BKV Előre SC – Újbuda 1:2 (vége)
BKV Előre SC
1:2 (1:0)
Újbuda FC
vasárnap 01.06.2014, 18:00 • Sport utcai stadion, Budapest • NBIII - Nyugati csoport

Az utolsó fordulóban meglepetésre kikapott hazai pályán a BKV Előre, az időközben befutott információk alapján a vereség azonban nem befolyásolta a csapat helyezését, a közlekedésiek bronzéremnek örülhetnek.
    Olvasóinknak köszönjük az egész éves figyelmet, a nyári szünet után remélhetőleg az új szezonban is találkozunk! (19:58:18)

90+1
    A BKV a hosszabbításban mindent megtett az egyenlítésért, helyzetet azonban nem láthattak a nézők.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    A vendégek végezhettek el szabadrúgást a középpályáról, finoman szólva nem kapkodták el.

88
    Tányéros kapott sárga lapot buktatásért.

87
    Egykapuzik a BKV, a vendégek majd minden játékosa saját tizenhatosán belül védekezik.

86
    Kollár helyett Váradi jött be.

84
    Jobbról ívelhettek be szögletet a hazaiak, veszélyt nem jelentett az Újbuda kapujára.

83
    Varga Tamás kapott jó labdát a jobb oldalon, beadását az egyik vendégvédő szögletre mentette, a hazaiak kezezést és ezért büntetőt reklamáltak.

81
    Teljesen beszorulnak a vendégek, kétségbeesetten védekeznek.

80
    A BKV tartja a labdát a vendégek térfelén, komoly helyzeteket azonban nem tud kidolgozni.

78
    Halász jött be a lecserélt Turi helyett.

78
    A hazaiak mindent egy lapra feltéve mennek előre, a vendégek most jobb híján védekeznek.

77
    Petrezselyem jött be a lecserélt Dobó helyett.

76
    Az Újbuda gólt szerzett!
    Az Újbuda végezhetett el szabadrúgást, jobbról mintegy 24 méterről KOVÁCS DÁVID lőtte kapura, a hazaiak kapusa mozdulni se tudott a lövésre, a labda érintés nélkül a bal sarokba csapódott.

75
    Juhász buktatott, sárga lapot kapott érte.

74
    Varga Tamás cselezgetett a vendégek tizenhatosa előtt, 19 méterről rúgta kapura, lövését magabiztosan védte Kapusi.

73
    Varga Dániel buktatott, kapta is a sárga lapot.

72
    A vendégek vágták hosszan előre, les miatt már a közlekedésiek jöhetnek szabadrúgással.

71
    Varga húzta meg a jobb oldalon, az alapvonalról még nagy nehezen középre kanalazta, Kapusi magabiztosan húzta le.

70
    Buktatás után az Újbuda végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, a BKV tizenhatosáig már nem jutotta el.

69
    A vendégeket felpörgette a gól, most már a vezetésért hajtanak.

68
    Berki jött be a lecserélt Mayer helyett.

66
    Jobbról ívelhettek be szabadrúgást a vendégek a hazaiak kapujához, a hosszún LAKI IMRE egyedül árválkodott, négy méterről teljesen zavartalanul rúgta kapura, Kovács kapus csak beleérni tudott.

64
    Pleszkán ahogy bejött azonnal helyzetbe került, bal oldalról beívelt labdát hat méterről centikkel fejelte fölé.

63
    Pleszkán jött be a lecserélt Németh helyett.

62
    Mezőnyben folyik most a játék, egyik csapat sem jut el az ellenfél tizenhatosáig.

61
    Kisebb szabálytalanság miatt az Újbuda végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

60
    A hazaiak birtokolják a labdát, veszélyes területre egyelőre nem sikerül bejátszaniuk.

59
    Tóth jött be a lecserélt Karacs Roland helyett.

57
    Kifejezetten élvezetes a játék, mindkét együttes nyíltan és bátran megy előre.

56
    A hazaiak végezhettek el szögletet, nem jelentett veszélyt kapura, Kapusi magabiztosan ölelte magához.

55
    Sok lehetőség adódott eddig a vendégek előtt, vagy a hazaiak kapusa vagy éppen a pontatlan befejezés miatt nem sikerült eddig a gólszerzés.

53
    A vendégek balról beívelt sarokrúgását hat méterről fejelték kapura, nem sokkal ment fölé.

52
    Turi kapott jó labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, 19 méterről szúrta kapura, Kovács Balázs látványos mozdulattal tolta szögletre.

