Szeged 2011 – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége) | Szigetszentmiklós – Gyirmót 0:0 (vége) | Békéscsaba – Balmazújváros 4:2 (vége)
Cegléd – Aqvital FC Csákvár 3:2 (vége) | Soroksár – Sopron 2:3 (vége) | Szolnok – 3:2 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC – Ajka 2:0 (vége)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
2:1 (0:1)
Mezőkövesd Zsóry FC
szombat 27.09.2014, 16:00 • Grosics Akadémia Sporttelep, Gyula • Merkantil Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:53:26)

Remek kis meccset vívott egymással az újonc Szeged 2011 és az eddig veretlen Mezőkövesd. A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, de az első félidő elején és végén sem tudtak kifogni a bravúrokat bemutató Kunsági kapuson, miközben a vendégek a félidő közepén kihasználták párperces fölényüket. A második játékrészt is erősen kezdte a hazai gárda, de a góljait a hajrában már akkor szerezte, amikor némileg úgy tűnt, alábbhagyóban a hazai lendület. Germán két percen belül azonban kétszer is beköszönt, ezzel fordított Nyilas Elek ma komoly skalpot az övére tűző együttese.

90+2

90+1
    Baracskai rúgta meg Szabó Pétert, ez is sárga lapot ér.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90
    Szabó Péter indította Hegedűs Edvint, akinek a lövését védeni tudta Kunsági.

89
    Búrány szerint mind a Szeged 2011, mind a Mezőkövesd játszó csapat, ami jó meccset eredményezhet, s végül a Mezőkövesdnek kedvezhet.

88
    A Mezőkövesd keretében egy szegedi nevelésű futballista, Búrány Zoltán is található, aki csereként léphetett ma pályára.

87
    Hétközben a Mezőkövesd elbúcsúzott a Magyar Kupától, 2:1-es vereséget szenvedtek otthon a Győri ETO ellen.

86
    A felívelt szabadrúgást követően Molnár fejese csattan a keresztlécen!

86
    Cserea hazaiaknál, Hegedűs Edvin váltja Oláh Lórántot.

85
    A hazai tizenhatos előterében harcol ki szabadrúgást kezezés miatt a Mezőkövesd.

84
    A kinn álló Belecant próbálták meg egy távoli emeléssel mattolni a vendégek, de mellé száll a labdájuk.

83
    Pillanatok alatt vett nagy fordulatot a mérkőzés, most a mezőkövesdieken lesz a támadások sora.

82
    A Szeged gólt szerzett!
    GERMÁN TAMÁS két perc alatt kétszer köszönt be! Szöglet után Oláh Gergő lőne kapura, a földön megpattanó labdáját Germán öt méterről vágja Kunsági kapujába.

81
    A gól lendületbe hozhatja a hazaiakat, így most ismét szóba kerülhet a mezőkövesdi veretlenség megszakítása.

80
    GERMÁN TAMÁS kapott jó kiugratást, balról betört a tizenhatoson belülre, s laposan lőtte ki a hosszú alsó sarkot.

79
    A legutóbbi, 6. fordulóban a Szeged 2011 Sopronban kapott ki 3:2-re, pedig a korai kétgólos hátrányból még felálltak Germán és Zelenyánszki góljaival. A Mezőkövesd a Szigetszentmiklós ellen játszott otthon 0:0-ás döntetlent.

77
    Molnár távoli lövése kerüli el Belecan kapuját.

76
    Az 5. fordulóban a szegediek Csákváron nyertek 1:0-ra Oláh Gergő fejesgóljával, míg a kövesdiek szolnoki meccse félbeszakadt, október 1-jén játsszák újra.

75
    Negyedórával a vége előtt meglehetősen kiegyenlített a mérkőzés, továbbra is a vendégeknél az előny Izing szűk félóra után elért találatával.

74
    A 4. fordulóban a Szeged 2011 Zalaegerszegre utazott, ahol 2:1-re kaptak ki úgy, hogy Oláh Lóránt góljával szű egy óráig vezettek. A Mezőkövesd ugyanekkor 4:0-ra intézte el otthon a Békéscsabát Takács duplája mellett Kulcsár és Balajti góljaival.

