Shakhter Karagandy – Shirak 4:0 (vége) | Astana – Pjunik 2:0 (vége) | FC Mika – RNK Split 1:1 (vége)
KF Laçi – NK Rudar Velenje 2:1 (3:2 bűnt. vége) | FC Daugava Riga – Víkingur 1:1 (vége) | Ekranas – Crusaders F.C. 1:2 (vége)
FK Budućnost Podgorica – SS Folgore / Falciano 3:0 (vége) | FK Lovćen Cetinje – Željezničar Sarajevo 0:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Differdange 3:1 (vége)
FK Jelgava – Rosenborg BK 0:2 (vége) | Kalju – Fram Reykjavík 2:2 (vége) | FK Haugesund – Broughton 2:1 (vége)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (vége) | UE Sant Julià – FK Čukarički Stankom 0:0 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Turnovo 3:1 (vége)
FC Daugava Riga – Aberdeen FC 0:3 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – FC Sioni Bolnisi 1:2 (vége) | FC Zimbru Chişinău – Shkëndija 2:0 (vége)
Fola – Göteborg 0:2 (vége) | IF Brommapojkarna – Vaasa 2:0 (vége) | Tromsö – Tartu FC Santos 6:1 (vége)
FC Spartak Trnava – Paola Hibernians FC 5:0 (vége) | FK Kukësi – FK Kairat Almaty 0:0 (vége) | Birkirkara – Diósgyőri VTK 1:4 (vége)
Aberystwyth Town FC – Derry City 0:5 (vége) | Bangor City FC – UMF Stjarnan 0:4 (vége) | PFK Litex Lovech – Veris FC Singerei 0:0 (elhal.)
College Europe – FC Vaduz 0:1 (vége) | Sligo – FK Banga Gargždai 4:0 (vége) | Fuglafjördur – Myllykosken Pallo 47 0:0 (vége)
Široki Brijeg – FK Qabala 3:0 (vége) | FC Koper – FK Čelik Nikšić 4:0 (vége) | Libertas – Botev 0:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club – Sliema Wanderers FC 2:1 (vége) | Glenavon FC – FH Hafnarfjördur 2:3 (vége) | Dundalk FC – Jeunesse 3:1 (vége)
Met. Skopje – Santa Coloma 2:0 (vége)
FK Jelgava
0:2 (0:1)
Rosenborg BK
csütörtök 10.07.2014, 18:00 • Zemgales Olimpiskā centra, Jelgava • Európa liga

Egy barátságos meccs jellegét keltette a mai összecsapás. Megérdemelten jutott tovább a Rosenborg. Összesítve 6:0-ra nyertek.
    A norvégok tehát várják a következő ellenfelüket, míg a lett Jelgava búcsúzik a nemzetközi porondtól.
    Köszönöm a figyelmüket, további kellemes estét. (19:50:08)

90+2
    Kozlovsé a meccs utolsó próbálkozása, de elkerüli a kaput.

90+1
    Lesre futott Jaudzems. Szabadrúgás!

90
    Eriba kerül a földre Svensson által.

88
    A Rosenborg idegenben lép majd pályára legközelebb a Valerenga ellenében.

86
    Skjelvik fejel egy bal oldali beadás után kapu fölé.

84
    A harmadik hazai csere jön. Petersons jön be Medeckis helyére.

82
    A hétvégén a Jelgava a Daugava Daugavpils-t látja vendégül.

81
    Szabadrúgás! Kozlovs került a földre Berntsen volt a tettes.

78
    Riski kerül helyzetbe és próbálkozik meg kapura lövéssel Ikstens véd nagyot!

77
    Újabb hazai csere Malašenoks jön le Jaudzems érkezik.

77
    Pedersen gyorsan elvégzett szabadrúgása után Skjelvik kerül helyzetbe, de mellé teszi!

75
    Laza könnyed játékkal is gond nélkül hozza a visszavágót is a Rosneborg. Semmi jele nincs a lettek feltámadására.

73
    A Rosenborg gólt szerzett!

Parádés gól! Pedersen beadása után fantasztikus mozdulattal juttatja a kapuba jobb oldalról MIKKEL DISKERUD.

