Aqvital FC Csákvár – Kaposvári Rákóczi FC 4:2 (vége)
Aqvital FC Csákvár
4:2 (1:0)
Kaposvári Rákóczi FC
péntek 20.02.2015, 18:00 • Tersztyánszky Ödön Sportközpont, Csákvár • Merkantil Bank Liga

Gól gazdag mérkőzésen a Csákvár csapata megtette az első lépést a kiesés elkerülése fel, ám az út még hosszú és nagyon rögös.
    A második félidőt a hazaiak kezdték aktívabban, a 66. perctől pedig Bognár György szakmai igazgató dörzsölhette a tenyerét: nyolc perc lefogása alatt három találatot kapott a Rákóczi hajója, ami el is süllyedt, a 80. perc után hazai rövidzárlat csak szépségtapasznak lett jó a kaposváriak számára. (21:11:54)

90+3
    Szöglettel felérő szabadrúgás a hazaiak javára.

90+3
    Támadnak a vendégek, hamarosan vége a meccsnek.

90+1
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Les miatt szabadrúgás lesz a hazaiak javára.

90
    Utolsó hazai csere: Molnár Cs. helyére Mihály áll be.

89
    Fényes becsúszása után dobhatnak a vendégek.

87
    Második Csákvár változtatás: Molnár T. helyén Varga Z. folytatja.

86
    Molnár Csaba a pontrúgással, senki nem ér bele, így veszélyes, Somodi vetődve hárít!

86
    Jó helyről jöhet szabadrúgással a Csákvár.

85
    Utolsó csere a vendégeknél: Hampuk le, Fejős be.

85
    Kocsis felívelését Gajdos ollózza fölé.

84
    Első hazai csere: Hortváth R. le, Fényes be.

83
    A Kaposvár gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Tovább zárkózik a vendég együttes! LUKA DOMINIC lép ki, és közelről a bal alsóba lő! 4-2!

83
    Rajczi csúsztatás a hosszú alsóba tart, kifogja Milinte!

82
    Nagy nehezen felszabadítanak a csákváriak, de teljesen beszorul a hazai csapat.

82
    Szöglet a vendégek javára.

81
    GÓÓÓL! Összejön a szépítés a vendégeknek! Ketten is kilépnek, nincs les, LUKA DOMINIC szépen nyes alá a labdának a tizenhatoson belülről! 4-1!

80
    Támad a Kaposvár a szépítésért.

79
    Földes (Kaposvár) kap sárgát reklamálásért.

78
    A sarokrúgás után Milinte elszámítja magát, üres a kapu, érkezik a fejes, Gajdos ollózva ment a gólvonal fölül! Micsoda megmozdulás!

78
    Szalai lép bele Rajczi centerezésébe, szöglet.

77
    Nem veszélyes a vendégek sarokrúgása.

76
    Ígéretes helyzetben Kocsis Gábor ment középen, szöglet a Rákóczi javára.

74
    A Csákvár gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Jobbról jön a beadás, GAJDOS ZSOLT emelkedik az ötösnél, visszafejeli a rövidre a labdát a kapus mozgásával ellentétes irányba! 4-0!

73
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a hazaiak! GAJDOS ZSOLT lő 20 méterről, Kiss Márton szerencsétlenül teszi bele a fejét a labdába, ez megzavarja Somodit, a kapus a hosszú felé, a játékszer a rövidbe pattog! 3-0! A találatot Gajdosnak adják!

71
    Molnár Cs. (Csákvár) sárgul be.

71
    Dominic készíti le lövésre a labdát, Nagy Krisztián jócskán fölé bombáz.

70
    Flipperezik a labda a sarokrúgás után, végül Milinte kezében köt ki a játékszer.

70
    Újabb vendég szöglet következhet.

69
    A hosszúra érkezik a Rákóczi sarokrúgása, ám szabálytalanság miatt megakad a kaposvári akció.

68
    Dominic beadásába belevetődnek, szöglet a Kaposvár javára.

66
    GÓÓÓÓL! Jobbról jön a beadás, talán Gajdos találkozik a labdával és a kapussal, a játékszer tovább csorog, NYILASI BÁLINT pedig közelről a hosszú alsóba lő! 2-0!

65
    Horváth Roland szép megoldással harcol ki bedobást a hazaiaknak.

63
    A találkozó ezen szakaszában a Kaposvár tartja a labdát, de az ellenfél térfelén nem sokáig tudja tenni mindezt a zöld-fehér alakulat.

