Cegléd – Szeged 2011 0:1 (vége) | Soroksár – BFC Siófok 1:1 (vége) | ZTE – Szigetszentmiklós 1:1 (vége)
– Balmazújváros 2:0 (vége) | Aqvital FC Csákvár – Szolnok 2:1 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Kaposvári Rákóczi FC 3:0 (vége)
Soroksár SC
1:1 (0:1)
BFC Siófok
szombat 07.03.2015, 14:30 • Haraszti út • Merkantil Bank Liga

Rendkívül feszült mérkőzésen végül a két csapat megosztozott a pontokon.
    A találkozó kilencedik percében a Siófok szerezte meg a vezetést, majd az első félidő nagy részében a hazaiak játszottak enyhe fölényben. A vendégek Mogyorósi kiállítása után a 33. perctől emberhátrányban játszottak.
    A fordulást követően gyakorlatilag egykapuzott a Soroksár, futószalagon érkeztek a helyzetek, azonban az eredményes befejezés rendre elmaradt.
    A fővárosiak egyenlítő gólja a 89. percben született, szögletet követően Szenes csúsztatott a kapuba.
    De még mindig nem volt vége, ugyanis Pandur a 94. percben óriási helyzetbe került, azonban kihagyta a kihagyhatatlant.
    Köszönöm a figyelmet!. (16:26:10)

90+4

90+4
    A mérkőzés legnagyobb helyzete a 94. percben maradt ki! Nagy bedobás a vendégek tizenhatosára, Pandur az ötösről tehette kapura, sikerült kihagynia a meccslabdát. Ha belövi a mennybe megy, így lehajtott fejjel ballag le a pályáról.

90+3
    Tajti rúgta ki hosszan a labdát, a hazaiak kapcsolták le, minden mezőnyjátékos a Siófok térfelén.

90+2
    Gárdos helyett Futó a pályán.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    A Soroksár gólt szerzett!
    Egy perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített a Soroksár! Sándor ívelte be a hazaiak szögletét, a röviden SZENES BENCE csúsztatta a hosszúba a labdát.

89
    Erdei nagyot mentett a siófoki kapunál, szöglettel jöhet a Soroksár.

88
    Egykapizik a Soroksár, a vendégek már leginkább csak a rombolással vannak elfoglalva.

87
    Holczer húzott le egy kapujához beívelt labdát, a Soroksár építkezhet.

86
    A Siófok már jócskán az idővel is játszik, de ez ilyen helyzetben teljesen érthető.

85
    Erdei meggyógyult, hazai támadással folytatódik a találkozó.

84
    Most Erdei maradt lent, egyelőre a pályán ápolják a soroksári játékost.

82
    Elképesztő helyzet maradt ki! Balról centerezett a Soroksár, középen az ötösről Lovrencsics nagy gólt akart vágni, a felső kapufára bikázta.

81
    Peszmeg maradt lent a gyepen, ápolásra szorul a vendégek játékosa.

80
    Jobbról ívelhette be a sarokrúgást a Siófok, középen semmilyen veszélyt nem jelentett, a hazaiak építkezhetnek.

79
    Gárdos tört be a labdával a hazaiak tizenhatosára, lövését szögletre blokkolták.

78
    Peszmeg tartott rá Lisztes lábára, érkezett is a sárga lap.

77
    Buktatás után a Siófok végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

76
    Nyom a Soroksár, de egyelőre nem tudja feltörni a vendégvédelmet.

75
    Kincses lőtte be a labdát a vendégek tizenhatosára, semmilyen veszélyt nem jelentett, kirúgással jöhet a Siófok.

74
    Kincses jött be Simita helyett.

73
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, nem sok érdemleges történik most a pályán.

