Diósgyőri VTK – Szombathelyi Haladás 1:1 (vége) | Lombard Pápa FC – Debreceni VSC 1:5 (vége)
Diósgyőri VTK
1:1 (1:1)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
vasárnap 04.05.2014, 16:30 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

A szöglet veszélytelen, Erdős József pedig lefújja a mérkőzést. A parázs, durva és jó iramú mérkőzésen a Haladás nagyon erősen bekezdett, ám az első tíz perc után eltűnt a dominanciájuk. Két pontrúgást követő gól után kialakult a végeredmény, a második félidőben a hazaiak tettek többet a győzelemért, ám újabb gólt már nem tudtak elérni. A dobogóért folytatott harcban a döntetlen egyik csapat számára sem kielégítő, ám a játék képe alapján a vendégek lehetnek valamivel elégedettebbek az egy ponttal. Köszönöm a figyelmet, további szép napot kívánok! (18:23:58)

90+3
    Husic erős beadását blokkolja szögletre Dvorschák.

90+3
    Halmosi Péter kapja meg a labda elrúgásáért a második sárgáját, emberhátrányban fejezi be a meccset a Haladás.

90+2
    Marjanovic-nak eközben hordágyra van szüksége, súlyos a sérülése.

90+2
    Kostic és Egerszegi küzdenek nagyot a labdáért az alapvonalnál, de végül kirúgás lesz belőle.

90+1
    Gosztonyi adhat be jobbról egy szabadrúgást, Rózsa öklöz az ötösön.

90+1
    Marjanovic szorul ápolásra ezúttal. A játék folytatódik.

90
    Gosztonyi marad a földön a Fehérrel történt ütközés után, de tudja folytatni a játékot. Erdős játékvezető három percet hosszabbít.

89
    Husic beadása lett nagyon mély, az érkező Batioja méterekkel lemaradt róla.

89
    Vadász adna be ezúttal jobbról, Schimmer lépett bele az ötösnél a passzba és nála is maradt a labda.

88
    Iszlai próbálkozott huszonötről bal lábas átlövéssel, de nem tudta eltalálni a kaput.

87
    Marjanovic tálal laposan középre, Batioja elől az utolsó pillanatban Guzmics ment szögletre.

86
    Husic húz befelé balról, majd esik el Guzmics mellett. Erdős nem látott szabálytalanságot, megy tovább a játék.

86
    Gosztonyi szép indításába lép bele nagyszerű érzékkel Fehér.

85
    A tizenhatoson belülre pörgő labdát Futács lőné el tizenkét méterről, Guzmics azonban jól helyezkedve blokkol

84
    A sokat harcoló, de keveset focizó Miroslav Grumic helyén Lazar Marjanovic a pályán a hajrára.

84
    Grumic vív újabb kemény párharcot, ezúttal Devecserivel szemben marad alul.

82
    Lazar Marjanovic kocog a hazai kispadhoz, ő lehet az utolsó csere a meccsen.

Dénes Szarka

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 17. Kostic – 32. Dvorschák

Lapok:   19. Grumic (DVTK), 39. Kostic (DVTK) – 19. Szakály (HAL), 43. Halmosi (HAL), 72. Guzmics (HAL), 79. Halmosi (HAL)   90+3. Halmosi (HAL)

Diósgyőri VTK: Rados – Vadász, Alves, Debreceni, Husic – Kostic, Egerszegi, Barczi (Futács 46'), Gosztonyi – Bacsa (Batioja 73'), Grumic
    Cserék: Rajic, Vági, Kádár, Nikházi, Marjanovic, Futács, Batioja
    vezetőedző: Szivics Tomiszláv

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Fehér, Tóth (Devecseri 46') – Szakály (Gyurján 73'), Iszlai, Dvorschák, Nagy, Halmosi – Medgyes (Hrepka 55')
    Cserék: Gyűrű, Devecseri, Gyurján, Németh, Hrepka
    vezetőedző: Artner Tamás