BFC Siófok – Veszprém FC 3:0 (vége)
BFC Siófok
3:0 (2:0)
Veszprém FC
kedd 29.07.2014, 18:00 • Siófoki Bányász SE Edzőcentrum • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A Siófok csapatának kilencedik edzőmérkőzése következik este 6 órakor a Siófoki Bányász SE Edzőcentrumában. A Veszprém gárdája ellen lépnek majd pályára.

A sárga-kékek első találkozójukon Válon diadalmaskodtak 1:0 aranybán a Csákvár ellen.
    Majd a Dunaújvárostól kaptak ki 4:2-re.
    Aztán a Paks ellen arattak 3:2 arányú győzelmet.
    E hónap 19. napján, szombaton két mérkőzést is játszottak.
    Délelőtt a Bölcske gárdáját győzték le 2:0-ra.
    Délután a Kozármislennyel játszottak 0:0-ás döntetlent.
    Rá következő kedden a Budaörs felett diadalmaskodtak 2:0 arányban egy nagyon jó iramú találkozón.
    Másnappedig a Soroksár gárdáját győzték le 2:1 arányban.
    Múlt szombaton 9:30 kezdettel a Újbuda ellen léptek pályára. 2:0 arányban vereséget szenvedtek.
    A mérkőzést követően Horváth Károly vezetőedző elköszönt a 4 próbajátékostól. Dér, Polareczki, Besztercei, Aranyos voltak a távozók.
    Ezt követően 15:00-kor buszra ültek és indultak Telkibe, hogy megmérkőzzenek a Maccabi Netanya együttesével. Habár 75 percig domináltak, két elkerülhető góllal mégis 2:0-ás vereséget szenvedtek.

A Veszprém július elején kezd te meg a felkészülést.

Eddig öt edzőmeccsen vannak túl.
    Először a Kaposvárral találkoztak. Idegenben 6:0-ás vereséget szenvedtek.
    Majd a Szolnokkal találkoztak. Szolnokon 3:1-re végződött a mérkőzés.
    Két héttel ezelőtti szombaton az Ajka gárdájával játszottak 1:1 arányú döntetlent.
    Az alacsonyabb osztályú ellenfelek közül a Devecser csapatát 7:0-ra győzték le.
    A Peremartont ellen 8:1 arányban diadalmaskodtak.

Reméljük az pár napja a Balatonon tartó trópusi időjárás ma a szebbik arcát fogja mutatni és napsütésben, nem szakadó esőben kell pályára lépni a csapatoknak!

Zajlik a bemelegítés nemsokára kezdődik a találkozó.

1

1
    Veszprém kezdte a találkozót.

1
    Veszprém gárdája tiszta fehérben, a Siófok tiszta kékben játszik.

1
    Egyelőre tartják a labdát a vendégek.

2
    Szöglettel felérő szabaddal jöhet a Veszprém.

8
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Gubicza, bejön Baranyai.

12
    Berki 12 méterről, kissé jobbról lő. Kádár lábbal hárít.

14
    Gárdos végez el szabadot az oldalvonal mellől a tizenhatossal egy magasságban.

14
    Kádár ölében köt ki a beívelés.

16
    Baldauf lő középről, 17 m méterről laposan fél méterrel a bal kapufa mellé.

18
    Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

20
    18 méterről középről lőhet szabadot a Veszprém.

21
    Burcsik a sorfalba vágja.

22
    Ivancsics az jobb ötös sarkáról emelné be a középen érkező Daru fejére. Kádár résen volt.

23
    Berki fut lesre.

25
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Daru, bejön Futó.

26
    25 méterről, jobbról jöhet szabaddal a hazai gárda.

27
    A sorfalról szögletre pattan Ivancsics szabatja.

28
    Baloldali szöglete után Papp Szilárd 5 méteres fejesét Kádár védi bravúrral, majd Fehér fejel épphogy fölé a kapu torkából.

29
    Ivancsics lő 13 méterről félfordulatból Kádár kapus jobb kezéhez, aki így bele tud kapni!

31
    Igencsak felpörgőt a mérkőzés.

33
    Kádár jöhet kirúgás.

34
    Berki indul 35 méterről. Szólója végén Kuti vágja fel a tizenhatoson belül. Tizenegyes!

35
    A Siófok gólt szerzett!
    Gólszerző IVANCSICS.
    IVANCSICS higgadtan a jobb alsóba vágja a büntetőt!

36
    Berkit buktatják a tizenhatos bal sarkánál.

37
    Peszmeg ívelése Kádár ölében köt ki.

38
    Hátul adogatnak a hazaiak.

39
    Siófok kispadja elől jön bedobással a Veszprém.

40
    Gárdos húzza meg a jobb szélt, beadását blokkolják. Szöglet.

41
    Gyönyörű szögletkombináció végén Berki ollózik középről, 9 méterről. Kádár épphogy leér a kapu jobb oldalába tartó lasztira!

43
    Berki 12 méteres lövését blokkolja Nagy.

44
    Papp Szilád ment fejjel Tóth elől.

44
    Jobboldali Siófok szöglet.

45
    Gólszerző PESZMEG.
    Papp Máté cselezi be magát jobb oldalról a tizenhatoson belülre. PESZMEG elé tálal aki 20 méterről, kissé balról a kapu jobb oldalába csavar! Kádár valószínűleg nem láthatta a lövő játékost, mivel az ellenkezező irányba indult el. Ez bizony klasszismegoldás volt!

