Puskás Akadémia FC
2:1 (1:1)
ETO FC Győr
péntek 03.10.2014, 19:00 • Pancho Aréna, Felcsút • OTP Bank Liga

Egy, a magyar labdarúgó NB I átlagát jóval meghaladó iramú és színvonalú mérkőzésen az első félidőben egy ideig úgy tűnt, az utóbbi időben gyengélkedő Győri ETO megszerzi Felcsúton a három pontot, ám Rudolf második 11-esét Danilovics kivédte és ez úgy felpaprikázta a Puskás Akadémia együttesét, hogy nemcsak egyenlítettek, hanem Tischler remekbe szabott lövésének köszönhetően meg is nyerték a mérkőzést!
    2-1 után a vendégek már csak erölködtek, de nem tudtak egyenlíteni, a felcsútiak szerb kapusa pedig eksztázisban védte végig a hátralévő időt!
    Összességében soha rosszabb mérkőzést, a remekül küzdő Puskás Akadémia megérdemelten tartotta otthon a pontokat, a Győr vezetőedzőjére, Horváth Ferencre pedig akár nagyon nehéz napok is várhatnak a kéthetes bajnoki szünet során!
    Köszönjük szépen a megtisztelő figyelmet és tartsanak velünk továbbra is! (21:05:28)

90+1
    Kvilitaia egészen közeli fejesét óriási bravúrral védte a felcsútiak szerb kapusa!

90+1
    3 perc a ráadás!

88
    Lencse még kapott egy sárga lapot, mert nagyon lassan jött le a cseréjénél!

88
    Margitics beállt az egyenlító gólt szerző Lencse helyére!

87
    Rudolf lőtt egy labdát a felcsúti védőkbe, de közben Lipták már szabálytalan is volt, Ő sárga lapot is kapott!

84
    A jó ütemben kiugró Andrics elől Danilovics mentett egy merész kivetődéssel.

76
    A sérült Harsányi helyett Denkovics is pályára lépett!

75
    Strestik helyett a grúz Kvilitaia játszik tovább a győrieknél!

71
    Lencse 16 méteres kissé jobbról meglőtt labdája kevéssel ment el a győri kapu mellett!

70
    A Puskás Akadémia gólt szerzett!
    Gólszerző TISCHLER. TISCHLER PATRIK kapott labdát, befelé cselezett, majd 18 méteres jobblábas bombája után a labda a jobb kapufáról vágódott az ETO kapujába! Tischler gólt lőtt a 100. NB I-es meccsén! 2-1

66
    A mai mérkőzést 1520 néző követte a helyszínen, ez a hivatalos adat!

65
    Koltai és Priskin helyén Varga Roland és Andrics a Győrben.

62
    Rudolf indítása után Strestik egy csel után lőtt ballal, 17 méterről, Danilovics vetődve fogta a labdát!

61
    Kamber lövését fogta az akció végén a hazaiak kapusa!

60
    Rudolf ballábas, 14 méteres bombáját védte a szögletre Danilovics!

56
    Újabb győri sarokrúgás után most Koltai 18 méteres lövése elment a felcsútiak kapuja mellett.

53
    Polonkai labdája kerülte el a vendégek kapuját.

46
    Vaszicsku helyén Tar folytatja a játékot a második félidőben a Puskás Akadémiánál.

Jó iramú, változatos eddig a mérkőzés, a Győr többet kezdeményezett, 11-esből vezetést is szerzett, de Rudolf második büntetőjét Danilovics már kivédte és ez jel volt a Puskás Akadémia számára a feltámadásra, sikerült is Nekik az egyenlítés!
    Mindenképpen sok érdekesség várható a szünet után is, érdemes tehát továbbra is velünk tartani!

42
    Gólszerző LENCSE. Vaszicsku fejelte le a labdát a győri ötösre, ahol LENCSE LÁSZLÓ parádésan vette át a labdát, ezzel becsapta Pogacsicsot, majd estében, szép mozdulattal, a levegőben úszva a kapu közepébe ollózott! 1-1

40
    Kelic nagyon keményen odarúgott Priskinnek, ez is sárga lap.

35
    Rudolf balra tartó lövését Danilovics kapus kiütötte, nincs újabb győri gól!

34
    A játékvezető büntetőt ítélt, ismét az ETO javára, Vaszicsku kezére pattant a labda a 16-oson belül, ráadásul sárga lap is!

