Sevilla – Athletic Bilbao 2:0 (vége) | Cordoba – Atlético Madrid 0:2 (vége) | UD Almería – Levante 1:4 (vége)
Málaga CF – Real Sociedad 1:1 (vége)
Cordoba CF
0:2 (0:2)
Atlético Madrid
szombat 04.04.2015, 18:00 • Nuevo Arcángel, Córdoba • Primera División

Zsinórban tizedik vereségét szenvedte el a Cordoba a bajnokságban, ma sem alkottak maradandót, még ha a második félidőben volt is 1-2 felvillanásuk. Az is azért lehetett, mert az Atlético átadta a területet két gólos előnyük tudatában.

Annyit adott ki magából a címvédő, amennyi szükséges volt a három pont megszerzéséhez, így ideiglenesen újra a harmadik helyre jött fel a Madrid.

Cordoba – Atlético Madrid: 0-2!
    ---- (19:51:19)

90+2

90+2
    Gunino jobb oldali beadásánál Ghilas 12 méterről ollózva luftot rúg.

90+2
    Két perc a ráadás. A jobb oldalról adta be közben Gunino, középen fejelni tudott kifacsart helyzetben Ghilas, jócskán mellé.

90+1
    Godin nyújtja meg a labdát a bal oldalon, ez senkinek sem jó, Krhin ki is engedi, hogy kirúgás legyen.

90
    A középpályán adogat Abel és Gunino, lélekben alighanem már beletörődött a vereségbe a Cordoba, de becsületből még jönnek előre.

89
    Gimenez indítja a jobb oldalon Torrest, de kifelé szorítják a spanyol ászt, így nem tud kapu felé fordulni.

88
    Továbbra is támadásban marad a Cordoba, ezúttal a bal oldalról érkezett beadás Crespotól, de Oblak simán megkaparintja.

87
    Egyre többször segítenek az Égiek a címvédő együttesnek, a Cordoba bizony már három komolyabb helyzetet is fel tud mutatni az utóbbi 20-30 percben.
    Oblak

86
    Cordobai szabadrúgás 30 méterre a kaputól, lágy beívelés után Crespo fejelt kiváló helyzetben, szépen kivitelezett fejese a jobb felső irányába hullott, Oblak azonban elképesztő bravúrral kiszedi a labdát!

85
    Nem igazán tudja fokozni a tempót és a nyomást a Cordoba, az Atlético abszolút kontrollálja eddig ezt a mérkőzést.

84
    Torres indul a jobb oldalon Arda passzából, a betett labda azonban pontatlan.

83
    A Cordoba időnként most már veszélyt is tud teremteni a vendégek kapuja előtt, némi szerencséje is volt már az Atléticonak, hogy nem szorosabb az állás.

82
    Bebe ívelheti be balról a szabadrúgást 14 méterre az alapvonaltól. Rálőtte, de csak a jobb oldali oldalhálót találta el. Alig pár centi hiányzott befelé.

81
    Juanfran kapott sárga lapot.

81
    Godin érkezett középen fejelni egy jobb oldali szögletre, les miatt visszafújták Suarez labdaérintésénél utána, pedig ez nem volt les.

80
    Hátul adogat az Atlético, még mindig kicsit kockázatosnak tűnik ez a visszahúzódás a saját tizenhatosra.
    Bebe

79
    Bebe egy süvítő bombát eresztett meg kissé balról, jó 30 méterről, a felső léc menti meg az Atléticot, óriási helyzet!

78
    Gunino jobb oldali beadása elsőre veszélyesnek tűnt, de kifejelik a vendég védők.

77
    Juan Carlos elsőre kiejti a labdát, Gimenez viszont nem éri el a cipője orrával, így a kapus másodikra már megfogja.

76
    Turan húzta meg középen, majd jobbról érkezett a beadás, Crespo fejeli ki szögletre.

75
    Heldon iramodott meg a bal oldalon, Gimenez mellett vitte el, de a beadása az oldalhálóban kötött ki.

74
    Bebe felé pontatlan az indítás, ez sem jó. Az egyetlen pozitívum a mérkőzésen, hogy egyetlen sárga volt csak eddig, nem rugdossák egymást a csapatok.

