre pattant a labda.

46
    Cserélt a szünetben a Cardiff, Daehli váltotta Gunnarssont.

46

Egy remek, három gólos első félidőn vagyunk túl, a West Brom a 9. percben már két góllal vezetett, köszönhetően Amalfitano remek emelésének, és Dorrans jó befejezésének. A Cardiff kicsit megilletődötten játszott ezután, a 30. percben azonban Mutch a semmiből szépíteni tudott, gyönyörűen csavarta be Foster kapujába a labdát 20 méterről. A vendégek a gólt követően összeszedték magukat, s az első játékrész utolsó tizenöt perce már teljesen kiegyenlített volt.

45+4

45+3
    Elveszti a labdát egy felívelés után a Cardiff. Foster küldheti előre.

45+3
    Még egy vendég akció talán belefér az első játékrészbe.

45+1
    Három percet tesz rá erre a remek első félidőre a játékvezető.

44
    Bellamy próbálta Campbellt kiugratni középen, a meglátás remek volt, a Campbell azonban nem érte el a passzt.

43
    Dorrans végezte el a szabadrúgást. Az irány és az erő jó volt, a magasság azonban nem – fölé.

42
    Vydra harcol ki csapatának egy szabadrúgást a vendég tizenhatos előtt.

42
    Gyorsan támadott egyet a Cardiff is, Medel zárta le lövéssel a szép tizenhatos előtti passzjátékot, de nem találta el a kaput.

41
    McAuley fejelt a szögletet követően, de nem kapura, hanem felfele, Marshall viszont magabiztosan lehúzta a labdát.

40
    Hazai szöglet jöhet.

38
    Mulumbu vette célba laposan a bal alsót 20 méterről, Marshall kapus vetődve védte a lövést.

37
    Cserélt a Cardiff, Fabiot váltja Zaha.

36
    Gunnarsson kapott egyet Morrisontól, áll a játék.

34
    Ridgewell passzát követően Amalfitano kerülhetett volna helyzetbe,de még időben tisztáztak előle a védők.

30

EGY ÚJABB BŐDÜLETES GÓL, 2:1!!!! JORDAN MUTCH kapta a labdát a tizenhatos előterében, és 20 méterről gyönyörűen becsavarta a bal felső sarokba!

29
    Mulumbu lőtte előre a labdát végül pontatlanul, kirúgás a vége.

29
    Kikerült a labda a tizenhatosról, de még mindig a WBA támadhat.

28
    Dorrans próbálta a bal szélről középre tenni a labdát, de egy védő a labda útját állta. Hazai szöglet következhet.

25
    Veszélytelen volt a Cardiff szöglete, már a West Brom támad.

23
    Támad közben a Cardiff, Campbell próbált betörni a tizenhatosra a jobb szélről, de McAuley az útját állta. Jöhet az első vendég szöglet.

22
    Most a vendégek kerültek majdnem bajba egy laposan középrelőtt labdát követően, de még időben sikerült tisztázniuk.

21
    Medel próbálta a jobb szélre felívelni a labdát, de hosszan. Kirúgás jöhet.

20
    Elakad a hazai akció a félpályánál, fordulhat a Cardiff.

18
    Remek akciót vittek végig a bal szélen a vendégek, Bellamy tette be végül laposan középre a labdát Campbellt keresve, de Foster kapus gyorsabb volt.

17
    Ridgewell küldte váratlanul előre Morrisonnak a labdát a félpályáról egyenesen az ötös elé, de Morrison nem érte el.

17
    Középen járatja a labdát a WBA, nem sietik el a támadást, nem is kell nekik.

15
    Campbell laposan középretett labdáját vágja ki McAuley.

13
    Mehet tovább, felépült az első gól szerzője.

10
    Amalfitano maradt lent a földön, áll a játék, ápolás kell.

9

2:0! Kilenc perc sem kell hozzá, és máris két góllal megy a hazai csapat! Hihetetlen kezdés! Vydra tett vissza remekül egy ötös elé beívelt labdát GRAHAM DORRANSNEK, aki ballal igazítás nélkül beverte Marshall kapujába!

