Oroszország – Dánia 5:2 (vége) | Svájc – Lettország 1:2 (hosszabbítás vége) | Szlovákia – Norvégia 2:3 (vége)
Svédország – Kanada 4:6 (vége)
Svédország
4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
Kanada
szerda 06.05.2015, 20:15 • O2 Arena • A csoportos Világbajnokság • A csoport

A jégkorong izgalmas és jó játék, ezt ma ez a két csapat magas színvonalon bizonyította is. Nem csak a tíz lőtt góllal, hanem a fordulatos, lendületes, jó játékkal. Svédország kezdett remekül, három gólos fórjuk volt az első harmadot követően, Kanada szinte a fasorban sem volt.

A fordulás után teljes átalakulás, Kanada átvette az irányítás, beszorította a svédeket és egyenlítettek is. Végül azonban egy svéd gól miatt a záró harmadot is még skandináv előnnyel kezdhettük meg. Kanada viszont megint csak odapörkölt, újabb három gólt szerzett, ezekre a svédeknek már nem volt válaszuk. A mérkőzés színvonalát többek között a lövésarány is jelzi, 32-39!! Kanada három pontot szerezve megerősíti vezető helyét a csoport élén.

Svédország – Kanada: 4-6!
    ---- (22:32:42)

60:00

59:50
    Kint a harmadból a korong, tilosra ütik a kanadaiak. A mérkőzés alighanem eldőlt, tíz másodperc alatt nem hinném, hogy kettőt kapnak az észak-amerikaiak.

59:29
    Crosby úszott meg egy kiállítást magas bot miatt, állon találta Lindholmot. Csak sima buli a kanadai harmadban.

59:05
    Kicsusszan a korong a támadó harmadból, Klingberg viszi be a zónába újra.

58:43
    Eriksson a jobb oldalon egészen közelről lőhetett, Smith kesztyűjéről pattan a palánk mögé.

58:40
    Toffoli tilos felszabadítása után buli a kanadai harmadban. Kockáztatnak még a svédek, ismét kapus nélkül támadnak.
    Tyler SEGUIN - 4:6

58:09
    Kanada gólt szerzett!
    Megszerzik a kanadaiak, TYLER SEGUIN indult meg a bal oldalon, majd amikor a svéd védő már passzra számított, akkor a kék vonal közeléből a kapu közepébe bombázta, eldőlt! 4-6!

57:55
    Kapus nélkül a svédek innentől.

57:53
    Forsberg a következőt már eléri, jobbról rá is lövi, ám Smith a botos kezével tolja kijjebb a korongot.

57:20
    Felesleges és pontatlan indítás a semmibe a svédektől, Forsberg nem érhette el.

56:55
    Hamhuis fért hozzá a koronghoz a palánk mellett, majd ki is üti, tilos felszabadítás a vége.

56:10
    Most Kanada szorul be a saját kapuja elé, de Granberg keresztpassza pontatlan, a korong kint a harmadból.

55:20
    Ericsson tüzelt balról, Smith jól állta a sarat. A túloldalon már Mackinnon érkezik a kapuhoz, de Nilsson előnyösebb helyzetben rátenyerel.

54:00
    Vajon marad-e támadó felfogásban Kanada a vezetés tudatában is, vagy a skandinávok innentől beszorítják ellenfelüket?
    Tyler ENNIS - 4:5

Gólok és gólpasszok: 6. Lander (Eriksson, Granberg), 18. Rask (Klefbom), 18. Forsberg (Ekman-Larsson, Klingberg), 36. Moller (Sjogren, Ekman-Larsson) – 27. Ekblad (Burns, Reilly), 32. Hall, 35. Couturier (Ekblad), 51. Wiercioch (Eberle, Crosby), 54. Ennis (Hall, Spezza), 59. Seguin

Svédország: Nilsson (Enroth) – Ekman-Larsson, Klefbom, Forsberg, Eriksson, Lander – Klingberg, Lindstrom, Sjogren, Moller – Granberg, Ekholm, Ericsson, Lindholm, Rask – Ahnelov, Hjalmarsson, Josefson, Lundqvist, Danielsson
    Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, Mackinnon, Crosby, Spezza – Wiercioch, Savard, Giroux, Ennis, Seguin – Muzzin, Barrie, Hall, Duchene, Eberle – Ekblad, Couturier, Eakin, Toffoli, O Reilly

Játékvezetők: 18 WEHRLI Tobias (SUI) , 22 RONN Jyri (FIN) – 57 PUOLAKKA Masi (FIN) , 62 LHOTSKY Miroslav (CZE)