Ajka – Cegléd 4:0 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – BFC Siófok 1:2 (vége) | – Aqvital FC Csákvár 6:0 (vége)
Szolnok – Szigetszentmiklós 1:0 (vége) | Gyirmót – Sopron 0:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Soroksár 1:3 (vége)
Békéscsaba – Szeged 2011 0:0 (vége)
Gyirmót FC Győr
0:1 (0:1)
Soproni VSE
szombat 16.05.2015, 19:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Merkantil Bank Liga

Gyakorlatilag az egész mérkőzés során fölényben játszott a Gyirmót, de egy szabadrúgás után szerzett góllal nyerni tudott a Sopron, bár a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hazaiak támadójátékában nagyon sok volt a kapkodás, nagyon gyakran csak az ívelésekre hagyatkoztak, amelyekből képtelenek voltak gólveszélyt teremteni.

A Gyirmót előnye így két pontra csökkent a döntetlent játszó Békéscsaba előtt, ami ki tudja, hogy számít-e a végelszámolásnál.

Ezzel a vereséggel hosszú sorozat szakadt meg a Gyirmót esetében, hiszen szeptember közepe óta először kaptak ki bajnoki mérkőzésen. (21:01:34)

90+5

90+5
    Nagy tömörülés a soproni tizenhatoson belül, aminek végén elpattan a labda Bobál Gergelytől, ebből sem lesz már helyzet.

90+4
    Nagy ível be ismét jobbról, a megcsúsztatott labda Halasi kezében köt ki.

90+3
    Ismét egy felívelt labda, itt kezezést fúj a játékvezető Szeginél, szabadrúgás kifelé.

90+2
    Nagy Sándor ível fel jobbról, egy hazai fejről csorog mellé a labda, kirúgás.

90+1
    A hazaiak felívelt labdáit könnyedén tisztázzák a soproni védők.

90+1
    Öt perc a ráadás.

90
    Fejes megy el a bal szélen nagy lendülettel, de a beadását kivágják a védők.

89
    Bobál Gergely csúsztatása után Szegi nem tudja jól átvenni a labdát a tizenhatoson belül, oda a helyzet.

88
    Ismét egy felívelt labda a hazaiaktól és itt is Bohnert látja szabálytalannak a játékvezető.

87
    Fejes szöglete jön balról, de veszélytelen, kihozzák a védők a labdát.

87
    Fejes íveli be a szabadrúgást, szögletre csúsztatják a védők.

86
    Erdélyi száll bele a jobb szélen Nagyba, szabadrúgás.

85
    Egy gyirmóti felívelés után ismét támadó szabálytalanságot fúj a játékvezető, ezúttal Bohnernél.

84
    Egy jobbról érkező soproni beadást Lázár ment szögletre fejjel, a beívelés után könnyedén tisztáznak a védők.

83
    Bohnert szerelik szögletre a soproniak, Fejes íveli be és Bohner fejeli fölé a rövid sarokról.

82
    Csere a Gyirmótnál, Madarászt váltja Szegi.

82
    Eszlátyi helyett Baranyai áll be a soproniaknál.

81
    Eszlátyi beadása pattan szögletre, ő íveli be a szögletet is, de itt Somogyi a végállomás.

80
    Egy hazai bedobás után a nagy helyzetben lévő Papp elé kerül a labda, de lest jelez az asszisztens.

79
    Bobál vezeti a védőkre a labdát, de a lövésébe belelépnek, így is marad a labda a Gyirmótnál.

78
    Most nyomás alatt tartja a soproni védelmet a Gyirmót, de a beívelt labdákkal sokra nem mennek.

77
    Pados kap hosszú labdát a jobb szélen, kirúgással jöhet a Gyirmót.

76
    Magasföldi huszonöt méteres lövése akad el a védőkben, majd Bobál csúsztatását fogja könnyedén Halasi.

75
    Bobál Gergely felé ívelnek egy labdát, akit ismét szabálytalannak lát a játékvezető.

73
    Bohner csúszik rá Szabó lábára, akit ápolni is kell, de mire bejön a gyúró, leballag a pályáról...

72
    Az utóbbi percekben változatos a játék, de helyzetekig egyik csapat sem képes eljutni.

71
    Szabó beadását, majd utána a bedobását is Balog takarítja el a tizenhatosról.

69
    Erdélyi lépne ki jó helyzetben a jobb összekötő helyén, de lesen állítják meg.

68
    Madarász emel a kapu elé egy labdát, Bobál Gergelyt látja szabálytalannak a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

67
    Beliczky indítja Bobált a jobb összekötő helyén, aki jó helyzetből az oldalhálóba lő.

67
    A Sopronnál Horváth P. helyett bejön Pados.

66
    Halasi előzi meg a kapujából kilépve Bohnert és begyűjti a labdát.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fazakas (Soproni VSE-GYSEV).

