P.H.K. Prešov – Debreceni HK 5:6 (vége) | Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (vége)
8:3 (3:2, 2:1, 3:0)
SHK Drtiči Hodonín
kedd 26.08.2014, 18:00Felkészülési mérkőzés

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Még hat mérkőzés áll rendelkezésére Róbert Spišák vezetőedzőnek a felkészülési szakaszban, hogy felmérje ki milyen formában van és fejben összerakja az ideális csapatott a MOL Liga első bajnoki meccsére. Kedden, augusztus 26-án 18:00 órai kezdettel a morvaországi SHK Hodonín csapatát fogadják a HC hokisai vendégül.

Az SHK Hodonín a cseh harmadik vonalban hokizik a 2.liga keleti csoportjában és már rendszeres ellenfele a felkészülések során a HC gárdájának, hiszen a tavalyi évad előtt is találkoztak már együtt. A hodoníniak is, éppúgy mint az érsekújváriak már augusztus elején megkezdték a felkészülést. Öt mérkőzést játszottak eddig, két győzelem, két döntetlen és egy vereség a mérlegük. Legutóbb hazai pályán a HK Trnava csapatát győzték le 4-3-ra.

A HC Nové Zámky sorozatban a nyolcadik mérkőzésére készül, amelyen a harmadik győzelmét szerezheti meg a felkészülés során. Legutóbb otthon a Fehérvárral játszottak egy gólokkal teli döntetlen meccset, amelyen tíz alkalommal találtak a csapatok a hálóba.

A Hodonín ellen is hasonló támadó felfogásban játszó Érsekújvárt láthat majd a közönség. A mérkőzést élőben az újvári jégcsarnokból közvetítjük itt az onlajnok oldalán.

HC Nové Zámky: Krajčovič (Ďuriš M.) – Hrudík, Kowalczyk, Šiška, Ďuriš A., Král, Kováč – Uram (C), Faith, Polčík – Čaládi, Štefanka O., Kropáč – Cseres, Púchovský, Fiala – Dubec Martin, Matúš, Klobučník.

SHK Hodonín: Kotvan (Luner) – Navrátil, Polesný, Kučera, Sajdl, Tomi – Nedvěd, Kulyk, Jurásek, Peš (C), Kuba – Škápik, Fejt, Piskoř, Zazula, Vrba – Grman, Kovář, Mika, Charvát, Fiedler – Smetana.

Jelenleg melegítenek a csapatok, a HC Nové Zámky fehér-zöld szerelésben a vendégek narancs-kékben.

Vége a bemelegítésnek, jelenleg a rolba a főszereplő.

A HC játékosai ebben a pillanatban korcsolyáznak ki a jégre. Az előzetes hírek szerint Krajčovič véd majd az első perctől.

A vendég játékosok már a kijáróban sorakoznak, hamarosan elkezdődik a mérkőzés.

A vendégek kapujában Kotvan véd majd.

00:01

00:12
    Kiállítás a hazai csapatból, Faith kap két percet bottal akasztásért.

00:45
    Szépen hoztuk ki a korongot, jól játszik a HC eddig.

00:58
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    ERIK ČALÁDI emberhátrányban közelről a bal felsőbe emeli a HC vezető gólját.

01:55
    Piskoř durrantott fölé az előny végén.

02:12
    Kiegészült a hazai csapat, Faith újra játékban.

02:56
    A vendégek korcsolyáztak lesre.

03:45
    Gyors tempóban játszanak a csapatok, nagy harc a korongért az érsekújvári harmadban a palánknál a játékvezető kivár.

04:15
    Uram hozza fel az újabb támadást, de egy gyors kontrát indítanak ketten az egy ellen a vendégek, Krajčovič két bravúrt is bemutat. Nagy vendég helyzet volt.

04:49
    A Hodonin gólt szerzett!
    Közelről kotorja be a korongot KUBA MICHAL, meg a kapu is elmozdul, de a gól érvényes végül.

