Győr – Békéscsaba 35:17 (vége) | Ipress Center-Vác – Mosonmagyaróvári KCSE 21:22 (vége) | Ferencváros – MTK-Budapest 33:26 (vége)
Fehérvár – Debrecen 23:20 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 24:26 (vége)
Dunaújvárosi KKA
24:26 (13:13)
Siófok KC
szerda 03.09.2014, 19:00 • Dunaújvárosi Sportcsarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Szerdán a nőknél is elkezdődik a kézilabda NB I 2014/15-ös szezonja! Sőt rögtön az első fordulóban, egy csemegének ígérkező rangadó is szerepel a programban.

A Dunaújváros a Siófokot fogadja hazai pályán. A vendéglátók tavaly negyedikek lettek és idén is az a céljuk, hogy a legjobb négyben végezzenek. A felkészülésük jól sikerült a dunaújvárosiaknak, hiszen utolsó tesztmeccsükön legyőzték egy góllal a Fehérvárt, előtte pedig otthon tartották a nemzetközi tornán a Kohász Kupát.

A Siófok, ellenfeléhez hasonlóan, szintén a négy közé kerülést tűzte ki célul a bajnokságban. Ha a tavalyi nyolcadik helyezésüket nézzük, akkor ez nagy előrelépés lenne, viszont ha a felkészülési mérkőzéseken aratott győzelmeiket és a megerősített játékoskeretet, akkor van realitás alapja. A Balaton-partiak megnyerték a Vácon rendezett Ipress-kupát, ahol többek között a Dunaújvárost is legyőzték 32-28-ra úgy, hogy a félidőben még egygólos hátrányban voltak. A Fradiból érkező fiatal tehetségek mellett, az új idegenlégiósok egyaránt a siker zálogai lehetnek Siófokon. A német irányító, Nina Wörz és a brazil világbajnok Daniela Pieadade is minőségi erősítésnek tűnik.

Ezek tükrében tehát mindenképpen izgalmas mérkőzésre számíthatunk, ahol két jól felkészített csapat találkozik majd egymással. Tartsanak velünk!

1

1
    A fehérben játszó Siófok kezdte a mérkőzést, de Triffa rögtön védeni tudott. (0:0) (0:0)

2
    FERLING átlövésből lő a rövidbe! (1:0) (1:0)

2
    A Siófok nem tudott kontrázni, jöhet ismét a Dunaújváros. (1:0) (1:0)

3
    Wörz harcol ki szabaddobást. (1:0) (1:0)

4
    Szekerczés lőhetett kilenc méterről, de a labda a kapufáról a végigcsorog a gólvonalon. (1:0) (1:0)

4
    Az előző szezon gólkirálya, akit a mérkőzés előtt köszöntöttek, BULATH hétméteresből lő a kapu jobb oldalába! (2:0) (2:0)

5
    Triffa újabb távoli lövést hárít bravúrral. (2:0) (2:0)

6
    Siófoki labdalopás, a kilences mentén a saját térfelükön. (2:0) (2:0)

6
    NÉMETH jól tör be a jobb szélen és lő a hosszúba! (2:1) (2:1)

7
    BULATH átlövésből is eredményes, hatalmas bombát zúdít a jobb felső sarokba! (3:1) (3:1)

7
    ORBÁN könnyedén lövi a jobb alsóba a büntetőt! (3:2) (3:2)

8
    BULATH adja el a labdát, Erdősi pedig bevágja a ziccert! (3:3) (3:3)

9
    PIEADADE jól fordul le két védőjéről és beállósból eredményes! (3:4) (3:4)

10
    Emberhátrányban a hazaiak. (3:4) (3:4)

10
    ORBÁN átlövésből talál be a jobb felsőbe! (3:5) (3:5)

11
    FERLING emberhátrányban szépít, és lő a jobb alsó sarokba! (4:5) (4:5)

11
    Orbán játssza meg a bal szélen ERDŐSIT, aki a hosszú felsőt lövi ki! (4:6) (4:6)

12
    Pieadadét kellett ápolni, de tudja folytatni a játékot. (4:6) (4:6)

12
    Pastrovics első védése a mérkőzésen. (4:7) (4:6)

12
    Most a másik szélről szerez gólt a Siófok, SUCH talál be a jobb oldalról! (4:7) (4:7)

13
    Időt kér a Dunaújváros! (4:7) (4:7)

13
    BULATH jó ütemben emelkedik és a bal kettes pozícióból és lő az üresen maradt jobb alsóba! (5:7) (5:7)

14
    Kontrázhattak a hazaiak, de Wörz kiállítást érően szabálytalankodott. (5:7) (5:7)

14
    Először még sarokra mentették a labdaeladást az újvárosiak, másodszorra viszont Gera már végleg eladja a játékszert. (5:7) (5:7)

