ESMTK – Bajai LSE 2:3 (vége)
ESMTK
2:3 (2:1)
Bajai LSE
vasárnap 05.10.2014, 15:00 • Pesterzsébet, Ady Endre út - ESMTK Sporttelep • NBIII - Közép csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..

Az NBIII Közép csoportjában 3 mérkőzés maradt vasárnapra. Az ESMTK a Baját fogadja. A hazaiak számára azért lenne fontos a sikert, mert elképesztően szoros az élmezőny, egy győzelemmel a második helyen zárhatnák a fordulót, egy vereséggel azonban akár a 8. helyig is visszaeshetnek. Nem lesz könnyű dolga azonban a Bajának, a bácskai csapat szenved eddig idén, mindössze 4 pontot gyűjtöttek, ezzel az utolsó előtti, 15. pozíciót foglalják el, így nekik minden pont nagyon kéne, főleg, hogy 3 pontot gyűjtve akár ki is léphetnének a kieső zónából.
    Tartsanak velünk!

ESMTK: Bonica – Túri, Pintér, Nemes, Mile – Lázár, Soós, Müllerlei, Murinai – Sebestyén, Fekete
    Cserék: Meszesán – Farkas, Kiss, Böröczky, Áder, Torkos, Szabó

Bajai LSE: Orbán – Turi, Knap, István, Illés, Faller, Princz, Szabó, Sibinger, Orsós, Harnos
    Cserék: Kámán – Nkubito, Tóth, Pump

Játékvezetők: Kulcsár Katalin; Bede, Horváth.

1

1
    A piros mezben játszó ESMTK kezdte a mérkőzést.

1
    A Baja kék-sárgában lépett pályára.

4
    Fekete beadását oldalra fejelte ki a bajai védelem.

5
    Az első vendég támadás után Harnos beadási kísérletét követően a meccs első szöglete következik!

6
    Laposan jött be a labda, könnyedén kivágta a hazai védelem.

7
    Az ESMTK gólt szerzett!
    GÓÓL! A félpályánál vesztett labdát a Baja, FEKETE LÁSZLÓ jó kiugratást kapott, amivel a 16-oson belülre is eljutott, majd jó 8-9 méterről a kijövő kapus mellett a hosszú alsóba gurított, 1-0!

9
    Bonica jött ki jól, és húzta le a labdát Szabó Szilárd elől.

11
    Turit szerelte Müllerlei a 16-os vonalánál; a gól óta többet van a labda a Bajánál.

13
    Továbbra is meddő fölényben a Baja, az ESMTK térfelén zajlik a játék nagy része, de helyzetek nincsenek.

14
    Lent maradt Faller, állt a játék kicsit, de már folytatódhat.

15
    Erzsébeti bedobás következik a 16-os mellől.

16
    A bedobást szögletre "cserélte" a hazai csapat, így 1-1 a szögletállás, tehát az első hazai sarokrúgás jöhet.

17
    A beadást sikerült kifejelni, ezután még visszakerült a labda a hazaiakhoz, de az ismétlést már kibikázták a mezőnybe.

18
    István beadásába Túri ért bele, így a kapusé.

18
    A kirúgással Fekete léphetett ki, a kijövő Orbán szabálytalankodott vele szemben, büntető!

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Orbán (Bajai LSE).

19
    GÓÓL! MÜLLERLEI SZABOLCS állt a labda mögé, a jobb oldalt választotta, a kapusnak nem volt esélye, 2-0!

21
    Labdabirtoklásban minden bizonnyal a Baja vezet, de a focit gólra játsszák. A vendég csapat nem tud elég veszélyesen játszani.