05:29
    A gól után folytatódik a gyors hoki, kevés a megszakítás a meccsen.

06:15
    Erik Čaládi szép húzogatós cselei Kotvan előtt, végül éles szögből próbálkozott sikertelenül.

07:00
    Čaládi nagyon aktív, de most lesre korizott.

07:18
    Krajčovič biztos védése a lepkéssel, majd a buli után újabb buli következik, mivel tilosra ütöttük a pakkot.

07:58
    Hrudík lövését a kékről védi biztos kézzel Kotvan.

08:45
    Ismét folyamatos játék kevés megszakítással, de helyzet nélkül, inkább harcolnak a korongért a csapatok.

09:58
    A körök közül talált be szépen Kotvan mellett CSERES PATRIK. Gólpassz: Púchovský Anton.

10:33
    Folytatódik a gólgyártás, egy szép akció végén közelről POLČÍK PETER talál a kapuba. Gólpasszok: Faith Juraj, Uram Marek

11:05
    Kiállítás a vendégeknél, Fejt kap két percet.

12:07
    Jól védekeznek a vendégek, kihozzák a korongot a harmadból, majd lesre korcsolyáznak.

12:51
    Kipattan a korong a nézőtérre, buli Kotvan előtt és kiállítás a vendégeknél, Kučera kap két percet.

13:44
    Kisebb nyomás Kotvan kapuja előtt, de helyzetig nem jutnak el a HC játékosai, sőt egy kipattanó után kihozzák a bulit a harmadból.

14:45
    Gyors vendég kontra végén emberhátrányban SMETANA RADOSLAV egy gólra hozza fel csapatát. Gólpassz nélkül.

15:24
    Közben kiegészült az SHK Hodonín.

16:30
    Uram viszi be szépen a korongot a támadó harmadba, és veszélyesen passzol Kotvan elé, aki rátenyerel a korongra.

17:00
    Kropáč közelről a jobb kapuvas mellé lövi a ziccert.

17:50
    Jól védekezik a vendég csapat a kék vonalnál, nem tudja a HC bevinni a korongot a harmadukba és megtartani ott hosszabb ideig.

18:47
    Kissé pontatlan és szétszórt ezekben a pillanatokban a játék.

19:30
    Kotvan védése a lepkéssel az utolsó percben.

20:00

Kiegyenlített játékot hozott az első játékrész. Valamivel többet birtokolta a hazai csapat a korongot. Öt gól született a harmadban, ebből kettő védelmi hibák után mindkét oldalon emberhátrányban. 15 perc szünet és folytatjuk a közvetítést, maradjanak velünk.

20:01

20:50
    Két pontatlan támadással indult a második játékrész mindkét oldalon.

21:30
    Kotvan szép védése a második percben, majd a kontrából a vendégek is kipróbálják Krajčovič figyelmét.

22:22
    Az első játék megszakítás, tilos felszabadítás után.

23:29
    Fiálát állítják meg szabálytalanul a kék vonalon, Fejt ül le két percre.

23:43
    KOWALCZYK PAVEL védhetetlen bombája a kékről a jobb felsőben köt ki.

24:24
    STEFANKA ONDREJ növeli három gólra a hazai csapat előnyét, közelről vágja be Kotvan kesztyűje felett. Gólpassz nélkül.

25:40
    Dominál a hazai csapat a második játékrész elején.

26:25
    Pontatlan Hrudík indítást kapnak el a vendég hátvédek, majd tilosra ütik a korongot.

27:05
    Krajčovič védi ki bravúrral Mika ziccerét, szép hoki jelenet volt.

28:00
    Čaládinak hosszú a korong, ismét tilos felszabadítás, a buli után rátenyerel Krajćovič a pakkra.

28:25
    Sajdl a jobb kör közepéből ereszt el egy pontos lövést, Krajčovič a lepkéssel kapja el.