73
    Federico Cartabia húzta meg a bal oldalon, de beadnia már nem sikerült rendesen.

72
    Az utolsó húsz percbe léptünk, az Atlético magabiztosan őrzi két gólos vezetését. A második félidőben eddig még helyzetet sem igen láttunk.

71
    Griezmann helyére érkezett Arda Turan a vendégeknél.

70
    Sajnos tomboló izgalmakról nem tudok beszámolni, az iram közepes, a színvonal inkább gyengécske.

69
    Griezmann középen nem kapja meg az átadást, ráadásul Saulról megy ki oldalt.

68
    Igencsak visszahúzódott az Atlético a saját térfelére, átadja a területet.

67
    Heldon Ramos indult meg a bal oldalon, Suarez viszont jól helyezkedett és szerelte.

66
    A fővárosiak még egyet cserélhetnek, a Cordobának már nincs lehetősége változtatni ma.

65
    Fidel elhagyja a pályát némi füttykoncert kíséretében, a helyén a Zöld-foki szigeteki válogatott, Heldon.

65
    Fidel a bal oldalon indult meg, majd laposan a hosszú alsót célozta meg. Gyenge és pontatlan.

64
    Ötlettelenül adogat középen a Cordoba, a támadójáték egyelőre megfeneklett.

63
    Cserél az Atlético, Mandzukic helyett Fernando Torres a pályán.

62
    Griezmann és Mandzukic is a földön maradt, a játékvezető némi spéttel állítja meg a játékot. Utóbbi Crespo fejesénél kapott egy könyököst vétlenül.

61
    Egy óra játékot követően Cordoba – Atlético Madrid: 0-2.

60
    A mai mérkőzést 17659 néző követi a helyszínen.

59
    Pontatlan passz a vendégek részéről, Edimar már a labdával. Nehezen tudja csak kihozni a Cordoba a letámadó Madrid játékosok mellett.

58
    Gimenez és Saul adogat a középpályán, megbecsüli most a labdát az ATM.

57
    Ghilas már több veszélyt teremtett eddig, mint társai az egész első félidő során.

56
    Ghilas hosszasan forgolódott 12 méteren, végül a jobb lábára vette és tüzelt, de csak elé tudott lépni egy védő!

55
    Mandzukic indítja középen Griezmannt, Juan Carlos 15 méteren éppen megelőzi centikkel és fogja a labdát.

54
    A bal oldali beívelésnél Godin hagyta Oblak kapusnak, hogy megszerezze a játékszert.

53
    Koke csak ideiglenesen szerezte meg a labdát, róla megy ki.

52
    Bebe veszi le a labdát kiválóan, majd továbbítja Borjának, Fidel indulna meg a bal oldalon, de körülményes és elveszik tőle.

51
    Griezmann vette át a labdát a tizenhatoson belül, de lesen kapta.

50
    Nagyon mély ez a jobb oldali beadás Guninotól, Oblak simán lehúzza.

49
    Próbál aktívabban támadni a Cordoba, a fővárosiak kapuja előtt zajlanak az események.

48
    Juanfranról megy ki a labda oldalt a felezőnél.

47
    Kettős cserével próbált frissíteni a Cordoba, Ghilasszal bizonyára veszélyesebb lesz a támadójáték.

46
    Cserélt a Cordoba a szünetben. Andone helyett Ghilas érkezett a pályára. Változtat az Atlético is, Tiago helyén Suarez.

46

Abszolút az Atlético Madrid akarata érvényesül, a vendégek irányítják az eseményeket és egyelőre nyeregben is vannak. A Cordoba helyenként mezőnyben teljesen egyenrangú, de kapura eddig nem veszélyes, Oblaknak igazi dolga nem is akadt eddig.

A Madrid két gólos előnyt dolgozott ki, a Cordoba pedig nem arról híres, hogy topcsapatok ellen sokszor be tudna találni. Ha nagy változás nem lesz a játék képében, akkor könnyed vendéggyőzelem születhet ma.

Cordoba – Atlético Madrid: 0-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45+1
    Florin Andone rúgott oda Griezmannak, sárga lap.

45+1
    Edimar iramodik meg a bal oldalon, Andone egy védőt kicselez a tizenhatos bal sarkánál, ám Godin szerelni tudja.

