Fehérvár AV19 – Vasas SC 9:1 (vége)
Fehérvár AV19
9:1 (3:0, 6:0, 0:1)
Vasas SC
szombat 07.02.2015, 14:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Megnyeri a záró harmadot a Vasas, ám ez a fővárosiak számára maximum szépségtapasz lehet csak.
    Összességében a jobb erőkből álló fehérváriak megérdemelt sikert könyvelhetnek el, a különbség sem túlzó. (16:26:32)

60:00

59:51
    Kiegészülnek a fehérváriak.

59:45
    Pápa lövése száll mellé.

59:16
    Dabasi tör a bal szélről kapura, Gadacsi hárít!

58:30
    Két ziccert szórakoznak el a fehérváriak emberhátrányban!

58:02
    Belül az utolsó kettő percen.

57:59
    hamvai ugrik meg ziccerben, Rónai testtel véd!

57:48
    Kovács Olivér (Fehérvár) ül le kettő percre gáncsolásért!

57:30
    Szakácsi nagy helyzetben lő mellé!

56:30
    Kiegészülnek az angyalföldiek.

56:03
    A Vasas gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Emberhátrányból szépítenek a fővárosiak! KÖLLŐ ROLAND lép ki ziccerben, ezúttal sikeres a befejezés! 9-1!

55:14
    Átmenetileg felszabadítanak a vendégek.

54:42
    Balogh előtt üres a kapu, de nem talál be!

54:33
    Emberelőnyben a Volán: Pápa (Vasas) ül le kettő percre gáncsolásért!

53:17
    Balogh két bekk szorításában is fonákkal kapura húz, de nincs benne erő.

52:29
    Kiegészülnek a hazaiak.

52:20
    Rövid ideig sikerül, de lövés nem lesz a dologból.

51:44
    Egyelőre nem tudnak felállni a fővárosiak.

50:40
    Felszabadítanak a hazaiak.

50:27
    Reisz (Fehérvár) ül le kettő percre palánkra lökés miatt!

49:56
    Zwick lövése elakad Takács Bencében.

48:20
    Korbuly kéri lövésre a pakkot, a kék elől tüzel, nem sokkal megy mellé a kísérlet!

47:30
    Varga Balázs lökete elakad a blokkban.

46:35
    Lesre korcsolyáznak a fehérvári játékosok.

43:27
    Köllő lövése a kapuvasról jön ki, továbbra sem tudnak szépíteni a vendégek!

42:19
    Lengyel a kékről, Rónai fogja a lepkéssel.

41:53
    Újabb vendég próbálkozás, Gadacsi hárít testtel!

41:14
    Köllő Roland ugrik ki ziccerben, a hazai kapus nyeri a párharcot!

40:12

40:01

A második játékrészben felborult a jég, a fehérváriak hatszor köszöntek be Rónai Milánnak, így összesen már kilenc góllal állnak jobban a fővárosiaknál. Ahogy a mérkőzés előtt vártuk, csak a gólkülönbség a kérdéses a mai mérkőzésen.

40:00

39:40
    Reisz gyötörné be estében a pakkot a fővárosi kapuba, Rónai a helyén!

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:53
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Ez már kiütés! Szinte másolják az előbbi találatot, ezúttal fonákkal a befejezés, a korong a kapus lábai között csúszik be, SZAKÁCSI ÁKOS a góllövő! 9-0!

Gólpassz: Kovács Olivér és Varga Balász.

38:27
    GÓÓÓL! Már 8-0 az eredmény! Szépen visszatett korong a fővárosi kapu mögül, kapáslövés közelről, a pakk a hálóban, REISZ ÁRON SÁNDOR a gólszerző! 8-0!

Gólpassz. Balogh Bence és Hamvai Szilárd.

38:00
    Kiegészülnek a vendégek.

37:31
    Felszabadítanak a fővárosiak.

36:56
    Szabó Pál Krisztián lapos kísérlete nem talál ketrecet.

36:05
    Balla (Vasas) ül le kettő percre gáncsolásért!

35:42
    GÓÓÓL! Közte hét! PILLÓK MARTIN áll a kapu torkában, jön a passz, csak bele kell tenni az ütőt, a korong a kapuba vágódik! 7-0!

35:13

34:35
    Egy ember visszajöhet, sima emberelőnyben a vendégek.

