Dinamo Moszkva – PSV Eindhoven 1:0 (vége) | FK Krasznodar – Everton FC 1:1 (vége) | Feyenoord Rotterdam – Standard Liège 2:1 (vége)
Rijeka – Sevilla 2:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Lille OSC 1:1 (vége) | AC Sparta Praha – BSC Young Boys 3:1 (vége)
SBA – SSC Napoli 0:2 (vége) | Dynamo Kijev – FCSB 3:1 (vége) | Aalborg – Rio Ave FC 1:0 (vége)
En Avant Guingamp – PAOK 2:0 (vége) | Dinamo Minszk – ACF Fiorentina 0:3 (vége) | KSC Lokeren – Metalist Harkov 1:0 (vége)
Trabzonspor – Legia 0:1 (vége) | Zürich – Borussia M'gladbach 1:1 (vége) | Villarreal – Apollon Limassol 4:0 (vége)
HJK – Club Brugge KV 0:3 (vége) | Torino FC – FC København 1:0 (vége) | Asteras – Partizan Bělehrad 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – Besiktas JK 1:1 (vége) | AFC Astra Giurgiu – Salzburg 1:2 (vége) | Celtic Glasgow – Din. Zagreb 1:0 (vége)
Estoril – Panathinaikos FC 2:0 (vége) | AS Saint-Étienne – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Internazionale – Qarabag 2:0 (vége)
AFC Astra Giurgiu
1:2 (1:2)
FC Red Bull Salzburg
csütörtök 02.10.2014, 21:05 • Stadionul Marin Anastasovici, Gyurgyevó • Európa liga

Az Astra kezdte jobban a meccset, aztán a Salzburg fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását és egy gólos előnyt harcoltak ki a félidőre, amit aztán a második játékrészben meg is tudtak tartani. Jó iramú mérkőzésen megérdemelten nyert összességében a Salzburg, ezzel 4 pontjuk van két játéknapot követően, míg az Astra-nak 0. (22:55:49)

90+3

90+2
    Gulácsi szed fel egy hosszú Astra indítást.

90+1
    Bruno szögletét kifejelik.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90
    Kis szöglet után Ramalho felé egy bejátszás, de mentenek előle, újabb szöglet jöhet.

90
    Kampl lövése pattan ki szögletre a hazaiakról.

89
    Tartja a labdát a Salzburg, a középpályán járatják.

88
    Morais beívelt szabadrúgását Sabitzer vágja ki saját 16-osáról.

87
    Quaschner fut lesre.

87
    Lung gyűjt be egy pontatlan vendég indítást.

86
    Bruno szögletét kifejelik a románok.

85
    Szögletet harcol ki a Salzburg.

83
    Cserél a Salzburg: Alan helyett Bruno a pályán.

83
    Ben Youssef rántja le Quaschner-t a középpályán, ő is besárgul.

82
    Budescu szabadrúgását kifejelik a védők.

82
    Sabitzer rúg oda Seto-nak a vendég térfél jobb oldalán.

81
    Leitgeb szögletét kifejelik, majd Kampl 20 méteres lövése akad el a védőkben.

80
    Alan lapos lövése pattan meg egy hazai lábon, szöglet jöhet.

78
    Florescu ütközik Ulmer-rel az osztrák térfélen, mindketten lent maradnak, a Salzburg jöhet majd kifelé szabadrúgással.

