Shakhter Karagandy – Shirak 4:0 (vége) | Astana – Pjunik 2:0 (vége) | FC Mika – RNK Split 1:1 (vége)
KF Laçi – NK Rudar Velenje 2:1 (3:2 bűnt. vége) | FC Daugava Riga – Víkingur 1:1 (vége) | Ekranas – Crusaders F.C. 1:2 (vége)
FK Budućnost Podgorica – SS Folgore / Falciano 3:0 (vége) | FK Lovćen Cetinje – Željezničar Sarajevo 0:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Differdange 3:1 (vége)
FK Jelgava – Rosenborg BK 0:2 (vége) | Kalju – Fram Reykjavík 2:2 (vége) | FK Haugesund – Broughton 2:1 (vége)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (vége) | UE Sant Julià – FK Čukarički Stankom 0:0 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Turnovo 3:1 (vége)
FC Daugava Riga – Aberdeen FC 0:3 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – FC Sioni Bolnisi 1:2 (vége) | FC Zimbru Chişinău – Shkëndija 2:0 (vége)
Fola – Göteborg 0:2 (vége) | IF Brommapojkarna – Vaasa 2:0 (vége) | Tromsö – Tartu FC Santos 6:1 (vége)
FC Spartak Trnava – Paola Hibernians FC 5:0 (vége) | FK Kukësi – FK Kairat Almaty 0:0 (vége) | Birkirkara – Diósgyőri VTK 1:4 (vége)
Aberystwyth Town FC – Derry City 0:5 (vége) | Bangor City FC – UMF Stjarnan 0:4 (vége) | PFK Litex Lovech – Veris FC Singerei 0:0 (elhal.)
College Europe – FC Vaduz 0:1 (vége) | Sligo – FK Banga Gargždai 4:0 (vége) | Fuglafjördur – Myllykosken Pallo 47 0:0 (vége)
Široki Brijeg – FK Qabala 3:0 (vége) | FC Koper – FK Čelik Nikšić 4:0 (vége) | Libertas – Botev 0:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Sliema Wanderers FC 2:1 (vége) | Glenavon FC – FH Hafnarfjördur 2:3 (vége) | Dundalk FC – Jeunesse 3:1 (vége)
Met. Skopje – Santa Coloma 2:0 (vége)
bűntető vége (3:2)
KF Laçi
2:1 (0:0)
NK Rudar Velenje
csütörtök 10.07.2014, 17:00 • Stadiumi Laçi, Laçi (Albánia) • Európa liga

Végül mégiscsak sikerült az albánoknak továbbjutniuk, de tizenegyespárbajban kellett ezért megszenvedniük. Szinte végig vezettek a meccsen, majd a 93. percben hosszabbításra mentette az összecsapást a Velenje.

Büntetőkre került sor, ahol végül az albán KF Laci csapata célzott jobban és továbbjutott az EL selejtező 2. fordulójába!

KF Laci – NK Rudar Velenje: 1-1! (Büntetőkkel 3-2)
    ---- (19:52:44)

A KF Laçi csapata nyerte a szétlövést.
    Gólszerző ADENIYI.

ADENIYI értékesíti a tizenegyest, továbbjut a KF LACI!!

Az utolsó rúgón múlik, ha betalál az albán, övék a meccs.

KLINAR is betalál a Velenjétől!

Teqja a kapufára lövi a büntetőt!

KOCIC szépít a Velenjének!

SHETA is betalál, 3-3 rúgó után 2-0 a Lacnak!

Roser is elhibázza, eddig mindhárom szlovén rúgó rontott!

VUCAJ azonban belövi, vezetnek az albánok 1-0-ra!

Knezovic is kihagyja!! Ezt a kapus védte!

Zefi sem talál be, a kaput sem találta el! Marad a 0-0.

Eterovic tizenegyesét védi a kapus! A velenjeiek kezdtek, de hibával!

Büntető lövés kezdete.

Hamarosan kezdődik a büntetőpárbaj.

Véget ért a hosszabbítás, büntetők következnek hamarosan! Tizenegyesekkel dől el tehát az albán és a szlovén csapat párharca!

120
    Befejeződött a 2.hossz..

117
    Lassan készülhetünk a büntetőkre, nemigen lesz már változás, kevés az idő, a védekezésre figyelnek a csapatok.

116
    Sefgjini meg is kapja érte a sárga lapot.

115
    Eterovic, majd Sefgjini szabálytalankodik.

113
    Vucaj kerül leshelyzetbe.

111
    Cela kap szabadrúgást.

110
    Eseménytelen gurigázás a középpályán, pedig még van 10 percük eldönteni a továbbjutást büntetők nélkül.

107
    Jó alaposan túlóráznia kell a magyar játékvezetői hármasnak is.

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

Térfélcsere és máris indul a hosszabbítás második félideje.

