MAFC – Alba Fehérvár 65:79 (vége) | Naturtex-SZTE-Szedeák – Marso Nyíregyházi KK 87:78 (vége) | Falco KC Szombathely – Pécsi VSK-PANNONPOWER 101:69 (vége)
Naturtex-SZTE-Szedeák
87:78 (20:24, 42:46, 61:58)
Marso Nyíregyházi KK
szerda 04.02.2015, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi NB I. A csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A férfi kosárlabda-bajnokság élvonalának 21. fordulójában a Nyíregyháza csapata látogat Szegedre szerda kora este. Mindkét csapat számára roppant fontos lesz ez a mérkőzés, hiszen a hétvégén Kecskeméten a hajrában minimális vereséget szenvedő szegediek 8 győzelemmel és 10 vereséggel a táblázat nyolcadik helyén állnak, míg a legutóbbi két találkozóját győztesen megvívó Nyíregyháza hat győzelemmel és 12 vereséggel tizedik.

Tavaly novemberben a Szedeák 93:76-os győzelmet aratott Nyíregyházán, a nyírségiek kerete azonban nagyot változott azóta a meccs óta, Kolarics, Taylor és Vasojevic leigazolása révén komolyan erősödtek. A hazaiak mestere, Nikola Lazic ezúttal sem számolhat a már hosszabb ideje sérült, illetve beteg Vágvölgyi, Csorvási Levente és Wirth szolgálataira.

Naturtex-SZTE-Szedeák: 1 Mike, 5 Jereminov, 7 Molnár Bence, 9 Demeter, 10 Kiss, 11 Molnár András, 12 Balaban, 14 Stefanovic, 22 Ciric, 23 Kuntic, 24 Varga, 35 Révész. Edző: Nikola Lazic

Marso Nyíregyházi KK: 4 Kósa Tamás, 5 Molnár Marcel, 6 Czura, 7 Helmeczi, 8 Nagy, 9 Taylor, 10 Szavics, 11 Kolarics, 12 Hujdurovic, 13 Lajsz, 14 Vasojevic, 20 Kósa Dániel. Edző: Sitku Ernő

Játékvezetők: Farkas, Söjtöry, Minár.

Már javában melegítenek a csapatok, a szegediek tiszta fehér, a nyírségiek tiszta piros szerelésben játszanak majd.

Kezdőötösök:
    Szedeák: Jereminov, Kiss, Molnár András, Balaban, Ciric
    NYKK: Nagy, Taylor, Szavics, Kolarics, Hujdurovic

00:01

00:08
    Hujdurovic fordul be a palánk alatt, s könnyű kosarat szerez. (0:2)

00:30
    Balaban harcol ki büntetőket, az elsőt bedobja. (1:2)

00:30
    Benn a második is. (2:2)

00:48
    Taylor ront a palánk alól, de a vendégeké a lepattanó. (2:2)

01:00
    Hujdurovic kiszédülő dobása után hosszú Ciric indítása Balaban felé. (2:2)

01:26
    Hujdurovic tör be jobbról, de végül nem tudja feltenni a labdát. (2:2)

01:40
    Jereminov ront közelről, a nyírségieké a labda. (2:2)

02:04
    Szavics passzából Kolarics talál be közelről. (2:4)

02:28
    Ciric dob középről remek triplát. (5:4)

02:47
    Kolarics triplája kiszédül, a hazaiaké a labda. (5:4)

03:04
    Ciric triplája után Balaban szed lepattanót, de a bírók szerint ellépte közben. (5:4)

03:36
    Taylor rövid középtávolija után Balaban szedi a lepattanót, majd Balaban is talál be a gyűrű alól elegáns pincérrel Ciric passza után. (7:4)

03:40
    Vendég időkérés. (7:4)

04:02
    Taylor nagy passzát Hujdurovic teszi fel közelről. (7:6)

04:20
    Balaban fordul be kiválóan, s közelről betalál. (9:6)

04:35
    A középen betörő Taylor eredményes. (9:8)

05:00
    Jereminov triplája kissé balról rövid, a vendégeké a labda. (9:8)