70
    Csere következik a vendégeknél Reginiussen érkezik Svensson helyett.

70
    Skjelvik lőtt nem sokkal kapu mellé! Nincs meg a második gól!

68
    Kozlovs lövésébe lépnek bele. húsz méterről próbálkozott.

66
    Selnaes szöglete a rövidre érkezett. Kivágják a védők.

65
    Eriba fut lesre, szabadrúgás a vendégeknek.

64
    Csere a házigazdáknál Žuļevs hagyja el a pályát Eriba érkezik.

64
    Továbbra se színvonalas a találkozó.

63
    Selnaes végez el egy sarokrúgást Mikkelsen fejelt kapu mellé!

62
    Rønning akasztja Kozlovs-t. Szabadrúgás.

57
    Újabb vendég csere Pedersen érkezik Søderlund helyett.

54
    Szöglet következhet, ez is Selnaes nevéhez fűződik, ismét Søderlund fejelt, de ez fölé ment. Nehéz helyzet volt.

54
    Selnaes ívelte be Søderlund fejelt kapura a gól vonalról vágták ki a védők!

54
    Mikkelsen került a földre Žuļevs lökte fel. Jó helyről jöhet a vendégek szabadrúgása.

51
    Søderlund rúgja fel Medeckis-t.

51
    A Rosenborg kapuja előtt pattog a labda, amit végül Malašenoks tett kapura, de Örlund kitenyerelte. Nagyszerű egyenlítési lehetőség volt.

49
    Ez sem okoz gondot, de már ki is vágják a védők.

48
    Selnaes szöglete nem veszélyes, rúghat még egyet.

46
    Selnaes jön be a gólszerző helyett. Jensen ma 45 percet kapott.

46

Nincs hosszabbítás az első félidőben. Elég langyos a találkozó. Nem veszi komolyan érzésem szerint ellenfelét a Rosenborg, így nem alakul ki jó mérkőzés. Ha úgy alakul akkor megpróbálja belőni helyzeteit a norvég csapat, de nem akarja lerohanni a letteket.
    A Jelgava amit tud megtesz, de ennél többre nem telik tőle.

44
    Szögelt következik, Mikkelsen tette volna keresztbe, de könnyedén felszabadítanak a hazaiak.

43
    Skjelvik elé pattan a labda, aki kapásból kapura is tenné, de belelépnek a védők!

43
    Kapufa! Skjelvik kényszerítő után adott be az alapvonalról a bal oldalról, Søderlundnak picit magas lett, de így lett tökéletes Jensennek, aki azonban kicsit csacskán találta el, így a kapufa megmentette a Jelgavát.

42
    Bespalovs kerül a földre, Jensen segített neki ebben. Szabadrúgás.

40
    Ha lehet ilyet mondani még jobban visszavett a Rosenborg, egyáltalán nem sietős a számukra.

37
    Mikkelsen kapott a tizenhatos jobb oldalára egy pazar labdát, amit lövésre tett le Riskinek, de Ő laposan jobbal a bal kapufa mellé tette a labdát. Hatalmas lehetőség volt!

35
    A gólszerző Jensen próbált túl vehemensen a labdáért harcolni és kapura törni, Freimanis-t taszajtotta meg, szabadrúgás.

34
    Skjelvik végzi el, de a rövidnél kifejelik a házigazdák.

33
    Szöglet a vendégeknek.

30

De nem örülhetnek sokáig a játékszernek, hatalmas hiba után Søderlund szerez labdát, majd a jobb szélről az alapvonaltól teszi laposan MIKE JENSEN elé a labdát, aki öt méterről a kapu jobb sarkába passzol.

29
    Egy kicsit tudja a labdát dédelgetni a házigazda gárda, de csak a saját térfelén.

28
    Reginiussen követ el taktikai faultot. Bespalovs volt a szenvedő fél.

26
    Lassan szövögeti támadásait a Rosenborg, a Jelgava továbbra is a kontrákat várja. Langyos egyelőre a találkozó.

25
    Jensen rántotta le a kontrára leforduló Zulevset, jön is a sárga.

24
    Veszélytelen a korner, könnyedén szabadítanak fel a hazaiak.

24
    Søderlund elől fejelnek ki a hazaiak egy beadást, szöglet a jobb oldalról.

23
    Zulevs fogja meg Mikkelsent a jobb szélen, most elmarad a sárga, de beívelhető pontrúgáshoz jut a Rosenborg.

21
    Mikkelsen szöglete után középen kerül a földre egy védő. Szabadrúgás kifele.

21
    Skjelvik beadása a bal szélen akad el egy védőben, sarokrúgás következik.

19
    Reginiussen kerül a kapu elé a jobb oldalt kiszorított helyzetben, de Ikstens szépen véd, majd a védők fel is szabadítanak.

