ESMTK – Bölcskei SE 3:2 (vége)
ESMTK
3:2 (0:2)
Bölcskei SE
vasárnap 01.06.2014, 18:00 • Ady Endre utca, Budapest-Pestszenterzsébet • NBIII - Közép csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Az NBIII utolsó fordulóját egy időben, vasárnap este 6-kor rendezik az összes csoportban.
    A Közép csoportban az egyik legérdekesebb találkozó az ESMTK-Bölcske lesz, hiszen bármelyik csapat kieshet, de mind a kettő bent is maradhat, több mérkőzés kimenetelétől is függhet a csapatok sorsa. Ami biztos, hogy aki nyer, az bent marad! Azonban döntetlen esetén egészen bonyolult helyzet alakulhat ki, ugyanis a három csoport utolsó három helyezettje mellett a legrosszabb 13. helyen végzett csapat is búcsúzik majd az NB3-tól. Sőt, akárki is nyeri ezt a párharcot, a vesztes csapat is bent maradó lehet, ezen kívül még összesen 7 mérkőzés eredményének alakulása lesz érdekes a kiesés szempontjából. Izgalmas forduló lesz ez tehát, tartsanak velünk!

ESMTK: Bonica – Soós, Pintér, Nemes, Surányi – Bányai, Dobesch, Kiss, Zimon – Bukovec, Fekete L.
    Cserék: Imre – Rápó, Kóbor, Vágó, Fekete N., Pokorádi

Bölcskei SE: Cseri – Miskovicz, Féhr, Kecse, Szili – Tóth, Laták, Blatt, Tamási – Budai, Fröhlich
    Cserék: Molnár – Höss, Ledneczki, Farsang, Süvöltős, Fenyősi

Játékvezetők: Veizer Roland; Márkus, L. Tóth.

1

1
    A fehérben játszó vendég csapat kezdte a meccset.

1
    Az ESMTK pirosban lép ma pályára.

3
    Máris az elején nagy helyzet maradt ki! Kiss passzolt Feketéhez a 16-oson belül, aki hosszan vette át a labdát, a kapusról újra Feketéhez került a labda, de Cseri védeni tudott.

5
    Próbálkozik a Bölcske is, de Tóth nem jutott lövéshez, Tamási pedig jó 30 méterről nem találta el a kapu közelét sem.

8
    Az első szögletet a Bölcske végezheti el a találkozón.

9
    Tóth szöglete után 22 méterről Szili lőtte kapura a lecsorgó labdát, fölé!

10
    Jó iramban, főleg mezőnyjátékkal kezdődött a meccs, látszik, hogy mindkét csapat győzelemre játszik.

12
    Egy középre gurított labdába Féhr csúszott bele, így kis híján öngól született, de Cseri a helyén volt.

14
    Blatt Pál nagyjából 28 méterről lőtt kapura, Bonica bravúrra védte, nagyon szép jelenet volt, szöglet!

15
    Bölcske gólt szerzett!
    GÓÓL! A szöglet nem volt veszélyes, de a Bölcskénél maradt a labda, majd egy beadás után KECSE MILÁN szépen a kapuba fejelt, 0-1!

17
    Szili szép cselekkel tört be a 16-oson belülre, de mentett a hazai védelem.

20
    Jelen állás szerint mind a két csapat a harmadosztályban folytathatja majd a szereplését, ugyanis a Keleti csoportban 2-0-ra vezet a Tiszaújváros a Fradi második csapata ellen, így az ESMTK a csoport többi eredményétől függetlenül bent marad vereség esetén is.

21
    Miskovicz harcolt ki szögletet, ebben már 0-3 a Bölcskének.

22
    A másik oldalról is sarokrúgás következhet, egy védő fejelte el a labdát.

23
    A szöglet után kontrázhatott az ESMTK, Bukovec ment el a jobb oldalon, nem passzolt, eljutott a 16-oson belülre, de mellé lőtt.

24
    Közben szakadó eső nehezíti a csapatok dolgát!

25
    Blatt ismét nagyon szépen lőtt kapura, Bonicáról kijött a labda, de sikerült bedobásra mentenie Soósnak.

26
    Budai lőtt 18 méterről külsővel, mellé!

27
    Többet birtokolja a labdát a Bölcske, és többet is támadnak, a hazaiaktól ennél több kel, ha saját maguk akarják eldönteni a bent maradást!

28
    Szabadrúgáshoz jut az ESMTK nagyjából 26 méterre a kaputól, Kecse pedig sárgát kapott lerántásért.

29
    Bukovec elvállalta, de a bal felső mellé szállt a labdája.

32
    Fekete lőtt 16 méterről, Cseri védte.

33
    Közben vezet a Szeged Maglódon, így egyre biztosabb, hogy mindkét csapat bennmarad, bár a Fradi második csapata szépített!

35
    Most beszorult a Bölcske, erzsébeti szabadrúgás jöhet az oldalvonaltól.

36
    Mindenkinek hosszú volt az ívelés, Cserié a labda.

39
    GÓÓL! Egy felívelt szabadrúgás után a fejest még védte Bonica, de a kipattanót közelről TAMÁSI GÁBOR a kapuba lőtte, 0-2!

40
    Egy ívelés után Fekete lőtte az előtte álló védőbe a labdát, sokan kezezést reklamáltak, de nem fújt a bíró!

41
    Cseri most rosszul jött ki a kapujából, Bukovec mellette már ellőtte a labdát, de Miskovicz a gólvonalról mentett!