72
    A vendégek távolról is kapura rúgták a szabadot, Holczernek nem okozott gondot.

71
    Gárdos kapott egyet a lábára, mintegy 28 méterről végezhet el szabadrúgást a Siófok.

70
    Egyre nagyobb a feszültség a pályán, játékvezetői szempontból rendkívül nehéz a mérkőzés.

68
    Lannert buktatott, érkezett is a sárga lap.

67
    Jobbról ívelt be szögletet a Soroksár, középen az előrehúzódó Farkas fejelt kapura, Tajti ismét bemutatott egy bravúrt.

66
    Szenes mintegy tíz méterről suhintott, Tajti nagyon védett. Remekül véd eddig a siófoki portás.

65
    A Siófok ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, Nagy János belőtt labdája érintés nélkül elhagyta a játékteret.

64
    Újabb egyenlítési lehetőség a hazaiak előtt! Lovrencsics mintegy 12 méterről szemben a kapuval lőhetett, senkitől sem zavartatva fölé vágta.

63
    Lovrencsics felé ment egy indítás, védője szögletre mentett előle. A beívelt sarokrúgás veszélytelen volt.

62
    Kényelmesen passzolgatnak a hazaiak, nehezen jut most előre a Soroksár.

61
    A Siófok valamivel feljebb tolta játékát, kiegyenlítettebb a játék, mint a második félidő elején.

60
    Egy távoli lövéssel próbálkoztak a hazaiak, Tajtinak nem okozott fejfájást az eset.

59
    A Siófok vezetett veszélyes támadást! Jobbról érkezett a vendégek beadása, középen Andorka feje fölött centikkel ment el a labda.

57
    Huszák felé ment egy indítás, de a vendégvédők előnyösebb helyzetben voltak, meg is oldották a feladatot.

56
    Minden mezőnyjátékos a Siófok térfelén, de a vendégek egyelőre fegyelmezetten védekeznek.

55
    A vendégek tizenhatosára belőtt szabadrúgás veszélytelen, végül Tajti összeszedte a labdát.

54
    Horváth Attila buktatott, érkezett is a sárga lap.

53
    Gárdos tartotta meg szépen a labdát a hazaiak tizenhatosán belül, majd éles szögből mintegy nyolc méterről szúrta kapura, Holczer lábbal védett.

52
    Meleg pillanatokat élt át a Siófok, a hazaiak mindent megtesznek az egyenlítésért.

50
    Ismét gólszerzési lehetősége volt a Soroksárnak, a balról beívelt szögletet középen Szenes centikkel fejelte fölé.

49
    Hatalmas egyenlítési lehetőség maradt ki hazai oldalon! Balról lőtték középre a labdát a soroksáriak, az ötösről Lovrencsics tette azonnal kapura, Tajti bravúrral mentett szögletre.

48
    Támad a Soroksár, a vendégek emberhátrányban saját térfelükre szorulnak vissza.

46

A Siófok kezdte valamivel aktívabban a mérkőzést, majd a vendégek büntetőből már a kilencedik percben vezetéshez jutottak. Ezt követően a Soroksár elkezdte csipkedni magát, és lassan átvette a találkozó irányítását. Ugyanakkor a hazaiak helyzeteket nem igazán tudtak kidolgozni, a siófoki tizenhatos előtt elfogyott a tudomány.
    A játékrész krónikájához tartozik még, hogy a 33. percben Mogyorósi piros lapot kapott, ezzel emberhátrányba került a Siófok.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+2

45+2
    A félidő utolsó támadását a Soroksár vezetett, de semmilyen veszélyt nem tudott kialakítani.

45
    Két perc lesz a ráadás.

44
    Nem sok hiányzott a Soroksár egyenlítéséhez! Jobbról érkezett a hazaiak beadása, Kovács Dániel hat méterről eltörte a labdát, pedig meglehetősen szabadon lőhetett.

43
    A Balaton-partiak íveltek be szabadrúgást a hazaik kapuja elé, középen mezrángatás miatt már a Soroksár jöhet kifelé szabaddal.

