Nyíregyháza – Fehérvár 0:2 (vége) | MTK Budapest FC – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége) | Dunaújváros – Lombard Pápa FC 1:1 (vége)
Újpest FC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
MTK Budapest FC
2:0 (1:0)
Budapest Honvéd FC
szombat 16.08.2014, 18:30 • Felcsút, Pancho Aréna • OTP Bank Liga

A fővárosi derbit gond nélkül húzta be az MTK Felcsúton, így javított a paksi vereség után. Gyakorlatilag végig domináltak a találkozón, ők birtokolták a labdát, nekik voltak helyzeteik, a második félidőben teljesen elszívták a Honvéd elől a levegőt, akik szinte semmit nem mutattak a szünet után.

Megérdemelt MTK-győzelem, négyből három siker a kék-fehérek mérlege, a Honvéd pedig tovább csúszik a lejtőn. (20:23:00)

90+4

90+4
    Vége a találkozónak!

90+3
    Letelt a jelzett három perces ráadás.

90+2
    A spanyol légióst vastaps kíséri, a publikum a "szép volt fiúk" rigmust skandálja.

90+2
    Frank Richárd érkezik Sergio helyére.

90+1
    Pölöskei is ront nagy helyzetben, szintén borzasztóan rosszul találta el a játékszert.

90
    Lejárt a rendes játékidő!

89
    Prosser nagyon gyengén találja el a labdát, ígéretes helyzet volt.

87
    Prosser majdnem kiharcolt egy tizenegyest, de Kassai neki sem fújja be – Vukmir ismét óriásit védekezett.

86
    Hidi-Sergio-Kanta-Pölöskei a labda útja, szépen járatja az MTK.

83
    Kanta legurította Pölöskeinek, de Kemenes a helyén van.

82
    Markut veri át Bese egy biciklicsellel, szabadrúgás.

81
    Belül az utolsó tíz percen, a legtöbben már a lefújást várják.

79
    Kanta adott nagy labdát, Hídvégi egy szép átvétel után nagyon csúnyán föléveri.

78
    Horváth Zsolt fejezi be mára, Poór érkezik friss erőként – védekezőbbé válik az MTK.

78
    A bal sarokban kombinálnak Hidiék, de csak bedobás lesz belőle.

77
    Youla maradt lesen, már sokadszorra.

76
    Kanta szögletét Kemenes húzza le.

75
    Megkezdődik az utolsó negyedóra, egyre távolodik a pontszerzés esélye a piros-feketéktől. Már az idővel is játszanak a kék-fehérek.