72
    A nemrég csereként beküldött Pászka első szabálytalansága rögtön sárga lapot is ér.

71
    Az utolsó kövesdi csere, Búrány váltja Engelt.

70
    Máté Péter átadása találja meg komoly helyzetben Oláh Lórántot, aki öt méterről centikkel perdít csak mellé. Hatalmas lehetőség volt!

69
    A 3. fordulóban a Szeged 2011 otthon végzett 2:2-es döntetlenre a Cegléddel Markovic duplája révén, míg a kövesdiek is pontot vesztettek: 1:1 Kaposváron, Engel egyenlítő góljával.

68
    Oláh Gergő lépett oda a frissen beállt Pantovicnak, sárga lap.

66
    Ezekben a percekben kissé leült a mérkőzés, alábbhagyóban némileg a szegedi lendület.

65
    A 2. fordulóban a szegediek Soroksáron győztek 3:0-ra Germán, Zabari és Szabó Péter góljaival, a Mezőkövesd pedig otthon verte 3:1-re az Ajkát Takács, Máté és Balajti találatainak köszönhetően.

64
    Máté Péter lépett oda keményen ellenfelének, ez is sárga lap.

62
    Újabb csere a vendégeknél, George helyére Pantovic érkezik.

61
    Kunságinak volt most komoly szerencséje, Oláh Lórántba lőtt ugyanis egy kirúgást hosszas dajkálgatás után, s a labda csak kevéssel kerülte el a vendégek kapuját.

60
    ... másrészt Zelenyánszki helyén Kéri folytatja.

60
    Kettős csere a hazaiaknál, egyrészt Zabari helyére Pászka érkezik...

59
    Szabadrúgást végezhetnek el a hazaiak, a beívelést követően Markovic ütközik Kunsági kapussal, aki kisebb ápolásra szorul.

58
    Komoly fölényben futballozik most a hazai csapat, érik a Szeged 2011 egyenlítő találata.

57
    Oláh Lóránt csinált meg egy cselt a tizenhatoson belül, az ötösről még be akart azonban passzolni Germán felé, aki elöl az utolsó pillanatban menteni tudnak a vendégvédők.

56
    Az NB II 1. fordulójában a Szeged 2011 Siófokon ért el 1:1-es döntetlent Germán góljával, míg a Mezőkövesd Balmazújvárosban nyert 3:2-re Máté duplájával és Balajti találatával.

55
    Jobb oldali beadást követően Germán esik el a tizenhatoson belül Izing szorításában, de a bíró nem ítél büntetőt, s végül Oláh Lóránt lő fölé a lecsorgó labdából.

53
    Markovic is sárga lapot kap, bár azt reklamálja hevesen, hogy a szabálytalansága előtt őt is arcul ütötték könyökkel.

52
    Kulcsár kapja a meccs első sárga lapját, Oláh Gergővel szemben szabálytalankodott.

50
    Oláh Lóránt került nagy helyzetbe, a tizenhatoson belülről egy csel után lőhetett, de labdája elkerülte Kunsági kapuját.

49
    Hiába nyert azonban két éve, tavasszal a szegedi csapat a kövesdi ellen, a szezon végén nagyon elkanyarodtak egymástól: a Szeged 2011 osztályozón kiesett az NB III-ba, miközben a Mezőkövesd története során először feljutott az élvonalba.

48
    Két éve, az NB II-ben még Szegeden találkoztak egymással, akkor a Gálhidi György vezette Szeged 1:0-ra legyőzte a Véber György által irányított mezőkövesdieket.

46
    A Szeged 2011 indította útjára a labdát a folytatásban.

46

46
    Csere a szünetben a kövesdieknél, Molnár váltja Balajtit.

A futballt gólra játsszák az ismert közhely szerint, s gólt az első félidőben a Mezőkövesd szerzett, ezzel vezetnek a vendégek 45 perc futballt követően. A hazaiak aktívabban kezdték a meccset, s aktívabban is fejezték be, Kunsági kapus pedig többször is komoly bravúrral akadályozta meg a szegedi gólszerzést. A félidő derekán viszont a kövesdiek voltak veszélyesebbek, s Belecan kissé bevédte Izing távoli lövését, így akár azt is mondhatjuk, hogy a kapusok közti különbség mutatkozik meg a félidei eredményben.