34:08
    Ismét megtörténik, nincs fővárosi lövés eddig.

33:35
    Átmenetileg felszabadítanak a hazaiak.

33:11
    Időt kér a Vasas SC csapata, 1:23 még a kettős emberelőnyből!

33:11
    Kettős emberelőnyben a Vasas! Varga Balázs (Fehérvár) is pihen kettő percet gáncsolásért!

32:34
    Takács Bence (Fehérvár) kap kettő percet!

32:12
    GÓÓÓÓL! Késleltetett kiállításos szituáció után újabb fehérvári találat! SZAKÁCSI ÁKOS ólálkodik a kapu torkában, jön is a keresztpassz, ezt állítgatás nélkül zúdítja a Vasas hálójába! 6-0!

Gólpassz: Reisz Áron Sándor.

30:50
    Szabó Pál Krisztián érkezik középen, előle kell menteni, Dabasi van jó helyen vendég szempontból.

29:13
    Kapust cserél a Fehérvár AV19 csapata, Gadacsi János a jégen!

29:12
    GÓÓÓL! Újabb hazai találat! Nagy kavarodás a fővárosi kapu előterében, végül KOVÁCS OLIVÉR gyűjti be a korongot, és fordulatból, laposan lő, a lassú kísérlet valahogy becsúszik a mamut mellett! 5-0!

Gólpassz: Balogh Bence.

28:13
    Pápa lő a kékről, takarásból laposan, de nem találja el a fehérvári kaput.

27:19
    A bedobás a semleges harmadból következhet.

27:04
    Lesre korcsolyáznak a fehérváriak.

26:49
    Szabó Pál Krisztián nagyon gyors, ám egy főváros bekk valahogy közbenyúl a lövésébe, ami így elkerüli a Vasas kapuját.

25:44

25:19
    Dabasi lövése kijön Kornakker mamutjáról, a kicsorgóra érkezik Zwick, aki azonban nem tud élni a lehetőséggel!

24:35
    Zwick lövése elakad a fehérvári blokkban.

23:59
    A gól óta beszorul a Vasas.

22:32
    GÓÓÓL! Remek akció után nő a hazai előny! Prácser és BALOGH BENCE egy érintőznek, a végén utóbbi már csak a kapussal áll szemben, és nem is hibázik! 4-0!

Kiállítás: 2 illetve 4 perc

A Vasas a második harmadot emberelőnyben kezdi, tizenegy másodperce maradt a fővárosiaknak még Reisz Áron Sándor kiállításából.

Magabiztos, három gólos előnnyel zárja az első harmadot a Fehérvár AV19 U20-as csapata. Nem kezdtek rosszul a vendégek, ám a 12. percben emberhátrányba került a Vasas, és a hatalmas nyomás eredménye fehérvári vezetést eredményezett. A gól megfogta a fővárosiak, rögtön jött a második, majd a 18. percben Szabó Pál Krisztián tovább növelte a kék-fehérek előnyét.

18:11
    Reisz (Fehérvár) kap kettő percet gáncsolásért! Előnyben a Vasas!

17:48
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a fehérváriak! SZABÓ PÁL KRISZTIÁN ugrik ki a jobb oldalon, nem érik utol, a hazai játékos szépen emel Rónai mellett a hosszú felsőbe! 3-0!

Gólpassz: Sofron Ádám.

17:25
    Mindkét együttes kiegészült, teljes létszámban a csapatok a jégen.

17:16
    Kolló passza után Balla tüzel messziről, nincs kicsorgó korong.

16:25
    Reisz lőhet ziccerben egy kapu mögül visszatett korongot, nem talál kaput a kísérlet!

15:24
    Sofron (Fehérvár) és Hegedűs (Vasas) áll ki kettő percre! Négy a négy ellen a jégen a csapatok!

15:24
    Varga Balázs lövését védi Rónai.

14:50
    Lengyel kap ziccerben korongot az ellenféltől, lőne, közbeér egy fővárosi bot!

13:59
    Szabó Pál Krisztián szép cselek után lövés helyett passzol, Balogh Bence tüzel, kapuvas!

13:39
    Kornakker lepkésében a pakk, buli jöhet a fehérvári harmadból.

12:55
    GÓÓÓL! Szemfüles góllal nő a hazai előny! KOVÁCS OLIVÉR üt okos gólt Sofron passza után! 2-0!