105
    Befejeződött az 1. félidő hossz..

102
    Adeniyi tüzel, de nem talál vele kaput.

99
    Nagyon sajnálhatják az albánok, hogy a ráadásban kapott gól miatt nem dőlt el a továbbjutás a javukra. Most már a lélektani előny a vendégeknél.

98
    Eterovic végzi el, de végül nem lesz belőle igazán nagy veszély.

97
    Tolimirt takarítja el Zefi, vendég szabadrúgás.

96
    Adeniyi ismét lesen.

95
    Crncic lövése kerüli el a hazaiak kapuját!

94
    Adeniyit állítják meg lesen.

93
    Vucaj végezhet el szögletet a hazaiaktól. Most már nagyon kell a gól a Lac számára, mert még egy szlovén találat megpecsételné a sorsukat.

92
    Elkezdődött tehát a hosszabbítás első félideje.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Az utolsó pillanatban hosszabbításra mentette a találkozót a szlovén együttes, így 2x15 perc ráadás következik.
    A rendes játékidőt követően 1-1 a mérkőzés állása és mivel az első meccs is ennyi volt, jöhet a hosszabbítás.

A Rudar gólt szerzett!
    ETEROVIC egyenlít az utolsó pillanatban a vendégektől és a 93. percben hosszabbításra menti a találkozót!! 1-1!

90+2
    Vucaj végezhet el szögletet a hazaiaktól.

90+1
    Knezovic lőhet kapura, de nem találja el!

90+1
    Most már mindent egy lapra feltéve kell támadnia a Rudar Velenje csapatának.

90
    Letelt a rendes játékidő, nincs változás egyelőre.

89
    Jól védekezik most a KF Laci, nem jut helyzethez az utóbbi percekben a szlovén együttes.

88
    Még három percet kell nagyjából kihúzni az albánoknak, hogy meglegyen számukra a továbbjutás.

87
    Eterovic jó helyzetben lő kapura, de ebből sem lesz végül gól!

86
    A Velenje rúghat szögletet, Roser meg is teszi.

85
    Roser nagy helyzetben lő kapura, Vujadinovic menti meg csapatát egy nagy védéssel!

84
    Valóban jóval többet támad ezekben a percekben a Velenje.

84
    Klinar tüzel, mellé!

83
    Kastrati pedig Nimanit váltja, ez az utolsó hazai csere volt ma.

82
    Klinar végzi el az imént megítélt szögletet a Rudar számára.

82
    Dedic helyett Plesec a szlovén csapatban.

81
    Szöglethez jut a Rudar! Egy újabb esély.

80
    Ndreca faultolja Klinart, jöhet előre a vendégcsapat.

79
    Bő tíz perce maradt a szlovén csapatnak, hogy egyenlítsen és kiharcolja a hosszabbítást. Várhatóan nőni fog a nyomás a hazai kapun.

78
    Roser jut lövéshez a vendégek részéről, de eltéveszti a célt.

77
    A záró negyed órában vagyunk, egyelőre jól áll a Lac.

76
    Roser takarítja el Vucajt, jöhetnek előre a hazaiak.

75
    Egy vendég és három hazai sárga lap.

74
    Nimani is szabálytalan, de itt már villan a sárga lap is, a negyedik ma.

73
    Vucaj végez el szabadrúgást, majd ő maga faultolja Crncicet.

72
    Dedic követ el szabálytalanságot Nimanival szemben.

71
    Továbbra is jól áll az albán csapat, de nem életbiztosítás ez az 1:0.

70
    Vucaj lövi kapura a Lac szabadrúgását, de kicsit eltéveszti a célt!

69
    Crncic kap feddést a Cela elleni szabálytalanság miatt.

68
    A középpályán folyik a játék.

67
    Eterovic maga végzi el a szabadrúgást, de végül nem lett veszélyes.

66
    Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást az utóbbi percekben aktívabb Rudar Velenje. Sefgjini takarította el Eterovicot.

65
    Nem alakult ki komolyabb veszély a Velenje szögletéből.

64
    Hosszas készülődés után Roser végzi el a sarokrúgást.

63
    A Velenje jut szöglethez.

62
    Jó ideje nincs helyzet, a gól óta nincs veszélyes támadás.

61
    Egy óra játékot követően KF Laci – NK Rudar Velenje: 1-0. Összesítésben 2-1, jelenleg továbbjutásra áll a KF Laci.

