Villarreal – Málaga CF 2:1 (vége) | Elche CF – Athletic Bilbao 2:3 (vége) | La Coruňa – Levante 2:0 (vége)
Atlético Madrid – Barcelona 0:1 (vége) | Real Sociedad – Granada 0:3 (vége) | Cordoba – Rayo Vallecano 1:2 (vége)
Getafe CF – SD Eibar 1:1 (vége) | RCD Espanyol – Real Madrid 1:4 (vége) | Valencia – Real Club Celta de Vigo 1:1 (vége)
Sevilla – UD Almería 2:1 (vége)
Atlético Madrid
0:1 (0:0)
FC Barcelona
vasárnap 17.05.2015, 19:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

A Barca végig dominált, az első félidőben is többször próbálkoztak, de a szünetben még gólt nem láthattunk.

A második félidőben is ők kezdeményeztek, nem volt szép a meccs, rengeteg fault volt. A 66. percben formás támadás végén Messi kapja a labdát, majd a bal alsóba tüzelt hajszálpontosan. Mint utólag kiderült, ez jelentette a három pontot, és a bajnok címet is a katalánoknak! Négy pont az előnye a Barcának, és már csak egy forduló van, tehát ünnepelhetnek.

A végeredmény Atletico Madrid – Barcelona 0:1, megérdemelten nyertek a vendégek. A Real hiába nyert, az ezüst érem az övéké ebben a szezonban! Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:52:19)