Szombathelyi Haladás – FC Spartak Trnava 2:3 (vége) | Győr – FC Spartak Trnava II. 5:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Debreceni VSC 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – FC Nitra 2:0 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
0:1 (0:0)
Debreceni VSC
szombat 28.06.2014, 16:00 • Puskás Ferenc Stadion, Budapest • Felkészülési mérkőzések

Egy igazi edzőmérkőzésen, szép napos időben, rengeteg cserével, kísérletezéssel tarkított találkozón a bajnok Debrecen egy 11-es góllal legyőzte a bronzérmes Ferencvárost a Puskás Ferenc stadionban!
    Ami tény; a Lokinak még rengeteg lehetősége van, hogy kialakítsa végleges csapatát, hiszen Nekik majd csak július 15-én kell pályára lépniük tétmérkőzésen, az északír bajnok Cliftonville ellen!
    Ellenben a Fradinak már itt van a nyakán az első megmérettetés; kedden este Máltán, a Sliema ellen játszanak EL selejtezőt a zöld fehérek.
    Azt minden magyar szurkoló joggal reméli, hogy azon a meccsen már egy jobb, ötletesebben játszó Ferencvárost láthat majd!
    Egyelőre köszönjük a figyelmet, de tartsanak velünk továbbra is! (17:50:55)

90
    Még Nalepa küzdött egy nagyot a bal oldalon a debreceniekkel, kirúgás lett ebből!

90
    Böde bal oldali beadását tisztázta Vadnai.

89
    Buzsáky ívelt a 11-es pontra egy szabadrúgásból, de Morozov ki tudta fejelni a labdát.

88
    Mihelic beadását követően most felszabadult a Loki kapuja!

88
    Újabb jobboldali, debreceni sarokrúgás.

87
    Seydi vitte el a labdát a jobb oldalon mindenki mellett, beadását Kulcsár lőtte rá 8 méterről, de Jova a bal saroknál bravúrral szögletre mentett!

86
    A pontrúgásból Buzsáky lőtt kapura jobbal, de Polekszics vetődve hárította a labdát!

85
    Fradi szabadrúgás jöhet középről, mintegy 27 méterre a debreceni kaputól.

84
    Buzsáky adott erősen középre jobbról, de a debreceni védelem tisztázott.

83
    Kevés erő és elképzelés van most a Fradi támadójátékában.

81
    Egyenlítési lehetőség maradt ki! Böde továbbcsúsztatott labdáját Holman az ötösön, elvetődve lőtte kevéssel a bal sarok mellé!

79
    A Loki gólt szerzett!
    Gólszerző TISZA. TISZA TIBOR a megítélt 11-esből biztosan lőtt jobbal, a jobbra mozduló Jova mellett a kapu bal alsó sarkába! 1-0 a DVSC javára!

78
    Csilus Tamás volt a "tettes" a büntetőt eredményező szabálytalanságnál, kapott is ezért egy sárga lapot Radványi játékvezetőtől!

78
    A játékvezető büntetőt ítélt a debreceniek javára, mert Mihelic passza után Tiszát buktatták a Fradisták a 16-oson belül!

77
    Szorványos Fradi akciók vannak most a pályán, de eredmény nélkül.

74
    Buzsáky 25 méteres lövése tévesztett célt!

73
    Orosz jobbról belőtt labdáját tisztázta a debreceni védelem.

71
    Böde labdáját Csilus Tamás lőtte kapura, de Polekszics biztosan hárított.

70
    Az első félidő kezdete óta játszó Mateos lejött és mivel ez edzőmeccs, a helyére visszaállhatott a lengyel Nalepa!

69
    Tisza szögletét Nagy Zoltán az ötösről fejelte kapu mellé.

68
    Blról rúghat szögletet a Debrecen.

67
    Csilus Tamás próbálkozott mintegy 22 méterről, Polekszics könnyedén védte a gyengére sikeredett lövést!

66
    Szakály Péter ma ennyit játszott, sérülése miatt Nagy Zoltán váltotta a második félidőben pályára lépő válogatott középpályást!