45

45
    A jelek szerint nem fog hosszabbítani a játékvezető az első félidő végén.

44
    A vendégek edzőjét, Tóth Lászlót egész egyszerűen csak "bőcsi Mourinho" néven szokták emlegetni, állítólag szókimondó stílusa és vagány viselkedése okán.

42
    Zabari passza teljesen üresen találja a jobb oldalon Oláh Lórántot, akinek pontatlan beadásán komoly hazai támadási lehetőség úszik el.

41
    Balajti fordulásból lőhet 16 méterről, Belecan kiöklözi a labdáját.

40
    A Szeged 2011 újonc idén az NB II-ben, egyéves NB III-as kényszerszünet után a Létavértes nevezési gondjai miatt kerülhettek fel NB III-as csoportjuk 2. helyezettjeként is.

38
    Újabb komoly Kunsági-bravúr! Oláh Lóránt kapott labdát a tizenhatos bal oldalánál, középre gurított Germán felé, aki a bal alsó sarok irányába tekert, de a vendégkapus ismét szépen védett.

37
    A centerpálya felújítását követően kiváló állapotú pálya fogadja szombat délután a csapatokat a gyulai akadémián, egyelőre ez a hazaiak egyetlen öröme ma.

35
    Germán 17 méteres kapáslövését tolja ki bravúrral a léc alól Kunsági.

34
    Máté Péter vállalkozik lövésre mintegy 30 méterről, de labdája fölé száll.

32
    Nyilas szerint a szegediek túltették magukat a zűrös soproni vereségen, az a meccs még dacosabbá és motiváltabbá tette csapatát.

30
    Félórányi futball után előnyben a vendégek a meccset jobban, aktívabban kezdő szegediek ellen. Az azonban kétségtelen, hogy a gól előtti percekben már Tóth László fiai voltak veszélyesebbek.

29
    A Mezőkövesd gólt szerzett!
    Góllá érett az elmúlt percek mezőkövesdi fölénye! IZING MARTIN került lövőhelyzetbe, s 20 méteres kísérletét Belecan védeni nem tudta, csak beljebb segíteni a labdát. Kissé kapushiba-gyanús találat volt...

27
    Ezekben a percekben a mezőkövesdiek játszanak fölényben, szinte folyamatosan a szegedi térfélen zajlik a játék.

26
    A beívelést követően a teljesen üresen álló Balogh nem a kapura fejel, hanem középre szánja a labdát, újra szögletre ment a hazai védelem.

25
    Szögletet harcol ki a mezőkövesdi gárda.

23
    Nyilas Elek, a hazaiak mestere szerint a Mezőkövesd eddig egyénileg és csapatként is jól funkcionál, ennek ellenére szeretné, ha ellenük veszítené el bajnoki veretlenségét.

22
    Kulcsár megpattanó beadása Baracskaihoz kerül, aki elöl Markovic ment az utolsó pillanatban becsúszva.

20
    Továbbra is a szegediek fölényben, de a kövesdi kontrák sem veszélytelenek, oda kell figyelniük rájuk a hazai védőknek!

19
    A jól játszó Oláh Gergő szereli szépen becsúszva a saját térfelén Balajtit.

18
    Egy újabb kifejelt labdát Oláh Gergő szúrt rá 18 méterről, az alsó sarokba tartó labdát bravúrral védte Kunsági!

17
    Beadásokkal operál ezekben a pillanatokban a hazai csapat, de a vendégvédők rendre kifejelik a labdákat.

16
    Balajti 20 méteres pattogós lövését védi Belecan kapus.

15
    Az első negyedóra két komolyabb szegedi lehetőséggel zárult, gólt azonban nem sikerült szerezniük Nyilas Elek fiainak.

13
    Nagy helyzetet hagytak ki a hazaiak! Oláh Lóránt passzával Zabari törhetett be a büntetőterületen belülre, de lapos lövése elakadt a jól kilépő Kunsági kapusban!