05:22
    Molnár András csap oda a triplát dobó Kolaricsnak, büntetők. (9:8)

05:22
    Kolarics bedobja az első büntetőt. (9:9)

05:22
    Bedobja a másodikat is, a harmadik kimarad, de a pirosaké a lepattanó. (9:10)

05:33
    Taylor tör be középen, de végül nem tudja feltenni a labdát. (9:10)

05:40
    Balaban tör be középen, s szép kosarat szerez. (11:10)

05:42
    Taylor talál be középről, a palánk alól könnyű kosárral. (11:12)

06:00
    Hazai labdavesztés után Hujdurovic ejti be Taylor remek passzát. (11:14)

06:35
    Kosárra dobás nélkül jár le a hazai támadóidő, a túloldalon pedig Kolarics dob triplát kissé balról. (11:17)

06:38
    Hazai időkérés. (11:17)

06:59
    Ciric, majd Szavics is eladja a labdát gyors egymásutánban a palánkok alatt. (11:17)

07:16
    Molnár András passzát Balaban ejti be másodjára a palánk alól. (13:17)

07:35
    Taylor középtávolija eredményes kissé jobbról. (13:19)

07:55
    Balaban teszi fel újra remekül a palánk alól. (15:19)

08:10
    A túloldalon a középen betörő Taylor kosara jó. (15:21)

08:25
    Jereminov szólója középen kosárral zárul. (17:21)

08:45
    Nagy dob remek triplát a jobb szélről, csont nélkül. (17:24)

09:15
    Eladott hazai labda után most nem jó Nagy triplája jobbról. (17:24)

09:30
    Kuntic tör be középen, s büntetőket harcol ki. (17:24)

09:30
    Kuntic az első büntetőt kihagyta, a másodikat bedobta. (18:24)

09:55
    Vasojevic eladott labdája után a balról betörő Jereminov teszi fel jól a labdát a palánk alól. (20:24)

09:59
    Taylor megpróbálja még a félpályáról, de leszédül a labdája a gyűrűről. (20:24)

10:00
    Befejeződött az első negyed. (20:24)

Álmosan kezdett a szegedi csapat, s a vendégek a negyed felétől el tudtak lépni. A nagyrészt vezető nyírségiek láthatóan jó formában vannak, a szegediektől az eddigieknél több kell a sikerhez.

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (20:24)

10:12
    Jereminov középen betörve, büntetőt is kiharcolva talál be. (22:24)

10:12
    Jereminov bedobja a büntetőt is. (23:24)

10:15
    Ezek Jereminov percei, a nyírségi térfélen szerzett labdát a hazai irányító. (23:24)

10:31
    A középen betörő Ciric dob szép pincért. (25:24)

10:45
    Vasojevic balról betörve harcolt ki büntetőket, az elsőt bedobja, a második kimaradt. (25:25)

11:06
    Lépéshiba Jereminovnál, a vendégeké a labda. (25:25)

11:28
    Taylor passzából Kolarics dob remek triplát középről. (25:28)

12:00
    Kuntic középtávolija talál be jobbról. (27:28)

12:31
    Nagy dobása után támadólepattanó a nyírségieknél, de aztán dobás nélkül jár le az idejük. (27:28)

12:50
    Eladott hazai labda után Nagy dob triplát balról. (27:31)

13:12
    Ciric triplája rövid, a túloldalon a középen betörő Taylor talál be, s még egy büntetőt is kap. (27:33)

13:12
    Taylor bedobja a büntetőt is. (27:34)

13:36
    Ciric rövid triplája után a vendégeké a lepattanó, megjáratják a labdát, s végül Hujdurovic dob triplát kissé jobbról. (27:37)

13:36
    Hazai időkérés. (27:37)

14:00
    Balaban közelije nem jó, a vendégek szerzik meg a labdát. (27:37)

14:27
    Nagy passzát Vasojevic teszi fel jól a palánk alól. (27:39)

14:50
    Balaban átadásából Molnár András eredményes a palánk alól. (29:39)