65
    Tisza labdája volt pontatlan a bal oldali támadóknak.

64
    Damahou megrúgta Csilus Tamást, sárga lap járt ezért a megmozdulásért!

63
    Kulcsár fejelt a kapuba, de a gól les miatt nem érvényes!

62
    Holman átadása után Böde került helyzetbe, de Polekszics mentett a csatár elől!

61
    Vadnai bal oldali beadását ollózva próbálta a kapura küldeni Seydi, de Jova felszedte a labdát!

59
    A már lesen lévő Böde Dániel fejelt Vukasin Polekszics ölébe!

58
    Kulcsár 10 méteres, lapos lövését hárította Jova.

56
    Ha nehezen is, de most már felszabadult a debreceni kapu.

55
    A sarokrúgás után jöhet az újabb, hiszen Damahou lépett bele Buzsáky labdájába!

54
    Holman középre gurítása után tisztázott szögletre a Loki védelme.

53
    Tisza Tibor 20 méteres megpattanó lövését fogta meg Jova Levente.

50
    A friss erő, Nagy Dominik remek lövése kevéssel kerülte el a debreceni kaput.

48
    Buzsáky szögletét öklözte ki Polekszics!

46
    A Fradiban is új játékosok a pályán, ha nem is az egész sor; Jova – Csilus T., Batik, Mateos, Orosz – Buzsáky, Holman, Csilus Á. – Nagy Dominik, Böde, Péter A.

46

46
    A debreceniek teljesen új csapattal játszanak a szünet után: Polekszics – Lázár P., Morozov, Mészáros N., Vadnai- Damahou – Tisza, Szakály P., Mihelic – Kulcsár, Seydi!

A keddi Europa Liga mérkőzésre készülő Ferencváros a több új igazolás miatt nem tudott meggyőző teljesítménnyel kirukkolni, Thomas Doll vezetőedző többször is nemtetszésének adott hangot a kispadon. A felkészülés elején járó debreceniek összeszokottságuknak köszönhetően némi mezőnyfölényben játszottak és többször jutottak el a kapuig, mint a vendéglátók. A kapuk azonban mindössze Mateos lövésénél illetve Ferenczi J fejesénél forogtak veszélyben. A második félidőre mindkét oldalon sorcsere várható, rövidesen megtudjuk mi lesz az új párosítás eredménye, maradjanak velünk!

45+1

45
    Havojic labdája volt túl hosszú Busainak a bal szélen!

43
    A sarokrúgás után egy kis debreceni védelmi megingás után, de végül felszabadult a vendégek kapuja!

42
    Mateos jó harmincról végre rátűzött egy labdát, Novakovics parádés vetődéssel mentett szögletre!

41
    Bönig a jobb oldalon egy bedobást tudott kiharcolni Ferenczi Jánossal szemben.

39
    Ferenczi becsúszása után jöhet előre a Fradi!

36
    Most Gyömbér került a földre, Ludánszkival volt egy kemény csatája a frissen nősült középpályásnak!

35
    Egy rövid ápolás után sportszerűen visszaadta a labdát a Fradi a Lokinak, Kondás mester is megtapsolta a jelenetet!

34
    Nagy Dániel ugratta ki Lauthot, aki mintegy 16 méterről lőtt a debreceni kapu fölé!

34
    Ludánszki rúgta fel a bal oldalon Somaliát.

33
    Mateos került földre a felező környékén.

30
    Bódi szabadrúgásból küldte a labdát középre balról, Ludánszki nyolcméteres fejesét biztosan fogta Dibusz!

29
    Selim Bouadla 22 méteres nagy lövését fogta szépen Dibusz Dénes!

28
    A jelek szerint a debreceniek egy mésik tizenegyet küldenek majd pályára a szünet után!

27
    Bosnjak indítása volt túl hosszú középütt Benjamin Lauthnak.

27
    Selim Bouadla középre ívelt labdája elszállt mindenki feje felett.

26
    Mateos mentése után most jobbról jöhet a Loki újabb szöglete!

25
    Ferenczi szöglete után Sidibe fejelt mellé 10 méterről!

25
    A sarokrúgás után Ludánszki fejesét tisztázta újabb szögletre a Fradi védelme.

24
    Bódi harcolt ki Bönig mellett a bal oldalon.

24
    Havojic újabb balról belőtt labdája az oldalhálóban landolt.

23
    Novakovic hosszú kirúgásával folytatódott a mérkőzés.

21
    Az eset után Brkovicsot és Bosnjakot is ápolni kellett.

20
    Bódi szöglete után Brkovics elől kellett tisztázni a Fradi védelmének.

19
    Balról rúghat szögletet a debreceni csapat.

17
    A sarokrúgás után felszabadult a Ferencváros kapuja!

16
    Bődi remek balról visszagurított labdáját Ferenczi János egyből lőtte nyolc méterről, Dibusz nagy bravúrral szögletre mentett!