74
    Alcibiade kap sárgát egy csúnya becsúszás után, ráadásul reklamál és hisztizik is.

73
    Sergio veszi át hosszan, pedig már csak egy védő választotta el a kaputól.

72
    Jobot folyamatosan keresik most a társak, szinte minden támadás az ő oldalán fut. Most kilövi Nagy Tibort.

71
    Baráth mintaszerűen szereli Horváth-ot, Baráth remekül futballozik ma.

70
    Youla próbál megint büntetőt kiharcolni, esélytelen.

69
    Job egymaga küzd folyamatosan két védő ellen.

68
    Hegedűs munkában, kellettek a reflexek.

67
    Itt a második MTK-sárga, Sergio csúszott oda feleslegesen.

66
    A hazaiak védelme tökéletesen zár eddig.

65
    A remekül játszó Vukmir kap sárgát, miután összerúgta Marku bokáit.

65
    Továbbra is nyom az MTK, a cserék nem hoztak egyelőre változást.

63
    A közönség a "mocskos csalók" rigmussal fejezi ki nemtetszését.

62
    Job lövése jelent veszélyt, a tizenhatoson belülről vállalkozott, de nem találta el a kaput.

61
    Fejes is lemegy, Hidi a helyén.

60
    A keveset mozgó Holender helyett Prosser a pályán.

59
    Cserélni fog a Honvéd, az utóbbi percekben gyakorlatilag képtelenek támadást építeni.

57
    Bő tíz perc eltelt a második félidőből is, semmi sem változott, csak az MTK előnye duplázódott meg.

56
    Megint Kanta veszélyeztet, ezúttal fejjel vette célba a kaput, de nem találta el.

54
    Kanta József már a második gólját szerezte a meccsen, eddig ő a mérleg nyelve.

53
    KANTA JÓZSEF maga értékesíti a tizenegyest, tökéletesen rúgta fel a jobb felsőbe, pedig Kemenes érezte az irányt.

52
    Büntető! Kanta harcol ki egy tizenegyest, a tizenhatos bal szélénél csinálta meg a cselt Baráth-tal szemben, kissé véleményes szituációban Kassai a mészpontra mutatott.

46
    Az eddig kreatívan játszó Vécsei nem jön vissza, Traore a helyén a második félidőre.

46
    A Honvéd kezdte a második játékrészt.

46

45
    MTK-fölényben zajlott az első félidő, a kék-fehérek kreatívabbak, többet passzolnak, náluk van a labda, Kanta József pedig egyszer ki is tudta ezt használni.

A Honvéd elsősorban Youla erejére épít, az ő agresszivitásában, gyorsaságában, illetve Vécsei labdáiba látható az, hogy hol képes veszélyt okozni a vendég gárda, Kanta szerint nem szabad magukra húzniuk a piros-feketéket.

Tizenöt perc múlva jövünk vissza!

45
    Ide-oda faultok, nem lesz ráadás.

44
    Baráth lépett oda nagyon keményen Vukmirnak, aki hangos üvöltéssel zuhan a földre.

43
    Pölöskei fejese akadt el egy védőben, a kapufa mellett pattogott el.

42
    Sergio fordult le ziccerben és ballal lőtt, de Kemenes oda ért még lábbal. Nagy helyzet maradt ki.

41
    Megkezdődik a félidő utolsó öt perce, jobban játszanak a "hazaiak".

40
    Alcibiade mentett nagyot, Hídvégi elől pöckölte el az utolsó pillanatban.

39
    Sergio vette át nehezen Kanta labdáját, a tizenhatosig gyalogolt vele, majd leblokkolták a lövését.

37
    Továbbra is az MTK támad, a Honvéd most nem tud válaszolni.

35
    Egy balról jövő beadást után Bese lefejeli KANTA JÓZSEFNEK, aki ballal, gyönyörűen teker el a hosszú sarokban, 1-0!

35
    Alcibiade szépen védekezik ismét, MTK-bedobás.

34
    Pölöskei szép labdáját nem futja be Horváth, de Fejesről megy ki, szöglet.

33
    Bő fél óra játék után MTK-fölényről beszélhetünk, de kontráktól, gyors passzokból a Honvéd is veszélyt tud teremteni.

32
    Kanta lőtt ismét, most ballal, fölé.

30
    Kanta villan megint, de Marku leolvasta a játékot, övé a labda.

29
    Lassú kék-fehér támadás végén Kanta labdája csúszik meg egy védő fején.

27
    Vécsei ismét villan, egy szép beadás után tisztáznak az MTK-védők.

26
    Vass Ádám támadásnál sokszor lép vissza a két belső védő közé.

24
    Youla maradt lesen.

24
    Kemenes a helyén, egy lapos, erős beadást kaparintott meg.

23
    Holender nagyon rossz megoldást választott. Egy tökéletes Vécsei-passz után mehetett kapura, középre tálalt, de Youlának esélye sem volt elérni a labdát.

22
    Vécsei szép fejese! Egy szöglet után érkezett a rövid saroknál és csúsztatta tovább a labdát, de az elsuhant a kapufa felett.