7
    Kap egy szabadrúgást a WBA a bal szélen.

6
    Morrison beadását fejelték most ki a vendégek.

6
    Amalfitano tüzelt a tizenhatoson kívülről a szögletet követően, de nem találta el a kaput.

5
    Morrison tüzelt a tizenhatoson belülről, Marshall védett, szöglet jöhet.

2

MICSODA GÓÓL! A Cardiff egyik játékosa, vélhetően Medel maga mögé fejelt egy hazaiak által előreívelt labdát, MORGAN AMALFITANO pedig rögtön lecsapott rá, és a tizenhatos előteréből beemelte az ötös bal sarkánál álló Marshall kapujába a labdát.

1

West Bromwich Albion: Foster – Ridgewell, Dawson, McAuley, Reid – Mulumbu, Dorrans, Morrison, Amalfitani – Sessegnon – Vydra.
    Cserék: Myhill – Berahino, Bifouma, GERA, Lugano, O'Neil, Roofe.

Cardiff City FC: Marshall – Taylor, Caulker, Turner, Theophile-Catherine – Fabio, Gunnarsson, Medel, Mutch – Bellamy, Campbell.
    Cserék: Lewis – Cala, Cowie, Daehli, Jones, Whittingham, Zaha.

Játékvezető: Michael Oliver.

Az angol Premier League 32. fordulójában a West Bromwich fogadjda Cardiff csapatát.

Mindkét csapat a kiesés ellen küzd, a WBA jelenleg a tizenhatodik 28 ponttal, a Cardriff pedig 25 ponttal a tizenkilencedik, kieső helyen áll.

A bajnokságnak ebben a szakaszában már szinte minden pontért vért kell izzadni, s mivel mindkét csapatot fenyegeti a kiesés azt hiszem egy nagyon izgalmas mérkőzés előtt állunk.

Egyik együttes sincs éppenséggel bombaformában, a West Brom egy alkalommal tudott győzni legutóbbi öt meccsén, emellett két döntetlent játszott, és kétszer kikapott, míg a Cardiff egy győzelmet, és négy vereséget hozott össze a legutóbbi öt mérkőzésen.

A WBA első ránézésre nem tűnik túlzottan veszélyes ellenfélnek hazai pályán, legutóbbi 5 otthon lejátszott meccsükből egy alkalommal sem győztek, ám négy döntetlent is összehoztak, többek között a Liverpool, és a Chelsea ellen. Ilyen csapatok ellen már a hazai X is győzelemmel ér fel, ám a ma nincs mese, ténylegesen meg kell szerezniük a három pontot a kiesési rivális Cardiff ellen.

A Cardiff idegenben 12 bajnoki óta nyeretlen, legutóbb a Fulhamet sikerült legyőzniük 1–2-re még Szeptember 28-án. Igaz, a Cardiffnak sem volt egyszerű menetrendje, a legutóbbi 7 idegenbeli bajnokijukat időrendi sorrendben a Liverpool, Arsenal, Manchester City, Manchester United, Swansea, Tottenham és az Everton otthonában játszották, nem csoda tehát hogy egyetlen pontot sem sikerült szerezniük.

Mindkét csapat nehéz meccseken van tehát túl, de ennek a mai mérkőzésnek talán a hazaiak lehetnek az esélyesei, már csak azért is, mert valószínűleg jobb mentális állapotban vannak mint a vendégek, akik az utóbbi nyolc fordulóban csak a sereghajtó Fulham, és a Crystal Palace ellen tudtak pontot szerezni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Dávid Kiss

Gólok: 2. Amalfitano, 9. Dorrans, 90+4. Thievy – 30. Mutch, 73. Caulker, 90+5. Daehli

Lapok:   64. Dorrans (WBA)

West Bromwich Albion: Foster – Ridgewell, Dawson, McAuley, Reid – Mulumbu, Dorrans(85. Gera), Morrison, Amalfitano(72. Berahino) – Sessegnon – Vydra(78. Thievy)

Cardiff City FC: Marshall – Taylor, Caulker, Turner, Theophile-Catherine – Fabio(37. Zaha), Gunnarsson(46. Daehli), Medel(88. Whittingham), Mutch – Bellamy, Campbell.

Játékvezetők: Michael Oliver