Budapest Honvéd FC – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Paksi FC – Békéscsaba 4:0 (vége) | Fehérvár – Szombathelyi Haladás 0:1 (vége)
– Újpest FC 1:3 (vége)
1:3 (1:1)
Újpest FC
szombat 25.07.2015, 20:30 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • OTP Bank Liga • 2. forduló

Egy, a magyar bajnokság megszokott színvonalához képest sokkal jobb mérkőzésen, főleg a második félidőben lendületesen és jól játszott az Újpest és teljesen megérdemelten viszi haza a három pontot Angyalföldről!
    A Vasas játékosai a 11-est is elhibázták, így nem kerülhették el a vereséget.
    Soha rosszabb mérkőzést az Illovszky stadionban!
    Köszönjük a kedves figyelmet és tartsanak velünk továbbra is! (22:28:36)

90+1
    Hangya utána rúgott Suljicnak, megúszta sárga lappal.

90
    Három percnyi ráadás következik.

89
    Hazard helyén Tóth Patrik kap még egy pici játéklehetőséget Nebojsa Vignjevicstől.

86
    Hazard 17 méteres, lapos lövését védte Nagy Gergely a Vasas kapusa.

81
    A megítélt 11-esből Lázok János jobbal a kapu fölé emelte a labdát.

80
    A játékvezető büntetőt ítélt a Vasas javára és sárga lap Nagy Gábor sárga lapot iskapott Remili buktatásáért!

79
    Most Remili cselezett balra, de a lövése elkerülte az újpesti kaput.

77
    A 18 méteres szabadrúgásból Balogh Balázs ballal a kapu fölé emelte a labdát!

76
    Hazard tört kapura, a 16-os előtt Pajovics feltartotta a gólhelyzetbe kerülő játékost, Vad játékvezető azonnal kiállította a szerb védőt!

74
    Nagy Gábor óriási hibája után Kenesei keveredett ki kissé jobbra a labdával és így már a lövése nem találta el a kaput.

66
    A frissen beállt Kenesei rúgta a szabadot, Balajcza előrevetődve fogta a labdát!

65
    Novák helyére beáll a Vasasba Kenesei Krisztián.

63
    Grúz buktatta Sallóit, ez is sárga lap.

59
    Az Újpest gólt szerzett!
    Gólszerző SZANKOVICS. Suljic cselezgetett a Vasas 16-osa előtt, majd BOJAN SZANKOVICS elé tálalt, akinek 18 méteres lövése egy védőn megpattanva vágódott a tehetetlen kapus mellett a hálóba! 1-3

54
    Czvitkovics és Vida helyére Bori és Adamovics állt be a Vasasba!

52
    Gólszerző SALLÓI. Gyors újpesti akció végén Suljic labdáját SALLÓI DÁNIEL az ötösről lőtte a kapuba! 1-2

49
    Akció közbeni szabálytalanságért utólag kapott sárga lapot Pajovics a Vasas védője.

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a második félidő!

Egy remek első félidőt láthattak az Angyalföldre, szép számban kilátogató nézők. A viharos időjárás sem zavarta meg a csapatokat, akik egy nagy iramú, sok helyzettel tarkított 45 percet tettek ki a pályára. A döntetlen egyelőre igazságos, várjuk a hasonló folytatást a szünet után is!

45+2
    Lázok volt roppant harcos, 13 méteres, estében leadott lövése egy védőn megpattant, Balajcza lábbal mentett!

45+2
    Nagy Gergely húzta le a labdát az újpesti támadók elől.

45+1
    Czvitkovics visszatett labdáját követően Remili balról, 22 méterről ezúttal nem találta el a kaput.

45
    Kettő perc hosszabbítás a félidő végén.

41
    A Vasas gólt szerzett!
    Gólszerző REMILI. Novák labdája után Remili első lövését Balajcza még hárította, de aztán a kipattanót REMILI MOHAMED jobbal, 18 méterről a kapu bal oldalába zúdította! 1-1

39
    Újabb kényszerű csere az Újpestnél; az imént megsérülő Forró helyére Bardhi állt be.

35
    Kylian Hazard tekert 17 méterről, jobbal a Vasas kapuja fölé.

34
    Lázok jobb oldali szögletét Grúz fejelte a földre, majd a labda végül Balajcza kezébe került.

33
    Heris megrúgta Remilit, villant az első sárga lap.

32
    Berecz bal oldali beadásáná Czvitkovics hat méterről nem találta el igazán jól a labdát, így Balajcza nagy bravúrral menteni tudott még a gólvonal előtt.