45+1
    Ambrusics szed fel egy hosszú indítást.

45

Az első tíz percben tapogatóztak a csapatok. Aztán fokozatosan vette át a Siófok a játék irányítását, ami végül gólokban is megmutatkozott.

46

46
    Csere a Veszprém FC-nél/nál: lemegy Kuti, bejön Nagy.

46
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Gárdos, bejön Kirchner.

46
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Fülöp, bejön Pécseli.

46
    Papp Máté helyén Eisenberger folytatja.

46
    Csere a Veszprém FC-nél/nál: lemegy Baldauf, bejön Weibel.

47
    Berki bal oldali beadását Ivancsics lövi 15 méterről kissé balról, kapásból a bal kapufa mellé.

49
    Nagy iramban kezdik a második félidőt a csapatok.

51
    Mezőnyben küzdenek a csapatok.

53
    Berkit vágják fel, Siófok szabad 25 méterről.

54
    Berki áll a labda mögé, lövése Kádár ölében köt ki.

56
    Berkit kell ápolni.

56
    Nagyon faragják Berki Istvánt a mai napon.

57
    Berkit az oldalvonal mellet ápolják tovább.

57
    Berki István helyére Papp Máté áll be.

58
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Fehér, bejön Fülöp.

59
    Lesz egy piros szövegér a Veszprémnél.

59
    Piros lapot kap Császár (Veszprém FC).

60
    Mivel ez egy edzőmeccs, a kiállított Császár helyére Udvardi áll be.

61
    Baloldali hazai szögletet kifejelik a védők.

62
    A kiállítás utáni nyugszanak a kedélyek.

63
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Peszmeg, bejön Bacskai.

65
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Ivancsics, bejön Fodor.

66
    Kádár szabadít fel, Eisenberger veszi le és célozza meg negyven méterről az üres kaput! Épphogy mellé szállt!

67
    Kirchner húzza meg a jobb szélt. Becselezi magát a tizenhatoson belülre, középregurításáról középen alighogy lemarad Eisenberger.

68
    Csere a Veszprém FC-nél/nál: lemegy Venczel, bejön Baldauf.

68
    Csere a Veszprém FC-nél/nál: lemegy Burcsik, bejön Skriba.

69
    Siófoki lesellást lát Balogh Lajos partjelző.

71
    Papp Szilárd helyén Singer Róbert folytatja.

72
    Hátul adogatnak a hazai védők.

74
    Kirchner szerez labdát, majd indul meg a jobb szélen, alighogy kivezeti a lasztit. Veszprém dobás.

76
    Kirchner nagy kedvel játszik, újra labdát lop.

77
    Skriba kap remek labdát, azonban hosszan tolja meg a bal oldalon, így Siófok kirúgás következik.

78
    Eisenberger 18 méteres lövése pattan meg egy vendég védőn, így Kádárnak könnyű zsákmány.

79
    Udvardi lő fölé 20 méterről.

81
    25 méterről kissé jobbról Veszprém szabad.

82
    Nagy Bálint áll a labda mögé majd lövi fölé a szabadot egy méterrel.

83
    Kirchner szerez labdát 35 méterre a veszprémi kaputól. Tol rajta párat, majd 22 méterről célba veszi a jobb fölsőt! Kádár bravúrral hárít!

84
    Siófok szöglet után Kichner 14 méteres lövését blokkolják. Újabb szöglet.

85
    Szöglet után mezőnyben a labda.

86
    Gólszerző EISENBERGER.
    EISENBERGER kap labdát a tizenegyesponton, majd kivárva a Kádár reakcióját a kapu bal oldalába gurít! Kádár nem tudott mozdulni rá.

87
    Ambrusics remek érzékkel mozdul ki kapujából!

89
    Fodor lő harmincról. Lövése egy méterrel kapu fölé száll.

90

Az első tíz percben még tapogatóztak a csapatok, majd a Siófok fokozatosan átvette a játék irányítását. Ivancsics tizenegyes góljával és Peszemeg szépségdíjas találatával két gólos előnnyel fordultak a második félidőre. Ez a játékrész is nagy iramot és jó játékot hozott. Császár a Veszprém csapatából kicsit túlpörögte, így a 59. percben pirosat kapott. Szerencsére hamar megnyugodtak a fiúk a pályán. A végén még Eisenberger is betalált, kialakítva ezzel a 3:0-ás végeredményt. (19:46:06)

Bartha Gergely Sámuel

Gólok: 35. Ivancsics (bünt.), 45. Peszmeg, 86. Eisenberger

Lapok:   59. Császár (VFC)

BFC Siófok: Ambrusics – Fülöp (Pécseli 46'), Fehér (Fülöp 58'), Papp Szilárd (Singer 71'), Gubicza (Baranyai 8') – Gárdos, Peszmeg (Bacskai 63'), Ivancsics (Fodor 65'), Papp Máté (Eisenberger 46') – Berki (Papp Máté 46'), Daru (Futó 25')
    Cserék: Kis (k), Pécseli, Singer, Baranyai, Futó, Bacskai, Fodor, Kirchner, Eisenberger

Veszprém FC: Kádár – Venczel (Baldauf. 68'), Garai, Császár (Udvardi 60'), Kuti (Nagy 46') – Németh, Zsély, Skriba, Burcsik– Baldauf (Weibel 46'), Tóth
    Cserék: (Gyimesi (k), Zsély, Udvari, Kovács, Czvetkó

Játékvezetők: Csehi Norbert, Balogh Lajos