42
    Buktatás után szabadrúgással jöhet a Siófok a középpályáról.

41
    Bedobással jöhetett a Soroksár, majd a vendégek tizenhatosára belőtt labda már veszélytelen.

39
    Hodgyai esett el a vendégek tizenhatosán belül, a játékvezető sárga lapot mutatott fel műesésért.

38
    A hazaiak ívelhettek be szögletet balról, nem jelentett semmilyen veszélyt.

37
    A fővárosiak bejátszott labdája pontatlan, a vendégvédők felszabadítása után már ismét a Soroksár támadhat.

36
    Emberelőnyben a Soroksár birtokolja a labdát, de komoly helyzeteket továbbra sem tud kidolgozni.

34
    A Soroksár balról ívelhetett be szabadrúgást a vendégek kapuja elé, nem jelentett veszélyt.

33
    Mogyorósi szándékosan könyökölte le Lovrencsicset, a játékvezető piros lapot mutatott fel.

31
    Lisztes addig forgolódott a jobb szélen, míg sikerült beívelnie a labdát, Huszák feje középről nem sokkal ment mellé.

30
    Illés egy beadás után a hálóba talál, de már lesen volt a vendégek játékosa. Nem is reklamál a Siófok.

29
    Valamivel többet birtokolja a labdát a Soroksár, de a hazaiak igazából nem tudnak komoly helyzeteket kidolgozni.

28
    Kovács Dániel rúgott ellenfele után, a játékvezető sárga lapppal "jutalmazta"

27
    Andorma felé ment egy indítás, a Siófok támadója azonban már lesen volt. Szabadrúgás kifelé.

26
    Simita húzta meg a jobb szélen a labdát, beadása már gyengére sikerült.

25
    Lovrencsics tartott rá Mogyorósi lábára, érkezett is a sárga lap.

24
    Bedobás után a Soroksár járatja hátul a labdát, nehezen fejlődik most fel a hazaiak támadása.

23
    A hazaiak lassan kezdik átvenni a találkozó irányítását, legalábbis csipkedi magát a fővárosi csapat.

22
    Gohér vállalta el a hazaiak szabadrúgását, húsz méterről tekerte kapura, Tajti szépen védett.

20
    Lisztes lábát húzták el egy csel után, a Soroksár igencsak kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást.

19
    Kovács Dániel balról ívelte be a labdát, a vendégvédőknek sikerült tisztázni.

18
    Lovrencsics lábát húzták el, a középpályáról jár a soroksári szabadrúgás.

17
    Horváthot indították a jobb szélen, a labda a kezére pattant, a Soroksár jöhet saját térfeléről szabadrúgással.

16
    Peszmeg maradt lent a gyepen egy ütközést követően, hamar meggyógyult a siófoki játékos.

15
    Buktatás után jobbról ívelhetett be szabadrúgást a Soroksár a vendégek tizenhatosára, a védők magabiztosan tisztáztak.

15
    Huszák fejelt szorongatott helyzetből kapura, Tajtinak ez nem okozott gondot.

14
    Lovrencsics próbálta bejátszani a labdát a siófoki védelem mögé, a vendégek résen voltak.

12
    Egyelőre agilisebb, aktívabb a Siófok, a Soroksár egyelőre elég lagymatag játékot játszik.

11
    Jobbról ívelhette be a sarokrúgást a hazai csapat, teljesen veszélytelen volt, majd Kovács Dániel esett el nagyon könnyen a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja néma maradt.

10
    Balról érkezett középre a hazaiak beadása, a veszélyes centerezést szögletre mentették a siófoki védők.

9
    A Siófok gólt szerzett!
    IVANCSICS GELLÉRT vállalta el a vendégek büntetőjét, higgadtan értékesítette.

8
    Peszmeg lábát húzták el teljesen ártalmatlan szituációban, de már a tizenhatoson belül, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

8
    Ivancsics ívelte be a vendégek szabadrúgását a Soroksár tizenhatosára, a labda veszélytelen, a védők felszabadítottak.

7
    Kovács Dániel volt szabálytalan, jobbról ívelhet be szabadrúgást a Siófok.

6
    Érezhetően tart egymástól a két csapat, meglehetősen óvatosan játszanak az első percekben.