51
    A hazaiak vágták hosszan előre a labdát, Kapusi kapus jött és összeszedte.

50
    A vendégek végezhettek el szabadrúgást, a jobbról beívelt labdát a tizenhatoson belül kivágták a védők.

49
    Az első félidőhöz képest mérsékeltebb iramban kezdődött a második játékrész, a BKV birtokolja inkább a labdát.

47
    A BKV járatta a labdát a középpályán, az ellenfél tizenhatosáig már nem jutott el.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Némi meglepetésre az Újbuda lelkesen és jól kezdte a mérkőzést, labdabirtoklási fölényük mellett az első lehetőségek is előttük adódtak. Aztán a 10. percben egy ritka kapushiba miatt a BKV szerzett vezetést. A vendégek lendülete ezt követően sem tört meg, majd a félidő közepétől már kiegyenlítetté vált a találkozó. Mindkét csapat nyíltan és bátran ment előre, így kisebb-nagyobb helyzetek itt is, ott is adódtak, több gól azonban a félidőben már nem esett.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45
    A BKV dobhatott, ezt követően a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első játékrészt.

44
    Sok minden nem történik a félidő végén a pályán, a hazaiak tartják a labdát, sok fantázia nincs most a játékban.

42
    Az Újbuda tartotta a középpályán a labdát, az előreívelést már lekapcsolták a védők.

41
    A pályán sok az apró-cseprő szabálytalanság, akadályozva ezzel a játék folyamatosságát.

39
    A vendégek szinte lemásolták az előző jelenetet, a jobbról beívelt szabadrúgást Kovács kapus szépen lehúzta, majd kirúgással azonnal helyzetbe hozta csapatát. A BKV három a kettő ellen mehetett kapura, Varga passza azonban pontatlan volt, így még lövésig sem jutottak el.

38
    Kovács ívelte be a hazaiak ötösére az Újbuda szabadrúgását, névrokona szépen magabiztosan lehúzta.

36
    Turi felé ment egy hosszú indítás, a vendégek játékosa hiába gyújtotta be a rakétákat, a labdát nem érhette el. Kirúgással jöhetnek a közlekedésiek.

35
    A jó kezdet után a vendégek lendülete megtorpant, a mérkőzésnek ebben a szakaszában hazai fölény érvényesül a pályán.

33
    Jobbról egy beívelt labdát rossz helyre szabadítottak fel a vendégvédők, Juhász azonban 12 méterről csúnyán mellé lőtte.

32
    Merczel végezte le a BKV szabadrúgását, jobbról, éles szögből is rászúrta, Kapusi nagyot mentett.

31
    Karacs Dániel is besárgult, felvágta ellenfelét.

30
    Varga Tamás addig szövegelt, míg a játékvezető meg nem unta, sárga lapot kapott.

29
    Eddig kifejezetten élénk a találkozó, külön dicséretes az Újbuda játéka, igazán komoly tét nélkül is rendíthetetlenül mennek előre.

28
    A hazaiaktól Varga Tamás próbálkozott meg egy lövéssel, 20 méterről ellőtt labdáját Kapusi védte.

27
    A vendégek rúghattak szögletet jobbról, középen hat méterről érkezett is a fejes, kevéssel ment mellé.

25
    Ugyan a hazaiak vezetnek, ennek ellenére az Újbuda játszik aktívabban, sokkal jobban pörögnek mint a BKV játékosok.

24
    Kollár végezte el az Újbuda szabadrúgását, a hazaiak kapujához belőtt labdát Kovács magabiztosan húzta le.

23
    Csikós vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

22
    A hazaiak balról beívelt sarokrúgását középen kivágták a védők.

21
    Schmidt kapott már nem először remek kiugratást, a lövés pillanatában védője becsúszással mentett szögletre.

19
    A hazaiak rúghattak szabadrúgást, Juhász 28 méterről is megpróbálta, lövése méterekkel mellé ment.

18
    Az Újbuda passzolgatott a közlekedésiek térfelén, majd Szilasi eresztett el 20 méterről egy férfias löketet, nem sokkal ment fölé.