15
    Triffa tolja ki Orbán betörését. (5:7) (5:7)

16
    Bulath újabb labdaeladását ERDŐSI használja ki, és ejti át Triffa felett a labdát, emberhátrányból! (5:8) (5:8)

16
    FERLING gyorsan válaszol és lő a kapu jobb oldalába! (6:8) (6:8)

17
    Az imént gólt szerző Ferlinget kell ápolni, aki egyelőre nem tudja folytatni a játékot, a helyén Kamper. (6:8) (6:8)

17
    BULATH most középről és talpról lő hatalmas gólt a jobb alsóba! (7:8) (7:8)

18
    A siófokiak ismét eladják a labdát. (7:8) (7:8)

18
    BULATH ötödik gólját szerzi, büntetőből a bal alsót választja! (8:8) (8:8)

19
    Időt kér a Siófok! (8:8) (8:8)

19
    Szekerczéstől veszik el a labdát belemenés miatt. (8:8) (8:8)

20
    Bulath kezéből csúszott ki a labda, a lerohanást pedig SUCH vágja könnyedén a hálóba! (8:9) (8:9)

20
    Az ideiglenes kapuscsere sem segített a vendégeken, BULATH a bal felsőbe lövi a büntetőt! (9:9) (9:9)

21
    Erdősi a bal szélről a felső lécet találja el. (9:9) (9:9)

22
    Azari a jobb szélről tör be, de Pastrovics védi a rövidre érkező kísérletet. (9:9) (9:9)

23
    Eladott vendég labda után támadhat a Dunaújváros, ahova visszatér Ferling a pályára. (9:9) (9:9)

23
    BULATH ugorhatott fel tisztán, és lő az elmozgó fal felett a bal felsőbe! (10:9) (10:9)

24
    Takács Biankát állítják ki a játékvezetők. (10:9) (10:9)

24
    ORBÁN kilenc méterről a bal kettes pozícióból lövi ki a hosszút! (10:10) (10:10)

25
    Triffa védését követően támadhatnak a hazaiak. (10:10) (10:10)

26
    BULATH megállíthatatlan! Egy betörést követően a bal kettőből lő a kapu bal oldalába. (11:10) (11:10)

27
    Pastrovicsot találják fejbe a labdával, de szerencsére nincs komolyabb baja. (11:10) (11:10)

27
    BULATH a kapu jobb oldalába lövi a büntetőt! (12:10) (12:10)

28
    Triffa védését követően VINCZE rohanhat ziccerben, amit bepattint Pastrovics lábai alatt! (13:10) (13:10)

29
    Gera jobb kettőből lőhetett, de Pastrovics lábában elakad a kísérlet. (13:10) (13:10)

29
    ERDŐSI lódul meg Pastrovics védését követően, és értékesíti is a ziccert! (13:11) (13:11)

30
    Dunaújvárosi eladott labda, amiből a jobb szélen elfutó SUCH tör be, és használja ki a százszázalékos lehetőséget! (13:12) (13:12)

30
    Pár másodperccel a félidő vége előtt, SZALAI ugrik fel és egyenlít! (13:13) (13:13)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:13)

Ahogy az várható volt, nagyon izgalmas és fordulatos találkozót láthatnak a nézők. A Dunaújváros kezdett jobban, majd a Siófok fordított és három góllal is vezetett. Aztán a félidő hajrájára a hazaiak feléledtek és magukhoz ragadták a kezdeményezést, ám Mátéfi Eszter tanítványai eladták háromgólnyi előnyüket másfél percen belül, és így döntetlenről folytatódhat a játék. Hamarosan jövünk a második félidővel!

