Ausztria – Szlovákia 5:3 (vége) | Magyarország – Lengyelország 3:1 (vége)
Ausztria
5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Szlovákia
csütörtök 21.08.2014, 17:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Olimpiai Reménységek Versenye

Ebben a harmadban 1-1 gól esett igazságos eloszlásban, így a második játékrész remeklésének köszönhetően az osztrák U18-as csapat győzelmével kezdődött az Olimpiai Reménységek Versenye. Az azért – főleg a második 20 percben – látszott, hogy Szlovákia fiatalabb garnitórával érkezett Budapestre.
    Csak átmenetileg búcsúzunk a Jégpalotából, hiszen alig egy óra múlva a mieink is bemutatkoznak a tornán, Lengyelország ellen!
    Tartsanak velünk akkor is! (19:12:44)

59:20
    Levitték a kapust a szlovákok, 6 az 5 ellen próbálnak támadni!

59:01
    Egy percen belül vagyunk, az osztrákoknál a korong.

58:00
    Kettő perc még a végéig.

57:33
    Megint Hrehorcák, most egy remek szóló végén lőtt kapura, de az osztrák kapus szépen védett!

56:52
    Hrehorcák bombája zúgott el az osztrák kapu felett!

51:58
    Ausztria gólt szerzett!
    Gólszerző P. SZTATECSNY. Assziszt: Wachter. Gyors osztrák válaszgól! Daniel Wachter korongját PAUL SZTATECSNY vágta a léc alá! 5-3

50:35
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző ROMÁN. Assziszt: Hrehorcák.Kihasználták az emberelőnyt a szlovákok, Patrik Hrehorcák korongja kijött Simairról és a kipattanót MILOS ROMÁN közelről bepofozta! 4-3

49:47
    Wilhelmer kapott egy 2 perces büntetést, szépítési lehetőség a szlovák fiatalok előtt!

48:14
    Wachter lövését a bárdjával hárította a szlovák kapus.

47:43
    Ruzicka közeli emelését védte biztosan Simair az osztrák kapus.

46:44
    Ranftl szép lövését védte Ovecka.

43:55
    Haas szóló után lőtt kapura, Ovecka nehezen védett.

40:50
    A túloldalon Krivisik elől mentett nagy üggyel-bajjal Simair.

40:28
    Wachter közeli lövését védte mamuttal Ovecka.

Azonnal kezdődik a harmadik 20 perc.

Ebben a harmadban már sokkal jobban játszott az osztrák együttes és bár megint kaptak egy gólt közvetlenül azután, hogy egy emberhátrányt követően kiegészültek, ezzel szemben most négyszer is betaláltak és ezek között volt egy emberlőnykihasználás is!
    Kétgólos tehát az osztrák előny, de 20 perc tiszta játékidő még hátra van.
    Tartsanak hát velünk az újabb szünet után is!

39:00
    Egy percen belül vagyunk a második harmadban, egyelőre kétgólos az osztrákok előnye!

37:38
    Wilhelmer bombáját védte nehezen a szlovákok kapusa.

37:00
    Nagy fölénybe lendültek most az osztrákok, szinte csak a szlovák védőharmadban zajlik a játék!

36:02
    Rauter nagy lövését védte Ovecka.

34:19
    Gólszerző HABERNIG. Assziszt: Maxa. Ezt az emberelőnyt már jól játszották meg az osztrákok és Felix Maxa korongját SEBASTIAN HABERNIG lőtte a szlovákok kapujába! 4-2

34:03
    Krivosik gáncsért kapott 2 percet, újabb osztrák fór!

33:54
    Gólszerző JENNES. CHRISTIAN JENNES parádésan eltalált lövése utat talált a szlovákok kapujába! Megint Ausztria vezet, most 3-2-re!

32:03
    Gólszerző SISOLÁK. Assziszt: Duzek. Megint túlságosan is megnyugodtak az osztrákok, hogy kiegészültek, ezúttal is ONDREJ SISOLÁK talált be, ezúttal Adam Duzek adta Neki a passzt.

31:57
    Kimaradt a szlovák emberelőny!

29:57
    Ranftl kapott 2percet fejre irányuló támadásért + sportszerűtlenségért még egy fegyelmit is.

29:31
    Gólszerző WAPPIS. Assziszt: Wilhelmer. Ha egy üzlet beindul! Phillipp Wilhelmer passzát közelről, CHRISTOF WILHELMER váltotta gólra! 2-1-re már Ausztria vezet.

28:56
    Gólszerző ZWERGER. Assziszt: Habernig és Maxa. Buli után levágódó korongba Sebastian Habernig beleért és JULIAN ZWERGER bebombázta a korongot a szlovák kapuba! 1-1

28:39
    Jennes egészen közeli korongjára tenyerelt rá Ovecka a szlovák kapu előterében!

27:56
    Simairnak kellett most védenie, megoldotta feladatát.

27:17
    Szép kontra végén Ruzicka lövése ment el az osztrák kapu mellett.

26:08
    Most viszont magabiztosan hárított a szlovák kapus.

23:35
    Az osztrák emberelőny is kimaradt, kiegészültek a szlovákok.

23:01
    Haas lövése is elkerülte a szlovák kaput.

22:40
    Wwaldneregészen közelről sem tudta a szlovák kapuba juttatni a korongot.

21:35
    Palánkra lökésért 2 percet kapott a szlovákoktól Adam Ruzicka, itt az első osztrák emberelőny!