60
    A szögletből végül nem alakul ki veszélyes szituáció.

60
    A velenjeiek jutnak szöglethez, Crncic végzi el.

59
    Jahic le, Krefl be a vendégeknél rögtön a gól után.

58
    A Laçi gólt szerzett!
    Zefi átadásából SEGUN ADENIYI szerzi meg a vezetést az albán csapatnak! 1-0!

57
    Szöglethez jut a Lac, Vucaj végzi el.

57
    Nimani, a Lac játékosa tüzelt nagy helyzetben, Rozman azonban nagy bravúrral védi.

56
    Jahic, a velenje játékosa lő kissé mellé.

55
    Teqja kap sárga lapot a hazaiaktól, reklamálás lehet a háttérben, ugyanis nem ő volt szabálytalan.

54
    Vucaj szabálytalan Dediccel szemben.

53
    A kaput eltaláló lövések aránya 3:2, míg a kaput elkerülő lövéseké 2-2.

52
    Valamivel aktívabb most a Velenje.

51
    Eseménytelen mezőnyjáték a középpályán, a Lac tartja a neki kedvező gól nélküli döntetlent.

50
    Sajnos jó ideje nincs veszélyes támadás.

49
    Mezőnyjáték folyik, helyzet egyelőre nincs a második félidőben.

48
    Ndreca szabálytalansággal mutatkozik be, Klinart küldte arrébb. Szabadrúgás.

47
    Tehát két helyen is változtatott a hazai csapat.

46

46
    Ndreca pedig Celát váltja, kettős csere a hazaiaknál a szünetben.

46
    Sefa helyett Sefgjini lépett pályára a hazai csapatban.

Valamivel aktívabb a KF Laci, de idegenben is igen jól szerepel a Rudar Velenje és egyáltalán nem áll messze a továbbjutástól. Ez az eredmény azonban még az albán csapatnak kedvez, a szlovénoknak minden áron gólt kell lőniük.
    A félidőben 0-0, folytatjuk a szünet után!
    ----

45+2

45+2
    Eterovic lesen.

45+1
    Letelt a rendes játékidő, az első játékrész hosszabbításába léptünk.

45
    Kocic takarítja el Sefát, a Lac támadhat.

44
    Knezovic kap feddést, mert Nimanival szemben szabálytalan.

43
    Crncic kerül lövőhelyzetbe, lő is, de nem találja el a kaput. Ez megint egy Velenje helyzet volt.

43
    A félidő utolsó perceibe léptünk, egyelőre az albán együttes áll továbbjutásra.

42
    Cela nem éri el a labdát, szabálytalan Klinarral szemben, a vendégek építhetnek támadást.

41
    Shetát takarítja el Jahic, a hazaiak jöhetnek előre.

40
    Ismét a Lac együttese támadgat többet, most kontrázni próbált a Velenje, de megakad a támadás a hazai védőfalnál.

40
    Ezzel a kaput eltaláló lövések aránya 3:2-re változik.

39
    Vucaj nagy helyzetben lő kapura, Rozman azonban remek érzékkel kivédi! Nagy albán helyzet volt ez megint!

38
    Veszélyes Lac támadás indult.

37
    Jahic szabálytalan Sefával szemben, jöhet a Lac előre.

36
    Megindult a Rudar Velenje, de a Lac védői lekapcsolják az akciót.

35
    Megint hosszas csata a pálya középső részén.

34
    A középpályán folyik a játék újra.

33
    A lövések aránya 4:2, ebből 2-2 ment kapura.

32
    Vélhetően sérülés miatt cserél a Rudar. Kocic érkezik Firer helyére.

32
    Bő fél óra játék után KF Laci – NK Rudar Velenje 0-0!

31
    Sefa vállalkozott kapura lövésre, de eltéveszti a célt!

30
    Eddig 1-1 sárga lap a mérkőzésen.

29
    Adeniyi nem is úszta meg, villan a sárga, a második a meccsen.

28
    Adaniyi szabálytalan Eteroviccal szemben, ez sárga gyanús.

27
    Knezovic rúgja fel Adeniyit, jöhet előre a Lac ismét.

26
    Veszélyesen érkezett a szabadrúgás, Vujadinovic azonban remekül hárítja a próbálkozást!

26
    Jahic végezhet el szabadrúgást.

25
    Veliaj lő kapura nagy helyzetből, Rozman bravúrral hárítja!

25
    Egyáltalán nem mozdul az élő eredménykövető és a támadásmutató sem.

24
    Szinte el sem mozdulnak a középpályáról a felek, egyik csapat sem veszélyeztet ezekben a percekben.

23
    A gól nélküli döntetlen az albán csapat számára megfelelő, 1-1 esetén van egyedül hosszabbítás, a többi döntetlen eredmény már a Velenje számára kedvező.