14
    Bódi remek jobb oldali beadását fejelte ki szépen a Fradi új lengyel szerzeménye, Nalepa!

13
    Selim Bouadla került a földre egy összecsapást követően.

12
    Most egy kicsit átvette a kezdeményezést, de láthatóan nem összeszokott a Ferencváros.

11
    Nagy Dániel próbálkozott egy beadással, de a labdát Novakovic lehúzta!

10
    Havojic bal oldali beadását tisztázta a debreceni védelem.

9
    Egyelőre ebben a nagy melegben a vendég debreceniek birtokolják többet a labdát, különösebb helyzet nélkül.

6
    Bouadla kiugratása volt túl hosszú Sidibének.

4
    Bódi jobb oldali beadását húzta le Dibusz!

3
    Lauth még a saját térfeléről indulva, egyedül vezethette rá Novakovicra a labdát, de Korhut végül beérte és szerelte Őt!

1
    A tiszta pirosban játszó debreceniek kezdték a játékot, csíkos mezben, fehér nadrágban a Fradi.

1

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Bönig, Nalepa, Mateos, Bosnjak – Gyömbér, Busai – Somalia, Nagy Dániel, Havojic– Lauth. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Orosz M., Batik, Csilus T., Holman, Csilus Á., Péter A., Böde, Nagy Dominik.

Debreceni VSC: Novakovics – Jovanovic, Brkovics, Máté, Korhut – Bódi, Se. Bouadla, Ludánszki, Ferenczi J. – Volas, I. Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér
    Cserék: Verpecz (kapus), Morozov, Szakály P., Tisza, Kulcsár, Mihelic, Lázár P., Damahou, Seydi..

Hamarosan kezdődik, verőfényes napsütésben, itt a Puskás stadionban ez az előkészületi mérkőzés, amely a Ferencváros számára az utolsó éles gyakorlási lehetőség a keddi, máltai EL selejtező előtt.
    Egyelőre még locsolják a gyepet és néhány szurkoló helyet foglalt már a túloldali lelátókon.
    A kezdők már megvannak, a Fradi soha nem látott tizeneggyel lép ma pályára kérdés, hogy ez még csak kísérletezés vagy kedden is ez a gárda alkotja majd a zöld fehérek csapatát!
    A meccs hamarosan kezdődik, tartsanak velünk!

Ha lehet egy előkészületi labdarúgó mérkőzésre azt mondani, hogy rangos, akkor erre a szombat délutánira feltétlenül! Patinás a helyszín – Puskás Ferenc stadion – és a két fellépő csapat is.
    Alig négy hete, hogy a 2013-14-es bajnokság – melyet a Debrecen megnyert, a Fradi pedig a harmadik helyen végzett – véget ért és már mindenki gőzerővel készül az új szezonra! Ráadásul a zöld fehérek számára már a következő hét keddjén megkezdődik a tétmérkőzések sora, hiszen Thomas Doll együttese már az Európa Liga selejtezőjének első fordulójában érdekelt, a máltai Sliema Wanderers ellen. Vagyis a Ferencváros számára ez az utolsó éles gyakorlási lehetőség!
    A Loki majd a Bajnokok Ligája selejtező második körében lesz érdekelt – Kondás Elemér együttese az északír Cliftoville otthonában kezd – úgyhogy Nekik még lesz két hetük, hogy összecsiszolódjanak!
    Nyilván mindkét együttesben pályán lesznek az új szerzemények és – főleg a DVSC-nél – akár azok is, akiknek még nincs az új szezonra érvényes szerződésük.
    Vajon a Fradiban mezt húz a hetek óta itt edző, 77-szeres magyar válogatott Gera Zoltán is?
    Minden ehhez hasonló kérdésre választ kaphatnak kedves olvasóink, ha ezúttal is, akár a vb nyolcaddöntőkre ráhangolódásképpen, velünk tartanak!
    Mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk az előkészületi meccs minden rezdülésével!
    Jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok: 79. Tisza (bünt.)

Lapok:   78. Csilus T. (FTC) – 64. Damahou (DVSC)

Ferencvárosi Torna Club: I. félidő:Dibusz – Bönig, Nalepa, Mateos, Bosnjak – Gyömbér, Busai – Somalia, Nagy Dániel, Havojic– Lauth. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: II. félidő: Jova – Csilus T., Batik, Mateos (Nalepa 70.), Orosz – Buzsáky, Holman, Csilus Á. – Nagy Dominik, Böde, Péter A.

Debreceni VSC: I. félidő:Novakovics – Jovanovic, Brkovics, Máté, Korhut – Bódi, Se. Bouadla, Ludánszki, Ferenczi J. – Volas, I. Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér
    Cserék: II. félidő: Polekszics – Lázár P., Morozov, Mészáros N., Vadnai- Damahou – Tisza, Szakály P. (Nagy Z. 66.), Mihelic – Kulcsár, Seydi!

Játékvezetők: Radványi Ádám