Már korcsolyáznak ki a jégre a csapatok, azonnal folytatódik a mérkőzés.

Egyelőre ismerkednek a helyszínnel és egymással a játékosok, viszonylag kevés a folyamatos játék a jégen eddig. Egy emberhátrányt követő védelmi zavart kihasználva egyelőre egy góllal vezet, az egy esztendővel fiatalabb korosztályt képviselő szlovák gárda, az osztrákok ellen!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

19:01
    Kiegészültek az osztrákok!

18:13
    Ruzicka elől mentett kiveződve Simair, az osztrák kapus.

17:01
    Újabb szlovák emberfór, ezúttal bottal akasztásért Zwerger ült ki a büntetőpadra.

16:50
    A túloldalon Haas nagy lövését védte szépen Ovecka.

16:13
    Gólszerző SISOLÁK. Assziszt: Stefánik és Ziak Hiába húzták ki az emberhátrányt az osztrákok, utána nyomban vezetést szerzett a szlovák együttes. ONDREJ SISOLÁK ütötte be közelről Filip Stefánik korongját! 1-0 a szlovákok javára.

16:09
    Kiegészültek az osztrákok.

14:20
    Kupec nagy bombáját hárította az osztrákok kapusa.

14:09
    A szlovákoktól most Adam Ruzicka korcsolyázott be, Rauter gáncsolta, szlovák emberelőny!

12:08
    Eliás közeli lövése után az osztrákok kapuvasán csattant a korong.

10:49
    Simair védett egy szépet mamutjával, meghiusótva így egy szlovák lehetőséget.

9:30
    Matús Gregor bombája ment el az osztrák kapu felett.

5:27
    Ketten vihették a korongot az osztrákok a szlovák kapura, de Wohlfahrt abszolút ziccerben a kapu fölé emelt.

3:11
    Megint az osztrák kapus volt munkában.

2:14
    Simair, az osztrákkapus védett egy szépet.

0:01
    Kék mezben a szlovák-, fehérben az osztrák fiatalok.

A tornát tehát csütörtök délután az osztrák U18-as és a szlovák U17-es válogatott mérkőzése nyitja. A "sógorok" ifijei áprilisban már jártak hazánkban, egészen pontosan Székesfehérvárott, a divízió1/B. világbajnokság alkalmával, ahol a feljutó mieink mögött másodikok lettek, de a tőlünk elszenvedett 6-2-es vereség mellett a szlovénoktól is kikaptak 1-0-ra, így arra, hogy feljebb lépjenek, esélyük sem volt. Keretükben már akkor is szerepelt 9 olyan játékos, aki az új szezonban még ezt a korosztályt erősítheti, vagyis 97-98-as születésű.
    2015-ban Mariborban már e keret számára csakis a feljutás lehet az elérendő cél!
    Ami a szlovákokat illeti – mivel U17-es vb-t nem rendeznek, a 18- és a 20 évnél fiatalabbak számára rendeznek évről-évre világversenyeket – északi szomszédaink az U18-as korosztályban is az elithez tartoznak, legutóbb Finnországban a 10 csapatos vb nyolcadik helyén zártak, így a kiesés réme nemigen fenyegette Őket. 2015-ben Svájcban lesz ennek a korosztálynak az A-csoportos vb-je és a most jégre lépő fiatalok közül nyilván mindenki bizonyítani szeretné, hogy akár már akkor is számolhat velük a szakvezetés!
    A találkozót, ahogy a körmérkőzéses, majd helyosztós torna mindegyik mérkőzését a szokott módon a helyszínről közvetítjük az Önök számára!
    Jó szórakozást kívánunk!

Csütörtökön kezdődik a Káposztásmegyeri Jégpalotában az ifjúsági jégkorongozók számára kiírt Olimpiai Reménységek Versenye. Már a viadal nevében is benne van, hogy ezúttal olyan fiatal hokisok lépnek jégre a magyar fővárosban, akik a reménybeli jövőben téli olimpián képviselhetik hazájukat. A mostani háromnapos tornán a magyar, a lengyel és az osztrák U18-as, valamint a szlovák U17-es, korosztályos válogatott méri össze tudását. Az, hogy U18-as persze nem jelenti azt, hogy minden játékos közvetlenül a nagykorúsága előtt áll, hiszen például a házigazda magyar válogatottban már az 1996-os korosztály nem szerepel, a keret 1997-98-ban született játékosokból áll.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 29. Zwerger (Habernig, Maxa), 30. Wappis (Wilhelmer), 34. Jennes, 35. Habernig (Maxa), 52. Sztatecsny (Wachter) – 17. Sisolák (Stefánik, Ziak), 33. Sisolák (Duzek), 51. Román (Hrehorcák)

Ausztria: Simair (Wieser) – Kragl, Wachter, Haas, P. Sztatecsny, Jennes – Wolf, Maxa, E. Sztatecsny, Zwerger, Habernig – Koudelka, Wilhelmer, Wappis, Waldner, Nissner – Rauter, Ranftl, Kernberger, Ostermann, Wohlfahrth. Szövetségi edző: Dieter Werfring
    Szlovákia: Ovecka (Vican) – Iglovsky, Manák, Hrehorcak, Roman, Elias – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik,Köver, Krivosik, Valasek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolak. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Játékvezetők: Varjú Árpád (Berkesi Balázs, Tímár Balázs)