62
    Horváth Roland löki el a védőt, szabadrúgás kifelé.

61
    Gajdos húz balról befelé a tizenhatos vonalával párhuzamosan, a hosszú alsót célozza, mellé.

60
    Horváth Roland nem tudja lekezelni a labdát a kaposvári tizenhatos előtt.

59
    Felszabadítanak a sárga-kékek, de kontra nem indul.

58
    Szöglet a Kaposvár javára.

57
    Molnár Csaba 19 méterről kapásból, ballal nagyon jól eltalálja a labdát, éppen csak fölé, a forduló gólja lehetett volna!

56
    Mi marad ki! Létszámfölényben támad a Csákvár, beadás a hosszúra, Gajdos begyűjti, egy csel, ziccer, ellő a kapus mellett, a gólvonal elől mentenek fejjel a kaposváriak!

54
    Második vendég csere: Király helyén Dominic folytatja.

53
    Rajczi kaszálja el Domjánt, érthetetlen módon nincsen sárga.

52
    Molnár Csaba menne el a bal oldalon, az alapvonalról középre adna, de a kaposváriak megakadályozzák ebben.

50
    Nagy Krisztián (Kaposvár) nem engedi elvégezni a hazaiak szabadrúgását, jogos a lap.

49
    Első vendég csere: Vermes helyett Földes játszik.

48
    A csákváriak kezdték aktívabban a második játékrészt.

46
    Rögtön a félidő elején hatalmas hazai helyzet, fölé megy a labda!

46
    Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46

Nem túl magas színvonalú első félidőn vagyunk túl, magyarul: megkezdődött a csodás magyar labdarúgó NB II!
    Mondanánk, hogy tavasszal, de elképesztően hideg van a stadionban, ahol egyébként Véber György és Várhidi Péter is jelen van.
    A meccs nagy részében a vendégek domináltak, ám a vezetést Gajdos révén még is a csákváriak szerezték meg.
    Kíváncsian várjuk a folytatást.

45
    Hosszú indítás elérhetetlen, kirúgás megint a hazaiak javára.

43
    Lecsúszik a vendégek beadása, kirúgással jöhet a Csákvár.

43
    Nyom a Rákóczi, Szalai tisztáz végül bedobásra.

41
    Les miatt szabadrúgás a Rákóczi javára.

40
    A szöglet után az egyik kaposvári játékos kézzel kap a labdába, de nincs büntető.

40
    Újabb csákvári szöglet jön.

39
    Molnár Csaba beadását sikerül megcsúsztatni, a labda kapura megy, Somodi bravúrral tolja a játékszert szögletre!

39
    Csákvári szabadrúgás jöhet, beívelés várható.

36
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Molnár Tibor megy el a jobb oldalon, nagy erővel ad laposan középre, bent érkezik GAJDOS ZSOLT, aki közelről a kapuba lő! 1-0!

34
    Les miatt jöhet szabadrúgással a Rákóczi.

33
    Hampuk (Kaposvár) rángatja ellenfelét, jogos a lap.

32
    Kaposvári szabadrúgás jöhet, nagyon töredezett a játék.

31
    Molnár Tibor nem tud elmenni a jobb oldalon Hadaró mellett.

30
    Szalai (Csákvár) rántja le ellenfelét, villan a sárga.

29
    Egyből kapura, Milinte visszalép, és fogja a játékszert.

29
    Veszélyes helyről jöhet pontrúgással a zöld-fehér együttes, beívelés várható.

27
    Milinte szól a védőknek, és gyűjti be a lecsorgó labdát. Egyelőre a felívelések egyik oldalon sem célravezetőek.

26

24
    Kaposvári szabadrúgás jöhet a Rákóczi térfelének a közepéről.

23
    Albert rántja le Horváth Rolandot, nincs lap.

22
    Rajczi sarkazása után Nagy Krisztián ad be balról, kifejelik a csákváriak.

21
    Nagyon gyenge a kaposvári szöglet, a tizenhatosig sem megy el.

20
    Királyt szerelik becsúszva a tizenhatoson belül, szöglet lesz.

18
    Nagy Krisztián előtt nyílik szét a csákvári védelem, köszöni szépen, viszi ameddig tudja, a tizenhatoson belülről, csőrrel lő, Milinte hárít, nincs kipattanó!

