Győr – KTE-Phoenix Mecano 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 0:0 (vége) | Dunaújváros – Nyíregyháza 3:0 (vége)
MTK Budapest FC – Lombard Pápa FC 3:0 (vége) | Diósgyőri VTK – Paksi FC 1:2 (vége)
ETO FC Győr
1:1 (1:0)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 04.04.2015, 14:00 • ETO Park, Győr • OTP Bank Liga

90+1
    Savicot Fótyik váltja erre a két percre.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Radoja (KTE-Phoenix Mecano), Rudolfot buktatta.

88
    Savic íveli be a szabadot, Pogacsics röviden öklözi ki, Szalai leveszi a labdát, de a 14 méteres lövését blokkolják a védők.

83
    Novák nem jön vissza az ápolás után, Szalai váltja.

81
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Novák (KTE-Phoenix Mecano), Kambert buktatta.

74
    Lipták helyére Bucsa jön.

67
    Priso helyén Strestik a pályán.

66
    A KTE fölényben játszott a második félidőben, megérdemelten egyenlítettek, most is szabadrúgással jöhetnek jó helyzetből.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lipták (Győri ETO FC), Novákot ütötte el.

63
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Vukasovic (KTE-Phoenix Mecano).

63
    A győri ziccerek kimaradtak, büntet a KTE.

62
    A Kecskemét gólt szerzett!
    Lipták fut alá egy labdának, Novák emeli át a 16-os sarkáról a kifutó Pogacsicsot, a hálóba tartó labdát BEBETO közelről fejeli a hálóba! 1:1

61
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Windecker (Győri ETO FC).

60
    Ez már egyenlítési lehetőség volt a vendégek előtt.

59
    Radoja beadása pattan Novák elé, aki 10 méterről lő, Pogacsics bravúrral véd a bal alsó előtt!

54
    Pátkait Kamber váltja a hazaiaknál.

54
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bebeto (KTE-Phoenix Mecano), két kézzel lökte fel Langot.

46
    Rudolf szöglete után egy lapos beadás nagy helyzetben találja Prisót, aki 4 méterről a jobb kapufára bombázza a labdát!

46
    Gyagya nem jön ki a második félidőre, Radoja a helyén.

Nagyon agresszíven kezdett a Győr, az első tíz percben akár három gólt is lőhettek volna, de "csak" egyet sikerült, a Kecskemét magára talált, de pár kósza lövésen túl nem veszélyeztették a hazai kaput. Az ETO a félidő végét ismét megnyomta, de komolyabb helyzetük már nem akadt.

43
    A félidő hajrájában ismét at z ETO játszik fölényben,de komolyabb helyzetek nélkül.

23
    Koltai beadása találja üresen Prisót, aki 6 méterről a bal sarok mellé fejel.

16
    Az utóbbi percekben a Kecskemét vett át a játék irányítását, de hátrányban küzdenek.

12
    Rudolf jó cselek után 15 méterről lő kevéssel a bal felső fölé!

11
    Koltai beadását blokkolják a védők, majd Windecker lő 25 méterről csavar kapura, a labda a felső lécről vágódik ki!

7
    Nagy fölényben egyelőre a hazai csapat, és már vezetnek is, teljesen megérdemelten.

6
    Rudolf bombáz kapura 25 méterről, Tujvel fogja a középre tartó labdát.

4
    Az ETO gólt szerzett!
    Rudolf védők mögé beemelt labdáját PRISKIN TAMÁS veszi át Laczkó mellett, maga elé teszi, majd jobbról, az ötös sarkáról bombázz a kapu közepébe1:0

Az OTP Bank Liga huszonkettedik fordulójának ma kora délutáni mérkőzésén az ETO FC a Kecskeméti TE csapatát fogadja.

A nagyközönség tisztában van a győriek rendkívül nehéz helyzetével, a csődvédelem alatt álló klub játékosai és vezetése azonban száz százalékos erőbedobással készül a mai mérkőzésre, a körülményektől függetlenül.

Az ETO a 28 pontjával a kilencedik helyen áll a tabellán, a hattal többet gyűjtő KTE a hetedik jelenleg, és nagyon jó formában is vannak, ők egy győzelemmel szerencsés esetben akár két helyet is léphetnének előre.

Bár ez nem lesz egyszerű, hiszen mióta az első osztályban szerepelnek, még sohasem szereztek pontot Győrben, hat meccsen 16 gólt kaptak és csak hármat szereztek.

Ezek alapján a hazaiak talán esélyesebbek, az ősszel elhoztak egy pontot Kecskemétről, és ha függetleníteni tudják magukat a klub körül zajló folyamatoktól, akkor van esélyük ismét meggátolni a lila-fehéreket első győri pontjuk, pontjaik megszerzésében.

Gólok: 4. Priskin – 62. Bebeto

Lapok:   61. Windecker (ETO), 65. Lipták (ETO) – 54. Bebeto (KTE), 63. Vukasovic (KTE), 81. Novák (KTE), 88. Radoja (KTE)

ETO FC Győr: Pogacsics – Brdarovski, Lipták (74' Bucsa), Lang, Ibanez – Priso (67' Strestik), Windecker, Pátkai (54' Kamber) – Rudolf, Priskin, Koltai
    Cserék: Kamenar – Dinjar, Kamber, Bucsa, Nagy Á., Strestik, Stevanovic

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Lovric, Skopljak, Karan, Gyagya (46' Radoja), Laczkó – Kitl, Vukasovic, Savic (90+1' Fótyik) – Bebeto, Novák (83' Szalai)
    Cserék: Szabó G. – Eninful, Gréczi, Patvaros, Radoja, Szalai, Fótyik

Játékvezetők: Karakó – Bozó, Márkus – Varga II