45
    Saul szabálytalankodik Guninoval szemben a felezőnél, jöhet előre a Cordoba.

44
    Továbbra is hátul passzolgatnak a vendégek, a fővárosiaknak most már végképp nem sürgős két gólos előnyük tudatában.

43
    Mandzukic szerez labdát hátul, Gamez és Godin adogatnak a saját tizenhatosuk előterében.

42
    Gamez indult meg a jobb oldalon, de Bebén fennakad.

41
    Ezzel még nehezebb helyzetben a Cordoba, az eddig eltelt 40 percben egy igazi helyzetet sem tudott kialakítani a hazai csapat, két gólt kéne valahogy szerezniük.
    Saúl ÑÍGUEZ - 0:2

40
    Az Atlético gólt szerzett!
    SAUL MIGUEZ a bal oldali bedobás után Gimenez csúsztatását továbbította a kapuba fejjel, 8 méteren, középen érkezve. 0-2!

40
    Griezmann kapott indítást a bal oldalon, Gunino viszont közbelépett, bedobás az ATM javára.

40
    Gimenez nyújtja meg előre, Tiagohoz kerül vissza, dajkálja most kicsit a labdát a Madrid.

39
    Mezőnyben egyenrangú ellenfél jó ideje a Cordoba, a probléma az, hogy a gól óta alig-alig látunk helyzetet.

38
    Saul indítása Jesus Gameznek ígéretes, a visszapasszolt labda már csinnbe ment, el is vesztették a vendégek.

37
    A felezőnél építgeti a támadását a Cordoba, majd labdaeladás, Tiagonak passzoltak a hazaiak.

36
    Crespo indítását Koke kapcsolja le hátul.

35
    Veszély a hazai kapu előtt, egy kifejelt labdát Koke 17 méterről jobbal állítgatás nélkül rászúrt, jócskán mellé ment a lapos lövés.

34
    Koke próbált átkígyózni a védelmen, ám José Crespo szépen állítja meg, de csakhamar labdát veszít megint a Cordoba.

33
    Gimenez csúsztatása után Griezmann elé keveredett a labda középen, bele tudott még kotorni, Juan Carlos azonban résen volt és megkaparintotta a labdát.

32
    Cordobai szöglet a bal oldalról, Bebe betekert labdája azonban csak Oblaknak jó.

31
    Fél óra játékot követően Cordoba – Atlético Madrid: 0-1.

30
    Edimar bal oldali beívelése is túl mély, a kapu mögött landol.

29
    Egy pillanatra Juan Carlos került nehéz helyzetbe, de még a tizenhatoson belül elérte a lasztit, így hiába ugrott érte Griezmann is, nem érhette el.

28
    Borja Garcia részéről is egy használhatatlan labda, Gabi dobhatja be.

28
    Griezmann iramodik meg a jobb oldalon, de túl hosszan tolja meg. Rengeteg a pontatlanság, pár másodperccel korábban ártatlan helyzetben a Cordoba adta el hasonló módon.

27
    Juanfran megakadályozza Andonét a beadásban, de a bedobás joga a hazaiaké.

26
    Hátul adogat a Cordoba, sajnos eléggé lelassult a meccs irama jó 10 perce.

25
    Gunino sprintelt el a jobb oldalon a vonal mellett, de nagy buzgalmában kivezette egy kicsit a vonalon túlra is.

24
    Gimenez indítása pontatlan, csak Juan Carlosnak megfelelő.

23
    Oblakhoz pattan ismét a labda, a Madridnak nem igazán sietős.

22
    Fidel jobbról húzott középre, de nem tudta laposan betenni, kifigyelték a szándékát.

22
    Koke sarokrúgását kifejelik a zöld-fehérek, majd indul a kontra.

21
    Váratlan lövést eresztett meg Griezmann a jobb oldalról jó 25 méterről, Juan Carlos megfogja, de kilép vele, így szöglet.