23
    István a 16-osról lőtt, lecsúszott a lábáról, így jócskán mellé ment a labda.

24
    Sebestyén és Fekete játszottak össze remekül, Sebestyén lőtt 18 méterről, fölé!

25
    Princz az imént meghúzta Sebestyén mezét, a játék mehetett tovább, de a lapot utólag megkapta.

26
    Túri lent maradt, áll a játék, ápolni kell.

28
    Most folytatódhat csak a játék, Túri is visszatért.

29
    Harnos megpattanó labdája után a második bajai szöglet jön.

29
    Túri fejelte ki a labdát.

30
    István beadási kísérlete mindenki feje fölött elszállt, kirúgás.

32
    Egy nagyon távoli lövést fogott Bonica.

34
    Faller fordult le, és lőtt 17 méterről, nem a kapuson múlt, hogy nem lett gól, nem sokkal ment mellé!

36
    Turi bepasszolt labdáját szedte fel Bonica.

37
    Murinai volt lesen.

38
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Túri (ESMTK).

39
    Újabb ívelés után újabb les, Lázár helyezkedett most rosszul.

40
    Szabó lövését blokkolta a hazai védelem.

41
    Eldőlhetett volna a meccs! Fekete kapott remek labdát, kiválóan passzolt Sebestyénhez, aki egy az egyben mehetett kapura, volt ideje megnézni, hova lövi a labdát, ám a kapufát találta el... Marad a 2-0.

43
    Murinai elől mentett a hazai védelem.

45
    A félidő végén még szabadrúgáshoz jut a Baja, messze a kaputól, de be lehet ívelni.

45
    Bonica ütötte el a labdát, de a kapu még nem szabadult fel, Harnosnál a labda.

45+1
    A Baja gólt szerzett!
    GÓÓL! Bedobást végezhetett el a Baja, majd SZABÓ SZILÁRD kapásból ellőtte a labdát 15 méterről, ami a jobb kapufáról a kapuba pattant, látványos góllal szépített a Baja, 2-1!

45+1

Más már nem is fért bele, vége a félidőnek. Nincs kimondottan jó iram, de a csapatok jól használják ki a helyzeteiket, így már 3 gólt is láthattunk. A mezőnyben eleinte a Baja volt fölényben, de összességében kiegyenlített a játék, az ESMTK jól használta ki az ellenfél hibáit, így megérdemelten vezet. Hamarosan folytatjuk!

46

46
    A szünetben cserélt a Baja! Harnos helyén Tóth Milán.

48
    Tóth felé ment az indítás, szerelt a hazai védelem.

49
    Murinai maradt lent a pályán kívül, ápolják.

50
    Ki is egészült a hazai csapat, elsőre komolyabbnak tűnt a dolog.

50
    Fekete elől mentett a hazai védelem a 16-oson belül.

56
    Turi végezte el a szabadot, az ívelését Bonica húzta le.

57
    Egy gyönyörű összjátékot követően Sibinger tette bele a lábát Szabó beadásába, nem sokon múlt, hogy gól legyen, Bonica fogta.

58
    Fekete vezette a labdát sokáig, végül a 16-osnál szerelték.

58
    Orbán most jól jött ki, és felszedte a labdát Sebestyén elől.

59
    ESMTK szöglet következik.

60
    Orbán ütötte ki egy újabb szögletre a labdát.

60
    Szinte ugyanaz történt most is, zsinórban a harmadik erzsébeti sarokrúgás következik.

61
    Ez veszélytelen volt, felszabadult a bajai kapu.

62
    Fekete harcolt ki szabadrúgást 24-25 méterre a kaputól.

62
    Müllerlei a legurított labdát csúnyán fölé lőtte.

63
    A kirúgás után hasonlóan rossz lövést láthattunk a túloldalon, Faller követte el.

64
    Mile mellett esett el Tóth a 16-oson belül, nincs büntető.

65
    István jól lőtt kapura 30 méterről, Bonica fogta.

66
    Tóth Milán volt lesen az ötösnél.

67
    Fekete kapott egy ígéretes labdát, de hosszan vette át.

68
    Az első hazai csere, Lázár helyén Kiss.

68
    GÓÓL! Faller passza után SIBINGER DÁVID cselezte ki a kijövő Bonicát, és 5 méterről az üres kapuba gurított, egyenlít a Baja, 2-2!

