Szeged 2011 – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége) | Szigetszentmiklós – Gyirmót 0:0 (vége) | Békéscsaba – Balmazújváros 4:2 (vége)
Cegléd – Aqvital FC Csákvár 3:2 (vége) | Soroksár – Sopron 2:3 (vége) | Szolnok – 3:2 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC – Ajka 2:0 (vége)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
2:1 (0:1)
Mezőkövesd Zsóry FC
szombat 27.09.2014, 16:00 • Grosics Akadémia Sporttelep, Gyula • Merkantil Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:53:26)

Remek kis meccset vívott egymással az újonc Szeged 2011 és az eddig veretlen Mezőkövesd. A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, de az első félidő elején és végén sem tudtak kifogni a bravúrokat bemutató Kunsági kapuson, miközben a vendégek a félidő közepén kihasználták párperces fölényüket. A második játékrészt is erősen kezdte a hazai gárda, de a góljait a hajrában már akkor szerezte, amikor némileg úgy tűnt, alábbhagyóban a hazai lendület. Germán két percen belül azonban kétszer is beköszönt, ezzel fordított Nyilas Elek ma komoly skalpot az övére tűző együttese.

90+2

90+1
    Baracskai rúgta meg Szabó Pétert, ez is sárga lapot ér.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90
    Szabó Péter indította Hegedűs Edvint, akinek a lövését védeni tudta Kunsági.

89
    Búrány szerint mind a Szeged 2011, mind a Mezőkövesd játszó csapat, ami jó meccset eredményezhet, s végül a Mezőkövesdnek kedvezhet.

88
    A Mezőkövesd keretében egy szegedi nevelésű futballista, Búrány Zoltán is található, aki csereként léphetett ma pályára.

87
    Hétközben a Mezőkövesd elbúcsúzott a Magyar Kupától, 2:1-es vereséget szenvedtek otthon a Győri ETO ellen.

86
    A felívelt szabadrúgást követően Molnár fejese csattan a keresztlécen!

86
    Cserea hazaiaknál, Hegedűs Edvin váltja Oláh Lórántot.

85
    A hazai tizenhatos előterében harcol ki szabadrúgást kezezés miatt a Mezőkövesd.

84
    A kinn álló Belecant próbálták meg egy távoli emeléssel mattolni a vendégek, de mellé száll a labdájuk.

83
    Pillanatok alatt vett nagy fordulatot a mérkőzés, most a mezőkövesdieken lesz a támadások sora.

82
    A Szeged gólt szerzett!
    GERMÁN TAMÁS két perc alatt kétszer köszönt be! Szöglet után Oláh Gergő lőne kapura, a földön megpattanó labdáját Germán öt méterről vágja Kunsági kapujába.

81
    A gól lendületbe hozhatja a hazaiakat, így most ismét szóba kerülhet a mezőkövesdi veretlenség megszakítása.

80
    GERMÁN TAMÁS kapott jó kiugratást, balról betört a tizenhatoson belülre, s laposan lőtte ki a hosszú alsó sarkot.

79
    A legutóbbi, 6. fordulóban a Szeged 2011 Sopronban kapott ki 3:2-re, pedig a korai kétgólos hátrányból még felálltak Germán és Zelenyánszki góljaival. A Mezőkövesd a Szigetszentmiklós ellen játszott otthon 0:0-ás döntetlent.

77
    Molnár távoli lövése kerüli el Belecan kapuját.

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 80. Germán, 82. Germán – 29. Izing

Lapok:   53. Markovic (SZEG), 64. Máté P. (SZEG), 68. Oláh G. (SZEG), 72. Pászka (SZEG) – 52. Kulcsár (MZSE), 90+1. Baracskai (MZSE)

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Belecan – Zabari (60. Pászka), Markovic, Farkas, Mészáros – Szabó P., Máté P., Oláh G., Zelenyánszki (60. Kéri) – Oláh L. (86. Hegedűs E..), Germán. Edző: Nyilas Elek
    Cserék: Zaharia (k), Hegedűs E., Pászka, Kéri, Manga, Szabó Cs., Tímár

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági – Szeles, Izing, Balogh, Hegedűs D. – Takács, Engel (71. Búrány), Kulcsár, George (62. Pantovic) – Baracskai, Balajti (46. Molnár). Edző: Tóth László
    Cserék: Szántai (k), Csató, Máté J., Pantovic, Molnár, Hanzl, Búrány

Játékvezetők: Berke – Kovács II, Vígh-Tarsonyi – Böcskei