77
    Ulmer beívelt szabadrúgása után Ramalho 17 méteres lövését blokkolják a védők.

77
    Több szabálytalanság most egymás után a középpályán.

76
    Kampl szabadrúgását kifejelik a védők.

75
    Budescu rúgja fel Quaschner-t a román térfél közepén, ő is sárgát kap.

73
    Cserél a Salzburg is: Soriano helyett Quaschner áll be.

73
    Cserél az Astra: Laban helyett Florescu érkezik.

72
    Lazaro kezeik a középpályán, ő is besárgul.

72
    Leitgeb szöglete után felpörgetik a labdát, majd Lung húzza le.

72
    Soriano beívelt szabadrúgását szögletre fejelik ki a hazai védők.

71
    Sabitzer-rel szemben szabálytalankodik Pliatsikas a bal szélen, közel a szögletzászlóhoz.

69
    Osztrák labdajáratás a középpályán.

68
    Soriano-t állítják meg lesen.

67
    Ismét Budescu íveli be a szabadot, amit újra Gulácsi húz le.

66
    Lazaro rúgja fel Budescu-t 30 méterre a vendég kaputól.

66
    Alan lő 16 méterről fölé.

65
    Budescu szabadrúgását Gulácsi húzza le a levegőből.

65
    Ramalho szabálytalan Budescu-val szemben a vendég térfél bal oldalán.

64
    Lung szedi fel a labdát Soriano elől egy vendég indítást követően.

62
    Sabitzer kap sárgát egy korábbi megmozdulásáért.

61
    Budescu jobb oldali beadása veszélyesen jön be a vendég kapu elé, ahol Gulácsinak kivetődve tud menteni.

60
    Leitgeb szögletét kifejelik, majd Ramalho lő kapu mellé 10 méterről.

59
    Kampl 16 méteres lövése vágódik ki szögletre a hazaiakról.

58
    Budescu óriási szólója, három védőt is kicselezett, majd az ellenfél 16-osa előtt rosszul passzol.

57
    Enache marad lent a földön, de a vendégek folytatják az akciójukat.

56
    Bukari kap jó indítást, de Hinteregger menteni tud a hazai támadó elől.

55
    Ben Youssef rúgja fel Soriano-t a középpályán.

55
    Enache jobb oldali beadását Leitgeb füleli le középen.

53
    Leitgeb szögletét Hinteregger fejelte kapura, amelyet bravúrral védett Lung, aztán kisebb kavarodás alakult ki a román kapu előtt, végül felszabadítanak a hazaiak.

52
    Bal oldali vendég beadást követően Morais fejeli ki a labdát Alan elől az alapvonalon túlra, szöglet jöhet.

51
    Enache szabálytalankodik az osztrák térfélen Ulmer-rel szemben.

50
    Sabitzer bejátszása pattant meg a védőkön, majd Lung gyűjti be.

48
    Ulmer állítja meg szabálytalanul a középpályán Bukari-t, sárgát kap érte.

48
    Leitgeb szögletét kifejelik a védők.

47

47
    Első les a mérkőzésen, Kampl volt a védők előtt.

46
    Nem volt csere, a Salzburg kezdte a második félidőt.

46

Nem volt nagy iram az első félidőben, az Astra kezdte jobban a meccset, a 15. percben vezetést is szereztek, majd a 30. perctől a Salzburg kezdett el irányítani és az első gólt után a másodikat is megszerezték agresszív letámadásaiknak köszönhetően. Bár három gól is esett az első játékrészben, de sok helyzet nem volt a találkozón, mindenesetre Gulácsiék egy gólos előnnyel mehetnek a szünetre.

45+1

45
    A játékvezető nem hosszabbít.

44
    A Salzburg-nál a labda, az Astra térfelén járatják.

43
    Magára talált a Salzburg, a 30. perctől mintha kicserélték volna az osztrák együttest.
    SORIANO - 1:2

42
    A Salzburg gólt szerzett!
    JONATAN SORIANO passzolt Alan-nak a hazai 16-oson belülre, majd Alan visszapasszolta a labdát SORIANO-nak, aki 12 méterről Lung-al szemben szépen lő a kapu jobb oldalába.

41
    Leitgeb szögletét kifejelik a hazaiak.

40
    Kampl ismét, ezúttal 18 méterről lőtt, lövése kivágódik szögletre az egyik védőről.

39
    Hátul gurigáznak a hazaiak.

38
    Úgy látszik az osztrákoknak a gól beindított valamit, próbálnak letámadni, sokkal agresszívabbak, mint mondjuk 10 perccel ezelőtt.