5
    A vendégek nagy bedobása veszélytelen, kirúgással jöhet a fővárosi gárda.

4
    Gárdos kapott jó labdát a jobb szélen, beadnia nem sikerült a labdát, bedobással vigasztalódhat a Balaton-parti együttes.

3
    A Siófok tartja a labdát, majd Mogyorósi rossz passza után már a Soroksár építkezhet,

2
    Mélységi indítással próbálkozott a vendégcsapat, a védők könnyedén megoldották a feladatukat.

1
    A Siófok kezdte a találkozót.

1

Soroksár SC: Holczer – Simita, Pandur, Farkas, Gohér – Lannert, Lisztes, Huszák – Kovács Dániel, Hodgyai – Lovrencsics

Cserék: Rácz – Gyurácz, Kincses, Balaskó, Tóbiás, Szenes, Sándor

FGSZ Siófok: Tajti – Nagy János, Mogyorósi, Csató, Polényi – Peszmeg, Horváth – Illés, Ivancsics, Gárdos – Andorka

Cserék: Ambrusics – Futó, Erdei, Molnár, Hanzl, Nagy Tamás, Fülöp

Játékvezetők: Lovas László – Kovács II Gábor, Vígh-Tarsonyi Gergő.

A 18. fordulóval folytatódik az NB II, és többek között Soroksár – Siófok mérkőzésre kerül sor.

A fővárosiak jelenleg kilencedikek a bajnoki tabellán, míg a vendég Siófok a kiesés elől menekülve utolsó előtti, konkrétan a tizenötödik pozíciót foglalja el.
    Tavasszal az eddigi két fordulóban a Soroksár még veretlen, igaz nyernie sem sikerül Varga Attila tanítványainak. Előbb hazai környezetben a szomszédvár Szigetszentmiklós ellen egy gól nélküli, majd a múlt fordulóban Szegeden 1:1-es döntetlent ért el a fővárosi alakulat.

A Balaton-partiak tavaszi teljesítménye eddig ötvenszázalékos, Szegeden győzelemmel kezdtek, majd szintén idegenben a Vasastól egy vállalható 1:0-ás vereség került a mérlegbe. A Siófok a gyenge őszi teljesítmény után vezetőedzőt váltott, illetve több új játékos is érkezett a csapathoz.

Mindkét együttes bizakodóan várja az összecsapást, a Soroksárnak erőt adhat, hogy mérkőzés odavágóján 4:0-ra győzni tudott, na és az sem mellékes, hogy a fővárosiak hazai környezetben igencsak magabiztos teljesítményre képesek. Ugyanakkor a Siófok is jóval erősebbnek és szervezettebbnek tűnik mint ősszel, a vendégek sem vereségért utaznak Budapestre. Soós Imre a siófokiak vezetőedzője a következőket mondta: "Nekünk mindenképpen pontot kell szereznünk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, biztos vagyok benne, hogy ez más mérkőzés lesz, mint az őszi volt."
    Izgalmas összecsapásnak ígérkezik, tartsanak velünk.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Gólok: 89. Szenes – 9. Ivancsics

Lapok:   25. Lovrencsics (SSC), 28. Kovács (SSC), 39. Hodgyai (SSC), 68. Lannert (SSC), 74. Kincses (SSC) – 54. Horváth Attila (SIO), 78. Peszmeg (SIO)   33. Mogyorósi (SIO)

Soroksár SC: Holczer – Simita (74. Kincses), Pandur, Farkas, Gohér – Lannert, Lisztes, Huszák – Kovács Dániel (46. Sándor), Hodgyai (46. Szenes) – Lovrencsics

BFC Siófok: Tajti – Nagy János, Mogyorósi, Csató, Polényi – Peszmeg, Horváth – Illés (46. Erdei), Ivancsics (46. Fülöp), Gárdos – Andorka

Játékvezetők: Lovas László – Kovács II Gábor, Vígh-Tarsonyi Gergő