29
    A középre tett labdát Priskin nagy helyzetből, öt méterről, jobbal a jobb kapufa mellé lőtte!

26
    Lipták jobb oldali beadását Priskin öt méterről fejelte a bal sarok mellé!

19
    Az ETO gólt szerzett!
    Gólszerző RUDOLF. A megítélt 11-esből a sértett RUDOLF GERGELY jobbal, nagy nyugalommal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát! Vendégelőny! 0-1

18
    A játékvezető büntetőt ítélt a Győri ETO javára! Rudolfot buktatta a 16-oson belül Vaszicsku!

9
    Strestik 25 méteres, ballábas lövése ment el a jobb kapufa mellett!

2
    Pátkai 15 méteres lövése kerülte el az Akadémia kapuját.

Vonulnak ki a csapatok, tiszta fehérben a felcsútiak, zöldben a Győr!

Érdekesség még, hogy Solymosi Péter játékvezető a mai estén 200. NB I-es találkozóját dirigálja! Gratulálunk!

Már a Pancho Aréna gyepén melegítenek a csapatok, ebben a kellemes, 15 celsius fokos őszi estében. Csapadék az előrejlzések szerint ma már nem várható, minden adott tehát ahhoz, hogy egy jó kis meccset láthassanak a nézők, főleg, hogy mindkét együttesnek nagyon kellenek a pontok!
    A kezdőcsapatok már megvannak, a hazaiaknál az NB i-ben meglehetősen jó teljesítménnyel névjegyét már letevő, Sallai Roland nem játszhat, Neki a héten korosztályos válogatottban volt feladata.
    A győrieknél a felnőttválogatott Varga Roland ezúttal a kispadon kezd!
    Mindjárt kezdődik a meccs, maradjanak velünk!

A labdarúgó OTP bank liga 10. fordulójának pénteki nyitómeccsén mindkét együttes számára úgy kell a 3 pont, mint egy falat kenyér! Bár a Puskás Akadémia a legutóbbi két bajnokiján – mindkétszer odahaza a Pápa és a Dunaújváros-PASE ellen – begyűjtötte a maximálisan begyűjthető 6 pontot, még mindig nem került messze a veszélyes zónától, míg a Győri ETO a nyíregyházi sikere után otthon elbukott az MTK-val szemben, így 10 pontjával és negatív gólkülönbségével eddig minden várakozást alulmúl szereplésével a tavasszal még remeklő együttes. Ráadásul a pletykák arról is szólnak, hogy Tarsoly Csaba tulajdonos türelme is fogytán – Horváth Ferenc alatt inog a kispad. Felcsúton ugyanakkor egyáltalán nem könnyű nyerni, a zsinórban harmadszor is hazai pályán fellépő Puskás Akadémia harmadik sikerére hajt, hiszen Benczés Miklós együttese szeretne egyre távolodni a kiesést jelentő helyektől. Ráadásul mivel a középmezőny rendkívül sűrű – a hetedik Győrnek csupán két ponttal van többje, mint a tizenharmadik felcsútiaknak – egy esetleges hazai siker esetén meg is előznék vendégüket az akadémisták.
    Érdekes meccs, nagy csata várható tehát, érdemes lesz odafigyelni a találkozó minden rezdülésére!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok: 42. Lencse, 70. Tischler – 19. Rudolf (bünt.)

Lapok:   34. Vaszicsku (PAFC), 40. Kelic (PAFC), 88. Lencse (PAFC) – 87. Lipták (ETO)

kimaradt büntető: 35. Rudolf (ETO), kapus Danilovics hatástalanítva

Puskás Akadémia FC: Danilovics – Lorentz, Kelic, Vaszicsku (Tar a szünetben), Tamás – Szélesi, Polonkai, Szakály, Harsányi (Denkovics 76.) – Lencse (Margitics 88.), Tischler. Vezetőedző: Benczés Miklós
    Cserék: Hajduch (kapus), Czvitkovics, Margitics, Papp M., Gohér, Tar, Denkovics.

ETO FC Győr: Pogacsics – Dinjar, Lang, Lipták, Svec – Pátkai, Koltai (Varga R. 65.), Kamber – Rudolf, Strestik (Kvilitaia 75.) – Priskin (Andrics 65.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
    Cserék: Kocsics (kapus), Stieber A., Windecker, Andrics, Varga R., Wolfe, Kvilitaia.

Játékvezetők: Solymosi Péter (Lémon Oszkár, Horváth Róbert – 4. jv.: Takács Gábor)