37
    Újabb vendég bepassz, de most a hazai védők résen vannak és tisztáznak.
    Kevin KAMPL - 1:1

36
    Soriano passzolt be középre KEVIN KAMPL-nek, aki 11 méterről aztán beveszi a hazai kaput.

35
    Az Astra kapuja előtt járatja a labdát a Salzburg.

34
    Budescu passza hosszú a jobb szélen Enache-nak.

33
    Budescu 20 méteres lövését védi Gulácsi.

32
    Soriano elől csúsztatnak a hazai védők, majd Lung gyűjti be a labdát.

31
    Kampl 20 méteres lapos lövését védi Lung, középre ment a kísérlet.

30
    Most viszont ki tudnak, de helyzetig nem jutnak el.

29
    Saját térfeléről sem tud most kijönni a Salzburg.

28
    Bukari felé egy újabb hosszú átadás.

27
    Pontatlanul játszik eddig az osztrák együttes, nem tudnak helyzetet kialakítani.

26
    Morais szabálytalan Ilsanker-rel szemben a középpályán.

25
    Soriano a sorfalba lövi a labdát.

24
    Laban visszaadja az előbbit Ulmer-nek, 25 méterről végezhet el szabadot a Salzburg.

23
    Mezőnyjáték jellemzi most a találkozót.

21
    Laban íveli be a szabadot, amelyet Gulácsi húz le.

20
    Ulmer rúgja fel Laban-t 35 méterre a vendég kaputól.

19
    A középpályán passzolgatnak a románok.

18
    Enache felé egy indítás, de ezúttal hosszú a labda.

16
    Alan 15 méteres lövését blokkolják, majd Leitgeb lő jócskán fölé.
    Takayuki SETO - 1:0

15
    Az Astra gólt szerzett!
    Enache cselezett a jobb szélen, majd tálalt TAKAYUKI SETO elé, aki egyből lő 18 méterről és gyönyörű gólt szerez, a kapu bal oldalát lőtte ki, Gulácsi nem védhette.

14
    Leitgeb szabálytalan Seto-val szemben a félpályán.

13
    Gulácsinak kell kijönnie a kapujából, majd higgadtan tisztáz.

12
    Ismét Alan kap egyet a középpályán.

11
    Alan-t rúgja fel Oroș 30 méterre a román kaputól.

10
    Sabitzer szabálytalan az ellenfél térfelén.

9
    Morais 20 méteres lövését kell védenie Gulácsinak.

8
    Pliatsikas beívelését Gulácsi húzza le.

7
    Laban újabb szöglete sem okoz veszélyt.

7
    Laban szögletét kifejeli egy osztrák védő, újabb szöglet jöhet.

6
    Budescu jobb oldali beadása vágódik ki az egyik védőről szögletre.

5
    Most a Salzburg adogat hátul, nem sok minden történt eddig.

4
    Bukari egy hosszú átadás, Gulácsi végezheti el a vendég kirúgást.

2
    Hátul gurigáz az Astra.

1
    A hazaiak kezdték a meccset.

1

AFC Astra Giurgiu: Lung – Pliatsikas, Ben Youssef, Oroș, Júnior Morais – Laban, Seto – Enache, Budescu (CSK), W. Amorim – Bukari
    Cserék: Coman – Touré, Florescu, Yahaya, Grandin, Rus
    Vezetőedző: Daniel Isăilă

FC Red Bull Salzburg: Gulácsi – Lazaro, Ramalho, Hinteregger, Ulmer – Kampl, Ilsanker, Leitger, Sabitzer – Alan, Soriano (CSK)
    Cserék: Walke – Schmitz, P. Ankersen, Keita, Bruno, Quaschner
    Vezetőedző: Adi Hütter

Játékvezetők: Kovařik (CZE) – Mencl (CZE), Kordula (CZE).

Az Európa Liga D csoportjában az osztrák Salzburg csapata a román Astra Giurgiu otthonába látogat.

Az Astra az első fordulóban 5-1-es vereséget szenvedett a Dinamo Zagreb otthonában. A román pontvadászatban a hétvégén gól nélküli döntetlent játszottak a Steua ellen idegenben, 9 fordulót követően 19 ponttal pedig a harmadik helyen állnak.

Hulácsi csapata, a Salzburg az első körben 2-2-es döntetlen játszott hazai pályán a skót Celtic ellen. Az elmúlt hétvégén rangadót játszottak az osztrák bajnokságban a Rapid Wien otthonában, amit 2-1-re meg is nyert a Salzburg, 10 játéknapot követően 21 ponttal a 2. helyen állnak.

Jó mérkőzésre van kilátás, amelynek az esélyese inkább a Salzburg együttese, de persze a fociban bármi megtörténhet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik..