Ajka – Cegléd 4:0 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – BFC Siófok 1:2 (vége) | – Aqvital FC Csákvár 6:0 (vége)
Szolnok – Szigetszentmiklós 1:0 (vége) | Gyirmót – Sopron 0:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Soroksár 1:3 (vége)
Békéscsaba – Szeged 2011 0:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:3 (1:2)
Soroksár SC
szombat 16.05.2015, 19:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • Merkantil Bank Liga

A második félidő elején még próbálkozott a Rákóczi gólszerzéssel, de nem tudták bevenni Holczer kapuját. A Soroksár a második félidőben megszerezte harmadik sorsdöntő találatát. Ezzel egyet lépett előre a bent maradás felé, viszont a Kaposvár ezzel kiesett a másodosztályból. Matematikailag van még egy pici esély, de ez nem valószínű, hogy bekövetkezik. Marad a zöld asztal a Rákóczi számára. (20:45:56)

90
    Kovács dönti fel Hodgyait szabálytalanul.

89
    Kiss elől becsúszva szerelnek, de visszapattan a kaposvárira.

87
    Holczer indítja a következő soroksári támadást.

85
    Pál lövését Bozsó könnyedén védi.

83
    Kétgólos vezetésnél is a Soroksár támad.

81
    Rajczi szabálytalankodik az ellenfél tizenhatosánál.

80
    Kovács elkeseredettségében faultol még egyet, de teljesen szétesett a Kaposvár játéka

79
    Kincses pörget fölé egy balról bejövő labdát.

77
    A Soroksár gólt szerzett!

HODGYAI LÁSZLÓ kapott egy kiugratást a jobb oldalon, átvette a labdát, majd a kapujából kijövő Bozsó fölött a kapuba emel.

76
    Nem tusd veszélyes gólhelyzetet kialakítani a Kaposvár, semmi ötlet a támadójátékban.

75
    Faggyas lövi fölé a kipattanó labdát.

74
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Zsivóczky, bejön Olasz.

72
    Hodgyai csúszik oda keményen és szabálytalanul, ezért jutalma egy sárga kártya.

71
    Kovácshoz keveredik a labda, de a védő lövése gyenge kísérlet.

70
    Holczer ad egy ajándék labdát Zsivóczkynak, de a kaposvári nem él a lehetőséggel.

68
    Lement a kettő gólt szerző Lovrencsics Balázs, az eredmény megtartása a célja a Soroksárnak.

68
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Lovrencsics, bejön Kincses.

67
    Nagy indítását Farkas lesi le.

66
    Prukner László levitte egyik csatárát, bár nem vezetnek, helyette Luka Dominic a pályán.

65
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Fejős, bejön Luka.

64
    Albert beadását szögletre mentik a védők.

63
    Faggyas szabadrúgása levágódik a sorfalról.

62
    Csere a Soroksár SC-nél/nál: lemegy Huszák, bejön Hodgyai.

60
    Szenes vesz át kézzel egy felé szálló indítást.

58
    Faggyas cselezget a középpályán, majd ellövi a labdát, de messze mellé száll. Reklamál egy szögletet, de Böcskei ezt nem nézi jó szemmel.

57
    A jobbról bejövő szögletet Kovács csúsztatja mellé.

56
    Nagy ugratja ki Kisst, de a védő lassú ehhez, szögletre mentenek előle

55
    Szöglet után a kipattanó labdát Nagy nem tudja megrúgni, fölé emeli

54
    Farkas kap sárga kártyát egy középpályán elkövetett szabálytalanság után.

53
    Csere a Soroksár SC-nél/nál: lemegy Kovács, bejön Lannert.

52
    Nagy ugratja ki Fejőst, a csatár középre gurít, de az érkező Rajczi perdítését Holczer bravúrral védi.

52
    A bejövő labdát Petrók fejeli meg, de Holczer véd.

51
    Szabadrúgáshoz jut a Rákóczi a bal oldalról.

50
    Letámad a Kaposvár térfelén a Soroksár, eredményesen .

49
    Zsivóczky beadását az első védő kifejeli.

46
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Lakatos, bejön Petrók.

46

Az első félidőben gyorsan megszerezte a vezetést a Soroksár, amit a Rákóczinak még sikerült egalizálni. A véghajrában azonban ismét üresen maradt Lovrencsics egy szöglet után, amit nem is hagyott kihasználatlanul a soroksári támadó.
    Ezzel egy gólos előnnyel vonulhatnak öltözőbe a vendégek.
    Prukner mesternek valami varázslatot kell alkalmaznia, hogy a második félidőben otthon tudják tartani a három pontot.