17
    Rajczi felé a beadás balról, a hazai védők megoldják a helyzetet.

17
    A tizenhatosig sem jut el a Rákóczi pontrúgása.

16
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek a hazai térfélen, felívelés várható.

15
    Molnár Tibor veszélyes beadását kifejelik a vendégek.

14
    Visszaáll a Csákvár a saját térfelére.

13
    Gajdos kiugratás akad el a kaposvári védőkben.

12
    Hampuk ápolása miatt áll a játék.

11
    Háromszor is blokkolják a hazaiakat a kaposváriak.

10
    Mezőnyjáték zajlik a pályán, nagy helyzetet még nem láthattunk.

9
    Wild rúgja rá Házira a labdát, hazai kirúgás következhet.

8
    Eddig a Kaposvár akarata érvényesül.

6
    Milinte jön ki a tizenhatoson kívülre, Hampuk elől kell mentenie a csákváriak kapusának.

5
    Rajczi ugrik egy előreívelt labdára, a játékvezető ellene fúj.

5
    A második Rákóczi sarokrúgás már nem veszélyes.

4
    A rövidről kifejelik a labdát a csákváriak, ám Milintének az ismétlésnél nyújtózkodnia kell, újabb szöglet jöhet.

4
    Szöglethez jutnak a vendégek.

3
    Szalai takarít, dobhatnak a vendégek.

2
    Hátul passzolgatnak a vendégek, letámad a Csákvár.

1
    A Rákóczi kezdte az összecsapást.

1

A hazaiak sárga-kék csíkos mezben és kék nadrágban, míg a vendégek fehér mezben és zöld nadrágban lépnek ma pályára.

Aqvital FC Csákvár: Milinte – Wild, Dulló, Kocsis, Szalai – Molnár Cs., Domján, Nyilasi, Horváth R. – Gajdos, Molnár T.

Vezetőedző: Toldi Gábor

Kaposvári Rákóczi FC: Somodi – Vermes, Házi, Kiss M., Király – Kovács O., Albert, Hampuk, Nagy K. – Rajczi, Hadaró

Vezetőedző: Tamási Zoltán

Játékvezetők: Molnár Attila – Kepe Arnold, Kulman Tamás.

A téli szünet után a 16. fordulóval folytatódik a labdarúgó NB II., a Merkantil Bank Liga tavaszi szezonjának nyitó mérkőzésén a kiesés ellen küzdő Aqvital FC Csákvár a szintén hátsó régióhoz tartozó Kaposvári Rákóczit látja vendégül péntek este a Tersztyánszky Ödön Sportközpontban.

A csákváriak 11 ponttal a táblázat 14. helyét foglalják el, míg a Somogy megyeiek 16 egységgel a 12. pozícióban tanyáznak.
    A sárga-kék csapat mindössze kétszer ízlelhette meg a győzelem ízét, a Békéscsabát 4-0-ra, a Soroksárt 2-0-ra sikerült megverni hazai környezetben.
    A kaposváriak kiesési rangadóra érkeznek a Fejér megyei csapathoz, meglátjuk, az "ezer sebből vérző", sok hiányzóval küzdő Aqvital FC mire megy a megszűnés határán álló, nem oly rég még az NB I-ben vitézkedő Rákóczi ellen.

Ősszel Kaposváron a Rákóczi minimális különbséggel nyerte a mérkőzést (1-0), van tehát miért visszavágnia Bognár György legénységének.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Kommentátort keresünk a Aqvital FC Csákvár csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 36. Gajdos, 66. Nyilasi, 73. Gajdos, 74. Gajdos – 81. Dominic, 83. Dominic

Lapok:   30. Szalai (CSÁK), 71. Cs. (CSÁK) – 33. Hampuk (KAP), 50. Nagy Krisztián (KAP), 79. Földes (KAP)

Aqvital FC Csákvár: Milinte – Wild, Dulló, Kocsis, Szalai – Molnár Cs.(Mihály, 90.), Domján, Nyilasi, Horváth R.(Fényes, 84.) – Gajdos, Molnár T.(Varga Z., 87.)

Kaposvári Rákóczi FC: Somodi – Vermes(Földes, 49.), Házi, Kiss M., Király(Dominic, 54.) – Hadaró, Kovács O., Albert, Hampuk(Fejős, 85.), Nagy K. – Rajczi

Játékvezetők: Molnár Attila – Kepe Arnold, Kulman Tamás