42
    Nemes reklamálásért kapott sárgát.

44
    Büntető! A bölcskei védő kezére pattant a labda, az ESMTK 11-est végezhet el!

44
    Soós a bal alsó kapufát találta telibe, marad a 0-2!

45
    Hazai szöglet következik.

45
    Beszorult a Bölcske, nagy kavarodás után újabb szöglet jöhet!

45+1
    Most Cseri szedte fel a 16-oson belül pattogó labdát, ez is meleg volt!

45+1

Jó iramú meccset láthattunk az első félidőben, mindkét csapat hajt, egyelőre megérdemelt a vendég vezetés, bár az ESMTK is gólt érdemelt volna, amihez közel is álltak, de Soós büntetőt hibázott. Jelen állás szerint mindkét csapat bent maradt az NBIII-ban!
    Hamarosan folytatjuk!

Még egy állás a Nyugati csoportból: Andráshida-Diósd a szünetben 1-1. Sajnos minden érintett eredményt nem tudok, de nagyon úgy fest, hogy ezen a meccsen egyik csapat sem búcsúzik a harmadosztálytól!

46

46
    Fekete helyére Rápó Csanád állt be a szünetben az erzsébetiekhez.

48
    Kiss próbált szögletet kiharcolni, de nem sikerült neki. Kicsit lassabban indult a második félidő, de jó az iram továbbra is!

49
    Tóth elől mentett hatalmasat a hazai védelem!

50
    Miskovicz 20 méterről lőtt, nem sokkal ment a jobb kapufa mellé a labda!

51
    Budai taktikai szabálytalanságáért jogosan járt a lap!

53
    A szünetben vezet a Diósd, így a Veszprém és a Tiszaújváros mérkőzése is sorsdöntő lehet az ESMTK számára. Amíg azonban vezet a Tiszaújváros, addig bent maradásra állnak.

56
    Szili kapott jó labdát, és a kivetődő Bonicába lőtt!

57
    Az ESMTK gólt szerzett!
    GÓÓL! Cseri nagyon rosszul adta ki a labdát, a hibát DOBESCH BÁLINT kihasználta, és 16 méterről a bal alsóba lőtt, 1-2!

59
    Surányi beadásáról éppen, hogy lemaradt Bukovec. Így is szöglet jöhet!

60
    Soós fejelt mellé! Feltámadt a hazai csapat, izgalmas fél óra elébe nézünk!

61
    Büntető! Kecse buktatta Bukovecet a 16-oson belül, jogos a 11-es!

61
    Kecsének már volt sárgája, így 10 emberrel a Bölcske!

62
    GÓÓL! A csereként beálló RÁPÓ CSANÁD ANDOR állt a labda mögé, és a jobb felsőbe lőtt, 2-2!

62
    Soós reklamálásért besárgult.

63
    Nagyot fordult a világ! A döntelennel is bent maradó még a Bölcske, akárcsak az ESMTK, de így már a vendégek számára izgalmas a többi mérkőzés, az ESMTK így biztosan bent maradó!

64
    Cseri jól jött ki kapujából, és nagyot mentett Bukovec elől!

66
    Miskovicztól pattant el a labda a 16-oson belül, ha le tudja venni, lőhetett volna.

68
    Bukovec a 16-os bal sarkánál harcolt ki szabadrúgást. Nem sokkal arrébb harcolta ki a büntetőt is egyébként.

68
    Rápó kapura lőtte a labdát, Cseri könnyen fogta.

69
    Zimon 30 méteren is túlról kapura ívelt, a felső lécre hullott a labda, Cseri nem biztos, hogy védte volna.

70
    Közben 0-2-re vezet a Szeged Maglódon, így a Bölcske sorsa a Dabastól függ.

72
    10 emberrel is nyom a Bölcske, az ESMTK kontrákra rendezkedett be.

73
    21-22 méterre a kaputól, jó szögből szabadrúgást végezhet el a Bölcske!

73
    Fröhlich helyén Farsang a vendégeknél.

74
    Szili fölé lőtte a szabadot.

76
    A második vendég csere, Féhr helyén Ledneczki.

77
    Miskovicz beadása után Farsang elől az ötösön mentett Bonica!

79
    Kontrázhatott az Erzsébet! Rápó beadását azonban ki tudták fejelni a védők.

80
    Ledneczki beadása mély volt, Bonica fogta.

81
    Rápó lőtt kiszorított szögből a 16-oson belül, nem sokkal ment mellé!

83
    GÓÓÓL! Kiss passza után RÁPÓ CSANÁD ANDOR a 16-osról a jobb alsóba lőtt, 3-2!

84
    Rápó túlzott gólörömért egy sárgát is bezsebelt.

85
    Ezzel a Bölcske sorsa a Dabason múlik, amennyiben a Dabas nyer, akkor a Bölcske kiesik, más esetben bent marad. A Ferencváros második csapata is bent maradó az ESMTK esetleges győzelmével!

87
    Bonica a 16-oson kívül kézzel ütötte el a labdát, jogos a kiállítás!

89
    Dobesch helyére áll be Imre Dávid, a cserekapus!

90
    A 16-osról végezhet el szabadrúgást a Bölcske! Tóth és Szili a labda mögött.

90
    3 perc a hosszabbítás.

90+1
    Tóth lövése elakadt a sorfalban, a lepattanót Budai lőtte kapura, nem sokkal ment mellé!

90+2
    Bukovec maradt lent, de nem kell ápolni, folytatódik a játék.

Vége! Nagyon jó meccset láthattunk, az ESMTK óriási küzdelemmel, a második félidei játékának köszönhetően nyert, és bent maradt. A Bölcske nagyot küzdött, ha nyerhetne két csapat, ők is megérdemelnék. NBIII-as tagságuk a Dabas meccsén múlik, a Szeged 3-0-ra nyert Maglódon, így a Komló mellett a Maglód is kiesett.