3 6 7
Levente Gödry
1
6 2 66
szerda 03.06.2015, 10:15 • Court 5, Maribor • ITF - Maribor, Szlovénia - ZM OPEN 2015 (salak)

Végletekig kiélezett mérkőzést veszít el Gödry Levente a világranglista 1747. helyezettje ellen a maribori ITF-torna 1. fordulójában.
    Az összecsapás annyira hullámzott, hogy néha már azt hihettük, női mérkőzést látunk. Az első szettben Levente már 5-0-ra is vezetett, ekkor azt gondoltuk, gyorsan elrendezi a továbbjutás kérdését a magyar játékos. Ekkor a szlovén feljött 5-3-ra, és az 5-4-es eredményért adogathatott, de fordult a kocka, és egy jól időzített break a játszma végét eredményezte (6-3).
    A második szett magyar szempontból pocsékul indult (0-3), innen még felzárkózott ugyan Levente (2-3), de a zsinórban elveszített újabb három játék (2-6) a döntő szettet jelentette.
    A harmadik játszma elején break előnybe került Gorsic (1-2), amit egy fogadóként elért love game törölt el (2-2). Ezt követően azonnal break előnybe került a szlovén (2-3), amit dupla break követett (5-2), David Gorsic ekkor a mérkőzésért adogathatott. De jött az újabb fordulat, Levente zsinórban nyert három játékot (ebből kettőt fogadóként), így teljesen nyílttá vált a mérkőzés (5-5). A saját játékát persze nem tudta hozni (6-5), ám vészhelyzetben az ellenfeléét igen (6-6).
    Elérkezett a mindent eldöntő tiebreak ideje, ahol a mini-break előnyök úgy cseréltek gazdát, hogy azt már szinte követni sem lehetett. Levente hárított kettő mérkőzéslabdát, a harmadiknál azonban már tehetetlen volt (8-6), így a hazai környezetben versenyző szlovén játékos jutott a 2. fordulóba! (13:12:49)

Mérkőzés vége

7:6
    Közel három óra játék után eldől a mérkőzés!

7-6
    A másodikat sajnos nem, mini-break előny szlovén oldlaon, meccslabda harmadszor, Gorsic adogathat kétszer!

6-6
    Az elsőt higgadtan lehozza Gödry.

6-5
    A másodikat nem sikerül megnyernie, ezzel Levente eltörli a mini-break előnyét, most a magyar játékos adogathat kétszer, de továbbra is mérkőzéslabdája van Gorsicnak!