17
    Kollár próbálkozott meg egy lövéssel 18 méterről, kísérlete a hazai blokkban elakadt.

15
    Közben az eső is eleredt, csúszós talajon valószínűleg többet próbálkoznak majd lövéssel a játékosok.

14
    A BKV egymásután kétszer ívelhetett be sarokrúgást, veszélyt egyik sem jelentett kapura.

13
    Schmidt kapott remek kiugratást, egyedül iramodhatott kapura, végül a vendégek védője beérte és szögletre tisztázott.

12
    A vendégek rúghattak szögletet, a balról beívelt labda semmilyen veszélyt nem jelentett, a hazai védők tisztáztak.

10
    A BKV Előre gólt szerzett!
    Jobbról ívelhetett be szabadrúgást a BKV a vendégek kapujához, az egyáltalán nem erősen belőtt labdát Kapusi portás ügyetlenül kiejtette, két méterről pedig TÁNYÉROS TAMÁS-nak már nem volt nehéz dolga, a hálóba tessékelte a játékszert.

9
    Schmidt ellen szabálytalankodtak, a kezdőkörből végezhet el szabadrúgást a BKV.

8
    Kovács végezte el jobbról a vendégek szabadrúgását, a BKV tizenhatosán belül könnyedén tisztáztak a védők.

7
    A vendégek rúghattak szabadrúgást a középpályára, a BKV tizenhatosára beívelt labdára Turi igyekezett lecsapni, a védők szorításában azonban elesett. Nem nagy meggyőződéssel, de büntetőt reklamált az Újbuda.

6
    A hazaiak passzolgattak a budaiak térfelén, veszélyes területre már nem sikerült bejátszani a labdát.

4
    Rögtön a találkozó elején hatalmas helyzetet láthattak a nézők! Németh buktatása után, az Újbuda jobbról ívelhetett be szabadrúgást, az ötösről a nagy kavarodásban Varga Dániel tette kapura, kísérlete centikkel ment el a jobb kapufa mellett. Ezt megúszták a hazaiak!

3
    Schmidt felé ment egy mélységi indítás, a védők lekapcsolták a hazai próbálkozást.

2
    A vendégek eladták a labdát, bedobás után a közlekedésiek építkezhetnek.

1
    Az Újbuda kezdte a mérkőzést.

1

BKV Előre SC: Kovács – Nyárasdi, Tányéros, Mayer, Csikós – Juhász, Dobó, Karacs R., Merczel – Varga T., Schmidt

Cserék: Kara – Marczinka, Petrezselyem, Tóth, Berki, Kerek, Böröczky

Újbuda FC: Kapusi – Varga D., Karacs D., Laki, Kollár – Ihász, Kovács, Turi, Bruckner – Németh, Szilasi

Cserék: Váradi – Halász, Pleszkán, Khiesz

Játékvezetők: Molnár – Szép, Kulcsár.

Az NB III Nyugati csoportjában az egyik legfontosabb kérdés már eldőlt, nevezetesen hogy a Csákvár végez a feljutást érő első helyen, illetve az is biztos, hogy a Tököl és a Körmend búcsúzik a harmadosztálytól. A dobogós helyekért azonban még folyik a csata, így az utolsó fordulóban sem maradunk teljesen izgalmak nélkül.

A BKV 55 ponttal jelenleg harmadik, győzelme esetén ezt a pozíciót biztos megtartja, de a csillagok szerencsés állása esetén akár a második helyen is végezhet (ehhez a Budaörsnek veszítenie kell Győrben).

A vendég Újbuda 39 megszerzett ponttal a kilencedik a bajnoki tabellán, számukra olyan sok tétje már nincs a találkozónak. Ennek ellenére biztosak lehetünk abban, hogy a két budapesti gárda nem fogja félvállról venni az összecsapást.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok: 10. Tányéros – 66. Laki, 76. Kovács

Lapok:   23. Csikós (BKV), 30. Varga (BKV), 75. Juhász (BKV), 88. Tányéros (BKV) – 31. Karacs (UFC), 73. Varga (UFC)

BKV Előre SC: Kovács B. – Nyárasdi, Tányéros, Mayer (68. Berki), Csikós – Juhász, Dobó (77. Petrezselyem), Karacs R. (59. Tóth), Merczel – Varga T., Schmidt

Újbuda FC: Kapusi – Varga D., Karacs D., Laki, Kollár (86. Váradi) – Ihász, Kovács D., Turi (78. Halász), Bruckner – Németh (63. Pleszkán), Szilasi

Játékvezetők: Molnár – Szép, Kulcsár