12:40
    Sofron passza akad el Nagy Bertalanban.

12:02
    Újabb két Rónai védést láthattunk!

11:31
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Nem bírta a nyomást emberhátrányban a Vasas, LENGyEL LEVENTE előtt a korong, a hazaiak játékosa gyorsan lő, Rónai ezt már nem foghatta! 1-0!

Gólpassz: Szabó Pál Krisztián.

11:14
    Hatalmas védés, kicsorog oldalra a pakk, kapáslövés közelről, Rónai odaér a mamuttal!

11:04
    Pillók Martin távoli, lapos bombája megy nem sokkal mellé!

10:48
    Az első kiállítás: Hegedűs (Vasas) áll ki kettő percre akadályozásért!

10:23
    Kornakker véd magabiztosan egy vendég lövést, a bedobás a hazai kapu elől jöhet majd.

09:50
    Ígéretes hazai akció végén Varga Balázs kapáspassza bizonyul hosszúnak, ajtó-ablak lehetőség lett volna.

09:32
    Micsoda hiba, Szabó Pál Krisztián szerez korongot, egy az egyben törhet kapura a fehérvári játékos, ám túl magasra emeli a pakkot fölé!

08:29
    Les (Vasas).

08:10
    Lengyel ütőjét szedik fel a Vasas kapuja előtt, szükségük is volt erre a vendégeknek.

07:24
    Beszorulnak kissé a hazaiak, Nagy Bertalan elé kerül a korong, távolról félmagasan tüzel, Kornakker benyelik a pakkot.

05:53
    Hegyi Dominik szépen szlalomozik el a fehérváriak között, ám a harmadik emberen már fenn akad.

05:03

04:49
    Arany ismétel a kék vonal elől, a rövid fölső mellett zúg el a korong.

04:05
    Arany távoli löketét kiejti Rónai, ám megússzák a helyzetet a fővárosiak.

03:16
    Első vendég kísérlet: Varga Olivér négy méterről, a kapu mögül visszajövő korongot teszi rá egyből, nincs benne erő, Kornakker magabiztosan hárít.

01:34
    Rónai mutatja be az első komolyabb védés, közelről jött a fonák kísérlet!

00:56
    Az elején már magához ragadja a kezdeményezést a Fehérvár AV19 csapata.

00:16

00:01

Fehérvár AV19: Kornakker (Gadacsi) – Arany (C), Takács B., Pillók, Reisz, Hamvai – Korbuly, Lengyel, Szabó P. K., Sofron, Mazzag – Szabó D., Prácser, Balogh B., Varga B. – Kovács O., Szakácsi

Vezetőedző: Tyler Dietrich

Vasas SC: Rónai (Mihaczi) – Nagy B., Hegyi, Zwick, Kolló, Dabasi – Balla, Hegedűs, Varga T., Papa (C), Varga O. – Kenez

Vezetőedző: Sean Finn

Játékvezetők: Varjú Árpád – Márkus János, Csibi József.

Az Erste Bank Young Stars League 42. fordulójában a "B" csoportot toronymagasan vezető Fehérvár AV19 U20-as csapata a szintén ebben a csoportban 7., azaz utolsó Vasas SC gárdáját látja vendégül szombat délután a Raktár utcában.
    A fehérváriak mérlege 40 győzelem és 1 vereség, míg a fővárosiak 4 sikert és 36 kudarcot könyvelhettek el eddig.
    Nem túlzás azt állítani tehát, hogy a kék-fehérek az esélyesebbek, valószínűsíthetően csak a gól különbség lesz a kérdés a találkozón.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 12. Lengyel (Szabó P. K.), 13. Kovács O. (Sofron), 18. Szabó P. K. (Sofron), 23. Balogh (Prácser, Arany), 30. Kovács O. (Balogh), 33. Szakácsi (Reisz), 36. Pillók (Szabó D., Sofron), 39. Reisz (Balogh, Hamvai), 39. Szakácsi (Kovács O., Varga B.) – 57. Köllő

Vasas SC: Rónai (Mihaczi) – Nagy B., Hegyi, Zwick, Köllő, Dabasi – Balla, Hegedűs, Varga T., Pápa (C), Varga O. – Kenéz

Játékvezetők: Varjú Árpád – Márkus János, Csibi József