Kolumbie – Uruguay 2:0 (vége) | Hollandia – Mexikó 2:1 (vége) | Costa Rica – Görögország_dup 1:1 (5:3 bűnt. vége)
Hollandia
2:1 (0:0)
Mexikó
vasárnap 29.06.2014, 18:00 • Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo, Fortaleza • Világbajnokság

Fantasztikus hajrával fordítja meg a mérkőzést a holland csapat. Ötvenöt percig aludtak a hollandok, de a bekapott gólt követően feljavult játékuk. Nem volt messze Mexikó a továbbjutástól, hiszen a 87.percben még vezettek. Nem sikerült kihúzniuk.
    Nagyon magukra húzták ellenfelüket, talán ennek köszönhető kiesésük.

Köszönöm a figyelmet, tartsatok velünk legközelebb is.
    Hollandia – Mexikó 2:1! (20:01:13)

90+6
    Aquino lecsúszott, gólba tartó beadása nem lepi meg Cillessent.

90+5
    Layún centerezése pontatlan.

Klaas-Jan HUNTELAAR – 2 : 1

90+4
    Hollandia gólt szerzett!
    KLAAS-JAN HUNTELAAR higgadtan, erősen lövi ki a jobb alsót. A kapus balra vetődött. 2:1!

90+3
    Huntelaar idegesen pattogtatja a labdát. Ő fogja elvégezni a büntetőt. Lássuk büntet-e!?

90+2
    A játékvezető büntetőt ítélt. Robben esett el a tizenhatoson belül. Márquez akasztotta a technikás játékost.

90+1
    Hernández taszított ellenfelén, majd hosszan szökteti magát.

90
    Hat perc ráadás lesz.

90
    Aguilar lép oda Depaynak. Szabadrúgás, a felezőtől!

Wesley SNEIJDER – 1 : 1

88
    Huntelaarnek nem sikrült kapura biccenteni, de ellenkező irányba tartó fejese tökéletes volt WESLEY SNEIJDERnek lövésre. 13 méterről a kapu jobb oldalába bombáz a rutinos középpályás. 1:1!

87
    Kiharcolja Hollandia a tizedik szögletet is.

87
    Depay húzogatott a bal szélen, beadását Márquez fejeli el.

86
    Aguilar végzi el a bedobást, de érthető okok miatt nem sieti el a szélső.

85
    Ochoa hárít Huntelaar hatalmas helyzetnél. Igaz közel volt a csatár a kapushoz, esetében kellett kapura tennie. Les miatt kifelé az ítélet.