15:10
    Kolarics rövid középtávolija után Kuntic harcol ki büntetőket a túloldalon. (29:39)

15:17
    Kuntic bedobja az első büntetőt. (30:39)

15:17
    Majd benn a második is. (31:39)

15:45
    Hujdurovic eladott labdája után Stefanovic triplája rövid a túloldalon. (31:39)

15:56
    Taylor harcolt ki büntetőket, az elsőt bedobja, a második kiszédül. (31:40)

16:10
    Kuntic tört be középen, de nem tudta feltenni a labdát, a vendégek indulhatnak. (31:40)

16:25
    Kolarics triplakísérlete után Ciric szedi a lepattanót. (31:40)

16:45
    Stefanovic labdavesztése után lépéshiba a nyírségieknél. (31:40)

17:00
    Balaban ejti be jobbról szépen Ciric labdáját. (33:40)

17:15
    Hujdurovic harcol ki büntetőket a palánk alatt. (33:40)

17:15
    Hujdurovic az első büntetőt kihagyta, a másodikat bedobta. (33:41)

17:35
    Stefanovic labdavesztése után a középen betörő Taylor eredményes gyors támadás végén. (33:43)

17:48
    Balaban harcolt ki büntetőket, az elsőt bedobja. (34:43)

17:48
    Benn a második is. (35:43)

18:03
    Hujdurovic ejti be a palánk alól Vasojevic hatalmas passzát. (35:45)

18:25
    Szegedi labdavesztés után Taylor is elpasszolja magát a túloldalon. (35:45)

18:34
    A jobbról betörő Jereminov egy büntetőt is kiharcolva talál be. (37:45)

18:34
    Jereminov bedobja a büntetőt is. (38:45)

18:48
    Taylor középtávolija után Balaban szedi a lepattanót. (38:45)

19:10
    Molnár András passzát Balaban ejti be a palánk alól. (40:45)

19:30
    Helmeczi rövid triplája után a hazaiaké a lepattanó. (40:45)

19:46
    Molnár András harcol ki büntetőket a palánk alatt. (40:45)

19:46
    Molnár András bedobja az első büntetőt. (41:45)

19:46
    Majd bedobja a másodikat is. (42:45)

19:55
    A túloldalon Taylor kap büntetőket. (42:45)

19:55
    Taylor első büntetője kimarad, a másodikat bedobta. (42:46)

19:59
    Molnár András passzából Kiss dob triplát balról, de lecsorog a labdája a gyűrűről. (42:46)

20:00
    Vége a második negyednek. (42:46)

A meccs eddig eltelt jelentős részében a nyírségieknél az előny, hol kisebb, hol nagyobb különbséggel, akár tízpontos differenciával is. A szegediek egyértelműen győzelemre számítanak ma, így nekik csalódás a Szedeák eddigi kissé álmos, főleg védekezésben összeszedetlen játéka. Sok az eladott labda is eddig a hazaiaknál, s a biztos kezű nyírségiek rendre büntetik is ezeket a hibákat. A meccs azonban még messze nem lefutott, nagy küzdelemre lehet számítani a nagyszünet után a győzelemért.

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (42:46)

20:18
    Támadóhiba Taylornál, a hazaiak indulhatnak. (42:46)

20:31
    Ciric nyit triplával jobbról. (45:46)

20:49
    Taylor középtávolija is betalál jobbról. (45:48)

21:08
    Molnár András balról betörve dob ziccergólt. (47:48)

21:40
    Nagy triplája nem jó, de Ciric tempója is kiszédül a gyűrűből a túloldalon. (47:48)

21:52
    Kolarics rövid tempója után Balabané a lepattanó, de a kontra végén Ciricet szerelik a védők. (47:48)

22:19
    Szavics remek passzát Nagy teszi fel középről, de lecsorog a labdája, s a hazaiaké a lepattanó. (47:48)

22:36
    Balaban fordul be a palánk alatt, s szép kosarat szerez. (49:48)

22:55
    Vasojevic tempója is betalál jobbról. (49:50)