28:31
    Kováč kap két percet a hazai csapatból.

29:00
    Gyorsan feláll a vendégcsapat, Krajčovićnak eddig egy lövést kellett hárítani.

29:45
    Kétszer is sikerült egymás után kivágni a korongot a HC csapatának.

30:31
    Jól védekezett a HC, kiegészültek, Kováč újra a jégen.

30:48
    Egy sérült vendég játékost támogatnak le a jégről, Charvát volt az.

31:30
    Kissé lazább lett most az iram, sok a harc a korongért.

32:20
    Hárman az egy ellen korcsolyáztak egy eladott korong után a vendégek, Krajčovič ismét remekelt.

33:01
    Kirepül a korong a vendégek kapuja mögött, buli Kovan bal oldalán.

33:45
    Šiškát szerelik jó pozícióban, már lövésre készülődött, amikor beleszúrtak a botjába.

34:07
    A HC Nové Zámky került les helyzetbe.

35:00
    Piskoř szép egyéni támadása, végül csak körbe korcsolyázni tudta Krajčovič kapuját.

35:18
    Tilos felszabadítás, buli Kovan előtt.

35:30
    Šiška lövését blokkolják a buli után, majd kihozzák a vendégek a pakkot, Krajčovič munkában.

36:30
    Grman lövésébe szúrnak bele, majd Ďurišt állítják ki a hazai csapatból két percre.

37:25
    Szépen járatják a korongot a vendégek, de nem találják a rést, végül azért csak átlövik a védelmet, Krajčovič véd szépen.

38:00
    Kowalczyk vágja ki a korongot a harmadból, lassan lejár a két perc.

38:29
    Krajčovič véd, akkor amikor Ďuriš Andrej visszatért.

38:43
    Kettőre hozza fel csapatát egy pontosan eltalált lövéssel ZAZULA MICHAL, nem sokkal azután, hogy kiegészült a hazai gárda. Gólpassz: Škápik Ľubomír.

39:41
    Nyomás alatt tartja a Hodonín a HC kapuját a harmad hajrájában.

40:00

A második játékrészt a hazai csapat kezdte jobban, két remekbe szabott góllal el is húztak a dél morvaországiaktól. A harmad közepére kiegyenlítődött ismét a játék, a kapusok voltak gyakran a főszereplők, végül sikerült a vendégeknek is betalálni pár másodperccel Ďuris visszatérése után a büntetőpadról. A záró harmadban még feljöhet a vendégcsapat, úgyhogy nem lesz teljesen izgalommentes ez a játékrész sem.

40:01

40:10
    Faith hozta el a kezdőbulit.

40:25
    Uram lövését védi a körök közül Kotvan. Több volt ebben a helyzetben.

40:36
    Tilos felszabadítás, buli Kotvan előtt.

41:36
    Kiállítás a hazai csapatból Matúš kap két percet.

41:58
    Krajčovič üti a botossal a pakkot a nézőtérre.

42:30
    Kivágjáka a hazaiak a korongot, majd ismét sikerül megszerezni, szép játék emberhátrányban.

43:08
    Egy pillanatig tudták csak megtartani a vendégek a támadó harmadban a pakkot.

43:44
    Kiegészült a HC, Matúš büntetése letelt.

44:01
    Fialát szerelték a körök között, kirepült a korong, buli a kék vonalnál.

44:40
    Kowalczyk szép betörése a vendég harmadba, majd Uram botján a korong, végül szerelnek a hodoníniak.

44:55
    Krajčovič kapusba mennek bele szabálytalanul, ál a játék.

44:55
    Piskoř kap ezért a kemény szabálytalan belemenésért 5 percet, és végleges kiállítást. Az öt percet Smetana tölti a büntető padon.

45:30
    Kihozzák a vendégek korongot, de gyorsan feláll ismét a hazai gárda.

46:03
    Újabb kiállítás a vendégeknél, most Grman kap két percet, kettős hazai előny.