70
    Vérszemet kapott a Baja, most is ők támadhatnak egy szabadrúgás után.

71
    Tóth és Faller játszottak össze a 16-osnál, az utolsó passz nem sikerült, de bajai bedobás jöhet.

72
    Ebből már nem alakult ki veszély, az erzsébetieké a labda, ám csak rövid időre, 35-40 méterre a kaputól a Baja kap szabadot.

73
    Sibinger lőtt messziről, nem volt veszélyes, a kapusé.

74
    Tóth Milán kapott sárgát, Murinait rúgta meg.

75
    GÓÓL! FALLER ANDRÁS egy pattanás után 18 méterről lőtt kapura, Bonica nem érte el a pattogó labdát, 2-3!

76
    Soós a félpályánál volt szabálytalan, talán szigorú volt ezúttal a lap.

77
    Soós helyén Böröczky a hazaiaknál.

79
    Pintér indult meg a kapu felé, 16 méterről lőtt – fölé.

80
    Faller beadását Nemes vágta ki taccsra.

82
    Faller és István remekül játszottak össze, de a 16-oson belül elvesztették a labdát. Nem tudja azonban már percek óta megtartani a labdát az ESMTK.

83
    Mindkét csapat cserél! Nemes helyén Áder a hazaiaknál, és Szabó helyett Pump a Bajában.

85
    Szabadrúgáshoz jut a Baja az ellenfél térfelén.

86
    Turi ívelte fel a labdát az ötöshöz, Pump hosszan vette át, így oda a lehetőség.

87
    A mai utolsó csere, Faller jön le, helyére Nkubito áll be.

88
    Müllerlei emelt kapura 17 méterről, nem volt veszélyes.

89
    Szabadrúgást kap az ESMTK, messze a kaputól, de egy ívelésre jó lehet.

89
    Les miatt szabadrúgás kifelé.

90
    3 perc a hosszabbítás.

90+1
    Szétszakadt a pálya a végére.

90+2
    Nkubito harcolt ki szabadrúgást az alapvonalnál, nem messze a szögletzászlótól.

90+3
    Turi levitte a sarokba a labdát.

90+3
    Megszerzi a labdát az ESMTK, talán az utolsó lehetőségük jöhet. Turi sárgát kapott közbe.

90+4

Vége! A bedobás után elvesztette a labdát az ESMTK, a játékvezető pedig lefújta. Megérdemelten nyert a Baja, a második félidőben sokkal jobbak voltak, az ESMTK nagyon visszavett, aztán pedig nem tudtak felpörögni, így kétgólos előnyre szenvedtek vereséget. A maroknyi bajai drukker ünnepli csapatát, akik nagyot játszottak a második félidőben. Köszönöm a figyelmet! (16:50:06)

Pörge Béla

Gólok: 7. Fekete, 19. Müllerlei (bünt.) – 45+1. Szabó Sz., 68. Sibinger, 75. Faller

Lapok:   38. Túri (ESMTK), 55. Fekete (ESMTK), 76. Soós (ESMTK) – 19. Orbán (BAJ), 25. Princz (BAJ), 74. Tóth M. (BAJ), 90+3. Turi (BAJ)

ESMTK: Bonica – Túri, Pintér, Nemes (83., Áder), Mile – Lázár (68., Kiss), Soós (77., Böröczky), Müllerlei, Murinai – Sebestyén, Fekete
    Cserék: Meszesán – Farkas, Kiss (68.), Böröczky (77.), Áder (83.), Torkos, Szabó

Bajai LSE: Orbán – Turi, Knap, István, Illés, Faller (87., Nkubito), Princz, Szabó (83., Pump), Sibinger, Orsós, Harnos (46., Tóth)
    Cserék: Kámán – Nkubito (87.), Tóth (46.), Pump (83.)

Játékvezetők: Kulcsár Katalin; Bede, Horváth