12
    A Szeged 2011 három idegenbeli bajnokijának mérlege: vereség Zalaegerszegen, győzelem Csákváron, majd az utolsó pillanatokban kapott góllal vereség Sopronban.

10
    Az első tíz percben aktívabbak a szegediek, Oláh Lóránt révén kis szerencsével a vezetést is megszerezhették volna.

9
    Oláh Gergőt szerelték szabálytalanul a vendégek, a bíró pedig nem alkalmaz előnyszabályt, holott ígéretes helyzetben indulhattak volna a szegediek.

8
    Meglepő húzás, de a Mezőkövesd cseréi már melegíteni indulnak.

6
    Mivel a gyulai akadémia centerpályáját az elmúlt hetekben felújították, a Szeged 2011 zsinórban három meccset vívott meg idegenben.

5
    Zelenyánszki balról középre adott labdáját Oláh Lóránt lövi rá, de egy védőn megpattanó, az ötösön belülről küldött lövése centikkel Kunsági kapuja mellett hagyja el a játékteret.

4
    Az élvonalból kiesett Mezőkövesd még veretlen idén a bajnokságban, ezt szeretné ma megtörni a Szeged 2011 csapata.

2
    Nyitányként Kulcsár lövése kerüli el messzire Belecan kapuját, majd éppen Kulcsár szabálytalankodik Oláh Gergővel szemben.

2
    A szegediek tiszta fehér szerelésben játszanak hosszabb idő után újra hazai környezetben.

1
    A sárga mezben, kék nadrágban játszó Mezőkövesd kezdte a meccset.

1

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Belecan – Zabari, Markovic, Farkas, Mészáros – Szabó P., Máté P., Oláh G., Zelenyánszki – Oláh L., Germán. Edző: Nyilas Elek
    Cserék: Zaharia (k), Hegedűs E., Pászka, Kéri, Manga, Szabó Cs., Tímár

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági – Szeles, Izing, Balogh, Hegedűs D. – Takács, Engel, Kulcsár, George – Baracskai, Balajti. Edző: Tóth László
    Cserék: Szántai (k), Csató, Máté J., Pantovic, Molnár, Hanzl, Búrány

Játékvezetők: Berke – Kovács II, Vígh-Tarsonyi – Böcskei.

Nyilas Elek csapata immár a felújított gyulai centerpályán fogadhatja a kövesdieket, három idegenben megvívott mérkőzést követően. Legutóbb Sopronban az utolsó pillanatokban vesztették el bajnoki meccsüket, most pedig a még veretlen Mezőkövesd ellen kellene javítaniuk, akik a múlt fordulóban otthon játszottak gól nélküli döntetlent a Szigetszentmiklós ellen. A Sopronban kiállított Molnár kapusra biztosan nem számíthat majd a hazaiak mestere, a többiek viszont harcra készek.

A labdarúgó NB II 7. fordulójában a valójában gyulai Szeged 2011 otthon fogadja szombat délután a Mezőkövesd gárdáját. Tavaly még kétosztálynyi különbség volt a csapatok között, hiszen a Szeged 2011 a harmadosztályban szerepelt, míg a kövesdiek az élvonalban. Két éve viszont a szegediek otthon 1:0-ra le tudták győzni az akkor még Véber György irányította, s már az élvonalba törekvő Mezőkövesdet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 80. Germán, 82. Germán – 29. Izing

Lapok:   53. Markovic (SZEG), 64. Máté P. (SZEG), 68. Oláh G. (SZEG), 72. Pászka (SZEG) – 52. Kulcsár (MZSE), 90+1. Baracskai (MZSE)

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Belecan – Zabari (60. Pászka), Markovic, Farkas, Mészáros – Szabó P., Máté P., Oláh G., Zelenyánszki (60. Kéri) – Oláh L. (86. Hegedűs E..), Germán. Edző: Nyilas Elek

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági – Szeles, Izing, Balogh, Hegedűs D. – Takács, Engel (71. Búrány), Kulcsár, George (62. Pantovic) – Baracskai, Balajti (46. Molnár). Edző: Tóth László

Játékvezetők: Berke – Kovács II, Vígh-Tarsonyi – Böcskei