31
    Gólszerző MOHL. Balogh Balázs bal oldali sarokrúgását a berobbanó MOHL DÁVID fejelte közelről az angyalföldi kapuba! 0-1

30
    Salló 18 méteres, jobblábas lövése után a labda egy újpesti védőről vágódott szögletre.

28
    Balogh Balázs 28 méteres lövése ment el a Vasas kapuja felett.

24
    Lázok megint rálőtte a labdát, majdnem ugyanonnan, mint az imént, de Balajcza magabiztosan hárított.

20
    Salló nyolcméteres fejese kerülte el a Vasas kapuját.

19
    Kylian Hazard 20 méterről lőtte a labdát a Vasas kapuja mellé.

18
    Egy hosszan előreküldőtt labdát Lázok jobbal, mintegy 14 méterről, kissé jobbról, centiméterekkel gurított a hosszú sarok mellé. Az eddigi legnagyobb hazai lehetőség volt.

9
    A megsérülő Filkor helyére Perovics állt be a lilákhoz.

8
    Lázok tekert ballal, a 16-os jobb oldali csücskétől, kevéssel az újpesti kapu hosszú oldala mellé

4
    Berecz jó 22 méterről lőtt, de a labda elkerülte a vendégkaput.

A Vasas FC kommunikációs osztályától kapott legfrissebb információk szerint a most kezdődő mérkőzésre valamennyi kiadott belépőjegy – 4500 db – elkelt!
    Meglehetősen jó hangulatban vonulnak ki a csapatok és sorakoznak fel a kezdéshez!
    Lila-fehér csíkosban az Újpest, piros mezben, kék nadrágban a házigazda Vasas!

Megvannak a kezdők, de egyelőre a dörgés, villámlás nem maradt abba, sőt időnként nagyon komoly hangjelenségek észlelhetőek. Egyelőre úgy tűnik, elkezdődik a mérkőzés.

Időközben a hazai játékosok ismét a pályán, zajlik tehát a bemelegítés, mindkét részről, de a dörgés, villámlás egyelőre nem akar alábbhagyni.

A helyzet az, hogy egyelőre a Vasas játékosai nem folytatták a bemelegítést, visszatértek az öltözőbe. Továbbra is villámlik, mennydörög az ég.

Kedves Olvasóink!
    Nem is oly' régen – mintegy másfél órával ezelőtt – egészen komoly zivatar, felhőszakadás, jégeső volt itt, Budapest XIII. kerületében és jelenleg is villámlik, mennydörög az ég az Illovszky Rudolf stadion felett. Ennek ellenére a csapatok már kijöttek a pályára a bemelegítéshez, mindenki bízik abban, hogy az időjárás lehetővé teszi a mérkőzés elkezdését, a házigazda Vasas és a vendég szomszédvár Újpest együttesei között!
    Hamarosan a kezdőcsapatokkal és a további részletekkel jelentkezünk innen, Angyalföldről!

A három esztendőt követően az NB I-be visszajutó Vasas első hazai mérkőzését az Újpest együttese ellen vívja ebben a bajnokságban.
    Nagy múltú párharc ez; mintegy 150 bajnokin találkoztak eddig egymással a felek és volt a magyar labdarúgás történetében olyan időszak, amikor a legnagyobb rangadók egyike volt a piros-kék és a lila-fehér gárda összecsapása, nemritkán 60-70-80 ezer ember előtt a Népstadionban.
    Most ennyi néző biztosan nem lesz, már csak azért sem, mert a Vasas FC tájékoztatása szerint az álló oldali hazai szektorok zárva lesznek, így jó esetben 4.000-4.500 néző férhet el, a legfeljebb 500 vendégszurkolóval együtt.
    A múlt hétvégi rajton az Újpest otthon gól nélküli döntetlent játszott a Paks ellen, míg a Vasas – bár 1-0-ra még vezetett, végül pont nélkül távozott Diósgyőrből.
    Mindkét együttes szeretné megszerezni idei első bajnoki győzelmét, így akár egy jó kis meccs is kerekedhet ebből, a hagyományok mindenesetre erre köteleznék a csapatokat.
    Kövessék velünk a találkozó minden rezdülését!
    Jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok: 41. Remili – 31. Mohl, 52. Sallói, 59. Szankovics

Lapok:   49. Pajovics (VAS), 63. Grúz (VAS), 90+1. Hangya (VAS) – 33. Heris (UTE), 80. Nagy Gábor (UTE)   76. Pajovics (VAS)

kimaradt büntető: 81. Lázok (VAS), kimaradt bünt.

: Nagy Gergely. – Osváth, Grúz, Pajovics, Hangya – Vida (Adamovics, 54.perc), Czvitkovics (Bori, 54.perc), Berecz – Lázok, Novák, Remili. Vezetőedző: Simon Antal
    Cserék: Hermány (kapus), Bori, Ádám, Adamovics, Debreceni, Gál, Kenesei.

Újpest FC: Balajcza – Nagy Gábor, Heris, Mohl, Forró (Bardhi, 39.perc) – Filkor (Perovics, 9. perc), Balogh B., Szankovics, K. Hazard (Tóth P., 89.perc) – Sallói, Suljic. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
    Cserék: Kovács Z. (kapus), Bardhi, Perovics, Tóth P., Vadász, Cseke, Pávkovics.

Játékvezetők: Vad II. István (Király Krisztián, Georgiou Theodoros; 4. jv.: Huszár Balázs)