46:17
    Szépen kijátszott akció, Uram passzol HRUDÍK JAKUB botjára aki a körök közül vágja be a hatodikat.

46:17
    Kučera kap 10 perc fegyelmit a vendégcsapatból.

47:45
    TOMÁŠ FIALA kap tiszta helyzetbe a kapu előtt korongot és nem hibázik. Gólpassz: Faith Juraj.

48:37
    Eddig két gól a hazai termés az 5 perces emberelőnyben.

49:19
    Pontatlan hazai indítás után tilos felszabadítás.

50:00
    Púchovský veszélyes lövését védi Kovan, Fiala passza után.

50:15
    Kiegészült az SHK Hodonín, ismét öten játékban.

50:56
    Hazai les, egy korongharc után a kék vonalnál.

51:31
    Mintaszerű hazai támadás végén Faith lőtte Kovan lábvédőjébe közelről a korongot. Jó lehetőség volt.

52:16
    DUBEC MARTIN is betalál Kotvan hálójába, egy újabb szépen kidolgozott helyzet után. Gólpasszok: Klobúčnik Peter, Ďuriš Andrej.

53:30
    Nagy hazai mezőnyfölény a harmadik játékrészben, igaz ehhez kellett az ötperces kiállítás, de szépen hokiznak a HC hokisai. Szépen kidolgozott akciók után szerezték a gólokat.

54:40
    Nagy harc a korongért Kovan kapuja mögött, végül sikerül kihozni, és Šiška az aki lövéssel fejezi be az akciót a kék vonalról.

55:50
    Hosszabb idő után Krajčovič előtt a játék, de megoldják a hátvédek és kihozzák a korongot.

56:45
    Megszakítás nélkül folyik most a játék már legalább két perce.

57:14
    Egy kipattanó korong után buli következik Krajčovič előtt.

58:05
    Elkezdődött a meccs utolsó két perce, az újváriak támadásban.

58:28
    Krajčovič hárít egy bomba lövést a körök közül.

59:05
    Nagy kavarodás a hazai kapu előtt, nagyon akarják a vendégek a negyediket a végére.

59:44
    Még egy utolsó buli Krajčovič kapuja előtt.

60:00

A harmadik győzelmét szerezte meg a HC Nové Zámky az ötödik hazai felkészülési mérkőzésén a dél morvaországi SHK Hodonín ellen. A mérkőzést elejétől kézben tartották az újvári fiúk a meccset, igaz voltak szakaszok, amikor a vendégek is megizzasztották Krajčovič kapust, de a HC győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Az első harmad végeredménye még hízelgő volt a vendégek számára, majd a másodikban kettővel lépett meg a HC. A záró harmadban már csak a hazaiak voltak eredményesek, és három szép találattal beállították a 8-3-as végeredményt. Legközelebb csütörtökön lép jégre a HC Nové Zámky hazai pályán az extraligás HK Nitra ellen. (20:09:05)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 1. Čaládi (Kropáč), 10. Cseres (Púchovský), 11. Polčík (Faith, Uram), 24. Kowalczyk (Faith), 25. Štefanka O., 47. Hrudík (Uram), 48. Fiala (Faith), 53. Dubec (Klobúčnik, Ďuriš A.) – 5. Kuba, 15. Smetana, 39. Zazula (Škápik)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Ďuriš M.) – Hrudík, Kowalczyk, Šiška, Ďuriš A., Král, Kováč – Uram (C), Faith, Polčík – Čaládi, Štefanka O., Kropáč – Cseres, Púchovský, Fiala – Dubec Martin, Matúš, Klobučník.
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Luner) – Navrátil, Polesný, Kučera, Sajdl, Tomi – Nedvěd, Kulyk, Jurásek, Peš (C), Kuba – Škápik, Fejt, Piskoř, Zazula, Vrba – Grman, Kovář, Mika, Charvát, Fiedler – Smetana.