22
    Megmerevedtek az erőviszonyok, marad a gól nélküli döntetlen, már 3 perce nincs fontos akció.

21
    Mezőnyjáték a középpályán.

20
    Utána Vucaj szabálytalan Radujkoval szemben, jöhet előre ismét a Velenje. Most nem sok hiányzott, hogy idegenben vezetést szerezzen a szlovén együttes.

19
    Az ellentámadásból még nagyobb helyzet, most a Velenje előtt! Firer gólhelyzetben tüzelt, Vujadinovic bravúrral hárított!

18
    Végre lövés, Adeniyi kísérletezett, de lövése elkerülte a kaput.

17
    Nem alakult ki veszély a szögletből.

16
    A Velenje jut szöglethez, Tolimir végzi el.

15
    Ofoyen sem szabályos eszközökkel lép fel Jahiccal szemben. Szabadrágús a Rudar javára.

14
    Crncic kapja a meccs első sárgáját.

14
    Crncic követ el durva szabálytalanságot Vucaj ellen.

13
    Sikerül tisztázni a védőknek, a felezőnél folyik a játék jelenleg.

12
    Eterovic végzi el a szabadrúgást.

11
    Végre akció, de Klinart szabálytalanul állítja meg Cela. Veszélyes helyről szabadrúgás a szlovén csapat javára.

10
    Kicsit kezdeményezőbb lett a Velenje, de a tizenhatos előterénél tovább nem jutottak.

9
    Újra mezőnyjáték a pálya középső területén.

8
    Firer takarítja el Shetát, már a Lac támadhat.

7
    Vucaj nem sokkal később szabálytalankodik Tolimirrel szemben, a Velenje jöhet előre.

6
    Az első helyzet! Vucaj került remek helyzetbe a vendégek kapuja előtt, el is lőtte, Rozman azonban kiváló védéssel hárítani tudott! Az első helyzet a Lacé.

5
    Állóháború a középpályán, de a Lac csapata veszélyesebb valamivel.

4
    Valamivel többet birtokolja a labdát és többször indul meg a KF Laci, de veszélyes helyzet még nem alakult ki.

3
    Nem túlozzák el a csapatok a tempót így a kezdésnél, többnyire a középpályán folyik a játék.

2
    Knezovic szabálytalan Celával szemben. Szabadrúgás a Lac csapatának javára.

2
    Az első meccsen tehát 1:1 lett az eredmény, ez az albán csapat számára kedvezőbb.

1
    Nem húzták el túlzottan, már 58-kor elkezdődött az öt órára kiírt összecsapás.

1

Perceken belül elkezdődik a mérkőzés.

KF Laçi: Vujadinovic – Ofoyen, Cela, Sheta, Sefa, Vucaj (C), Nimani, Teqja, Zefi, Veliaj, Adeniyi
    Cserék: Lamellari – Kastrati, Sefgjinaj, Kehinde Owoeye, Ndreca, Jubani, Danaj

NK Rudar Velenje: Rozman – Roser, Jahic, Dedic (C), Knezovic, Crncic, Tolimir, Klinar, Radujko, Firer, Eterovic
    Cserék: Radan – Stjepanovic, Krefl, Plesec, Kocic, Saramati, Bolha

Játékvezetők: Bognár T. – Berettyan P., Horváth R..

Az Európa Liga selejtezőinek első fordulójánál tartunk, a visszavágók következnek. Az albán bajnokságot erősítő KF Laci együttese fogadja a szlovén NK Rudar Velenje csapatát.

Az első mérkőzésen, Szlovéniában 1-1-es döntetlen született, ez az idegenbeli eredmény és a hazai pálya az albán gárda továbbjutását valószínűsíti. Ha azonban a Velenje gólt tudna szerezni a mérkőzés elején, komoly lépéselőnybe kerülhetnének a továbbjutást illetően.

A meccsnek magyar vonatkozása is van, honfitársunk, Bognár játékvezető a mérkőzés bírója, és az asszisztensek szintén magyarok.

Az összecsapás csütörtökön délután 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!