18
    Szabadrúgás a tizenhatos bal sarkáról jár. A sértett végezte el, de a védelem újra tisztáz.

18
    Ismét a Rosenborg bal oldala volt aktív Skjelvik-et rántotta le Freimanis, jár a sárga.

16
    Egy baloldali lapos beadás után vágja ki a labdát a lett gárda.

14
    Újabb fault, ezúttal Medeckis kerül a földre Bernsten által.

12
    Skjelviket állítja meg szabálytalanul Kozlovs.

11
    Reginiussen szerelte a mellette elfutni próbáló Zulevset a bal szélen.

10
    Bespalovs volt szabálytalan Diskeruddal.

8
    Rosenborgi fölény a mérkőzés elején, ami a labdabirtoklást illeti, de a kapu elé egyik gárda se jut.

5
    Ošs csípett el egy előre ívelt labdát.

4
    Lassú a játék egyenlőre, a norvégok adogatnak a saját térfelükön.

2
    Žuļevs szabálytalankodik Reginiussennel szemben.

1
    A hazaiak tiszta fehérben léptek pályára, míg a vendégek teljes feketében.

1

FK Jelgava: Ikstens – Petrenko, Redjko, Ošs, Gubins – Freimanis, Medeckis, Bespalovs, Žuļevs- Malašenoks, Kozlovs. Cserék: Andrejevs, Truksans, Eriba, Lazdins, Petersons, Jaudzems, Danilovs.

Rosenborg BK: Örlund – Reginiussen, Strandberg, Rønning, Skjelvik – Jensen, Diskerud, Berntsen – Mikkelsen, Riski, Søderlund. Cserék: Hansen, Pedersen, Selnaes, Svensson, Sørmo, Helland, Sørloth.

Játékvezetők: John Beaton, Stuart Stevenson, David Mcgeachie.

A mérleg nyelve tehát a vendégek felé kellene, hogy billenjen, de a házigazdák biztosan megpróbálják meglepni ellenfelüket majd. Tartsanak velünk!

A norvég egylet elképesztő formát mutat, az elmúlt öt találkozóján négy győzelmet arattak egy vereség mellett, még június közepén kaptak ki a norvég kupában hosszabbításban 4:3 arányban a másodosztályú Ranheim ellen. A hétvégén a Haugesund-ot verték odahaza 5:3-ra. Az ősztől-tavaszig tartó Eliteserien-ben (norvég első osztály) a harmadikok jelenleg 14 forduló elteltével.

Ellenfelük a Jelgava rosszabb szériát tudhat magáénak az elmúlt időszakban. Bár a pontokat gyűjtögeti, de inkább döntetlenek által. Ámbár, ha a Rosenborg elleni zakót nem vesszük figyelembe május közepe óta nem találtak legyőzőre, mégis csak a Virsliga (lett első osztály) negyedik helyén szerénykednek húsz lejátszott összecsapás után. Akkor a jelenleg ötödik helyezett Liepāja verte őket idegenben 2:1-re. A balti csapat a hétvégén 1:1-es döntetlent játszott a hatodik Spartaks ellen.

Trondheim-ben a 23. percig kellett várni az első találatra, amit Pedersen szerzett, a rutinos Angliát is megjárt szélső később egy büntetőt is kiharcolt csapatának. A tizenegyest Søderlund értékesítette a második játékrész tizedik percében és ezzel már két gólnál járt a támadó, ugyanis az első félidő végén is betalált. A végeredményt Jensen állította be a 73. percben.

Az Európa Liga első körében több mérkőzésen már valószínűsíthető a továbbjutó személye. Ilyen a Jelgava-Rosenborg is, ahol a norvégok könnyed 4:0-s sikert arattak az odavágón. Nyugodtan készülhetnek tehát a visszavágóra, míg a letteknek az utolsó szalmaszálba kell kapaszkodniuk, azaz van még kilencven percük...

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.