22
    Vécsei halott keresztlabdáját szögletre fejeli ki Kis.

21
    Marku óriásit ment a tizenhatoson belül becsúszva, egy szép hazai támadás után maradt üresen középen egy csatár, a védő góltól mentette meg csapatát.

20
    Kis támad le az ellenfél tizenhatosánál és bedobást is harcol ki.

19
    Vukmir lövi fel Horváth felé, de Baráth az utolsó pillanatban keresztezni tud.

18
    Óriási ütközés, Holender fájdalmas arccal maradt lent.

17
    Youla próbálta eljátszani a tizenegyest, de Kassai Viktor nem ette meg, sőt, sárga lapot ad műesésért.

16
    Vukmir az utolsó pillanatban lépett oda Youlának, nagy mentés.

16
    Szépen letámad az MTK, nem engedik fellélegezni a hazaiakat.

15
    Pölöskei vállalkozott cselsorozatra középen, elválasztották a labdától, a Honvéd indulhat.

14
    Nagyon gyenge iramú és alacsony színvonalú találkozót láthatunk.

13
    Mintaszerű akció végén Kemenesnek kellett nagyot mentenie a jobb alsó sarok elől.

12
    Hegedűs kiüti, kontrázhat az MTK!

12
    Youla válaszol, de a lövése megpattan egy védőn, szöglet!

11
    Kanta kapott jó labdát és lőtt is a tizenhatoson kívülről, Kemenes biztos kézzel fogja.

10
    Pölöskei beadása után Sergio próbált fejelni nagyon magasról, de a labda fölé hullott.

9
    Szépen folyik a labda a fehérmezesek lábán, de ismét odaért Alcibiade és tisztázott a tizenhatoson belül.

7
    Szép beadás a Honvéd bal oldaláról, de Youla nem ért oda időben.

6
    Vass Ádám jelenti eddig a "hazaiak" szívét, csúszik-mászik a labdákért.

5
    Letámad a Honvéd, de szépen járatja a labdát az MTK.

4
    Szép Honvéd-támadás után próbál kontrázni a kék-fehér brigád, de Kanta labdája nagyon hosszú.

3
    Egy jobbról érkező beadást fejelnek ki a vendégek.

2
    Az első percben csak az MTK-nál volt a labda, a Honvéd-védők két óriási luftot is rúgtak.

1
    Az MTK kezdte a játékot.

1

A játékosok érkeznek a pályára!

Az OTP Bank Liga negyedik fordulóban a legutóbb Pakson 3-0-ás vereséget szenvedő MTK a hazai pályán a Nyíregyháza ellen alulmaradó Budapest Honvédot fogadja.

A kék-fehérek a hét közben, Magyar Kupa-meccsen a Szentlőrinc otthonában nyertek kettővel, a Honvéd ugyanezt a Csorna ellen játszotta el.

Stat.: 31 mérkőzés, 16 MTK-, 7 Honvéd-siker, 8 döntetlen. Gólkül.: 54-35.

Gólvágók: Balog Tibor, Kanta József, Kenesei Krisztián 4, Pölöskei Gábor, Szeibert György 3 gól, illetve Gregor József 4 (1) gól.

Mindkét csapatban eredményes volt: Illés Béla. (MTK: 2, Honvéd: 3)

Igencsak nagy múltja van az összecsapásnak. Az MTK jó rajtot vett, de a paksi 0-3 után javítani illik. Csiki végre teljes intenzitással edzhet, Torghelle is hamarosan bevethető lesz a sérültek közül.

A Honvéd teljesítménye viszont romlik, ezen csak kicsit javít a kupasiker. Vernes Ausztráliába távozott, két fiatal pedig Portugáliába és Németországba igazolt. A klub korábbi edzője, Massimo Morales éles kritikával illette a magyar futballt, nem minden alap nélkül. Sokat kell javulnia a csatárjátéknak ahhoz, hogy a jó formában lévő MTK ellen pontot szerezzen a Vierchowod-alakulat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.