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:13)

31
    Bulath kiállítása miatt emberhátrányban kezdik a második játékrészt a hazaiak. (13:13) (13:13)

31
    Triffa hatalmas bravúrt mutat be, ahogy visszaért a padról. (13:13) (13:13)

32
    Kamper alulról próbált lőni, de mellészállt a labda. (13:13) (13:13)

32
    SZEKERCZÉS tör be a jobb kettes pozícióból, és átejti Triffa felett a labdát! (13:14) (13:14)

33
    Such ziccerét Triffa kitolja a bal felsőből. (13:14) (13:14)

34
    Triffa a távoli kísérletet ismét kivédi, de a kipattanót PIEADADE szedi össze és lövi az üresen maradt kapuba! (13:15) (13:15)

35
    BULATH büntetőből a bal alsóba lő, megszerezve ezzel a tizedik gólját, csapata pedig öt kapott gól után eredményes ismét! (14:15) (14:15)

36
    A Siófokról érkező Nagy áll be a büntető erejéig, amit Orbán vág a felső lécre. (14:15) (14:15)

36
    VINCZE egyenlít gyorsan a szélről! (15:15) (15:15)

37
    SZEKERCZÉS áll most oda a hétmétereshez, amit érzett Nagy, de végül kilövi a siófoki játékos a bal felsőt! (15:16) (15:16)

38
    Lőniük kellett a hazaiaknak, de BULATHOT ez nem zavarta és a jobb alsóba lő! (16:16) (16:16)

38
    PIEADADERA nem figyelnek a hazaiak, aki könnyedén fordul be, és talál a hálóba! (16:17) (16:17)

39
    Wörz játssza meg jól NÉMETHET, aki a jobb kettes pozícióból tör be, és lő a hosszúba! (16:18) (16:18)

40
    Németh a kiállított játékos. (16:18) (16:18)

40
    ERDŐSI emberhátrányban tör be a bal szélen, de sikerül kiszorított helyzetből is betalálnia! (16:19) (16:19)

41
    Pastrovics védésével kihúzza az emberhátrányt a Siófok. (16:19) (16:19)

41
    Bulath játssza meg a jobb kettőben betörő SÁNTÁT, aki elküldi ellenfelét és betalál Pastrovics kapujába! (17:19) (16:19)

42
    A gólszerző Sánta a kiállított játékos. (17:19) (17:19)

42
    SZEKERCZÉS értékesíti a büntetőt, a jobb felsőbe lő! (17:20) (17:20)

43
    Pieadade nyúl oda Bulathnak, amiért kiállítják a játékvezetők. (17:20) (17:20)

44
    Orbán tör be kiszorított helyzetben a bal oldalon, de Triffa lábbal védi a kísérletét. (17:20) (17:20)

45
    Időt kért a Dunaújváros! (17:20) (17:20)

45
    Gera harcol ki büntetőt beállóból, majd rosszul esik a földre, és ápolni kell a jobb karját. (17:20) (17:20)

45
    BULATH a kapu jobb oldalába lövi a büntetőt! (18:20) (18:20)

46
    Vincze szerez majdnem labdát, de marad a labda a Siófoknál. (18:20) (18:20)

47
    Bulath labdaeladását követően ORBÁN indulhat meg, aki könnyedén lövi a játékszert a jobb sarokba ziccerből! (18:21) (18:21)

48
    A felső lécről vágódik ki Kamper átlövése. (18:21) (18:21)

49
    Víg érkezik a büntető erejéig, aki megzavarja Szekerczést, hiszen a siófokiak játékosa fölé lövi a hétméterest. (18:21) (18:21)