64
    Csere a Gyirmótnál, Gyurjánt váltja Bohner.

62
    Deme ível be szabadrúgást balról, megcsúszik egy fejen a labda, Zamostnyt lesen állítják meg.

62
    A Sopron most meg tudja tartani a hazai térfélen a labdát.

60
    A második félidőben is a Gyirmót támad többet, de elég sok a kapkodás a játékukban és a soproni védelem egyelőre jól működik.

58
    Magasföldi indítja a szabadrúgásból Fejest a bal szélen, de pontatlan a labdája.

58
    Deme buktatja a felezővonalnál Bobál Gergelyt, hazai szabadrúgás jön.

57
    Bobál Dávid csúsztat haza egy labdát kapusának Madarász elől.

56
    Magasföldi lövése után Halasi bravúrral véd a jobb felső előtt.

55
    Gyirmóti szabadrúgás után Magasföldit lökik el a kaputól huszonkét méterre, szabadrúgás ez is.

54
    A Sopron első cseréje: Kapacina helyett Erdélyi a pályán.

53
    Ápolás miatt áll a játék, de Nagy Sándor már talpon, folytatódik a meccs.

52
    Zamostnyt állítják meg lesen a jobb szélen.

51
    Magasföldi huszonöt méteres bal lábas lövését védi Halasi a kapu közepén.

51
    Első csere a Gyirmótnál, lemegy Oross, bejön Bobál G.

51
    Kapacina lapos beadását Balog vágja ki a rövid sarokról.

50
    Az utóbbi percekben a Sopron megtartja a labdát a gyirmóti térfélen, de helyzetig ők sem jutnak.

48
    Madarász ível be jobbról egy szabadrúgást, Halasi húzza le könnyedén.

48
    Oross emel a védők mögé egy labdát, Pappnak pontatlan, ebből sem lesz helyzet.

47
    Gyurján lapos beadását Madarász lövi rá, de Orossban akad el a labda a kapu előtt.

46
    Cserék nélkül folytatódik a játék.

46

Az első félidőben egyértelmű fölényben játszott a Gyirmót, mégis a Sopron szerzett vezetést. Egy szabadrúgás után erre válaszolhatott volna gyorsan a Gyirmót, de Papp nagy helyzetben melléfejelt. A félidő hajrájában ismét a Gyirmót kezdeményezett, a soproni védők jól állták a sarat, így vezetéssel vonulhattak az öltözőbe.

45+1

45+1
    Madarász szögletét Holdampf fejeli ki a rövid sarokról, nincs másra idő.

45
    Madarász íveli be a szabadrúgást balról, Balog elől csúsztatják ki a védők szögletre.

45
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Holdampf (Soproni VSE-GYSEV).

45
    Horváth Péter buktatja a bal szélen Fejest, majd rögtön utána Holdampf Madarászt, ez már sárgát ér.

44
    Eszlátyi veszélyesnek tűnő lapos beadását vágja ki Balog a kapu elől.

43
    Balog hibája után Zamostny indítaná Eszlátyit, Fejes tisztáz becsúszva.

42
    Horváth Péter kapja a labdát a kontra végén, megelőzi a védőjét, de a tizenöt méteres lövését védi Somogyi.

41
    Madarász passza pontatlan a tizenhatos előterében Pappnak, kontrázhat a Sopron.

39
    Gyurján emel a kapu elé jobbról, Papp óriási helyzetben előrevetődve fejel az ötösről a jobb felső mellé.

38
    A soproni gól kicsit megzavarta a Gyirmótot, akik most nem tudják megtartani a labdát.

37
    Fazakas indul meg a jobb szélen, szerelik a védők a tizenhatos előterében.

36
    A soproni tizenhatoson belül pattog a labda, de Beliczky, majd Oross beadását is tisztázzák a védők.

34
    A Sopron gólt szerzett! Kapacina ível be szabadrúgást jobbról, HORVÁTH PÉTER előzi meg a védőket, és az ötösről a kapu közepébe csúsztat! 0:1

32
    Oross tizenhat méteres lövésébe beleér Magasföldi, a kapu felé pattan a labda, de Havasi könnyedén fogja.

31
    A második negyedórában is marad a gyirmóti fölény, de ez egyelőre meddőnek bizonyul.

29
    Deme és Holdampf már talpon, folytatódik a játék.

28
    Két soproni is a földön marad, ápolni kell őket.

27
    Nagy emel a védők mögé egy labdát, de az hosszú Beliczkynek, kirúgás jön.

27
    Egy előreívelt szabadrúgás után Gyurján cselezget a tizenhatos előterében, de közbelépnek a védők.

25
    Az előző akció után Orossnak mezt kell cserélni, mert a védők lerángatták róla.

24
    Madarász ível be jobbról egy szabadrúgást, Oross emelkedik a legmagasabbra, de a bal felső mellé fejel.

23
    Fazakas vezeti a védőkre a labdát a jobb összekötő helyén, de győz a túlerő, szerelik a tizenhatos vonalánál.

22
    Eszlátyi cselez befelé balról, de huszonötről méterekkel a kapu fölé lő.

21
    Gyurján húsz méteres lövése pattog el a bal sarok mellett.

20
    Magasföldi fejel le lövésre egy labdát Orossnak, aki húsz méterről kicsit túl sok külsőt tesz bele, így nem veszélyes a lövés.

