Cordoba – Real Club Celta de Vigo 1:1 (vége) | Athletic Bilbao – Levante 3:0 (vége) | Atlético Madrid – SD Eibar 2:1 (vége)
RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (vége)
RCD Espanyol
1:2 (0:1)
Sevilla FC
szombat 30.08.2014, 23:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Egy közepes színvonalú, sok szabálytalansággal fűszerezett mérkőzés végén a Sevilla örülhet, az andalúziaiak elvihetik a három pontot Barcelonából.
    A Sevilla szerzett vezetést az első félidő végére, majd az 57. percben növelni is tudta előnyét, a hazaiak a 62. percben szépítettek. Az Espanyol ugyan hajtott az egyenlítésért, de mégis a Sevillának voltak nagyobb helyzetei. A helyzetek kimaradtak, újabb gól már nem született a mérkőzésen.
    Köszönöm a figyelmet! (00:57:20)

90+3

90+3
    Pareja végezhetett el szabadrúgást, lövése a kapufáról jött le. De igazából ez már nem oszt nem szoroz.

90+2
    Sanchez lőtte be a labdát a Sevilla tizenhatosára, a védők magabiztosan tisztáznak.

90+1
    Krychowiak volt szabálytalan, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást. Az utolsó támadások egyikét vezethetik a hazaiak.

90
    Lucas kap sárga lapot belépőért.

89
    Vidal végérvényesen eldönthette volna a találkozót, lövése azonban elkerülte a hazaiak kapuját.

88
    Deulofeu végezte el a vendégek szögletét, reális veszélyt nem jelentett a hazaiak kapujára.

87
    A vendégek ügyesen tartják a labdát, sőt Banega révén még a kaput is eltalálták, Casilla ezúttal is a helyén volt.

86
    Iborra fejezte be lövéssel a Sevilla támadását, löketét Casilla magabiztosan hárította.

85
    Jordan ívelhetett be sarokrúgást, középen fejjel tisztáztak a védők, de támadásban maradt az Espanyol.

84
    Lucas játszotta be a labdát a vendégek tizenhatosára, a védőknek nem okozott gondot.

83
    Figueiras jött be a lecserélt Coke helyett.

82
    A Sevilla már jócskán játszik az idővel is, a vendégek igyekeznek ölni a játékot.

80
    Montañes helyére Morilla jött be.

79
    Banega próbálkozott meg egy távoli lövéssel, 24 méterről előtt labdája mellé ment.

78
    Stuani volt szabálytalan, a szabad elvégzése után a vendégek igyekeznek megtartani a labdát.

77
    A Sevilla valamivel feljebb tolta játékát, már a középpályán igyekszik megszűrni a hazai támadásokat.

75
    Banega végezte el a vendégek szögletét, reális veszélyt nem jelentett a hazaiak kapujára.

Gólok: 62. Stuani – 34. Bacca, 57. Iborra

Lapok:   31. Colotto (ESB), 56. Casilla (ESB), 64. Sanchez (ESB), 90. Lucas (ESB) – 35. Vitolo (SEV), 72. Navarro (SEV)

RCD Espanyol: Casilla – V. Álvarez, J. López, Colotto, Álvaro González (71. Jordán) – V. Sánchez, Sevilla (58. Lucas), Abraham González, Montañés (80. Morilla), Stuani – S. García
    Cserék: Pau – Mattioni, R. Rodríguez, Álex, Jordán, Vázquez, Morilla

Sevilla FC: Barbosa – F. Navarro, Carriço, Pareja, Coke (83. Figueiras) – Krychowiak, Iborra, Suárez (73. Banega), Vitolo (73. Deulofeu), Bacca – Vidal
    Cserék: S. Rico – Figueiras, J. Reyes, Banega, Aspas, Deulofeu, Trémoulinas.

Játékvezetők: Alberto Undiano – Roberto Díaz, Jesús Zancada