21
    Juanfran remekül zavarta meg hátul Edimart, aki a biztonsági megoldást választva bedobásra tisztáz.

20
    Néhány perc hazai támadgatás után most újra az Atlético kezdeményez.

19
    Mandzukic indítása pontatlan, Edimar szerzi meg és lövi ki a mezőnybe.

18
    Három beadási kísérlet a hazaiaktól. Az első kettőt kifejelik a védők, a harmadiknál Fidel már elég nehezen érte el a kicsit hosszú labdát, visszatenni pedig már nem tudta középre.

17
    Edimar a földön, Mandzukic volt a tettes. Szabadrúgáshoz jut a Cordoba a bal oldalon nagyjából 35 méterre a kaputól.

16
    Andone iramodott meg a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, Juanfran elég kíméletlenül szerelte, szabályosan, de meglehetősen durván.

15
    Bebe húzta meg a jobb oldalon, már a védők mögé került, de borzalmasan adta be, Oblak végezheti el a kirúgást.

14
    Mezőnymunka a középpályán, a Cordoba egyre többször merészkedik előre.

13
    Nagyon mély az előreívelés, egyenesen Oblak kezébe. Újra labdát szerez a hazai csapat, de Andone elérhetetlen indítást kap.

12
    A felezőnél adogat a Cordoba, egyelőre nincs ötletük, hogy lehetne feltörni a vendégek reteszét.

11
    Juan Carlosnak kellett védenie, Griezmann a bal oldalról ívelte lágyan be a labdát, Godin jó helyzetből, 7 méterről fejelhetett, de éppen a kapus kezébe. Ez is helyzet volt!

10
    Gunino bedobása után az indítás gyengécske, gond nélkül szerzi meg Oblak.

9
    Gabi próbálta áthámozni magát a védőkön, az elsőn még sikerült, de Krhin labdát szerzett.

8
    Koke harcol ki hátul szabadrúgást.

7
    Attól már nem kell félnie az Atléticonak, hogy nem tudják feltörni a Cordoba védelmét, ezzel a nagyon gyors góllal ugyanis lépéselőnybe kerültek és rákényszerítik a Cordobát, hogy támadjon, tehát hátul majd időnként kinyílnak.
    Antoine GRIEZMANN - 0:1

6
    Zuculini eladta a labdát hátul, ANTOINE GRIEZMANN lecsapott rá, rávezette a védőkre, 17 méterről laposan végül kilőtte a bal alsó sarkot! 0-1!

6
    Crespo indítása rövid, Griezmann megszerzi.

5
    Borja Garcia tartja meg a labdát középen, Mandzukic indulna meg, de megállítják.

4
    Juanfranhoz pattan hátra, aki kiengedi, így Oblak jöhet kirúgással.

3
    Labdát szerez az Atlético, Gamez védekezett jól.

2
    Bebe indul meg a jobb oldalon, indítja Guninot, aki nem tudja beadni, de egy bedobást kiharcol.

1
    A címvédő kezdte az első félidőt.

1

Piros-fehér csíkos mezben az Atlético Madrid, zöld-fehérben pedig a Cordoba, hamarosan kezdünk!

Córdoba CF: Juan Carlos – Gunino, Krhin, José Crespo, Edimar Fraga – Abel Gomez, Zuculini – Bebe, Borja Garcia, Fidel – Andone
    Cserék: Mikel Saizar – Luso, Rossi, Heldon, Cartabia, Ghilas, Lopez Silva

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Gimenez, Godin, Jesus Gamez – Gabi, Tiago – Saul, Griezmann, Koke – Mandzukic
    Cserék: Bernabe Barragan – Guilherme Siqueira, Mario Suarez, Turan, Fernando Torres, Cani, Hernandez

Játékvezetők: Javier Estrada – Miguel Martínez, Francisco Martín.

A kiesőjelölt Cordoba otthonába látogat a negyedik helyen álló, még a dobogóért is harcban levő bajnoki címvédő Atlético Madrid. A Cordoba teljesen utolsó helyen áll, ráadásul öt ponttal marad le a Granadától, aki 19., hét ponttal pedig a bent maradást érő helyezéstől. Nehéz helyzetben a hazaiak, ráadásul nem igazán valószínű, hogy ezen a mérkőzésen komoly pontgyűjtésbe foghatnak. Bizonyára az életükért fognak harcolni, így a Madridnak nehéz dolga lesz győzelmet aratni.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!