MAFC – Alba Fehérvár 65:79 (vége) | Naturtex-SZTE-Szedeák – Marso Nyíregyházi KK 87:78 (vége) | Falco KC Szombathely – Pécsi VSK-PANNONPOWER 101:69 (vége)
Naturtex-SZTE-Szedeák
87:78 (20:24, 42:46, 61:58)
Marso Nyíregyházi KK
szerda 04.02.2015, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi NB I. A csoport

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:44:17)

Nikola Lazic: “A mindkét csapat számára fontos mérkőzésen, nagy nyomás alatt görcsösen játszottunk. Érzésem szerint a második félidőbeli játékunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk.”

Sitku Ernő: “Egy megnyert mérkőzést saját butaságaink miatt vesztettünk el. A jövőben sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk.”

Vastaps köszönti az utolsó másodpercekben, a lefújás után pedig különösen a nagyot harcoló szegedi kosarasokat. Végig kiélezett mérkőzésen ellentétes félidőknek lehettünk szemtanúi. Jobban kezdett a Nyíregyháza, s szinte végig vezettek a vendégek az első két negyed folyamán. A gólszegényebb harmadik etapban tudott fordítani a nagyszünet után feljavuló szegedi csapat, az utolsó negyedben pedig még növelni is tudták nehezen megszerzett előnyüket. Mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, az időben felébredő szegedieknek jött össze végül a siker.

40:00
    Mérkőzés vége. (87:78)

39:50
    Taylor, majd Hujdurovic is ront a palánk alatt, a hazaiaké a labda, már nem mennek fel vele. (87:78)

39:35
    Balaban bedobja a második büntetőjét. (87:78)

39:35
    Hujdurovic triplája rövid, a lepattanót szedő Balaban kap büntetőket, az elsőt kihagyja. (86:78)

39:26
    Jereminov kap büntetőket, az elsőt bedobja, a másodikat nem. (86:78)

39:23
    Taylor passzát Hujdurovic teszi fel a palánk alól. (85:78)

39:14
    Vendég időkérés. (85:76)

39:14
    Benn Ciric második büntetője is. (85:76)

39:14
    Ciric bedobja az első büntetőt. (84:76)

39:14
    Szavics triplája rövid középről, a hazaiaké a lepattanó, s Ciric kap büntetőket rögtön. (83:76)