23:13
    Balabant szerelik a palánk alatt, a bírók nem fújnak semmit, csak technikait a reklamáló Lazic ellen. (49:50)

23:13
    Taylor bedobja a büntetőt, s a vendégeké marad a labda. (49:51)

23:42
    Nagy eladott labdája után Ciric zsákol a leindításból. (51:51)

24:03
    Hujdurovic belefordul a palánk alatt Stefanovicba, a hazaiaké a labda. (51:51)

24:15
    A középen betörő Molnár András dob gyönyörű kosarat. (53:51)

24:35
    Vasojevic kétszer is felteheti középről, a második már jó a saját lepattanója után. (53:53)

25:07
    Hazai labdavesztés után Hujdurovic is eladja a palánk alatt. (53:53)

25:17
    Stefanovic passza után Ciricet szerelik könnyedén a nyírségiek. (53:53)

25:30
    Taylor középtávolija kiszédül, majd Szavics ront a palánk alatt. (53:53)

26:03
    Molnár András rövidre sikerült dobása után Ciric szereli gyönyörűen a középen betörő Taylort. (53:53)

26:20
    Jereminov rövid dobása után a hazaiak szedik a lepattanót. (53:53)

26:31
    Kiss triplakísérlete rövid balról, immár a vendégeké a labda. (53:53)

26:55
    Taylor triplája rövid középről, a hazaiak szedik a lepattanót. (53:53)

27:05
    A hosszú gólcsendet Balaban töri meg gyors támadás végén a palánk alól. (55:53)

27:07
    Vendég időkérés. (55:53)

27:16
    Szavics passza után Hujdurovic harcol ki büntetőket, az elsőt bedobja. (55:54)

27:16
    Majd bedobja a másodikat is. (55:55)

27:31
    Stefanovic kiszédülő tempója után a lepattanót szedő Balaban kap büntetőket. (55:55)

27:31
    Balaban bedobja az elsőt, de a második kiszédül. (56:55)

27:52
    Lépéshiba Vasojevicnél a jobb szélen, a hazaiaké a labda. (56:55)

28:03
    A középen betörő Jereminov nagy passzát Molnár András teszi fel jól, egy büntetőt is kiharcolva. (58:55)

28:03
    Molnár András bedobta a büntetőt is. (59:55)

28:16
    Taylor harcol ki büntetőket Kiss Zsolttal szemben. (59:55)

28:16
    Taylor bedobja az első büntetőt. (59:56)

28:16
    Benn a második kísérlete is. (59:57)

28:34
    Kiss triplája balról kiszédül, de labdát szereznek a hazaiak védekezésben. (59:57)

29:03
    Balaban lesapkázása után Taylor középtávolija sem jó a túloldalon. (59:57)

29:20
    Balaban ejti be a labdát gyors támadás végén a gyűrű alól. (61:57)

29:55
    Nyírségi labdavesztés után a középen betörő Jereminov labdája lecsorog. (61:57)

29:57
    Vasojevic kapott büntetőket, az elsőt kihagyta, a második már bement. (61:58)

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (61:58)

A harmadik negyed meglehetősen gólszegényre sikerült, de egyértelműen a feljavuló szegedieké volt. A Szedeák négypontos hátrányból faragott hárompontos előnyt, miközben 53:53-nál részünk volt egy komolyabb gólcsendben is. Kifejezetten éles utolsó negyed vár ránk.

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (61:58)

30:19
    A balról betörő Taylor nagy passzát ejti be a palán alól Hujdurovic. (61:60)

30:41
    Balaban eladott labdája után Kolarics középről úgy talál be, hogy kap egy büntetőt is. (61:62)

30:41
    Kolarics bedobja a büntetőt. (61:63)

30:59
    Balaban tör be középen, s hatalmasat zsákol. (63:63)

31:30
    Dobás nélkül fut le a nyírségi támadóidő. (63:63)

32:00
    Jereminov rövid triplája után Taylor tempója sem jó. (63:63)

32:15
    A középen betörő Jereminov dob könnyű gólt. (65:63)

32:44
    A balról kosárra törő Hujdurovic ejti be a labdát. (65:65)