19
    Zamostny indulna meg a bal szélen, szerelik a védők és még ő szabálytalankodik.

18
    Nagy ível a védők mögé egy labdát, Kapacina fejeli ki Madarász elől.

15
    Madarász ível be jobbról szabadrúgást, Oross elől fejelik ki a védők.

14
    Az első negyedórában a Gyirmót játszott fölényben, de helyzet még egyik oldalon sem alakult ki.

13
    Zamostnyt intik le lesen.

13
    Horváth indítaná Zamostnyt középen, de a labda pontatlan, így Somogyié lesz.

12
    Horváth Pétert rúgja meg Fejes a felezővonalnál, szabadrúgás a Sopronnak.

10
    Gyurján cselez befelé jobbról, Szabó lép oda határozottan, nem lát szabálytalanságot a játékvezető.

10
    Zamostny indul a bal szélen, de kivezeti a labdát, dobhat a Gyirmót.

9
    Holdampf rúgja meg Madarászt, szabadrúgás a Gyirmótnak.

8
    Soproni bedobás a gyirmóti térfélen, Lázár csúsztatja haza a labdát a kapusának.

7
    Bobál és Papp harcol egy labdáért a jobb szélen, elesnek mindketten, de a Sopron jön dobással.

7
    Ismét Fejes ad be balról, megpattan egy védőn a labdája, így ebből sem lesz helyzet.

7
    Fejes húz el a bal szélen, a beadása magas Orossnak, tisztáznak a védők.

5
    Magasföldi cselez befelé a jobb szélről, de Szabó becsúszva szerelni tudja.

4
    Somogyi és Balog bizonytalankodik egy hazaadásnál, de Lázár ki tudja segíteni őket, mielőtt Zamostny lecsap a labdára.

4
    Beliczky vezeti a védőkre a labdát középen, de az első csel után szerelik.

3
    Beliczky jó labdaátvétel után fordul kapura, de húsz méterről a jobb sarok mellé lő.

2
    Havasi felszabadító rúgásába vetődik bele Oross, bedobással jönnek a vendégek.

1

Még három forduló van hátra a labdarúgó NB II szezonjából, ma este a második helyezett Gyirmót az ötödik helyen álló Sopront fogadja. A helyezések alapján is rangadónak számít a mérkőzés, ehhez hozzájön még a két város csapatainak különleges vetélkedése is, biztosan jó hangulatú mérkőzés lesz ebből is.

A Gyirmót a harmadik helynél nem végezhet hátrébb, a második megtartásához matematikailag négy pontra van szükségük három meccsből, tekintve a formájukat – szeptember közepe óta veretlenek, és az utolsó öt meccsüket megnyerték – erre minden esélyük megvan.

Az ezüstérem mindenképpen feljutást ér az NB I-be, ezzel régi álma valósulna meg a gyirmótiaknak, talán sokan emlékeznek rá, hogy egy ízben csak adminisztratív okokból nem kerültek fel, ezzel most nem kell számolniuk, elsőre megszerezték az ehhez szükséges licencet. Már "csak" a pályán kell meglépni az utolsó lépéseket.

A Sopronnak egyelőre ilyen terveik nem lehetnek, a negyedik helytől négy pont a lemaradásuk, de a bajnokság végén nem nagyon végezhetnek a hatodik helynél hátrébb. Jó formába is kerültek tavasszal, kilenc meccsen maradtak veretlenek, odahaza legyőzték legutóbb a Mezőkövesdet is.

A két csapat egymás elleni mérlegében a Gyirmót fölényét tapasztalhatjuk, az utóbbi hét meccsükből négyet nyertek ők, egyet a soproniak, akik Gyirmóton még nem szereztek pontot.

Így az esélyek egyértelműen hazai sikert ígérnek, de izgalmakban valószínűleg nem lesz hiány a megyei rangadón.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 34. Horváth P.

Lapok:   45. Holdampf (SVSE), 65. Fazakas (SVSE)

Gyirmót FC Győr: Somogyi – Nagy S., Balog, Lázár, Fejes – Madarász (82' Szegi), Papp – Beliczky, Magasföldi, Gyurján (64' Bohner) – Oross (51' Bobál G.)

Cserék: Rusák – Bobál G., Bohner, Lengyel, Graszl, Szegi, Paku

Vezetőedző: Sisa Tibor

Soproni VSE: Halasi – Fazakas, Jovetic, Bobál D., Szabó L. – Holdampf, Kapacina (54' Erdélyi) – Eszlátyi (82' Baranyai), Horváth P. (67' Pados), Deme – Zamostny

Cserék: Heinrich – Pintér, Erdélyi, Baranyai, Füredi, Pados, Maráczi