44
    Rajczi és Holczer ugrik fel egy beadásra, a kapus marad lent, de szabálytalannak látja Böcskei.

43
    Pandur gyalulja bele a földbe Rajczit, a sárga kártya elmarad.

42
    Faggyas kap egy indítást, de a partjelző lesen látja a támadót.

40

Szöglet után a tizenhatoson belül egyedül álló LOVRENCSICS BALÁZS a kapuba fejeli a labdát Bozsó mellett.

38
    Fejős kap egy indítást, de beadás helyett inkább elcselezi.

37
    Albert indítaná Fejőst, de a csatár átvétel helyett inkább kiengedte az oldalvonalon.

36
    Vermes szerez labdát, lelesi a felpasszot.

35
    Kovács dönti fel Sándort a középpályán egy labdaszerzés közben.

33
    Pandur üt bele a labdába teljesen feleslegesen, mivel többen is lesen álltak a hazaiaktól.

32
    Tartja a labdát a Soroksár.

30
    Albert szabálytalan Lovrencsiccsel szemben.

28
    Bedobással jöhet a Soroksár egy kirúgás után.

26
    Zsivóczky szabadrúgása szögletre vágódik a védőkről.

25
    Sándor István kap sárga kártyát, miután a kiugró Rajczit szabálytalanul állította meg.

24
    Sándor szabadrúgása a sorfalról szögletre pattan

23
    Albert kap sárga kártyát egy tizenhét méteren elkövetett szabálytalanságért.

21
    Zsivóczky szabálytalan, veszélyesen tolja el talppal a labdát.

19
    Lesen állítják meg Szenes akcióját.

18
    Zsivóczky szánja el magát lövésre a kaputól 30 méterre, de a kipattanó labda lesen találja Fejőst.

17
    Kovács rúgja hátba labdával Szenest véletlenül.

16
    Szenes lopja le Nagy lábáról a labdát.

14
    A Kaposvár gólt szerzett!

A jobb oldalról Nagy gurítja középre a labdát, ami FEJŐS ÁRONT találja teljesen egyedül, és a csatár laposan elpasszolja Holczer kapus lába mellett a bal alsó sarokba.

13
    Nagy vezeti ki a labdát az oldalvonalon.

12
    Lakatos fejelte fölé a szabadból bejövő labdát.

11
    Szabadrúgást kap a Kaposvár a jobb oldalon a az oldalvonal mellől.

10
    Kovács indítja Faggyast, de szerelnek előle a védők.

9
    Alberttől veszik el a bedobás jogát.

8
    Szenes szabálytalan Kiss-el szemben

7
    Bedobással jöhet a Kaposvár a jobb oldalon.

6
    Nagy beadása után Rajczit lesen látta a partjelző.

5
    Egymás után két szöglettel veszélyeztet a Rákóczi.

4

Kovács Olivér mellett LOVRENCSICS BALÁZS lövi el a labdát, ami a kapu közepébe vágódik.

3
    Nagy ugratja ki Fejőst, de nem éri utol aza alapvonal előtt.

2
    Nagy ellen szabálytalankodnak a félpályán.

1
    Az első támadást a Kaposvár vezeti, de Rajczi túl körülményes.

1
    A hazaiak kezdik a találkozót.

1

A vendégek sárga-kék szerelésben, míg a hazai Kaposvár zöld mezben és nadrágban lépnek pályára a fontos kiesési rangadón.

A mai mindkét csapat számára fontos mérkőzésen tiszteletét tette a MLSZ elnöke Csányi Sándor is. A VIP páholyból Kaposvár város polgármesterével Szita Károllyal tekinti meg a találkozót.

Mekkorát változott a világ, pár éve még az NB-I középmezőnyéhez tartozott a Rákóczi, tavaly már a kiesésért küzdött eredménytelenül, most pedig az NB-II-ben vív élet-halál harcot a Soroksárral a másodosztályú tagságért.
    A Rákóczi 23 pontjával jelenleg utolsó a tabellán, de szoros a kiesők között a pontkülönbség. Öt csapat érezheti magát veszélyben és ebben a Soroksár is bent van, mint az öt közül jelenleg a legjobban álló csapat, De ez még változhat,ezen szeretne Prukner László általirányított csapat szombat estére változtatni.
    A Soroksár a múlt héten győzni tudott hazai pályán, így szerzett egy kis előnyt a másik négy csapattal szemben.
    A Kaposvárnak az elkövetkezendő három fordulóban minimum 7 pontot kell szerezni, de ez sem jelenthet biztos bennmaradást. De hol van az az egy? Ma meg lehet belőle szerezni hármat. De hogy kinek sikerül ez szombat este kilenc körül kiderül.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.