33:00
    Balaban ront közelről, a vendégeké a labda. (65:65)

33:34
    Ciric dob nagy triplát Szavics eladott labdája után. (68:65)

33:45
    Gyors leindításból Hujdurovic dob ziccergólt. (68:67)

33:59
    Balaban harcolt ki büntetőket, az elsőt bedobja, de a második lecsorog a gyűrűről. (69:67)

34:14
    Hujdurovic dob remek triplát középről. (69:70)

34:30
    A túloldalon Balaban pincérje eredményes. (71:70)

34:48
    Taylor dob fantasztikus, csont nélküli triplát a jobb szélről. (71:73)

34:58
    Hazai időkérés. (71:73)

35:12
    Kolarics triplája rövid jobbról, a hazaiaké a labda. (71:73)

35:25
    Kiss triplája sül a jobb szélről. (74:73)

35:54
    Vasojevic triplakísérlete után Balabané a lepattanó. (74:73)

36:07
    Balaban harcolt ki büntetőket,, de mindkettőt kihagyta. (74:73)

36:23
    Ciric ront ziccert egy remek labdaszerzés után. (74:73)

36:35
    Vasojevic triplája beakad középről. (74:76)

36:55
    A középen betörő Ciric eredményes a palánk alól. (76:76)

37:15
    Kolarics pincérje rövid, de Ciric tempója is vendégkezekbe szédül a túloldalon. (76:76)

37:30
    Vasojevic fordul bele ellenfelébe támadásban, a szegedieké a labda. (76:76)

37:46
    Jereminov passza után Kuntic dob triplát jobbról. (79:76)

38:10
    Kolarics rövid triplája a bal szélről, de Balaban tempója után Kunticé a lepattanó a túloldalon. (79:76)

38:36
    Jereminov középen betörve harcol ki büntetőket. (79:76)

38:36
    Jereminov bedobja az első büntetőt. (80:76)

38:36
    Bedobja a másodikat is. (81:76)

38:50
    Taylort szerelik a hazai védők, a Szedeák támadhat. (81:76)

39:10
    Jereminov középen betörve dob gyönyörű kosarat. (83:76)

39:10
    Vendég időkérés. (83:76)

39:14
    Szavics triplája rövid középről, a hazaiaké a lepattanó, s Ciric kap büntetőket rögtön. (83:76)

39:14
    Ciric bedobja az első büntetőt. (84:76)

39:14
    Benn Ciric második büntetője is. (85:76)

39:14
    Vendég időkérés. (85:76)

39:23
    Taylor passzát Hujdurovic teszi fel a palánk alól. (85:78)

39:26
    Jereminov kap büntetőket, az elsőt bedobja, a másodikat nem. (86:78)

39:35
    Hujdurovic triplája rövid, a lepattanót szedő Balaban kap büntetőket, az elsőt kihagyja. (86:78)

39:35
    Balaban bedobja a második büntetőjét. (87:78)

39:50
    Taylor, majd Hujdurovic is ront a palánk alatt, a hazaiaké a labda, már nem mennek fel vele. (87:78)

40:00
    Mérkőzés vége. (87:78)

Vastaps köszönti az utolsó másodpercekben, a lefújás után pedig különösen a nagyot harcoló szegedi kosarasokat. Végig kiélezett mérkőzésen ellentétes félidőknek lehettünk szemtanúi. Jobban kezdett a Nyíregyháza, s szinte végig vezettek a vendégek az első két negyed folyamán. A gólszegényebb harmadik etapban tudott fordítani a nagyszünet után feljavuló szegedi csapat, az utolsó negyedben pedig még növelni is tudták nehezen megszerzett előnyüket. Mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, az időben felébredő szegedieknek jött össze végül a siker.

Nikola Lazic: “A mindkét csapat számára fontos mérkőzésen, nagy nyomás alatt görcsösen játszottunk. Érzésem szerint a második félidőbeli játékunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk.”

Sitku Ernő: “Egy megnyert mérkőzést saját butaságaink miatt vesztettünk el. A jövőben sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk.”

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:44:17)