49
    Pieadadét másodszorra állítják ki. (18:21) (18:21)

50
    VINCZE tör be két siófoki játékos között, majd lövi ki a bal felsőt! (19:21) (19:21)

50
    Such a kiállított, így kettős emberelőnyben a Dunaújváros. (19:21) (19:21)

51
    ORBÁN kettős emberhátrányból ejti át a bal oldalról Triffát! (19:22) (19:22)

51
    BULATH jól tör be a bal oldalon és lő a jobb alsóba! (20:22) (20:22)

52
    Siófoki időkérés! (20:22) (20:22)

52
    BULATH pattintja be a labdát Pastrovics lábai között a kapuba! (21:22) (21:22)

53
    Triffa Such jobb szélről érkező kísérletét hárítja. (21:22) (21:22)

54
    FERLING egyenlít ki hat és fél perccel a mérkőzés vége előtt! (22:22) (22:22)

54
    PIEADADE fordul be középen és pattint a bal felsőbe! (22:23) (22:23)

55
    Wörz játssza meg a jobb szélen SUCHOT, aki nem hibázik és bevágja a hosszúba a labdát! (22:24) (22:24)

55
    Pároskiállítás, Takács és Pieadade kényszerül kiállni. (22:24) (22:24)

55
    A brazil már nem jöhet vissza harmadik kiállítása után. (22:24) (22:24)

56
    AZARI tűnik fel beállóban, és a kapu közepébe pattint! (23:24) (23:24)

56
    Triffa üti ki Orbán kísérletét a jobb felsőből. (23:24) (23:24)

57
    Ferling adja el a labdát. (23:24) (23:24)

57
    Szekerczés lövését védi Triffa, most a bal felsőből üti ki a hálóőr. (23:24) (23:24)

58
    Vinczétől lépéshiba miatt elveszik a labdát. (23:24) (23:24)

59
    Vincze a kiállított játékos, így emberhátrányban fejezik be a hazaiak a mérkőzést. (23:24) (23:24)

59
    ORBÁN átlövésből szerez gólt a jobb felsőbe! (23:25) (23:25)

59
    A Dunaújváros kér időt! (23:25) (23:25)

59
    BULATH emberhátrányban szerzi meg 15. gólját és lő kilenc méterről talpról a kapu közepébe! Utána viszont kicsit ápolni kell a lövő kezét, de folytatja a játékot. (24:25) (24:25)

60
    Orbán mellé lő középről, így még van egy lehetőségük a hazaiaknak. (24:25) (24:25)

60
    Bulath fél perccel a vége előtt valószínűleg meccslabdát rontott. Jobb kettes pozícióból tör be, de Pastrovics lábbal védi a kísérletét! (24:25) (24:25)

60
    Időt kér a Siófok 28 másodperccel a vége előtt! (24:25) (24:25)

60
    Öt másodperccel a dudaszó előtt büntetőhöz jut a Siófok, és egy kiállítást is kap még a hazai csapat. (24:25) (24:25)

60
    ORBÁN a felső léc segítségével bevágja a büntetőt! (24:26) (24:26)

60
    Mérkőzés vége. (24:26)

Izgalmas és fordulatos rangadóval indult a női kézilabda NB I. A Dunaújváros végül alulmaradt a Siófokkal szemben, pedig Triffa fantasztikusan védett a kapuban és Bulath is megállíthatatlan volt támadásban 15 góljával. A vendégek viszont csapatként sokkal inkább együttműködtek, és a második félidőben már nem engedték ki a győzelmet a kezükből. Amikor pedig egyenlíthetett volna a Dunaújváros a végén, akkor éppen a gólgyáros Bulath hibázott egyet. Kiemelendő továbbá a Siófokiaknál Orbán és a szélen játsszó Erdősi és Such teljesítménye is. Reméljük a szezonban még sok, hasonlóan jó mérkőzéseket láthatunk. Köszönjük ma esti figyelmüket! (20:45:37)

Tibor Hortobágyi

Dunaújvárosi KKA: Dunaújvárosi KKA: Triffa, Víg, Nagy (kapusok) – Ács, Azari, Berta, Boldizsár, Bulath, Ferenczy, Ferling, Gera, Grosch, Hanusz, Hosszu, Kamper, Kemény, Mekler-Rádl, Sánta, Takács B., Takács D., Vincze (mezőnyjátékosok). Vezetőedző: Mátéfi Eszter
    Siófok KC: Siófok: Pastrovics, Kunpel, Lakatos (kapusok) – Buzsáki, Pieadade, Deáki, Erdősi, Fauszt, Németh, Wörz, Orbán, Polics, Scheffer, Schneider, Such, Szabadfi, Szalai, Szekerczés, Termány (mezőnyjátékosok). Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Játékvezetők: Hargitai Gábor, Markó Gábor